میلیاردر شدن با ترید | میلیاردر شدن با فارکس – کانون بورس + جزئیات کامل

0 12

[ad_1]

میلیاردر شدن با ترید | میلیاردر شدن با فارکس – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۰ از ۲۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

میلیاردر شدن با ترید به نظر شما امکان‌پذیر است یا اینکه یک خیال واهی بیش نیست؟ درباره میلیاردر شدن با فارکس یا با ترید صحبت زیاد است و در هر مقاله و در هر سایتی ممکن است اطلاعات مختلفی را درباره این موضوع دریافت کنید. برخی‌ها که نانشان در عضویت شما در فرایند تریدر شدن در بازار فارکس از شما را به ورود به این بازار تشویق می‌کنند و میلیاردر شدن با ترید را امری کاملاً طبیعی و عادی جلوه می‌کنند در حالی که خودشان چنین شرایطی را برای خود ایجاد نکردند.

از طرف دیگر افراد دیگری هم هستند که به کل از بیخ و بن امکان میلیاردر شدن با ترید را غیر ممکن در نظر گرفته و به کاربران خود هشدار می‌دهند که هرگز برای انجام معامله وارد بازارهای مالی مانند بازار فارکس یا بازار ارز دیجیتال نشوند. درباره اینکه هر یک از این دو دسته از منابع بیشتر در حال صحبت کردن درباره انگیزه‌های شخصی خود و سودجویی بیشتر خود هستند خیلی صحبتی نداریم و بیشتر ترجیح می‌دهیم که یک نگاه کاملاً منطقی و حرفه‌ای به فرایند میلیاردر شدن با فارکس داشته باشیم.

تمام نکات و مواردی که در این مقاله با شما مطرح خواهیم کرد همگی نکاتی هستند که به واقعه در میان جامعه تریدری با آن روبرو هستیم و اگر شما دقت کافی به این موارد داشته باشید امکان اینکه خودتان به این نتیجه برسید که آیا می‌توانید در فرایند تریدر شدن و ورود به بازار فارکس می‌توانید میلیاردر شوید یا خیر تصمیم گیر خواهید بود.

میلیاردر شدن با ترید

در قدم اول لازم است تا یک توضیح کامل درباره شرایط میلیاردر شدن با ترید برای شما ارائه کنیم که اتفاقاً این توضیح می‌تواند شما را نسبت به این موضوع کاملاً روشن کند. میلیاردر شدن با ترید را از دو دیدگاه مختلف می‌توان مورد بررسی قرار داد و طبق این دو دیدگاه درباره آن تصمیم گیری کرد. در واقع ما این موضوع را هم از نگاه تجربه و هم از نگاه تئوری می‌توانیم مورد ارزیابی قرار دهیم.

  • میلیاردر شدن با ترید بر روی کاغذ

اولین دیدگاهی که درباره میلیاردر شدن با ترید باید به آن اشاره داشته باشیم بحث تئوری ماجرا است و باید بررسی کنیم که اصلاً از نظر تئوری این امکان وجود دارد که ما با ترید کردن در بازارهای مالی میلیاردر شویم یا خیر. البته خود این موضوع نیز باید بر اساس مقدار سرمایه اولیه مورد بررسی قرار گیرد و اینگونه نیست که ما بخواهیم برای هر میزان سرمایه ای شرایط ایده‌آلی برای میلیاردر شدن با ترید در نظر بگیریم.

اگر بخواهیم از نگاه تئوری به این موضوع نگاه کنیم، بله امکان ثروتمند شدن با ترید از نگاه تئوری وجود دارد و حتی شما با سرمایه‌های کم نیز از نگاه تئوری می‌توانید به چنین شرایطی برسید. در واقع پتانسیل بازارهای مالی برای سرمایه‌گذاری از طریق ترید به گونه‌ای است که شما بتوانید شرایط مطلوبی را برای خود ایجاد کرده و سرمایه هنگفتی را برای خود جمع آوری کنید. در این بین نکات و فاکتورهایی وجود دارد که با دقت به آنها امکان افزایش احتمال ثروتمند شدن در این روش سرمایه‌گذاری وجود خواهد داشت. از آن جمله می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  • هر چقدر سرمایه اولیه شما بیشتر باشد احتمال موفقیت شما در این مسیر بیشتر خواهد بود.
  • روند آموزش بازارهای مالی برای شما تاثیر بسیار زیادی در این امر خواهد داشت و انتخاب دوره آموزشی را می‌توانیم یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای موفقیت یا عدم موفقیت در نظر بگیریم.
  • نوع شخصیت شما برای سرمایه‌گذاری در این بازار می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
  • پایبند بودن بیشتر به اصول و نکات مهم معامله‌گری در بازارهای مالی موضوع مهم دیگری است که باید به آن نیز دقت داشته باشید.
  • شناخت کافی و کامل نسبت به بازارهای مالی مانند بازار فارکس نکته مهم دیگری است که می‌تواند شما را در این مسیر یاری سازد.
  • استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک نکته مهم دیگریست که می‌تواند شرایط بهتری را برای معاملات شما ایجاد کند.

در نهایت از کنار هم قرار دادن تمام این فاکتورها است که شما می‌توانید شانس میلیاردر شدن با ترید را در بازارهای مالی برای خود اندازه‌گیری کنید. در واقع هر چند از نظر تئوری و روی کاغذ برای همه کاربران این شانس وجود دارد که با معاملات در بازارهای مالی و ترید بتواند سود بسیار زیادی به دست آورند اما هر چقدر فاکتورها و عوامل این چنینی بیشتری داشته باشند شانس موفقیت آنها نیز بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر در صورت نداشتن این شرایط نیز شما با شانس کمتری وارد معاملات خواهید شد و احتمال از بین رفتن سرمایه‌های شما بیشتر می‌شود. پس اگر ملاحظه می‌کنید که اکثر معامله‌گران در بازارهای مالی به جای اینکه ثروتمند بشوند در حال از دست دادن سرمایه‌های خود هستند، به دلیل نداشتن همین فاکتورها و شرایط است.

کاربران بیشتر از اینکه روی بسترهای لازم برای موفقیت در فرایند ترید کار کرده و آنها را تقویت کنند در حال بالاتر بردن ریسک معاملات خود هستند، که همین موضوع باعث می‌شود تا آنها به جای اینکه ثروتمند بشوند دارایی‌های خود را از دست بدهند.

میلیاردر شدن با ترید

  • میلیاردر شدن با ترید با توجه به تجربه

دومین دیدگاهی که باید از طریق آن به بررسی شرایط ثروتمند شدن افراد با ترید کردن بپردازیم بررسی شرایط تجربی موجود است. منظور ما از دیدگاه تجربه این است که مشاهده کنیم که تریدرهای گذشته چه شرایطی را در بازارهای مالی برای خود رقم زدند و آیا توانسته‌اند در این بازارها میلیاردر شوند یا خیر. برای اینکه دیدگاه مناسبی نسبت به این موضوع داشته باشید لازم است تا به نکات زیر دقت کنید.

تعداد بسیار کمی از افرادی که به دنبال میلیاردر شدن با ترید هستند به این موفقیت نائل می‌شوند و اکثر افراد چنین شرایطی را نداشته و عملاً ورود به بازارهای مالی مانند بازار فارکس برای رسیدن به ثروت بالا برای آنها دور از دسترس باقی می‌ماند.

با در نظر گرفتن شرایط خاص مانند مارجین بالا و یا پایبند بودن به استراتژی‌های معاملاتی امکان رسیدن به سودهای چند میلیاردی در بازارهای مالی افزایش پیدا می‌کند ولی هر چقدر این فاکتورها شرایط ضعیفی داشته باشند عملاً رسیدن به سودهای بالا دور از دسترس خواهد بود و بیشتر شبیه یک رویاپردازی در این بازار می‌شود.

تعداد کسانی که با استفاده از بازارهای مالی مانند بازار فارکس به سرمایه‌های قابل توجه می‌رسند معمولاً کم است و ی رسیدن به چنین شرایطی نیاز به طی کردن دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و همچنین تمرین و ممارست برای طولانی مدت خواهید داشت و عملاً بدون در نظر گرفتن این شرایط رسیدن به درآمدهای قابل توجه در بازار چالش برانگیز خواهد شد.

همانطور که دقت کردید از نظر تجربه نیز امکان رسیدن به سودهای میلیاردی در بازار فارکس را رد نکردیم اما شرایط بسیار خاصی برای آن در نظر گرفتیم که این موضوع باعث می‌شود تا عملاً فقط کسانی که اهتمام قابل توجهی برای انجام معاملات در بازارهای مالی داشته باشند بتوانند چنین سودهایی را برای خود ایجاد کنند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران با تصور اینکه در بازارهای مالی مانند بازار فارکس همه چی گل و بلبل است، حتی شغل‌های خود را رها کرده و به دنبال حضور در ترید در این بازارها می‌روند که عملاً اشتباه بزرگی از سوی آنها خواهد بود.

موفقیت در فرایند ترید در بازارهای مالی طبق آن چیزی که از تجربه ما به دست آمده‌ایم حتماً تحت شرایط بسیار خاصی در دسترس خواهد بود و همان تجربه به ما ثابت کرده که درصد قابل توجهی از کسانی که وارد بازارهای مالی مانند بازار فارکس برای ترید می‌شوند، نمی‌توانند این شرایط را برای خود ایجاد کنند.

میلیاردر شدن با ترید

میلیاردر شدن با فارکس

نکات بسیار مفید و کلی درباره شرایط میلیاردر شدن با فارکس را با شما در میان گذاشتیم و حالا نوبت به این رسیده تا کمی تخصصی‌تر درباره نکاتی صحبت کنیم که دقت به آنها می‌تواند احتمال میلیاردر شدن شما را در این بازار افزایش دهد. اگر به دنبال ورود به معاملات بازار فارکس برای ترید هستید دو راه حل پیش روی شما قرار دارد. یا باید به نکاتی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم دقت کرده و بر اساس آنها به دنبال رسیدن به سود و درآمد در بازار فارکس باشید و یا اینکه مانند اکثر افرادی که شغل تریدری در ایران را انتخاب می‌کنند، تمام دارایی‌های خود را به بازار ببازید و عملاً هیچ شانسی برای موفقیت خود در نظر نگیرید.

می‌دانیم که اکنون در ذهن خود بر این باور هستید که شما با بقیه فرق دارید و احتمالاً هرگز چنین شرایطی برای شما رخ نخواهد داد و حتماً در بازار فارکس میلیاردر خواهید شد اما کسانی که دارایی‌های خود را در بازار از دست داده‌اند همین شرایط و ویژگی‌ها را داشتند. چه بسا کسانی که شرایط به مراتب بهتری نسبت به شما دارند نیز شانس موفقیت کمی در بازار داشته و عملاً امکان رسیدن به درآمدهای متوسط نیز برای آنها وجود ندارد.

در مجموع باید به شغل تریدری یک نگاه حرفه‌ای داشته باشید تا نگرانی‌هایی که همه افراد را تبدیل به بازنده‌های بازار فارکس می‌کند شما را در جمع برنده‌های این بازار قرار دهد. در صورتی که شما هم همان راه و روشی را در پیش بگیرید که همه تریدرها در حال استفاده از آنها هستند عملاً نتیجه جز نتایج مربوط به آنها را نخواهید داشت و برای متفاوت بودن در این بازار و رسیدن به سودهای میلیاردی باید متفاوت عمل کنید.

نکته بسیار جالبی که درباره میلیاردر شدن در فارکس باید به آن اشاره کنیم این است که اتفاقاً مسیری که برای رسیدن به چنین سودهایی باید بپیمایید شرایط به مراتب بهتری هم دارد و قرار نیست شما با چالش‌های بسیار سنگینی در این باره روبرو شوید. نکته بسیار مهم در اتخاذ روشی درست برای رسیدن به سودهای قابل توجه در معاملات بازار فارکس صبر و تحمل و داشتن پشتکار در کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم و به کارگیری آنها در معاملات بازار است. اگر در این باره اهمال داشته باشید شانس موفقیت شما برای ترید بسیار کم خواهد شد و عملا نمی‌توانید از فارکس به عنوان یک منبع درآمدی عالی استفاده کنید.

۱- در یک دوره آموزش حرفه ای شرکت کنید

میلیاردر شدن با فارکساولین نکته‌ای که برای رسیدن به شرایط بسیار ایده‌آل در معاملات بازار فارکس باید با آن اشاره داشته باشیم شرکت در یک دوره آموزشی حرفه‌ای است. البته منظور ما این نیست که در اینترنت کلید واژه آموزش فارکس را جستجو کرده و یا با کلید واژه آموزش رایگان فارکس به دنبال انتخاب یکی از دوره‌های آموزشی موجود باشید. این نکته برای آموزش ارز دیجیتال و آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز به همین ترتیب است و قرار نیست شما با هر دوره‌ای که انتخاب می‌کنید بتوانید تمام نیازمندی‌های لازم برای موفقیت در ترید در این بازارها را به دست آورید.

واقعیت این است که اکثر کسانی که در حال استفاده از دوره‌های آموزشی مختلف هستند نمی‌توانند به پیش نیازهای اولیه برای موفقیت در بازارهای مالی برسند. از این رو لازم دانستیم تا نکات بسیار مهمی را درباره ه‌های آموزش حرفه‌ای ترید و بازارهای مالی با شما در میان بگذاریم که دقت به این نکات برای انتخاب دوره آموزشی مناسب برای شما الزامی خواهد بود.

دقت کنید که دوره آموزشی ترید حتماً باید کامل و جامع باشد و مباحث در نظر گرفته شده در آن به عنوان سیلابس درسی کاربردی باشند. قرار نیست شما ۲۰۰ ساعت آموزشی را در یک کلاس آموزشی پشت سر بگذارید و در نهایت درباره بسیاری از نکات معامله‌گری در بازارهای مالی اطلاع کافی نداشته باشید. پس دقت کنید که زیاد بودن ساعات آموزشی یک دوره به هیچ وجه به معنی کامل بودن آن نیست و برای منظور باید سرفصل‌های آموزشی آن را مورد بررسی قرار دهید.

حتماً باید از خدمات آموزشگاه‌هایی استفاده کنید که فقط عرضه کننده پکیج‌های آموزشی غیر حضوری نبوده و دوره حضوری آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال را نیز برگزار می‌نمایند. این موضوع دو نکته بسیار مهم با خود به همراه دارد در درجه اول اینکه امکان شرکت در کلاس‌های حضوری برای فراگیری مطالب با کیفیت بالاتر را در اختیار شما قرار می‌دهد و در درجه دوم  را با مجموعه‌ای روبرو می‌سازد که کاملاً پاسخگو بوده و اساتید مجموعه به قدری به مباحث تسلط دارند که امکان برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری را نیز دارند.

نکته بعدی این است که شما باید به رزومه اساتید دوره آموزشی نیز دقت کنید که خود اساتید از جمله تریدرهای موفق بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال باشند. بیش از ۹۵ درصد کسانی که در حال حاضر برگزار کننده دوره‌های آموزشی فارکس و ارز دیجیتال هستند تجربه بسیار کمی در این بازارها داشته و اکثر تجربه آنها نیز با شکست مواجه شده است و نتوانستند سودی در معاملات این بازارها به دست از این رو شرکت در دوره‌های آموزشی این افراد حتی اگر کامل‌ترین و جامع‌ترین دوره آموزشی را نیز ارائه نمایند سودآوری خاصی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

وقتی فردی خودش نتوانسته مسیر موفقیت در فرایند ترید در بازارهای مالی را پشت سر بگذارد عملاً نمی‌تواند نکات لازم برای این منظور را در اختیار شما قرار دهد و بهتر است سراغ افرادی بروید که تریدرهای موفقی در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال هستند.

۲- آموزش ها را تکمیل و تمرین کنید

دومین نکته مهم در مسیر میلیاردر شدن در ترید با فارکس تکمیل آموزش‌ها و تمرین آنها برای رسیدن به تسلط کافی در فرایند معاملات بازار است. اینکه صرفاً شما یک سری آموزش‌های مختلف را پشت سر گذاشته و به هیچ وجه تمرینی روی آنها نداشته باشید نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در بازار باشد و برای منظور لازم است تا حتماً آموزش‌های خود را تکمیل کرده و برای رسیدن به تسلط کافی در آنها به تمرین بپردازید.

در فرایند تمرین دیده اید باید به تمام روش‌هایی که آنها را آموزش دیده‌اید تسلط کامل و کافی پیدا کنید و نقاط ضعف خود را بشناسید. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر در آن سهل انگاری کنید عملاً شما برای سپری گردن این مرحله باید هزینه‌های بسیار گزافی را به بازار بپردازید. در واقع گذشتن از این مرحله برای موفقیت در فرایند ترید برای تمام کاربران لازم است. حالا انتخاب با شماست که با صرف هزینه‌های بسیار کم و در حساب دمو آنها را تمرین کنید و به تسلط کافی برسید و یا اینکه در بازار و به صورت واقعی پول خود را از دست بدهید تا به این میزان تسلط دست یابید.

دقت داشته باشید که استفاده از یک روش معاملاتی برای دو نفر دقیقاً نتیجه یکسانی به دنبال نخواهد داشت زیرا عملاً تحت تاثیر روانشناسی حاکم بر بازار و خویشتن ممکن است نحوه رفتار معامله‌گران با یکدیگر متفاوت باشد. برای اینکه شما بتوانید کیفیت خود را به خوبی نشان دهید لازم است تا ابتدا روش‌هایی که آموزش دیده‌اید را در بازار تمرین کنید.‌ در این تمرین شما باید ه استفاده از روش‌های مختلف را بیاموزید و از بهترین راه حل‌ها برای آنها استفاده کنید.

۳- پلن معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود را تدوین کنید

به عنوان نکته سوم باید به تدوین پلن معاملاتی و داشتن یک استراتژی معاملاتی برای بازار فارکس اشاره داشته باشیم. با رسیدن به تسلط کافی و تمرین تمام آموزش‌های حرفه‌ای حالا شما این توانایی را دارید تا پلن معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود را بسازید. لازم داشتن یک پلن معاملاتی مناسب شناخت تمام نقاط ضعف و قوت در بازار است و بدون تمرین و تسلط به روش‌های تکنیکالی رسیدن به این مهم امکان‌پذیر نخواهد بود.

البته دقت داشته باشید که آموزش‌های حرفه‌ای باید بر اساس نیاز بازار فارکس و میلیاردر شدن در فارکس پشت سر گذاشته شود و همین که شما استراتژی معاملاتی خود را نیز بر اساس این بازار بچینید. مسلماً استفاده از تکنیک‌ها و روش‌هایی که در بازار بورس ایران بسیار کارآمد هستند نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در بازار فارکس باشد و حتی استراتژی‌های مورد استفاده در بازار ارز دیجیتال نیز چنین شرایطی را در بازار فارکس ندارند.

۴- در دمو ترید کنید

بعد از تدوین پلن معاملاتی و داشتن یک استراتژی معاملاتی مدون حالا نوبت به این می‌رسد تا شما با استفاده از همین پلن معاملاتی در دمو ترید کنید. از این مرحله به بعد دیگر شما نیازی به آموزش‌های اضافی ندارید و فقط کافی است که همان استراتژی معاملاتی تدوین شده را به صورت مو به مو در بازار پیاده‌سازی کنید. ترید کردن در دمو مزیت‌های بسیار زیادی دارد و البته باید بر اساس اصول مشخصی انجام پذیرد.

افراد زیادی با هدف میلیاردر شدن در فارکس سعی می‌کنند تا مسیر خوبی را برای رسیدن به این هدف طی کنند و حتی معاملات خود را در دمو نیز آغاز می‌کنند اما واقعیت اینجاست که ترید در دمو حتماً باید تحت تاثیر شرایط خاصی انجام پذیرد و به غیر از این هرگونه معامله در بازار در دمو هیچ تاثیری روی موفقیت کاربر ایجاد نخواهد کرد.

برای اینکه بتوانید در فرایند معاملات خود در دمو شرایط ایده‌آلی را برای خود رقم زده و بستر اولیه لازم برای میلیاردر شدن در ترید را برای خود رقم بزنید لازم است تا نکات زیر را در نظر بگیرید:

مهمترین بخش از فرایند ترید در دمو بالا بردن قدرت روانشناسی و کنترل احساسات در فرایند معاملات است. شما باید دقیقاً بر این اساس که در حال ترید در بازار واقعی هستید شرایط معامله را بچینید و به هیچ وجه از این موضوع تخطی نکنید. این مهم باعث می‌شود تا شما قبل از اینکه حتی یک دلار در بازار از دست بدهید از نظر روانشناسی آماده ورود به بازار و رسیدن به سودهای کلان باشید.

در قدم دوم نوبت به رعایت کامل پلن معاملاتی و تبدیل شدن به یک معامله‌گر منظم می‌رسد.  اگر شما بتوانید در فرایند معاملات در بازار فارکس در دمو نظم را در خود ایجاد کرده و به صورت کامل و دقیق از پلن معاملاتی خود تبعیت کنید شانس موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود و احتمال اینکه شما به درآمدهای بسیار بالا در بازار فارکس برسید بسیار زیاد است. متاسفانه تعداد کسانی که  از ورود به بازار واقعی در بازار دمو فعالیت خود را آغاز می‌کنند بسیار کم است و تعداد بسیار کمی از همین افراد نظم و پلن معاملاتی خود را در دمو رعایت می‌کنند.

شناخت نقاط ضعف و قوت و تقویت نقاط ضعف نکته مهم دیگری است که در فرایند معاملات در دمو باید به آن برسید. اتفاقاً این مرحله باعث می‌شود تا شما روند بهتری را برای معاملات خود در پیش بگیرید و با قدرت بیشتری در بازار معامله کنید.

رعایت اصول و نکاتی که به آنها اشاره کردیم باعث می‌شود تا شما از همان ابتدای ورود به بازار واقعی شرایط بسیار ایده‌آلی داشته باشید و مانند یک فرد حرفه‌ای در بازار معامله و ترید کنید. البته رعایت این اصول و نکات به این سادگی‌ها نیست و هر کسی نمی‌تواند چنین شرایطی را برای خود رقم بزند و به همین دلیل است که تعداد افرادی که در فرایند ترید در فارکس میلیاردر می‌شوند بسیار کم است.

میلیاردر شدن با فارکس

۵- بهینه سازی استراتژی ترید

در قدم بعدی نوبت به بهینه‌سازی استراتژی ترید می‌رسد. هر استراتژی و پلن معاملاتی در نسخه خام خود با نقاط ضعف مختلفی روبرو است و ممکن است نواقصی در آن وجود داشته باشد که تا زمانی که شما ترید را در بازار آغاز نکنید این نواقص مشخص نخواهند شد. در واقع در فرایند ترید در دمو شما باید این نقاط ضعف را بشناسید و به این ترتیب در انتهای مرحله قبل تمام نکات لازم برای بهینه‌سازی استراتژی ترید خود را به دست آورید.

بهینه سازی استراتژی ترید در فارکس باعث می‌شود تا شما قاً مطابق با شرایط بازار معامله کنید و از استراتژی‌های استفاده کنید که احتمال موفقیت بیشتری را برای شما ایجاد می‌کنند. گاهی اوقات عوض کردن یک خط در استراتژی معاملاتی در بازار فارکس می‌تواند تا ۲۰ درصد شانس موفقیت استراتژی مورد نظر را افزایش دهد. مثلاً اگر به دنبال ورود به معامله بعد از شکست یک مقاومت هستید می‌توانید ورود بعد از پولبک را به این معامله اضافه کنید تا عملاً احتمال از بین رفتن معامله برای شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

۶- با مربی ترید کنید

نکته بعدی برای میلیاردر شدن در فرایند ترید در بازار فارکس استفاده از کمک مربی است. مربی کسی است که قبلاً آموزش‌های لازم برای ورود به بازار فارکس را طی کرده و در این بازار به موفقیت رسیده است و اکنون در کنار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید نقاط ضعف خود را خیلی سریع‌تر شناسایی کرده و به دنبال موفقیت در فاصله زمانی کوتاه‌تری در بازار باشید.

شاید باور نکنید اما اگر بخواهیم قدرت هر یک از نکاتی که در حال معرفی آنها هستیم را رتبه بندی کنیم ترید در کنار مربی می‌تواند قدرتمندترین گزینه و نکته برای شما باشد. البته به شرطی که شما مربی مناسبی را برای این منظور انتخاب کرده باشید و از توانایی‌ها و دانش وی برای ارتقا سطح کیفیت خود استفاده نمایید.

۷- میلیاردر شوید

حالا و با طی کردن تمام مراحل بالا شما تمام نیازمندی‌های لازم برای موفقیت در بازار فارکس را در اختیار دارید و می‌توانید تبدیل به یک میلیاردر در بازار فارکس شوید. توجه داشته باشید که میلیاردر شدن به این راحتیا نیست و شما باید تمام نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم را در نظر بگیرید تا موفقیت در دسترس شما باشد. اتفاقا همین سختی‌ها و چالش‌ها است که باعث شده تا تمام کسانی که وارد فرایند ترید و معامله‌گری در بازار فارکس می‌شوند به موفقیت نرسند و شرایط برای آنها پیچیده شود.

شاید اگر این سختی‌ها و چالش‌ها نبود در حال حاضر تمام افراد با سرمایه‌های کم وارد فارکس شده و در حال رسیدن به سودهای چند میلیون دلاری بودند. در حالی که فقط افراد کمی می‌توانند این مسیر را صحیح و سلامت پشت سر بگذرانند و به سودهای کلان برسند.

میلیاردر شدن با فارکس

نکاتی برای میلیاردر شدن با فارکس

در انتهای مقاله لازم دانستیم تا نکات بسیار مهمی را برای میلیاردر شدن با فارکس با شما در میان بگذاریم که اتفاقاً نکات بسیار مهمی هستند و استفاده از آنها باعث می‌شود تا شما روند معاملات بهتر را در پیش بگیرید. نکاتی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم بیشتر نکات تجربی هستند که حاصل سال‌ها فعالیت اساتید مجموعه کانون بورس در بازار فارکس بوده و هر یک از آنها می‌تواند قدرت معاملاتی شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

شاید باور نکنید اما حتی در دوره‌های آموزشی غیر رایگان نیز بسیاری از این نکات به دانش پذیران گفته نمی‌شود و معمولاً اساتید تجربه کافی برای ارائه چنین نکاتی را به دانش پذیران خود ندارند.

یک روش عالی تحلیل تکنیکال یاد بگیرید

در اولین نکته باید به آموزش یک روش عالی تحلیل تکنیکال متناسب با بازار فارکس اشاره داشته باشیم. تحلیل تکنیکال دنیای بسیار بزرگی است و تحلیل تکنیکال فارکس شامل روش‌ها و اندیکاتورهای بسیار زیادی است که یادگیری همه آنها برای تمام کاربران امکان‌پذیر نیست و از این گذشته تمام این روش‌ها از نظر قدرت معاملاتی شرایط یکسانی ندارند.

دقت داشته باشید که تحلیل تکنیکال فارکس با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال بورس هرچند در ظاهر شبیه به یکدیگر هستند اما تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند و شما نمی‌توانید از دانش تکنیکالی که برای موفقیت در بازار بورس استفاده می‌کنید در بازار فارکس نیز موفقیت خود را رقم بزنید.

اتفاقا در میان بازارهای مالی این بازار فارکس است که بیشترین میزان حساسیت به تحلیل تکنیکال را دارد و حتماً باید دانش تحلیلی بسیار قدرتمندی را برای موفقیت در این بازار در پیش بگیرید. برای منظور توصیه می‌کنیم که سراغ روش‌های قدیمی نرفته و حتماً از روش‌های مدرن که تحلیلگران بزرگ بازار فارکس از آنها استفاده می‌کنند بهره‌مند شوید. انواع سبک‌ های پرایس اکشن را بیاموزید و از میان انواع روش‌ های تحلیل تکنیکال آنهایی را برای ساختن استراتژی معاملاتی در بازار فارکس انتخاب کنید که قدرت معاملاتی بالایی داشته و شانس موفقیت شما با استفاده از آنها بسیار زیاد است.

روی استراتژی خودتان تمرکز کنید

نکته بعدی که می‌تواند شما را در مسیر میلیاردر شدن در ترید کمک کند تمرکز روی استراتژی معاملاتی است که در فرایند گفته شده در بالا ساخته شده است. اگر شما تمام نکات لازم برای ساخت یک استراتژی معاملاتی در بازار فارکس را در نظر گرفته باشید عملاً فقط و فقط کافی است روی استراتژی خودتان تمرکز داشته باشید و دیگر نیازی به ارزیابی و بررسی سایر استراتژی‌های معاملاتی نخواهید داشت.

متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از افراد بعد از اولین ترید اشتباه به این نتیجه می‌رسند که استراتژی معاملاتی آنها به درد نمی‌خورد و دائماً با صرف هزینه‌های بالا به دنبال آموزش استراتژی‌های معاملاتی جدیدتر هستند. جالب اینجاست که این موضوع هیچگاه به نتیجه نمی‌رسد و آنها نمی‌توانند شرایط خوبی را از این بابت برای خود رقم بزنند.

تجربه ما نشان می‌دهد که تمرکز بر روی استراتژی معاملاتی شخصی و بالا بردن تسلط استفاده از آن در بازار فارکس شانس موفقیت بیشتری را برای تریدر رقم می‌زند.

روی یک یا دو جفت ارز ترید کنید

در بازار فارکس شما امکان معامله بر روی بیش از ۴۰ جفت ارز مختلف را در شرایط عادی دارید و اگر بخواهید روی جفت ارزهای بسیار ناشناخته هم ترید داشته باشید این تعداد به شدت افزایش پیدا می‌کند. اما توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال موفقیت در این بازار هستید تنها روی یک یا نهایت دو جفت ارز تمرکز داشته باشید و ترید بر روی همه جفت ارزها را فراموش کنید.

تمرکز بر روی یک یا دو جفت ارز مزیت‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال دارد و شانس موفقیت شما را در بازار به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. در درجه اول باید یادآوری کنیم که حتی در یک یا دو جفت ارز معاملاتی در بازار فارکس هم می‌توانید فرصت‌های معاملاتی بسیار زیادی را در اختیار داشته باشید و همین موضوع می‌تواند برگ برنده شما برای موفقیت باشد زیرا دیگر نیازی به تحلیل و بررسی ده‌ها نمودار مختلف ندارید.

از طرف دیگر آنالیز ۱ یا دو نمودار برای مدت طولانی باعث می‌شود تا شما به تسلط کافی بر روی آنها برسید و حتی به صورت چشمی نیز تشخیص دهید که نمودار در چه شرایطی قرار دارد. البته قرار نیست شما معاملات خود را به صورت شهودی پیش ببرید اما افزایش میزان تمرکز بر روی یک یا دو نمودار باعث می‌شود تا قدرت معاملاتی شما خود به خود افزایش پیدا کند.

بسیاری از کاربران بر این باور هستند که برای دستیابی به فرصت‌های معاملاتی لازم حتماً باید بر روی چند جفت ارز مختلف ترید داشته باشند که این موضوع بیشتر به دلیل استفاده از استراتژی‌های معاملاتی نامناسب برای بازار فارکس است.

اگر شما از استراتژی‌های معاملاتی مناسب برای بازار فارکس استفاده کنید عملاً نیازی به ترید بر روی ۱۰ جفت ارز نداشته و با انتخاب حتی یک جفت ارز نیز می‌توانید موفقیت خود را در این بازار رقم بزنید.

میلیاردر شدن با فارکس

در ساعات مشخصی ترید کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم شما باید تبدیل به یک تریدر منظم شوید و منظم شدن در ترید به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها تعیین ساعت مناسب برای معامله‌گری در بازار فارکس است. بهترین ساعات ترید در فارکس را بشناسید و روند کاری روزانه خود را به گونه‌ای در پیش بگیرید که بتوانید در طول این ساعات پشت چارت باشید و ترید خود را انجام دهید.

دقت داشته باشید که همانطور که در بالا اشاره کردیم با تمرکز بر روی یک یا دو چارت این شانس برای شما به وجود می‌آید که تسلط خود را بر روی روند تغییرات جفت ارز مورد نظر افزایش دهید.‌ حالا باید اضافه کنیم که ترید در ساعات معاملاتی مشخص در طول روز نیز باعث می‌شود تا شما به همان میزان قدرت معاملاتی خود را بیشتر کرده و تشخیص‌های بهتری در فرایند تحلیل خود داشته باشید.

توصیه می‌کنیم که این نکته را حتماً جدی بگیرید و برای چند روز هم که شده برای داشتن معاملات منظم ساعت مشخصی را در طول روز انتخاب کنید تا نتیجه این موضوع را بر روی روند معاملات خود شاهد باشید.

حتما بر اساس پلن معاملاتی ترید کنید

فرض کنید که شما پلن معاملاتی خود را به صورت کامل و جامع آماده کرده‌اید و حتی در بازار دمو نیز تمرین کرده‌اید و اکنون می‌دانید که باید در بازار چگونه معامله کنید. اما وقتی وارد بازار می‌شوید با مشاهده اولین فرصت معاملاتی دست و پای شما لرزیده و به جای استفاده دقیق از استراتژی و پلن معاملاتی تحت تاثیر احساسات وارد معامله می‌شوید.

فراموش نکنید که لازمه موفقیت در فرایند ترید در فارکس و میلیاردر شدن در آن پایبندی به پلن معاملاتی در هر شرایطی است اگر شما به چنین شرایطی از نظر روانی نرسید نمی‌توانید معاملات موفقی نیز داشته باشید.

تحت هیچ شرایطی از مدیریت سرمایه خود عدول نکنید

یکی از مهمترین نکاتی که برای موفقیت در بازار فارکس به آن نیاز دارید استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه قدرتمند و پایبند بودن به این سیستم در هر شرایطی است. اگر شما از سیستم مدیریت سرمایه قدرتمند استفاده نکنید شانس موفقیت شما به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. واقعیت این است که معمولا کاربران نمی‌توانند روی سیستم مدیریت سرمایه خود پایبند باشند و همین موضوع باعث شده تا دائماً در حال ضرر باشند و نتوانند گلیم خود را در بازار فارکس از آب بیرون بکشند.

پایبند بودن به استراتژی معاملاتی سختی‌های خاص خود را دارد اما پایبند بودن به سیستم مدیریت سرمایه ۱۰۰ برابر سخت‌تر است. تنها کسانی می‌توانند امیدوار به میلیاردر شدن در فارکس باشند که در هر لحظه و تحت هر شرایطی به سیستم مدیریت سرمایه خود تسلط داشته و به آن پایبند باشند.

مولتی تایم فریم ترید کنید

ترید در بازار به صورت مولتی تایم فریم یکی دیگر از نکاتی است که باعث می‌شود تا قدرت معاملاتی شما افزایش پیدا کند و شانس موفقیت بیشتری برای خود رقم بزنید. مولتی تایم فریم به این معنا است که شما همزمان برای ترید چند تایم فریم مختلف را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و بر اساس نتایجی که از تمام این بررسی‌ها به دست می‌آید ترید خود را باز کنید.

به عنوان مثال شما می‌توانید در تایم فریم روزانه به بررسی و آنالیز شرایط قیمت پرداخته در تایم فریم یک ساعته روند را تشخیص داده و در نهایت در تایم ۵ دقیقه وارد معامله شوید. در این حالت اگر هرگونه اتفاقی پیش روی شما در تایم فریم روزانه وجود داشته باشد عملاً از ورود به معامله در شرایط خلاف آن در تایم فریم ۵ دقیقه اجتناب خواهید کرد و در جهت برعکس نیز در صورت مشاهده یک فرصت معاملاتی عالی در تایم فریم روزانه می‌توانید با قدرت بیشتری معامله خود را در بازار فارکس در تایم فریم پایین‌تر انجام دهید.

ژورنال نویسی کنید

نکته بعدی که کمک می‌کند تا شما کم کم قدرت معاملاتی خود را افزایش داده و شانس میلیاردر شدن در فارکس را به میزان قابل توجهی افزایش دهید نوشتن ژورنال معاملاتی یا همان ژورنال نویسی است. ژورنال نویسی به این معناست که شما در هر لحظه و هر شرایطی بنویسید که چه فعالیتی در بازار فارکس انجام می‌دهید و این مهم باعث می‌شود تا در دراز مدت بتوانید معاملات خود را به میزان قابل توجهی بهینه کنید.

به عنوان مثال ممکن است یک استراتژی معاملاتی برای پوزیشن‌های خرید شرایط بسیار ایده‌آلی داشته باشد اما برای پوزیشن‌های فروش اصلاً قابل اتکا نباشد. اگر شما ژورنال نویسی را ادامه دهید می‌توانید بعد از یک مدت و با یک بررسی ساده نتیجه‌گیری را داشته و از استراتژی معاملاتی مورد نظر فقط برای معاملات خرید استفاده کنید. به همین راحتی ۱ ژورنال نویسی ساده می‌تواند قدرت معاملاتی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و در دراز مدت شانس میلیاردر شدن در فارکس را برای شما بالاتر ببرد.

کلام آخر

سعی کردیم تا صفر تا صد نکات لازم برای میلیاردر شدن در فارکس را با شما در میان بگذاریم و در کنار آن مراحل و روش‌های لازم برای رسیدن به این مهم را نیز با شما در میان گذاشتیم. حالا انتخاب با شماست که این مراحل را مو به مو انجام داده و به دنبال موفقیت در ترید باشید و یا اینکه بدون دقت به این مراحل تمام دارایی‌های خود را در بازار از دست بدهید.

در مجموعه کانون بورس در کنار شما هستیم تا با برگزاری بهترین دوره آموزش فارکس و همچنین ارائه پکیج آموزش آنلاین فارکس شرایط لازم برای ورود به این بازار با قدرت معاملاتی بالا را برای شما فراهم آوریم. در این دوره بهترین و موفق‌ترین اساتید فارکس در کنار شما خواهند بود تا صفر تا صد ورود به این بازار و معامله در آن را برای شما بازگو نمایند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر تجربه‌ای در فرایند ترید در فارکس داشته و یا دیدگاهی درباره میلیاردر شدن با ترید در فارکس را دارید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…

[ad_2]

Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.