هاوینگ بیت کوین چیست؟ | نمودار هاوینگ بیت کوین – کانون بورس + جزئیات کامل

0 538

هاوینگ بیت کوین چیست؟ | نمودار هاوینگ بیت کوین – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

هاوینگ بیت کوین چیست و چرا بررسی نمودار و جدول هاوینگ بیت کوین تا این حد مهم شده است؟ برای کسانی که در بازار ارز دیجیتال حضور داشته و قیمت‌ها و روندها را در این بازار دنبال می‌نماند، پیدا کردن یک نقطه عطف برای شروع روندهای صعودی اهمیت بسیار زیادی دارد و گویا هاوینگ بعدی بیت کوین می‌تواند چنین شرایطی را ایجاد کند. البته سوالات ذهنی زیادی درباره هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ برای کاربران وجود دارد که سعی ما در مقالات مربوط به بررسی نمودار هاوینگ بیت کوین بررسی این شرایط به صورت کامل و جامع است. در این مقاله جزئیات بسیار دقیقی درباره این پدیده در بازار ارز دیجیتال را با شما در میان خواهیم گذاشت که شنیدن آنها برای هر معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی لازم است و در مقاله‌ای جداگانه نیز به تحلیل هاوینگ بیت کوین و بررسی شرایط قیمت بیت کوین بعد از اتمام شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین خواهیم پرداخت.

با این حساب این مقاله را می‌توانید یک مقاله آموزشی و تحلیل در نظر بگیرید که قرار است هم در آن به آموزش مطالب مختلف مربوط به هاوینگ بپردازیم و هم اینکه به تجزیه و تحلیل قواعد مربوط به این پدیده نیز بپردازیم. این مقاله می‌تواند تبدیل به نقطه آغازی برای یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب و استثنایی برای شما شود. با این حساب خیلی دقیق و به نگاه سرمایه گذاری بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

هاوینگ بیت کوین چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که هاوینگ بیت کوین چیست و چه ویژگی در بازار ارز دیجیتال دارد؟ جدول هاوینگ بیت کوین حاوی اطلاعاتی است که آنالیز آنها می‌تواند یک تجزیه و تحلیل دقیق از شرایط بازار ارز دیجیتال داشته باشید. همچنین از این نکات می‌توان برای تحلیل هاوینگ بعدی بیت کوین نیز استفاده کرد. در این باره ابتدا کار را با تعریف هاوینگ آغاز می‌کنیم.

کلمه Halving که البته حرف “l” آن تلفظ نمی‌شود، به معنی نصف شدن است و پدید هاوینگ بیت کوین به معنی نصف شدن پاداش‌های حاصل از استخراج هر بلوک توسط ماینرها از سوی شبکه بلاک چین بیت کوین است. حتما می‌دانید که استخراج بیت کوین چیست و ماینرها از استخراج توکن‌های بیت کوین پاداش مشخصی دریافت می‌ننمایند. این پاداش در یک برنامه از پیش تعیین شده بعد از پر شدن هر ۲۱۰ هزار بلاک در بلاکچین بیت کوین، نصف می‌شود. البته بازه زمانی مشخصی برای این منظور در نظر گرفته نشده، اما به صورت معمول هر ۴ سال یک بار شاهد پر شدن ۲۱۰ هزار بلاک در بلاک چین بیت کوین هستیم و از این رو هاوینگ نیز هر ۴ سال یک بار رخ می‌دهد.

اثر جادویی هاوینگ در عرضه دائمی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین فارغ از تمام تاثیراتی که روی رند تغییرات قیمت این رمز ارز دارد، یک اتفاق بسیار جالب و شاید هم باورنکردنی را روی بلاکچین بیت کوین رقم می‌زند. همان طور که می‌دانید در مجموع ۲۱ میلیون واحد بیت کوین تعریف شده که از این بین حدود ۱۹.۵ میلیون واحد تا چند ماه قبل از هاوینگ چهارم استخراج شده است. بر این اساس برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده که حالا که شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین آغاز شده، احتمالا تا چندی بعد فرایند استخراج بیت کوین تمام شده و دیگر بیت کوینی برای استخراج باقی نخواهد ماند. در این شرایط تکلیف شبکه و ماینرها و حفظ امنیت آن چه خواهد شد؟ البته به دنبال پاسخ دادن به این سوال در این مقاله نیستیم، زیرا یک بحث حرفه‌ای است و به مقوله‌های جداگانه‌ای از هاوینگ مربوط می‌شود.

هر چند برای بعد از پایان یافتن استخراج بیت کوین ها نیز روش‌هایی برای ارائه پاداش به ماینرها و حفظ امنیت شبکه بیت کوین در نظر گرفته شده، اما نکته جالب اینجاست که هاوینگ پدیده‌ای است که اجازه به پایان رسیدن استخراج را به این زودی‌ها نمی‌دهد. چطور با هم محاسبه می‌کنیم.

در حال حاضر نزدیک به ۱۹.۵ میلیون بیت کوین استخراج شده است و در هاوینگ بعدی نیز پاداش استخراج هر بلاک به ۳.۱۲۵ بیت کوین خواهد رسید. با این حساب در ۴ سال بعدی با ۲۱۰ هزار بلاک جدید استخراج شده تا هاوینگ احتمالی در سال ۲۰۲۸ تعداد کل بیت کوین های استخراج شده تا ۶۵۶۲۵۰ واحد جدید افزایش پیدا خواهد کرد. عملا در هاوینگ بعد از آن در محدوده سال ۲۰۳۲ نیز با پاداش ۱.۵۶۲۵ و ۲۱۰ هزار بلاک بعدی، ۳۲۸۱۲۵ بیت ک وین جدید نیز استخراج خواهد شد. حالا اگر همین روند را ادامه دهیم و هر بار تعداد بیت کوین های جدید استخراج شده را به حدود ۱۹.۵ میلیون واحد استخراج شده فعلی اضافه کنیم، تقریبا بیش از ۱۲۰ سال طول می‌کشد تا مجموع ۲۱ میلیون واحد بیت کوین تعریف شده به صورت کامل استخراج شود.

هاوینگ بیت کوین چیست

تاثیر هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوین در راه است که درباره آن صحبت خواهیم کرد؛ اما در حال حاضر بسیاری از کاربران به دنبال این هستند تا تاثیر هاوینگ بیت کوین روی روند قیمت این رمز ارز را بدانند و آنالیز کنند. هم اکنون شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین آغاز شده و تاریخ هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ بسیار نزدیک است. تاثیر هاوینگ را می‌توانیم از دو دیدگاه مورد ارزیابی قرار دهیم. ۱ دیدگاه تکنیکالی که بر اساس نمودار آن قابل بررسی است و ارائه است و ۱ دیدگاه فاندامنتالی که بر اساس شرایط حاکم بر ذهن معامله گران قابل بررسی است.

دقت داشته باشید با نصف شدن پاداش ماینرها در فرایند هاوینگ عملا عرضه بیت کوین نصف می‌شود. نصف شدن عرضه بیت کوین پیامدهای مختلفی دارد که همین تاثیرگذاری آن روند بازار ارز دیجیتال را نیز تغییر می‌دهد. اگر بخواهیم گذشته را نادیده بگیریم و تنها به بررسی تاثیر هاوینگ بر اساس همین شرایط عرضه و تقاضا بپردازیم، نکات مختلفی را می‌توان درباره آن اشاره کرد.

همان طور که می‌دانید با کاهش عرضه بیت کوین اولین سیگنال برای صعودی شدن و افزایش قیمت آن صادر می‌شود. طبق اصول اولیه در علم اقتصاد، وقتی تقاضا برای یک کالا ثابت باقی مانده و همزمان شاهد کاهش عرضه آن در بازار باشیم، افزایش قیمت را در آن شاهد خواهیم بود. اما دقت داشته باشید که ذهنیت اکثر کاربران در بازار ارز دیجیتال نسبت به پدید هاوینگ افزایش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال است و همین موضوع باعث می‌شود تا تقاضا برای خرید از مدت‌ها قبل از شروع این پدیده افزایش پیدا نماید.

با افزایش تقاضا و در کنار آن کاهش عرضه است که قیمت بیت کوین در این پدیده شروع به رشد می‌کند. البته شایان ذکر است که تحلیل دقیق تری از این بابت را نیز ارائه خواهیم کرد که مطالعه آن می‌تواند دید شما را نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال بهتر و حرفه‌ای‌تر نماید. در ادامه با ما همراه باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.