مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال | کدامیک پر سودتر است؟ – کانون بورس + جزئیات کامل

0 14

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال | کدامیک پر سودتر است؟ – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۳۱ از ۳۱ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

درآمد فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟ در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال سعی داریم تا این دو بازار را از نظر پتانسیل سودآوری با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت به این نتیجه‌گیری برسیم که ترید در هر کدام از این دو بازارها چه میزان درآمدی را برای کاربران ایرانی به دنبال خواهد داشت؟ دغدغه رسیدن به درآمد دلاری برای کاربران ایرانی یک دغدغه بسیار مهم است و در این بین از میان روش‌های موجود سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بازار فارکس و ارز دیجیتال تبدیل به یک اولویت بسیار مهم و اصلی برای آنها شده است.

بسیاری از روش‌های رسیدن به درآمد دلاری در دسترس تمام کاربران ایرانی قرار نداشته و عملاً امکان بهره‌برداری از آنها به این راحتی‌ها وجود ندارد. مثلاً اگر بخواهیم تجارت بین الملل و واردات و صادرات را به عنوان یک روش برای رسیدن به درآمد دلاری در نظر بگیریم، این روش چالش‌های خاص خود را داشته و هر کسی توانایی انجام تمام مراحل چنین شغل و کسب و کاری را ندارد. مزیت بازارهای مالی در این است که عملاً برای استفاده از پتانسیل سودآوری آنها نیاز به حضور در هیچ مکان فیزیکی نبوده و تمام کاربران می‌توانند به صورت اینترنتی معاملات خود را در این بازارها انجام و از مزیت‌های آنها برای رسیدن به درآمد دلاری استفاده کنند.

به همین دلیل است که اکثر کاربران ایرانی در حال انتخاب از میان بازارهای مالی موجود برای سرمایه گذاری خود هستند و در این بین بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال دو گزینه بسیار جذاب محسوب می‌شود. در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال تلاش ما بر این است تا بررسی کنیم که کاربران ایرانی در کدام یک از این دو بازار می‌توانند به درآمد بیشتری برسند و از این مهمتر رسیدن به درآمد دلاری در کدام یک از این دو بازار برای کاربران ایرانی محتمل‌تر است؟

تلاش ما در کانون بورس همیشه ارائه مطالب کاملاً صادقانه و به روز به کاربران ایرانی بوده و در این مقاله نیز سعی می‌کنیم تا بدون توجه به مزیت‌های شناخت بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس از سوی کاربران ایرانی برای خود ما، این دو بازار را برای شما مورد مقایسه قرار داده و بررسی کنیم که درآمد کاربران ایرانی در کدام یک بیشتر است. البته در مقایسه فارکس یا ارز دیجیتال به صورت کامل به ارزیابی شرایط این دو بازار برای سرمایه گذاری و ترید پرداختیم که این مقاله می‌تواند مکمل مقاله موجود باشد. همچنین به صورت جداگانه به ارزیابی درآمد ارز دیجیتال و درآمد تریدر فارکس نیز پرداخته و نکات لازم درباره نحوه درآمدزایی در این دو بازار را برای شما بیان کردیم. در مقاله نوبت به مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال برای شما عزیزان می‌رسد تا دیدگاه کامل و جامعی نسبت به شرایط این دو بازار برای رسیدن به درآمدزایی داشته باشید.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال البته به این راحتی ها نیست و بایستی در این باره فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیریم. همین حالا خیلی از تریدرهای ایرانی در بازار فارکس در حال رسیدن به درآمدهای جذاب و عالی در هر ماه هستند و تریدرهای ارز دیجیتال چیزی به دست نمی‌آورند و در شرایط برعکس افرادی هم وجود دارند که سرمایه‌های هنگفتی را در بازار ارز دیجیتال به دست آورده و می‌توانند از این بازار برای رسیدن به سودهای جذاب خود استفاده کنند.

وجود چنین مثال‌هایی نشان از این دارد که رسیدن به درآمد دلاری جذاب در بازارهایی مانند فارکس و ارز دیجیتال فقط تحت تاثیر پتانسیل خود این بازارها نیست و شرایط متفاوتی را باید برای منظور در نظر بگیریم. همچنین نقطه نظر مهم دیگر درباره درآمد دلاری در بازار ارز دیجیتال و فارکس بسیاری از تریدرها موفق به رسیدن به درآمد دلاری در یکی از این بازارها نشوند. بنابراین صرفاً بررسی پتانسیل یک بازار برای رسیدن به درآمد دلاری نمی‌تواند شرایط آن را برای سرمایه گذاری معرفی کند و برای منظور لازم است تا نقطه نظرات مختلفی در نظر گرفته شده و با یک بررسی جامع و کامل یکی از این بازارها برای درآمد دلاری انتخاب شود.

همچنین لازم به توضیح است که وقتی صحبت از درآمد دلاری می‌کنیم عملاً منظور ما رسیدن به یک درآمد ثابت در بازه زمانی مشخص مانند هر ماه است. مثلاً ممکن است شما در فرایند خرید ارز دیجیتال بعد از گذشت یک بازه زمانی ۲ ساله سود ۱۰۰۰ درصدی به دست آورید اما دقت کنید که این سود در یک بازه زمانی طولانی به دست آمده و عملاً ‌می توان روی آن به عنوان یک سرمایه گذاری حساب کرد. این مهم نشان از این دارد که مقایسه رآمد فارکس و ارز دیجیتال چندان هم ساده نیست و گاهی اوقات ممکن است نیاز به استفاده از فرمول‌های بسیار پیچیده هم داشته باشد.

در قدم اول باید فاکتورها و معیارهایی را برای شما ارزیابی کنیم که دقت به آنها باعث می‌شود تا درآمد یک تریدر در بازار فارکس و ارز دیجیتال با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اینکه تحت تاثیر چه عواملی ممکن است درآمد بازار فارکس افزایش پیدا کند یا درآمد ارز دیجیتال متغیر باشد، نکات مهمی هستند که در ادامه تک تک آنها را مورد بررسی قرار داده و سعی می‌کنیم تا بازار ارز دیجیتال و فارکس را در هر یک از این عوامل مورد مقایسه قرار دهیم.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

۱- دانش معاملاتی

در اولین قدم باید به یک موضوع بسیار مهم یعنی دانش معاملاتی بپردازیم. دانش معاملاتی به معنی داشتن سواد لازم برای ترید در بازار فارکس یا معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال است. البته ترید در بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیز شامل همین موضوع شده و برای درآمدزایی در بازار فیوچرز نیز لازم است تا شما دانش معاملاتی کافی داشته باشید.

قبل از هر چیزی باید یک موضوع مهم را برای شما روشن کنیم و آن هم این است که بدون داشتن دانش معاملاتی در هیچ بازار مالی نمی‌توان به درآمد رسید. شرکت در دوره ارز دیجیتال برای آموزش مفاهیم مربوط به معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی و شرکت در دوره فارکس برای آموزش معاملات بازار فارکس کاملاً الزامی است و اگر شما پیش قدم‌های اولیه لازم برای معامله‌گری در این بازارها را برای خود آماده نکنید عملاً شانسی برای موفقیت در آنها نخواهید داشت. پس اولین نکته را به این موضوع پرداختیم که عملاً شما بایستی حتماً برای شروع معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی و رسیدن به درآمد دلاری در بازار فارکس دانش معاملاتی کافی برای آنها را به دست آورید. حالا باید کیفیت دانش معاملاتی لازم برای معامله‌گری در هر یک از این بازارها را با هم مورد ارزیابی قرار دهیم.

اگر بخواهیم بازار ارز دیجیتال را تنها به بازار اسپات قسیم کرده و صحبتی از بازار فیوچرز نکنیم عملاً دانش معاملاتی کمتری برای معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی نیاز خواهید داشت. البته نه اینکه شما بدون دانش معاملاتی یا کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم بتوانید در بازار ارز دیجیتال موفق باشید، اما به هر حال معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال با دانش معاملاتی کمتر شانس موفقیت شما را نسبت به معاملات بازار فارکس بیشتر می‌کند.

بازار فارکس یک بازار بسیار حرفه‌ای و قدرتمند است و برای معامله‌گری در این بازار لازم است تا به حداکثر کیفیت لازم در دانش معاملاتی رسیده باشید وگرنه شکست خواهید خورد و نمی‌توانید در این بازار به موفقیت برسید. فارکس بازاری نیست که به شما شانس اشتباه چند باره را بدهد و با هر بار اشتباه بخش قابل توجهی از دارایی‌های خود را در این بازار از دست خواهید داد. بنابراین توصیه می‌کنیم که تا زمانی که به دانش معاملاتی کافی و لازم برای ترید در بازار فارکس نرسیده‌اید ورود خود را به این بازار محدود کرده و سعی کنید از بازار معاملاتی دیگری برای رسیدن به درآمد دلاری استفاده کنید.

در این بین بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیز با شدت کمتر شرایط مشابه با بازار فارکس را دارد و اگر شما دانش معاملاتی کافی برای ترید در بازار فیوچرز را نداشته باشید نمی‌توانید در آن موفق ظاهر شوید. بنابراین در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال از نظر دانش معاملاتی بایستی شرایط بازار ارز دیجیتال را بهتر تلقی کنیم. در این بازار با چالش‌های کمتری از نظر دانش معاملاتی روبرو خواهید بود و می‌توانید مدیریت بهتری برای معاملات خود داشته باشید.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

۲- سرمایه اولیه

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال را از نظر شرایط سرمایه اولیه موجود ادامه می‌دهیم. در مقاله سرمایه اولیه لازم برای بازار فارکس توضیحات کاملی را در این باره با  شما در میان گذاشتیم و اکنون شما می‌دانید که سرمایه اولیه چقدر می‌تواند برای معاملات بازارهای مالی مانند فارکس اهمیت داشته باشد. شرایط مشابهی برای بازار ارز دیجیتال نیز وجود دارد و شما برای معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی لازم است تا سرمایه اولیه قابل قبولی را داشته باشید.

بنابراین وقتی صحبت از سرمایه اولیه به میان می‌آید عملاً شما بایستی به حداقل‌های موجود برسید و قرار نیست شما با یک حساب ۲۰ دلاری در فارکس یا ۱۰۰ دلاری در بازار ارز دیجیتال به سودهای میلیون دلاری رسیده و گلیم خود را از آب بیرون بکشید. پس با این دیدگاه که شما سرمایه اولیه حداقلی برای ترید در فارکس و ارز دیجیتال را به دست آورده و آن را در حساب کاربری خود دارید، حالا باید این بازار را از نظر حداقل سرمایه اولیه لازم برای رسیدن به یک درآمد دلاری مناسب مقایسه کنیم.

از نظر سرمایه اولیه شرایط برای بازار فارکس بهتر است. شما در بازار فارکس با سرمایه اولیه کمتری می‌توانید امیدوار به رسیدن به درآمد دلاری قابل توجه باشید در حالی که در بازار ارز دیجیتال برای رسیدن به یک سود مناسب ماهانه لازم است تا سرمایه اولیه قابل قبولی داشته باشید. سرمایه اولیه مناسب باعث می‌شود تا شما بتوانید کنترل بهتری روی معاملات خود داشته و از فرصت‌های معاملاتی بیشتری استفاده کنید که این مهم در نهایت منجر به رسیدن به درآمد دلاری جذاب برای شما در معاملات بازار ارز دیجیتال و فارکس خواهد شد.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

۳- زمان رسیدن به درآمد

نکته مهم بعدی که در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال باید به بررسی آن بپردازیم زمان رسیدن به درآمد در این بازارها است. در بازار ارز دیجیتال در چه بازه زمانی می‌توان به درآمد منطقی و مناسب رسید و در بازار فارکس شرایط چگونه است؟ البته زمان رسیدن به درآمد در بازارهای مالی به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته و اینگونه نیست که بخواهیم یک زمان کاملاً مشخص را برای منظور در نظر بگیریم. به عنوان مثال بسته به اینکه شما چه نوع تریدری باشید و چه روش سرمایه گذاری را برای رسیدن به سود و درآمد در پیش بگیرید، زمان نهایی رسیدن به درآمد نیز برای شما متفاوت خواهد بود.

در بازار ارز دیجیتال بازه زمانی لازم برای رسیدن به درآمد منطقی ممکن است از یک هفته تا یک سال متفاوت باشد. کسانی که به دنبال نوسانگی‌های کوتاه مدت هستند در یک هفته می‌توانند سود خوبی در این بازار به دست آورند و افرادی که به دنبال بهترین سبد هولد ارز دیجیتال می‌باشند، در فاصله‌های زمانی طولانی مدت‌تری به درآمد منطقی و مورد نظر خود خواهند رسید. این موضوع دقیقاً بسته به شرایط هر تریدر برای معامله‌گری در بازار کریپتو کارنسی خواهد داشت.

اما شرایط در بازار فارکس کاملاً متفاوت است و اصلاً بازار فارکس بازاری مناسب برای معاملات طولانی مدت نیست و در این بازار شما در بازارهای زمانی کوتاه مدت می‌توانید به دنبال درآمد باشید. زمان رسیدن به درآمد در بازار فارکس می‌تواند از چند ثانیه تا چند ساعت متغیر باشد و حداکثر بازارهای زمانی که ممکن است معاملات شما در این بازار باز بماند یکی دو روز بیشتر نخواهد بود. ماهیت بازار فارکس رسیدن به درآمدهای کوتاه مدت و ریع است و این مهم اصلی‌ترین نقطه متمایز کننده بازار فارکس با سایر بازارهای مالی از جمله بازار ارز دیجیتال است.

البته بایستی این نکته را به موارد بالا اضافه کنیم که رسیدن به شرایطی تنها در صورت رسیدن به درآمد و موفقیت برای تریدرها حاصل خواهد شد و اینگونه نیست که بخواهیم برای تمام افرادی که وارد بازار ارز دیجیتال یا بازار فارکس می‌شوند چنین ویژگی‌ها و شرایطی را در نظر بگیریم.

۴- درصد نوسانات بازار

نکته بعدی که می‌تواند در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال تاثیر داشته باشد درصد نوسانات این بازارها است. هرچقدر نوسان یک بازار در طول روز بیشتر باشد در نهایت میزان سودآوری کاربران در آن بیشتر بوده و پتانسیل سودآوری بالاتری را می‌توانیم برای آن متصور باشیم. به عنوان مثال اگر شما یک دارایی را معامله کنید که در طول روز در حداکثر شرایط ممکن ۲ نوسان می‌کند شما نمی‌توانید بیشتر از دو درصد در طول روز سود کنید. بر این اساس برای مقایسه درآمد ارز دیجیتال و فارکس لازم دانستیم تا میزان نوسانات این دو بازار را نیز با یکدیگر مقایسه داشته باشیم.

در بازار فارکس شرایط نوسانات جفت ارزهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. جفت ارزهایی مانند طلا نوسانات بسیار شدیدی داشته و در طول روز تغییرات قابل توجهی را مشاهده می‌کنند و در کنار آن برخی از جفت ارزها مانند یورو به دلار با نوسانات کمتری روبرو بوده و جفت ارزهای آرام محسوب می‌شوند. در آن طرف در بازار ارز دیجیتال شرایط کاملاً متفاوت بوده و شرایط نوسانات بسیار شدیدی در قیمت برخی از توکن‌ها هستیم.

اگر میم کوین‌های بازار را رصد کنید ممکن است در طول روز حتی نوسانات بالای ۵۰ درصدی را هم رقم بزنند. البته این اعداد در برخی مواقع است و به صورت میانگین میم کوین‌ها در بازار ارز دیجیتال می‌توانند نوسانات حدود ۱۰ درصدی را در طول روز تجربه کنند. به صورت کلی نوسانات موجود در بازار کریپتوکارنسی به مراتب بیشتر از بازا ر فارکس از این جهت شرایط برای معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی بهتر خواهد بود.

اگر شما به عنوان یک تریدر در حال انجام معامله در بازار ارز دیجیتال هستید، اگر توکن‌های مناسب و ایده‌آلی را برای ترید خود در نظر گرفته باشید می‌توانید از میزان نوسانات بسیار زیاد آنها استفاده کنید و در صورتی که از توکن‌های با نوسانات کمتر برای ترید استفاده کنید، پتانسیل سودآوری سبد سرمایه شما نیز کمتر خواهد بود.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

۵- اهرم معاملاتی

نکته بعدی که در میزان درآمد بازار فارکس و ارز دیجیتال موثر است، اهرم معاملاتی خواهد بود. اهرم معاملاتی در واقع ضریبی است که به سرمایه اولیه کاربران در بازار می‌خورد و آنها می‌توانند تا چند برابر ارزش دارایی اولیه خود در بازار ترید کنند. با توجه به اینکه شما از چه اهرم معاملاتی در معاملات خود در بازار فارکس یا بازار فیوچرز ارز دیجیتال استفاده کنید شرایط برای شما از نظر میزان سودآوری متفاوت خواهد بود.

اهرم معاملاتی در بازار فارکس از اهرم ۱۰۰ شروع شده و تا اهرم ۳۰۰۰ هم ادامه پیدا می‌کند و شما می‌توانید تا ۳۰۰۰ برابر دارایی اولیه خود در این بازار دست به معامله زده و از این طریق میزان سود خود را نیز تا ۳۰۰۰ برابر افزایش دهید. تحت تاثیر اهرام معاملاتی ۳۰۰۰ در بازار فارکس اگر یک جفت ارز یک درصد نوسان داشته باشد شما به سود ۳۰۰۰ درصدی خواهید رسید. البته همانطور که می‌دانید قیمت جفت ارزها در بازار فارکس در طول روز معمولاً بسیار کمتر از یک درصد نوسان می‌کند و قرار نیست با نوسانات بسیار شدیدی در این بازار روبرو باشید.

در بازار ارز دیجیتال هرچند کاربران می‌توانند از اهرم معاملاتی ۲۰۰ و ۳۰۰ و حتی ۵۰۰ هم استفاده نمایند اما به صورت معمول اهرم معاملاتی مورد استفاده توسط تریدرها در بازار فیوچرز حدود ۱۰ است. دقت کنید که اگر شما از اهرم معاملاتی ۱۰۰ استفاده کنید و توکن مورد معامله شما تنها یک درصد در خلاف جهت روند شما و حرکت کند تمام دارایی شما در آن معامله از بین خواهد رفت. جابجایی یک درصد قیمت در بازار ارز دیجیتال چندان امر پیچیده نیست و هر ساعت ممکن است چنین شرایطی در این بازار رخ دهد. به این ترتیب معمولا کاربران و تریدرها در بازار ارز دیجیتال از اهرم معاملاتی خیلی سنگین استفاده نمی‌کنند. به جز کسانی که به دنبال خودکشی مالی بوده و سعی دارند تا دارای خود را در قمار قرار داده و آنها را به صورت کامل از دست بدهند.

اگر این دو بند را در کنار یکدیگر قرار دهیم به این نتیجه‌گیری می‌رسیم که اهرم معاملاتی در بازار فارکس شرایط بهتری برای معامله‌گران ایجاد کرده و درآمد بیشتری را برای آنها رقم می‌زند. اما اگر شرایط اهرم معاملاتی و میزان نوسانات قیمت جفت ارزها و ارزهای دیجیتال را در کنار یکدیگر قرار دهیم، عملاً شرایط برای بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس نزدیک به هم خواهد بود و حتی بازار فارکس کمی کیفیت بالاتری در میزان سودآوری از این جهت خواهد داشت.

با توجه به اینکه با اهرم معاملاتی ۳۰۰۰ عملاً حتی یک دهم درصد نوسان جفت ارزها در بازار فارکس می‌تواند سود ۳۰۰ درصدی را برای معامله‌گران در این بازار رقم بزند، از این رو ترید در بازار فارکس با چنین هرم معاملاتی می‌تواند سودآوری بسیار بالایی را به دنبال داشته و حتی شرایط بهتری نسبت به معاملات بازار ارز دیجیتال برای کاربران به وجود آورد. از طرف دیگر دقت کنید که استفاده از اهرام معاملاتی ریسک معاملات شما را نیز افزایش خواهد داد و اگر شما در همان شرایط مشابه بالا یک دهم درصد ضرر کنید ۳۰۰ درصد ضرر خواهید کرد که این موضوع به معنی از بین رفتن تمام دارایی شما در بازار فارکس خواهد بود.

پس این نکته را در نظر بگیرید که افزایش پتانسیل سودآوری بازار فارکس تحت تاثیر اهرم معاملاتی پتانسیل زیان‌آور بودن این بازار را نیز افزایش می‌دهد و با توجه به اینکه اکثر تریدرها در بازار فارکس زیان‌آور هستند، شرایط برای معامله‌گران ایرانی چندان مناسب نبوده و آنها دائماً در حال ورود به ضررهای سنگین در معاملات خود تحت تاثیر همین اهرام معاملاتی هستند. از این رو داشتن یک رویه اعتدال گونه در معاملات بازار فارکس می‌تواند کیفیت بهتری برای معامله‌گران رقم زده و شرایط را برای آنها بهینه‌تر کند.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

پتانسیل درآمدی بازار فارکس

تمام نکات و عوامل مرتبط با مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال را در بالا برای شما تدوین کرده و تشریح کردیم. حالا نوبت به این رسیده تا کمی دقیق‌تر درباره پتانسیل درآمدی این دو بازار با شما صحبت کنیم و برآوردی نسبی از پتانسیل درآمدی این دو بازار برای شما ارائه کنیم.‌ برای اینکه بتوانیم پتانسیل درآمدی بازار فارکس را تشریح کنیم ابتدا باید یک میانگین نوساناتی را برای جفت ارزها در این بازار در نظر بگیریم که با توجه به شرایط موجود می‌توانیم متوسط نوسانات ۱۰۰ پیپی راه در معاملات بازار فارکس در نظر بگیریم.

اگر شما با یک لات وارد معاملات بازار فارکس شوید در هر ۱۰۰ پیپ به سود ۱۰۰۰ دلاری خواهید رسید که البته ریسک بسیار زیادی هم برای شما به دنبال خواهد داشت و ممکن است بار روانی سنگینی را روی دوش شما باقی بگذارد. در صورت ترید با یک دهم لات با هر ۱۰۰ پیپ شما به سود ۱۰۰ دلاری می‌رسید که این مهم هم می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را برای شما به دنبال داشته باشد.

تعیین اتیج ورود به معامله در بازار فارکس تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند میزان سرمایه اولیه و تکنیک‌های مدیریت سرمایه به کار گرفته شده در معاملات بازار است. با توجه به شرایط معمول معمولاً افراد مبتدی از لاتیج یک دهم و حتی کمتر استفاده می‌کنند که این مهم می‌تواند حتی سود معاملات آنها را از ۱۰۰ دلار هم کمتر کند.

با توجه به جمیع این جوانب می‌توانیم رسیدن به یک سود ۱۰۰ پیپی را در هر روز در بازار فارکس یک روند نرمال در نظر بگیریم و به صورت متوسط هم لاتج یک دهم معامله را در این بازار برای تریدرهای بازار فارکس در ایران منطقی در نظر بگیریم که این مهم می‌تواند درآمد ۱۰۰ دلاری را در هر روز در این بازار برای معامله‌گران رقم بزند. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم بسته به عوامل موجود ممکن است این درآمد برای برخی از تریدرها تا چندین برابر افزایش پیدا کند و برخی تریدرها هم حتی به درآمدهای کمتری برسند اما این میزان می‌تواند متوسط خوبی برای نمایش میزان درآمد حاصل از ترید در بازار فارکس باشد.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

پتانسیل درآمدی ارز دیجیتال

برای ارزیابی پتانسیل درآمدی بازار ارز دیجیتال شرایط کمی پیچیده‌تر است و باید نقطه نظرات مختلفی را در این باره در نظر بگیریم. اگر بخواهیم میم کوین ‌ها را به عنوان معیار قرار دهیم حتی می‌توانیم متوسط نوسانات ۲۰ درصدی را نیز برای آنها در نظر بگیریم اما از طرف دیگر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم ممکن است به صورت متوسط در طول روز حتی دو درصد هم نوسان نداشته باشند.

با توجه به جمیع جوانب موجود می‌توانیم متوسط نوسانات ۵ درصدی راه برای توکن‌های مختلف در بازار کریپتوکارنسی در نظر بگیریم که این مهم می‌تواند سود ۵ درصدی را در هر روز برای معامله‌گران این بازار رقم بزند. اگر شما با یک سرمایه ۱۰۰۰ دلاری وارد معاملات بازار ارز دیجیتال شده باشید و دائماً در طول هر روز در این بازار نوسان‌گیری کنید با سود ۵ درصدی میزان درآمد شما در معاملات بازار ارز دیجیتال در هر روز ۵۰ دلار خواهد بود.

باز هم تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله میزان سرمایه اولیه یا میزان ریسک و حتی توکن‌های مورد نظر برای معامله‌گری این عدد برای تریدرهای مختلف در بازار ارز دیجیتال متفاوت است و هر کسی و هر تریدری می‌تواند شرایط متفاوتی را برای خود رقم بزند. اعدادی که در بالا به آنها اشاره کردیم یک متوسطی از شرایط تریدرهای ایرانی در معاملات بازار ارز دیجیتال است که می‌تواند نشان دهنده شرایط کلی این بازار باشد.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

سودآوری در فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

طبق آن چیزی که در بالا به آن اشاره کردیم برای تریدهای کوتاه مدت مسلماً سودآوری در بازار فارکس بیشتر است اما اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستید بازار ارز دیجیتال می‌تواند گزینه بهتری برای سرمایه گذاری و انتخاب باشد. دقت داشته باشید که اعدادی که در بالا به عنوان متوسط سود روزانه در بازار ارز دیجیتال و فارکس به آنها اشاره کردیم تحت تاثیر رفتار مختلف معامله‌گران قرار گرفته و ممکن است حتی در برخی از مواقع تبدیل به ضرر شود. اتفاقاً چنین اتفاقاتی برای معامله‌گران در بازار فارکس و ارز دیجیتال به شدت رخ می‌دهد و خیلی از افراد ممکن است در طول یک روز علاوه بر اینکه هیچ سودی به دست نمی‌آورند بلکه بخشی از دارایی خود را نیز از دست بدهند.

به صورت کلیه رسیدن به سود در معاملات بازار ارز دیجیتال ساده‌تر از معاملات بازار فارکس است اما اگر شما به قدری حرفه‌ای باشید که مطمئناً در بازار فارکس به سود برسید ترید در بازار فارکس برای شما سودآورتر بوده و درآمد دلاری جذاب‌تری را برای شما رقم می‌زند. احتمالاً کاملاً بدیهی است که هر سرمایه گذاری می‌تواند بخشی از سرمایه خود را برای معاملات طولانی مدت در بازار ارز دیجیتال اختصاص دهد و بخشی از دارای خود را نیز برای تریدهای کوتاه مدت در بازار فارکس در نظر بگیرد.

رسیدن به درآمد دلاری در بازارهای زمانی کوتاه مدت و ایجاد درآمد ثابت ماهانه در بازار فارکس معقول‌تر است و ایجاد سودهای کلان در طولانی مدت در اثر سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال ممکن است. این دیدگاه می‌تواند منطقی‌ترین دیدگاه برای رسیدن به درآمد در معاملات بازار فارکس و ارزهای دیجیتال باشد.

مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال

کدامیک را برای درآمد دلاری انتخاب کنیم؟

کدام یک از دو بازار فارکس یا ارز دیجیتال را برای سودآوری و رسیدن به درآمد دلاری انتخاب کنیم و کدام یک شرایط بهتری را برای ما ایجاد می‌کنند؟ همانطور که در بالا در مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال به آن اشاره کردیم انتخاب از میان یکی از این دو بازار تنها تحت تاثیر میزان سودآوری نبوده و شما باید فاکتورهای متعدد و مختلفی را برای منظور در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید به سود برسید.

فرض کنید که پتانسیل سودآوری بازار فارکس به مراتب بیشتر از پتانسیل سودآوری بازار ارز دیجیتال باشد اما شما دانش معاملاتی لازم و کافی برای ترید در بازار فارکس را نداشته و یا دائماً در این بازار شکست بخورید، در این حالت چه اهمیتی دارد که شما معاملات بازار فارکس را انتخاب کنید و به دنبال رسیدن به سودهای جذاب در این بازار باشید. در هر صورت شما در معاملات بازار فارکس شکست خواهید خورد و دارایی خود را از دست می‌دهید.

با توجه به این نکته انتخاب از میان این دو بازار در درجه اول بایستی تحت تاثیر شخصیت سرمایه گذاری و میزان دانش معاملاتی شما و تجربه ترید شما در بازار باشد. اگر هنوز به عنوان یک تریدر مبتدی وارد بازار مالی شده‌اید و تجربه خیلی بالایی در این بازارها ندارید بهتر است سراغ بازار ارز دیجیتال رفته و از پتانسیل سودآوری این بازار در دراز مدت استفاده کنید. سرمایه گذاری در دراز مدت می‌تواند ارزش دارایی شما را در بازار ارز دیجیتال تا چندین برابر افزایش دهد.

از طرف دیگر اگر شما در حساب معاملاتی دمو در بازار فارکس در یک بازه زمانی چند ماهه به سود ثابت رسیده و تجربه کافی و دانش معاملاتی لازم برای ترید در این بازار را به دست آورده‌اید، می‌توانید از مزیت‌های این بازار برای ترید و سودآوری استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این انتخاب اهمیت بسیار زیادی برای مایه‌های شما دارد و اصلاً و به هیچ وجه نباید تحت تاثیر هیجانات دست به ورود به یکی از این دو بازار مالی زده و بی‌دلیل دارایی خود را به خطرهای مختلف وارد سازید.

در نهایت اگر شما تبدیل به یک تریدر کاملاً حرفه‌ای شده و سرمایه اولیه لازم و مناسبی هم در اختیار داشتید می‌توانید از هر دو بازار فارکس و ارز دیجیتال به صورت همزمان برای معامله‌گری و رسیدن به سود استفاده کنید که این مهم می‌تواند پتانسیل سودآوری هر دو بازار را در دسترس شما قرار دهد. خیلی از کاربران ایرانی در حال حاضر از چنین شرایطی برای معاملات خود استفاده می‌کنند که میزان سودآوری قابل توجهی را برای آنها رقم زده است.

جمع بندی

به مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال پرداخته و نکات بسیار مهمی را برای ارزیابی این دو بازار از نظر میزان درآمدزایی و پتانسیل سودآوری با شما در میان گذاشتیم. حالا شما می‌توانید یک نگاه کاملاً حرفه‌ای به این دو بازار و شرایط درآمدزایی در آنها داشته باشید و اگر به دنبال انتخاب یکی از این دو بازار برای ترید و سرمایه گذاری هستید با چشمانی باز و ذهنی کاملاً آگاه آنها را انتخاب کنید. در انتها یک بار دیگر باید توصیه کنیم که هرگز تحت تاثیر هیجانات و پتانسیل سودآوری نباید سراغ یک بازار مالی رفته و تمام جوانب را در نظر بگیرید تا در نهایت شما تبدیل به یک تریدر و سرمایه‌گذار موفق در این بازارها شوید. رسیدن به درآمد دلاری کمتر همیشه بهتر از عدم دستیابی به درآمد دلاری و از دست دادن تمام سرمایه‌ها در بازار است.

شرکت در دوره ارز دیجیتال یا دوره فارکس و یا خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال و پکیج آموزش آنلاین فارکس در کانون بورس از جمله روش‌هایی هستند که با استفاده از آنها شما می‌توانید به دانش اولیه لازم و کافی برای ترید در فارکس و ارز دیجیتال رسیده و شانس موفقیت خود را در این بازارها افزایش دهید. اساتید با تجربه و حرفه‌ای ما در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال در این دوره‌ها تمام تجربیات خود را به صورت کاملاً حرفه‌ای با شما در میان می‌گذارند تا بتوانید از این تجربیات برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازارهای مالی استفاده کنید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم اگر دیدگاهی نسبت به مقایسه درآمد فارکس و ارز دیجیتال داشته و یا نقطه نظری در ذهن دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد، نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما و سایر کاربران کانال بورس در میان گذاشته تا با به اشتراک گذاری اطلاعات، دانش تمام تریدرهای ایرانی برای ترید در بازارهای مالی افزایش پیدا کند.

سوالات متداول

پتانسیل سودآوری بازار فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

پتانسیل سودآوری بازار فارکس و ارز دیجیتال به شرایط مختلفی بستگی داشته و هر تریدری بنا به وضعیتی که دارد در این باره شرایط متفاوتی خواهد داشت.

در فارکس ترید کنیم یا در ارز دیجیتال؟

انتخاب میان بازار فارکس و ارز دیجیتال برای ترید به اهداف شما در فرایند سرمایه گذاری بستگی دارد.

ریسک ترید در فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

بازار فارکس بازار پیچیده‌تری بوده و ترید در آن می‌تواند چالش‌های بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

رسیدن به درآمد دلاری در بازار فارکس راحت‌تر است یا ارز دیجیتال؟

رسیدن به درآمد دلاری در بازار ارز دیجیتال پیچیدگی‌های کمتری داشته و راحت‌تر است.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.