تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید+ جزئیات کامل

0 13

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید – آربی سیگنال

بیت کوین برای مدتی در یک بازه قیمتی گیر کرده و کندل هفته قبل را با تنها ۱.۳درصد افزایش بسته است. برخی تحلیلگران مثل مجموعه دیسن‌تریدر (DecenTrader) انتظار دارند این نوسان محدود برای یک ماه دیگر و تا قبل از افزایش فشار خرید به خاطر رویداد هاوینگ در ماه آوریل (فروردین) ادامه داشته باشد.

با اینکه ETFهای نقدی دروازه ورود سرمایه‌های سازمانی به بازار را باز کرده‌اند، جریان ورود سرمایه به این صندوق‌ها کند است. تحلیلگران بلومبرگ دلیل این کندی را این می‌دانند که برخی مجموعه‌های معاملاتی بزرگ، همچنان در حال سنجش وضعیت ETFهای بیت کوین هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نقشه بازار ارزهای دیجیتال.

یک نشانه صعودی برای کوتاه‌مدت، می‌تواند این باشد که جریان خروج سرمایه از ETF نقدی بیت کوین گری‌اسکیل کندتر شده است. تحقیقات صرافی بیتمِکس (BitMEX) نشان می‌دهد حجم خروج روزانه پول از صندوق گری‌اسکیل از روز ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) حدود ۲۰۰میلیون دلار بوده است که از ۶۴۰میلیون دلار ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) به‌مراتب کمتر است.

نوسان عرضی بیت کوین می‌تواند نشانه‌ای مثبت برای افزایش توجه سرمایه‌گذاران به آلت کوین‌ها باشد. در این مطلب علاوه بر تحلیل تکنیکال بیت کوین، وضعیت ۴ آلت کوین منتخب را در نماهای یک روزه و ۴ ساعته بررسی خواهیم کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین طی چند روز گذشته بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در نوسان بوده است، اما خریداران در عبور از مقاومت بالاسری در ۴۴٬۷۰۰ دلار ناموفق ظاهر شده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین.

بازگشت ضعیف قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، کمبود تقاضا برای بیت کوین در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد. اگر در ادامه روند بازار نزولی شده و قیمت بیت کوین به زیر ۴۱٬۳۹۴ دلار سقوط کند، احتمالاً باید برای مدتی شاهد نوسان عرضی قیمت بین ۴۴٬۷۰۰ تا ۳۷٬۹۸۰ دلار باشیم.

مقاومت ۴۴٬۷۰۰ دلاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح، بازگشت کنترل بازار به دست خریداران را نشان می‌دهد. این اتفاق راه را برای یک جهش احتمالی تا مقاومت روانی ۵۰٬۰۰۰ دلاری هموار خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین.

در نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین هر دو میانگین متحرک شیبی خنثی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در نزدیکی محور میانی قرار گرفته است؛ وضعیتی که تعادل بین خریداران و فروشندگان را نشان می‌دهد. سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ کندلی (SAM ۵۰ – خط قرمز در تصویر) شرایط را به نفع فروشندگان تغییر خواهد داد. بعد از آن نیز احتمال سقوط بیت کوین تا ۴۱٬۳۹۴ دلار بیشتر خواهد شد.

خریداران برای بازپس‌گیری کنترل بازار، ناچارند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی بین ۴۴٬۰۰۰ و ۴۴٬۷۰۰ دلار برسانند. موفقیت خریداران در انجام این کار، راه را برای جهش بیت کوین تا ۴۷٬۰۰۰ دلار باز خواهد کرد. انتظار می‌رود فروشندگان در این سطح مقاومت سختی از خود نشان دهند و قیمت را مجدد تا ۴۴٬۷۰۰ دلار پایین بکشند. در مقابل اما، اگر خریداران با موفقیت این مانع را پشت سر بگذارند، روند صعودی احتمالاً تا ۵۰٬۰۰۰ دلار پیگیری خواهد شد.

چین لینک به‌تازگی مقاومت ۱۷.۳۲ دلاری را پشت سر گذاشته است و نشانه‌هایی از ادامه روند صعودی روی نمودار آن دیده می‌شود.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار یک روزه قیمت چین لینک.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه چین لینک روی سطح ۱۵.۸۰ دلار قرار دارد و شیبی صعودی به خود گرفته است. شاخص قدرت نسبی هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید نوسان می‌کند. مقاومت اندکی روی سطح ۱۹.۵۴ دلار وجود دارد که اگر شکسته شود، ره برای ادامه روند صعودی لینک تا ۲۱.۷۹ دلار باز خواهد شد.

فروشندگان برای پیش‌گیری از تشدید روند صعودی، باید قیمت را به زیر سطح شکست ۱۷.۳۲ دلاری بازگردانند. این اتفاق، می‌تواند نشانه‌ای برای فروش بخشی از معامله‌گران در اوج‌های قیمتی در نظر گرفته شود. پس از آن، احتمالاً باید منتظر ریزش قیمت لینک تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار ۴ ساعته قیمت چین لینک.

آن طور که از نمودار ۴ ساعته پیداست، خریداران لینک در تلاش‌اند ۱۷.۳۲ دلار را به یک حمایت جدید تبدیل کنند. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت، به این معنی است که خریداران تسلط بیشتری دارند. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای ۱۸.۸۸ دلار نیز نشانه‌ای برای شروع یک موج صعودی تازه خواهد بود که می‌تواند به جهش لینک تا ۲۱.۳۸ دلار ختم شود.

از طرفی، اگر قیمت در ادامه کاهش یابد و به زیر ۱۷.۳۲ دلار برسد، یعنی خریداران دارند برتری خود را از دست می‌دهند. بعد از آن ممکن است لینک تا میانگین متحرک ساده ۵۰ کندلی سقوط کند و برای مدتی در یک بازه مشخص در نوسان باشد.

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر به‌تازگی بازگشتی را از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۱.۶۳ دلار) تجربه کرده است که نشان می‌دهد خریداران با قدرت از این سطح حمایت می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار یک روزه قیمت اینترنت کامپیوتر.

سایه بلند کندل روز ۳ فوریه (۱۴ بهمن) به این معنی است که فروشندگان می‌خواهند روند صعودی را در ۱۴ دلار متوقف کنند، اما آن‌طور که پیداست، خریداران هنوز عقب نکشیده‌اند. در مجموع می‌توان گفت احتمال عبور قیمت از ۱۴ دلار بیشتر شده است و اگر این شکست با موفقیت انجام شود، ۱۶.۳۰ دلار هدف بعدی خریداران خواهد بود.

این چشم‌انداز صعودی در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت در آینده نزدیک روندی نزولی بگیرد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. در این صورت ممکن است حرکت روبه‌پایین اینترنت کامپیوتر تا ۹.۳۶ دلار ادامه پیدا کند؛ جایی که انتظار می‌رود خریداران دوباره وارد بازار شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین.

در تایم‌فریم ۴ ساعته قیمت اینترنت کامپیوتر در محدوده بین ۹.۳۶ دلار تا ۱۴ دلار در نوسان است. بازگشت قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی افزایش تقاضا در سطوح قیمتی پایین را نشان می‌دهد. در صورت ادامه روند صعودی، اولین مانع پیش روی قیمت، ۱۴ دلار خواهد بود.

در صورتی که خریداران موفق به پشت سر گذاشتن این سطح شوند، راه برای جهش قیمت تا ۱۶.۳۰ دلار باز می‌شود و بعد از آن نوبت به هدف ۱۸.۶۴ دلاری می‌رسد. در مقابل، ریزش اینترنت کامپیوتر و سقوط به زیر ۱۱.۲۰ دلار، تأییدی برای ادامه نوسان عرضه قیمت در محدوده مشخص‌شده روی نمودار خواهد بود.

تحلیل قیمت رندر (RNDR)

رندر چند روز پیش مقاومت ۴.۴۰ دلاری را پشت سر گذاشت و خریداران نیز تا این لحظه در حفظ موقعیت قیمت، موفق ظاهر شده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار یک روزه قیمت رندر.

مقاومت اندکی در سطح ۵.۰۷ دلار احساس می‌شود، اما عبور قیمت از این سطح محتمل است. بعد از آن نوبت به ۵.۲۸ دلار می‌رسد و اگر خریداران این مقاومت را نیز پشت سر بگذارند، مسیر رندر برای رسیدن به ۶.۶۰ دلار باز خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر قیمت بعد از رسیدن به ۵.۲۸ دلار با قدرت به سمت پایین بازگردد، به این معنی است که فروشندگان با اوج‌گیری قیمت فعال‌تر می‌شوند. در این صورت، ممکن است رندر دوباره به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. شکسته‌شدن این سطح نشانه‌ای برای پایان روند صعودی در کوتاه‌مدت خواهد بود و ممکن است قیمت بعد از آن تا ۴ دلار پایین بیاید.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار ۴ ساعته قیمت رندر.

هر دو میانگین متحرک در نمای ۴ ساعته بازار رندر شیبی صعودی به خود گرفته‌اند و شاخص قدرت نسبی نیز در ناحیه مثبت قرار دارد. این یعنی روند کوتاه مدت به نفع خریداران است. رندر این شانس را دارد که در ادامه تا ۵.۰۷ و سپس ۵.۲۸ دلار رشد کند.

اولین نشانه ضعف در روند می‌تواند سقوط و بسته‌شدن کندل قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن است قیمت رندر تا سطح شکست ۴.۴۰ دلاری پایین بیاید. این سطح برای خریداران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شکسته‌شدن آن می‌تواند نشانه‌ای برای تغییر روند کوتاه‌مدت بازار از صعودی به نزولی در نظر گرفته شود.

تحلیل قیمت سویی (SUI)

سویی روز ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) مقاومت بالاسری در ۱.۵۰ دلار را پشت سر گذاشت، اما خریداران در حفظ این موقعیت ناموفق ظاهر شدند. این یعنی فروشندگان تلاش‌هایی برای بازگشت به بازار داشته‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار یک روزه قیمت سویی.

رشد قیمت سویی از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۴ دلار) نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران همچنان مثبت باقی مانده است و بخشی از بازار کف‌های قیمتی را فرصتی برای خرید در نظر می‌گیرند.

خریداران باید در ادامه قیمت را به بالای ۱.۶۵ دلار برسانند تا شتاب صعودی سویی حفظ شود. موفقیت آنها در انجام این کار می‌تواند قیمت را به ۲ دلار برساند. این سطح احتمالاً باز هم مانعی جدی پیش روی خریداران خواهد بود، اما اگر شکسته شود، نوبت به رشد سویی تا ۲.۶۴ دلار می‌رسد.

از دیدگاه نزولی، فروشندگان باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند تا بتوان گفت به بازار مسلط شده‌اند. بعد از آن ممکن است سویی تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۰۴ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت بیت کوین + ۴ ارز دیجیتالی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
نمودار ۴ ساعته قیمت سویی.

آن‌طور که از نمای ۴ ساعته قیمت سویی پیداست، خریداران قیمت را به بالای سطح ۱.۵۰ دلار رسانده‌اند و اگر موفق به استفاده از این شکست شوند، قیمت می‌تواند در ادامه تا ۱.۵۷ و سپس ۱.۶۵ دلار رشد کند. فروشندگان احتمالاً در این سطح مقاومت زیادی از خود نشان خواهند داد، اما اگر خریداران برنده این رقابت شوند، موج بعدی روند صعودی سویی شروع می‌‌شود.

در مقابل، اگر قیمت از مقاومت بالاسری به سمت پایین بازگشته و به زیر ۱.۳۸ دلار سقوط کند، یعنی فروشندگان کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. این اصلاح می‌تواند تا ۱.۱۵ و سپس ۱ دلار نیز ادامه پیدا کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.