چگونه تریدر موفق شویم | تریدر موفق فارکس و ارز دیجیتال – کانون بورس + جزئیات کامل

0 77

چگونه تریدر موفق شویم | تریدر موفق فارکس و ارز دیجیتال – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۸ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

چگونه تریدر موفق شویم و آیا اصلاً راهی برای موفقیت در فرایند تریدر شدن وجود دارد یا اینکه همه ما ول معطلیم؟ صحبت درباره اینکه چگونه تریدر موفق شویم این روزها خیلی زیاد است و برخی از کاربران به دلیل نداشتن تجربیات موفق در بازارهای مالی قید موفقیت در فرایند تریدر شدن را زدن و بر این باورند که هیچ تریدر موفقی وجود ندارد و این بازار سرابی بیش نیست. در این بین برخی‌ها هم که سودشان از امیدوار بودن کاربران به موفقیت در ترید است همچنان با تبلیغات گسترده بازدیدکنندگان خود را نسبت به موفقیت در ترید امیدوار نگه می‌دارند.

اینکه چگونه یک تریدر موفق در فارکس شویم یا چگونه در ارز دیجیتال تریدر موفق شویم سوالی است که جواب خاص خود را دارد اما اینکه آیا اصلاً می‌توان در این بازارها تبدیل به یک تریدر موفق شد یا اینکه تریدر شدن و موفقیت در ترید سرابی بیش نیست سوال دیگری است. اگر بخواهیم درباره این موضوع خیلی افراطی صحبت کنیم تبدیل به گروه دومی خواهیم شد که سودمان از امیدوار ماندن شما به موفقیت در ترید است و احتمالاً در حال ترغیب شما برای ورود به فرایند تریدر شدن باشیم.

از طرف دیگر هم اگر به کل موفقیت در ترید را از ریشه بزنیم یل به فرد شکست خورده‌ای خواهیم شد که هیچ سودی در بازارهای مالی به دست نیاورده و عملاً تریدر شدن را سرابی بیش نمی‌داند. اما ما هیچ کدام از دو مورد بالا نیستیم و قرار نیست در کانون بورس شما را دعوت به تریدر شدن کنیم و یا به شما چراغ سبز نشان دهیم تا بتوانید در این بازار به موفقیت برسید.

خود ما بعد از سال‌ها تجربه اندوزی در فرایند معاملات بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال در حال حاضر موفقیت قابل توجهی در این بازارها به عنوان یک تریدر رسیده‌ایم و به اصطلاح می‌توانیم گلیممان را از آب بیرون بکشیم. نه ما وارن بافت ایران نیستیم و سرمایه وارن بافتی هم نداریم اما رسیدن به وین ریت ۷۰ درصدی آن هم با روند معاملات کاملاً منطقی و بدون هیچ گونه هیجان بیش از حد باعث شده تا بتوانیم در هر ماه به یک درآمد ثابت خوب از بازار فارکس برسیم و همچنین در کنار آن یک سرمایه ‌گذاری میان مدت و بلند مدت جذاب در بازار ارز دیجیتال نیز برای خود رقم بزنیم.

تمام کاری که می‌توانیم برای شما بکنیم این است که تجربیات و دانسته‌های خود را درباره نحوه تریدر شدن در بازار فارکس و ارز دیجیتال با شما در میان بگذاریم و در نهایت تصمیم را به خود شما بسپاریم که اصلاً می‌توان در این بازارها تبدیل به تریدر موفق شد یا خیر.

راستش را بخواهید ما برای برند کانون بورس و دوره‌های آموزشی فوق حرفه‌ای تریدر شدن در فارکس و ارز دیجیتال زحمت زیادی کشیده‌ایم و در حال حاضر این برند اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد. اما اگر واقعیت را بخواهید همین امروز هم کانون بورس برای همیشه تعطیل شود زندگی ما تعطیل نخواهد شد و همچنان ما می‌توانیم از سرمایه ‌گذاری خود در بازارهای مالی یک زندگی مرفه داشته باشیم. به همین دلیل خیلی نیاز هم به این نداریم که شما را بالاجبار ترغیب شرکت در دوراهی آموزشی کرده و یا موفقیت در فرایند تریدر شدن را نیز منوط به حضور در مجموعه کانون بورس بدانیم. ترجیح می‌دهیم که در این باره خودتان قضاوت کنید.

چگونه تریدر موفق شویم

پرسش چگونه تریدر موفق شویم را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد و پاسخ‌های متفاوتی را نیز برای آن ارائه داد. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا برای هر کدام از مسیرهای موفقیت در ترید چند نکته حیاتی و طلایی را با شما در میان بگذاریم که این نکات طلایی می‌توانند کلید موفقیت شما در فرایند تریدر شدن باشند. در نهایت در این مقاله شما با ۱۲ نکته مهم و اساسی برای موفقیت در تریدر شدن روبرو خواهید شد که رعایت آنها می‌تواند شانس موفقیت شما را در این کسب و کار و در این شغل به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

البته ما سعی کرده‌ایم تا این ۱۲ نکته را برای ۴ پرسش مختلف از چگونه در ارز دیجیتال تریدر موفق شویم گرفته تا موفقیت در ترید در بازار فارکس برای شما به صورت جداگانه عنوان کنیم اما در نهایت شما باید روی هر ۱۲ نکته معرفی شده تسلط کامل پیدا کرده و با رعایت همه آنها در یک بازه زمانی معقول مسیر موفقیت در تریدر شدن را طی کنید.

در اولین بند از این مقاله سعی می‌کنیم تا سه نکته بسیار مهم و حیاتی را درباره چگونه در ترید موفق شدن را با شما در میان بگذاریم که برای تمام بازارهای مالی این سه نکته اهمیت بسیار زیادی دارند و فرقی نمی‌کند که شما قصد شرکت در معاملات کدام بازار را داشته باشید. در هر صورت باید این سه نکته را در نظر بگیرید و حتماً آنها را در فرایند تریدر شدن در هر کدام از بازارهای مورد نظرتان در نظر بگیرید. از بازار بورس ایران گرفته تا بورس نیویورک یا بازار فارکس و کریپتوکارنسی حتماً نیاز به رعایت این سه نکته برای موفقیت در فرایند تریدر شدن دارند.

۱- حرفه ای آموزش ببینید

چگونه تریدر موفق شویماولین نکته‌ای که پاسخ پرسش چگونه تریدر موفق شویم را به آن اختصاص داده‌ایم آموزش است. متاسفانه در حال حاضر آموزش دادن بازارهای مالی و آموزش ترید ارز دیجیتال یا آموزش ترید فارکس یل به یک دکان بسیار بزرگ در کشور ما شده و خیلی‌ها در حال استفاده از مزیت‌های آموزش بازارهای مالی برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا هستند.

برخی از افراد که هیچ موفقیتی در فرایند معاملات بازارهای مالی نداشته‌اند ترجیح داده‌اند تا از فرایند آموزش دادن این بازارها به درآمد برسند.

برخی‌ها هم علاوه بر موفقیتی که در بازار داشته‌اند ترجیح داده‌اند تا در کنار آن آموزش دادن را نیز به عنوان یک روش با درآمد بالا انتخاب کرده و از آن نیز استفاده کنند.

در نهایت اساتید آموزش بازارهای مالی را می‌توانیم به دو دسته تقسیم کنیم که دسته اول افراد ناموفق در فرایند خود معاملات هستند و دسته دوم نیز کسانی هستند که در بازار به موفقیت رسیدند و حالا تجربیات خود را در قالب دوره‌های آموزشی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. حالا شما باید چند سوال بسیار مهم را قبل از شروع آموزش معامله‌گری در بازارهای مالی از خود بپرسید.

سوال اول اینکه به نظر شما شرکت در دوره آموزشی کدام یک از اساتید بالا می‌تواند شرایط بهتری را برای شما به دنبال داشته باشد و شانس موفقیت شما را در بازار بیشتر کند؟ آموزش روش‌هایی که قبلاً باعث موفقیت یک فرد یا افرادی شده گزینه بهتری برای شما است یا اینکه آموزش دیدن در کنار کسی که با همه دانسته‌هایی که دارد هیچ موفقیتی را در بازارهای مالی به دست نیاورده؟

سوال دوم همین است که آیا صرفاً آموزش دیدن بدون بررسی شرایط و کیفیت خود آموزش می‌تواند زمینه ساز موفقیت شما در فرایند تریدر شدن در بازار ارز دیجیتال و فارکس باشد؟ بازار پر است از آموزش های بسیار متنوع که هر روز هم به تعداد آنها اضافه می‌شود اما واقعیت این است که حدود ۹۵ درصد از این دوره‌های آموزشی چیزی جز رویا فروشی نیستند و قرار نیست از این دوره‌های آموزشی تریدرهای موفق خارج شوید.

بگذارید حرفمان را کوتاه کنیم و از همین نکته اول یک نتیجه‌گیری بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم. آموزش حرفه‌ای لازمه اصلی و اولیه و مهم موفقیت در فرایند تریدر شدن در بازارهای مالی است اما نه هر آموزشی حدود ۹۵ از آموزش‌های موجود در منابع و آموزشگاه‌های مختلف جز نه هر آموزشی هستند و نمی‌توانند شما را در این بازار به موفقیت برسانند.

در نهایت شما باید از این نکته به این نتیجه برسید که انتخاب یک دوره آموزشی تریدر شدن در بازارهای مالی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید بررسی‌های مختلفی را در این باره انجام دهید تا در نهایت یک انتخاب درست داشته باشید. البته این موضوع وقتی اهمیت به مراتب بیشتری هم پیدا می‌کند که اگر بدانید که شما با شرکت در یک دوره آموزشی بی‌کیفیت موفقیت خود را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید و حتی اگر بعد از این دوره در دوره دیگری هم که کیفیت خوبی داشته باشد شرکت کنید به دلیل آموزه‌های قبلی اشتباه نمی‌توانید شانس موفقیت بالایی بالایی برای خود متصور باشید.

۲- تمرین کنید

وقتی می‌پرسید که چگونه در ارز دیجیتال تریدر موفق شویم ولی هیچ تمایل و انگیزه‌ای برای تمرین کردن ندارید عملاً شما به دنبال موفقیت در تریدر شدن نیستید و ترجیح می‌دهید که از برخی از افراد رویا بخرید. به نظر شما چهره موفقیت و چهره یک فرد موفق چگونه است؟ کسی که کت و شلوار اتو کشیده پوشیده و با یک کراوات و موهای رنگ زده و ریش و پروفسوری جلوی شما ایستاده به نظر شما فرد موفقیت یا اینکه تریدر موفق کسی است که زجر بسیاری کشیده و تلاش‌های بسیار زیادی را برای موفقیت در این بازار‌ها پشت سر گذاشته است و اکنون گنجینه بسیار بزرگی در ذهن خود دارد به جای اینکه در لباس و موهای او به دنبال این گنجینه باشید؟

متاسفانه یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی تمام تصمیمات ما چشم است به جای اینکه عقل را در اولویت اول قرار دهیم این چشم است که اولین جرقه یک تصمیم را صادر می‌کند. ۹۵ درصد استاد ضعیف در فرایند آموزش‌های بازارهای مالی از همین اصل مهم بازاریابی استفاده کرده و در حال نشان دادن خود در شرایط بسیار ایده‌آلی هستند که همه این شرایط قرضی است.

خیلی بحث را به سمت نکته قبلی نبریم و این نکته را نیز همین جا جمع‌بندی کنیم که شما باید برای رسیدن به موفقیت در فرایند تریدر شدن حتماً باید تمرین کنید و تمرین کنید. غول اصلی موفقیت در تریدر شدن همین تمرین کردن است و اگر شما بتوانید این مرحله را به خوبی سپری کنید دیگر بازگشتی برای شکست همه جانبه برای شما وجود نخواهد داشت و حتماً این مسیر را تا انتها و موفقیت کامل ادامه خواهید داد. افراد شکست خورده از همین مرحله به عقب برمی‌گردند.

۳- ممارست داشته باشید

سومین نکته‌ای که در پاسخ پرسش چگونه تریدر موفق شویم باید به آن اشاره کنیم ممارست داشتن است. کشاورزی را تصور کنید که در طول سال‌های بسیار زیاد زمین‌های کشاورزی خود را گسترش داده و در حال حاضر با تلاش و سختی بسیار زیادی به عنوان یک کشاورز نمونه معرفی می‌شود. وقتی شما از بیرون به این موضوع نگاه می‌کنید کشاورزی را یک شغل بسیار جذاب و دلربا می‌دانید که قرار است در آن میوه‌ها و گندم و برنج را به راحتی درو کنید اما قضیه کاملاً متفاوت است.

اگر می‌بینید که فردی در کشاورزی به موفقیت رسیده و اکنون یک کشاورز نمونه است پشت این داستان بسیار کوتاه تلاش و زجر بسیار زیادی وجود دارد و نکته مهم این کشاورز نمونه و موفق ممارست بوده است.

واقعیت این است که در مسیر تریدر شدن هیچ جاده آسفالت مستقیمی وجود ندارد که شما با ۱۲۰ کیلومتر در ساعت این مسیر را طی کنید. جاده تریدر شدن جاده‌ای با پیچ و خم بسیار زیاد و دوراهی‌هایی است که امکان ندارد همه آنها را درست بروید. واقعیت این است که بهترین مسیر تریدر شدن هم با اشتباهات بسیار زیادی همراه است و شما شکست‌های کوچک و بزرگ زیادی را در این مسیر تجربه خواهید کرد. ممارست به این معنا است که با این شکست‌ها ناامید نشوید و دوباره بلند شده و مسیر موفقیت را دوباره طی کنید.

برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق چه در بازار فارکس و چه در بازار کریپتو کارنسی شما باید جان سخت باشید. البته متاسفانه برخی‌ها  فرایند را با صرف هزینه‌های بسیار زیاد و از دست دادن‌های بزرگ طی می‌کنند و برخی نیز هوشمندانه‌تر عمل کرده و با علم بر اینکه این شکست‌ها در مسیر موفقیت یک تریدر وجود دارند و برخورد با آنها حتمی است از اول شکست‌های خود را مدیریت می‌نماید.

چگونه در ترید موفق شویم

چگونه در ترید موفق شویم

سه نکته بسیار مهم را با شما در میان گذاشتیم که برای موفقیت در فرایند ترید در تمام بازارهای مالی به آنها نیاز دارید. فرقی هم نمی‌کند که پرسش شما برای ورود به این مقاله چگونه در ارز دیجیتال تریدر موفق شویم باشد یا اینکه به دنبال موفقیت در ترید در فارکس یا ترید در بورس ایران باشید. در هر صورت سه نکته‌ای که در بالا به آنها اشاره کردیم لازمه اصلی این موفقیت هستند و بدون آنها شما هیچ شانسی برای رسیدن به موفقیت ندارید.

حالا نوبت به این رسیده تا سه نکته دیگری را با شما در میان بگذاریم که بیشتر به خود ترید مربوط هستند تا تریدر. سه نکته قبلی نکاتی بودند که شما باید از آنها به عنوان یک نقشه راه استفاده کنید اما حالا قرار است به این موضوع بپردازیم که در طول مسیر چگونه رفتار کنیم در هر کدام از سکانس‌های تبدیل شدن به تریدر موفق چه روندی را در پیش بگیریم.

۱- نسبت به بازار واقع بین باشید

اولین نکته این بخش از پاسخ پرسش چگونه تریدر موفق شویم را به دیدگاه شما درباره بازارهای مالی اختصاص داده‌ایم. هدف، دیدگاه، انتظار یا هر چیز دیگری که اسمش را بگذارید اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت شما در این بازار دارد و اگر شما درباره این نکته خوب عمل نکنید نمی‌توانید منتظر موفقیت هم بمانید. این نکته از اون دسته از نکته‌هایی است که نمی‌توانیم بدون مثال آن را برای شما جا بیندازیم.

فردی را تصور کنید که ۱۰۰ دلار سرمایه در اختیار داشته و آن را وارد بازار فارکس می‌کند و انتظار دارد تا در یک بازه زمانی سه ماهه این ۱۰۰ دلار را تبدیل به دو و نیم میلیون دلار کند.

نفر دوم کسی است که ۱۰۰۰ دلار سرمایه را وارد بازار ارز دیجیتال کرده و انتظار دارد که با استفاده از مزیت‌های بازار فیوچرز ارز دیجیتال سرمایه ۱۰۰۰ دلاری خود را در یک بازه زمانی ۶ ماهه تبدیل به دو و نیم میلیون دلار کند.

نفر سوم کسی است که یک سرمایه ۲۰ هزار دلاری در بازار فارکس دارد و انتظار دارد که هر ماه حداقل بتواند ۱۰ تا ۱۵ درصد از این سرمایه سود به دست آورد و یک حقوق ثابت معقول ۲ تا ۴ هزار دلاری را برای خود رقم بزند.

نفر چهارم هم کسی است که یک سرمایه ‌گذاری ۲۰ هزار دلاری در بازار ارز دیجیتال داشته است. ۵۰ درصد از این سرمایه صرف خرید بیت کوین و رمز ارزهای مختلف برای نگهداری طولانی مدت شده تا در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ساله به سود خیلی خوبی از آنها برسد. ۴۰ درصد از این سرمایه صرف خرید و فروش رمز ارزهای مختلف در بازه‌های زمانی میان مدت دو سه ماهه شده تا تریدر بتواند درآمد کوتاه مدت هم در بازار ارز دیجیتال داشته باشد. ۱۰ درصد از این سرمایه نیز وارد بازار فیوچرز ارز دیجیتال شده و در این بازار تریدر فقط بر روی بیت کوین آن هم در استراتژی‌های معاملاتی کاملاً مشخص ترید می‌کند.

حالا به خودتان برگردید و ببینید که جز کدام یک از چهار دسته بالا هستید. هر چند ممکن است سرمایه شما دقیقاً همان سرمایه‌ای نباشد که در این چهار دسته به آنها اشاره کردیم اما دیدگاه شما دقیقاً یکی از این دیدگاه‌ها است. به نظر شما کدام یک از این چهار دیدگاه می‌توانند در فرایند تریدر شدن موفق باشند؟ آیا اصلاً شانسی برای موفقیت دو دسته اول و دوم در نظر می‌گیرید؟ اگر در ذهن شما دو دسته اول و دوم حتی یک درصد شانس موفقیت هم دارند شما هنوز برای موفق شدن در ترید آماده نیستید.

چگونه در ترید موفق شویم

۲- استراتژی معاملاتی تست شده داشته باشید

دومین نکته را می‌توانیم در پاسخ تمام پرسش‌های چگونه در ترید موفق شویم برای شما ارائه کنیم. پس فرقی نمی‌کند که دنبال رسیدن به پاسخ پرسش چگونه در ارز دیجیتال تریدر موفق شویم هستید یا روش‌های موفقیت در فرایند ترید بازار فارکس یا بازار بورس ایران را دنبال می‌کنید. در هر صورت لازم است تا برای این منظور از استراتژی‌های معاملاتی تست شده با وین ریت بالا استفاده نمایید.

همانطور که می‌بینید کم کم نکات مربوط برای موفقیت در فرایند تریدر شدن را تخصصی‌تر می‌کنیم و  مسیر را برای شما جزئی‌تر بررسی می‌کنیم. استراتژی معاملاتی به این معنا است که شما باید برای ورود به بازار و معامله در این بازار یک نقشه کاملاً مشخص داشته باشید و دقیقاً مطابق با همان نقشه عمل کنید. فرض کنید که به دنبال سرقت از یک بانک هستید و تصمیم دارید تا در یک روز آفتابی تصمیم خود را عملیاتی کنید. یک تیم سرقت حرفه‌ای برای هر یک از اعضای گروه یک وظیفه در نظر می‌گیرد و تنها شانس موفقیت این است که تمام اعضا وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهند. حتی راننده‌ای که قرار است بعد از اتمام سرقت تمام افراد را به مقصد برساند نیز برای موفقیت در این سرقت نقش مهمی دارد.

وقتی تنها شانس موفقیت در یک سرقت از بانک داشتن یک نقشه و برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده و عمل به آن به صورت مو به مو است، چه انتظاری دارید که در یک کسب و کار فوق العاده حرفه‌ای در سطح بین‌المللی شما بدون هیچگونه استراتژی معاملاتی و پلن بتوانید موفق عمل کنید. حتی شوخی این موضوع هم خیلی خوب نیست. همچنین  نکته را هم در ذهن داشته باشید که هر نقشه‌ای برای سرقت از بانک موفق نمی‌شود و حتماً باید سارق تجربه خوبی در نقشه کشیدن در این باره داشته باشد. پس شما در بازارهای مالی نیز باید از استراتژی‌های معاملاتی تست شده با شانس موفقیت بالا استفاده کنید.

۳- به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید

سومین نکته پایبند بودن به استراتژی معاملاتی است. دوباره به همان مثال سرقت از بانک برمی‌گردیم. نقشه‌ای از نقشه‌های سرقت از بانک را در نظر بگیرید که در ۸۰ درصد مواقع موفق بوده و سارقین بدون هیچگونه مشکلی توانستند به نتیجه نهایی خود برسند. به نظر شما تکرار این نقشه برای یک سرقت جدید عاقلانه است یا اینکه باید سراغ نقشه دیگری برویم!

اگر بخواهیم عاقلانه‌ترین تصمیم را در این باره بگیریم این است که ما باید همین نقشه را مو به مو اجرا کنیم و سعی کنیم تا در طول اجرا و پیاده‌سازی نقشه نقاط ضعف آن را بپوشانیم تا شانس موفقیت ما بیشتر شود. تمام اعضای گروه ملزم هستند تا وظایف خود را به صورت کاملاً دقیق و بدون هیچگونه بهانه‌ای اجرا کنند حتی اگر از سوی نفر قبلی خود اشتباهی را مشاهده کردند. وقتی قرار است راننده برای سوار کردن تمام اعضای گروه تنها ۵ دقیقه منتظر بماند یک انتظار ۱۰ دقیقه‌ای چیزی جز دستگیری تمام اعضای گروه را به دنبال نخواهد داشت.

دقیقاً مشابه با همین سوال در فرایند معاملات بازارهای مالی و ترید نیز شما باید مو به مو نکات مربوط به استراتژی معاملاتی خود را عمل کنید حتی اگر در بعضی از مواقع استراتژی معاملاتی شما با شکست همراه شود. اگر شما از یک استراتژی معاملاتی تست شده با شانس موفقیت بالا استفاده کنید شکست‌های گذرا چیز خاصی در مسیر شما نخواهد بود و شما در نهایت می‌توانید به موفقیت برسید. اما اولین جرقه شکست شما زمانی صادر می‌شود که به استراتژی معاملاتی خود پایبند نبوده و بر خلاف آن رفتار کنید.

این موضوع دقیقاً مانند سارقی است که تمام پول‌های موجود در گاوصندوق را طبق نقشه قبلی خالی کرده و در آخرین لحظه الماسی را مشاهده می‌کند که از قبل قرار نبوده برای سرقت آن اقدام شود. رعایت تمام فاکتورهای استراتژی‌های معاملاتی در بازارهای مالی و ممارست بر روی آنها اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت در این کسب و کار دارد.

به روز رسانی می شود.

 

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.