پرایس اکشن سبک ICT اثر مایکل هادلستون با دوبله لطف الله مولوی + جزئیات کامل

0 1,442

پرایس اکشن سبک ICT اثر مایکل هادلستون با دوبله لطف الله مولوی – آربی سیگنال

مایکل هادلستون (Michael Huddleston) کیست؟

بنیان‌گذار پرایس اکشن در سبک آی سی تی (ICT) می باشد. مایکل سالها در مؤسسات مالی و بانک‌ ها فعالیّت داشته و از تحلیل­گران آنها بوده است. لذا توانسته رفتارهای این بانک‌ها و مؤسساتِ مالی بزرگ را شناسایی کند. مایکل هادلستون نتایج تجربه خود را در این استراتژی معاملاتی وارد کرد که با یادگیری این سبک می‌توان با توجه به روند قیمتی، رفتار معامله‌گران بزرگ و مؤسسات را آنالیز کرد.

کسی که تجربه مطالعه سبکهای کلاسیک،اندیکاتورها ،هارمونیک،پرایس اکشن،الیوت را داشته است وبعد از مطالعات چندین سال به این نتیجه رسیدم که آقای مایکل واقعا سبک منحصر به فردی ایجاد کرده

مایکل ۳۰ سال سابقه ی معامله‌گری دارد ‌و بیش از ۶۰ هزار دانشجوی بازارهای مالی را مستقیماً آموزش داده است. سبک ICT مخفف Inner Circle Trader می باشد و تمرکز خودش را بر روی رفتار موسسات مالی و بانک‌ ها (بازیگران بزرگ و نیرو محرکه‌ ی بازارهای مالی) و مهمتر از آن جریان نقدینگی قرار می دهد و تلاش می کند با یک بیان متفاوت سرمایه‌گذاران خُرد را کمک کند.

فاکتور زمان و قیمت مهمترین موضوع در سبک قدرتمند ICT است.

این جمله ی : ” کسانی که نمی دانند نقدینگی کجا قرار دارد؟ خود بخشی از نقدینگی هستند.” از معروف‌ترین جملات مایکل در همین زمینه است.

او می گوید: درسی که من از لری ویلیامز در ورک شاپ Inner Circle یادگرفتم این بود که واقعاً بازارها چگونه کار می کنند؟ و این داستان پیدایش ICT بود.

هم چنین او بیان می کند: اگر نتوانید حرکات بازار را درک کنید و نگاه درست و مجهزی نداشته باشید هیچ تفاوتی در حساب دمو یا واقعی در انجام دادنش نیست و فرقی به حال شما نمی کند.

در خصوص مارکت می گوید: مهم است که به مارکت دقت کنیم و یک نظری راجع به این که قیمت به کدام سمت قرار است حرکت کند؟ داشته باشیم.

چه انتظاری از آن داریم یا نداریم؟

چه اتفاقاتی قرار است رخ بدهد؟

و در نهایت در یک جمله به معامله گران می آموزد که چگونه می توانند از ایده ی نقدینگی استفاده کنند؟

و این که مارکت چگونه قیمت گذاری می کند؟

 

موراد متمایز کننده سبک ICT

بررسی عرضه و تقاضا پیشرفته:

اگر چه معنا و مفهوم عرضه و تقاضا مانند دوره های عرضه و تقاضا نیست و مواردی که بررسی می شود بسیار متفاوت است و اصلا ربطی به منطق دیدگاه سبک های مبتنی بر عرضه و تقاضا ندارد.

مهندسی نقدینگی:

یکی از مهمترین مفاهیمی که به جرات می توان گفت هیج سبکی در دنیا آنقدر دقیق روی مبحث وجود نقاط دارای نقدینگی و ذهنیت معامله گران بزرگ روی این سطوح صحبت نکرده است.

ردیابی سفارشات

ردیابی سفارشات سازمانی از طریق پیدا کردن اوردربلاک های دارای سفارشات و نقدینگی های ساخته شده توسط الگوریتم های برنامه نویسی شده که تمام حرکت قیمت را به گردش در می آوردند.

ساختار بازار پیشرفته (جدید):

این که دیدگاه خرده تریدرها از ساختار شکل گیری بازار چیست؟

دقیقاً تله­ای هست که مارکت میکرها از آن استفاده می کنند و در این سبک این مورد نیز پوشش داده شده است.

ستاپ های ورود و خروج:

به جرات می توان گفت ستاپی که در دوره 2016 از آن صحبت می شود، یکی از قویترین ستاپ های این سبک است و به سادگی هر چه تمام آن را آموزش داده است که همان برای شما کافی است تا سودده شوید.

تلفیق زمان و مکان:

مهمترین عنصری که این سبک را از بقیه سبک های مبتنی بر رفتارشناسی حرکت قمیت متمایز می کند، عنصر زمان است که همیشه به آن توجه می شود.

نکته:   منبع این دوره دوبله شده دوره منتورشیپ پرایس اکشن به سبک ICT از مایکل 2016 می باشد که به مرور زمان تکمیل و توسط مدرس ارائه خواهد شد

 

 

 1. جلسه اول
  ۳۳ دقیقه

 2. جلسه دوم
  ۳۱ دقیقه

 3. جلسه سوم
  ۳۹ دقیقه

 4. جلسه چهارم
  ۷۹ دقیقه

 5. جلسه پنجم : به زودی
  ۰ دقیقهSource

Leave A Reply

Your email address will not be published.