معرفی سایت‌های مرجع و کاربردی مرتبط با بورس ایران + جزئیات کامل

0 13

معرفی سایت‌های مرجع و کاربردی مرتبط با بورس ایران – آربی سیگنال

جمع‌آوری اطلاعات درست و یافتن منابع معتبر می‌تواند با چالش‌های متعددی روبه‌رو باشد. این موضوع در زمینه سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارها اهمیت بیشتری پیدا کرده و لازم است برای داشتن تحلیل‌های درست و اصولی، اطلاعات خود را از منابع معتبری استخراج کنیم. علاوه‌بر سایت‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری مثل وب‌سایت سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس کالای ایران، کانون کارگزاران بورس و…، آشنایی با وب‌سایت‌هایی در زمینه اطلاع‌رسانی و اخبار نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. در این مقاله شما را با چندین وب‌سایت معتبر و مطرح در زمینه‌های مختلف آشنا خواهیم کرد.

 

Seo.ir سازمان بورس و اوراق بهادار

سایت سازمان بورس و اوراق بهادار پایگاه اینترنتی است که تمام اطلاعات مربوط به بورس و بازارهای مرتبط با آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. با مراجعه به این سایت، امکان دسترسی شما به اطلاعاتی مانند آمار سرمایه‌گذاری در بورس، مقررات و قوانین حقوقی بازار سرمایه، آشنایی با شرکت‌های فرابورس، سپرده‌گذاری مرکزی و… برای شما فراهم می‌شود. همانطور که در قسمت پایینی تصویر مشاهده می‌کنید، لینک دسترسی به وب‌سایت‌های کاربردی دیگری مانند سایت کدال، سایت فرابورس ایران، سامانه سهام عدالت و… نیز قرار گرفته است که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. 

Seo.ir سازمان بورس و اوراق بهادار

 

Tse.ir بورس اوراق بهادار تهران

سایت بورس تهران نیز یکی از وب‌سایت‌های معتبر برای دریافت اطلاعات مهم بازار است. در نوار بالای سایت، از قسمت «بورس تهران»، می‌توانید به مواردی مانند پیام مدیرعامل، ترکیب سهامداران، کارگزاری‌ها و… دسترسی داشته باشید. بخش «بازار» هم شامل اطلاعات مربوط به سهام، اوراق تبعی، اوراق بدهی، اطلاعیه‌های بازار، کارمزدها و… است. همانطور که از عنوان «ناشران و پذیرش» مشخص است، می‌توانید با فهرست ناشران پذیرفته‌شده، نمادهای مشمول فرآیند تعلیق، کارمزد پذیرش و… آشنا شوید. نهایتا از بخش «آموزش و پژوهش» نیز به گزارش‌های پژوهشی، تحلیل بازاری و اطلاعاتی در زمینه آموزش‌های عمومی و اطلاعات مربوط به کارگزاران دسترسی خواهید داشت. 

برای مشاهده نقشه بازار و دیده‌بان نیز، می‌توانید روی گزینه‌های مربوطه در گوشه بالا و سمت چپ کلیک کنید.

Tse.ir بورس اوراق بهادار تهران

 

Ifb.ir فرابورس تهران

وب ‌سایت فرابورس ایران برای دریافت اطلاعات مرتبط با این بازار منبع رسمی و مهمی محسوب می‌شود. در صفحه اصلی سایت با کلیک بر گزینه «اطلاعات شرکت»، به اطلاعاتی مانند اساسنامه، لیست کارگزاران عضو، روابط سرمایه‌گذاران و موارد از این دست دسترسی خواهید داشت. بخش «پذیرش» شما را با مشاوران پذیرش و آخرین وضعیت رتبه‌بندی آن‌ها، شرکت‌های بازارهای اول و دوم و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) آشنا می‌کند. «بازارها و محصولات» اطلاعات مهمی را راجع به انواع بازارها مثل بازار اول، بازار دوم، بازار توافقی و… در اختیار شما قرار می‌دهد و قسمت «مرکز داده» به انتشار آمار مربوط به شاخص، کارمزد، معاملات روزانه و… اختصاص یافته است. اگر به‌دنبال آشنایی با قوانین و مقررات بازار اوراق بهادار هستید کافی است روی گزینه «قوانین و مقررات» کلیک کنید. قسمت «سامانه‌ها و خدمات» نیز لینک دسترسی به سامانه‌های مانند سامانه فراسا، سامانه پذیرش و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. با مراجعه به این سایت از حجم معاملات، ارزش و تعداد معاملات فرابورس ایران نیز مطلع خواهید شد.

Ifb.ir فرابورس تهران

 مقاله پیشنهادی: بازار فرابورس چیست؟

 

Ime.co.ir بورس کالای ایران

با توجه به نیاز اساسی برای بررسی قیمت کالا و میزان عرضه و تقاضا برای آن، سایت بورس کالای ایران با هدف ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز در این زمینه راه‌اندازی شده است. با استفاده از این سایت می‌توانید از امکانات زیر بهره‌مند شوید: 

  • آشنایی با بورس کالا و تاریخچه و اهداف آن
  • اطلاعیه‌ها و کارمزدهای بازار فیزیکی، فرعی، مناقصه و…
  • آمار معاملات بازارهای مشتقه، فیزیکی، املاک و مستغلات، مالی و…
  • لیست کالاها و اوراق بهادار مبتنی بر کالا
  • آنالیز کالاها
  • شرایط پذیرش در بازارهای مختلف
  • اطلاعات ترکیب سهامداران، مجامع، کارگزارن فعال، عرضه‌کنندگان و…
  • و… .

ضمن اینکه می‌توانید به مواردی از جمله اخبار مرتبط با معامله کالا، ارزش کل معاملات بازار، نسبت عرضه به معامله، نمای بازار و… نیز دسترسی داشته باشید. 

Ime.co.ir بورس کالای ایران

مقاله پیشنهادی: آشنایی با بورس کالا

 

Irenex.ir بورس انرژی ایران

 بورس انرژی ایران وب‌سایتی را به جهت نظارت بر انجام معاملات حامل‌های انرژی مثل نفت، گاز، برق و… راه‌اندازی کرده است. مشابه با سایر بازارهای مالی، بورس انرژی نیز خدماتی را به‌صورت مجازی و از طریق وب‌سایت خود ارائه می‌کند. با مراجعه به سایت بورس انرژی ایران، امکان دریافت امیدنامه، مشاهده لیست تمام کارگزاری‌های بورس انرژی، دریافت فرم و اطلاعیه‌های بازرسی، مشاهده اخبار و اطلاعات جدید و… برای شما فراهم می‌شود. 

Irenex.ir بورس انرژی ایران

مقاله پیشنهادی: بورس انرژی چیست؟

 

Tsetmc.com تابلوی معاملات بازار سرمایه

این سایت منبع مناسبی برای دریافت اطلاعات کاربردی در زمینه معاملات در بورس است. با مراجعه به سایت شركت مديريت فناوري بورس تهران می‌توانید از طریق جستجوی نماد موردنظرتان، صفحه متناظر با آن نماد را مشاهده کنید. در این قسمت اطلاعاتی از جمله تعداد و حجم معاملات، ارزش بازار، حجم مبنا، نمودار سهم و… به شما نمایش داده می‌شود؛ علاوه‌بر این از طریق تب‌هایی که در صفحه اصلی سایت وجود دارد، می‌توانید به پیام ناظر، آگهی مجمع، ترازنامه، تصمیمات مجامع و… دسترسی داشته باشید.

Tsetmc.com تابلوی معاملات بازار سرمایه

Codal.ir سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران

کدال یک سامانه معتبر و رسمی است که امکان دسترسی به اطلاعات ارزشمند و مهمی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. اصلی‌ترین اطلاعات مربوط به شرکت‌های مختلف، تاریخ تشکیل مجامع، موضوعات افزایش سرمایه و تمام موضوعاتی که به سرمایه گذاری در بورس مربوط می‌شود را می‌توان در سامانه کدال جستجو کرد. سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، این سایت را با هدف حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و جلوگیری از وقوع تخلفات در بازار سرمایه، طراحی کرده است. شما می‌توانید اطلاعاتی از جمله صورت‌های مالی، اساسنامه و امیدنامه، آگهی افزایش سرمایه و… را در این سایت جستجو کنید.

Codal.ir سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران

مقاله پیشنهادی: آشنایی با کدال

 

Fipiran.ir 

با مراجعه به سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران می‌توانید به گزارشات ماهانه صندوق‌ها، مقایسه بازده و جزئیات مربوط به هر صندوق، اخبار مختلف در زمینه بازار سرمایه، اطلاعات کدال از جمله مجامع و… دسترسی خواهید داشت. در واقع این سایت منبع جامعی برای افرادی است که قصد دارند اطلاعات کاملی را در مورد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف مانند صندوق درآمد ثابت، صندوق سهامی و… دریافت کنند. جهت آشنایی با صندوق‌های سرمایه‌گذاری، می‌توانید به مقاله صندوق سرمایه‌گذاری چیست و انواع آن کدامند؟ مراجعه کنید.

Fipiran.ir 

Sejam.ir سامانه سجام

سامانه سجام برای آسان‌تر کردن فعالیت‌های افراد حاضر در بازار سرمایه ایجاد شده است. با راه‌اندازی سامانه سجام، تمام افراد حقیقی و حقوقی مکلف شدند تا در این سامانه ثبت‌نام کره و مدارک خود را برای دریافت خدماتی از جمله خرید‌و‌فروش اوراق بهادار، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری، ثبت نام بورس و… ارائه کنند. با ثبت‌نام در این سامانه، به تمام سرویس‌های بازار دسترسی خواهید داشت و اطلاعات شما یک بار برای همیشه در این سیستم ثبت خواهد شد. 

Sejam.ir سامانه سجام

مقاله پیشنهادی: سجام چیست؟

 

Ddn.csdiran.ir درگاه ذینفعان بازار سرمایه

درگاه یکپارچه ذینفعان با هدف ایجاد شفافیت و بهبود خدمت‌رسانی به تمام ذینفعان بازار سرمایه راه‌اندازی شده است. این خدمات به گروه سهامداران، ناشران و نهادهای نظارتی ارائه می‌شود. برای استفاده از امکانات درگاه یکپارچه ذینفعان، لازم است حتما احراز هویت خود را در سامانه سجام انجام داده باشید؛ پس از آن امکان مشاهده دارایی، گردش معاملات، اطلاعات مجامع و… برای استفاده‌کنندگان فراهم می‌شود. 

Ddn.csdiran.ir درگاه ذینفعان بازار سرمایه

Sena.ir پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران که به سامانه سنا نیز معروف است، به‌عنوان یک پایگاه خبری معتبر، اخبار بورس در ایران را زیر نظر شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس پوشش می‌دهد. این پایگاه اطلاع‌رسانی از 6 گروه خبری بازار سرمایه، بورس اوراق بهادار، بورس کالا، شرکت‌ها، فرابورس و بخش بین‌الملل تشکیل می‌شود؛ بنابراین چنانچه به اطلاعات و اخبار در این حوزه‌ها نیاز دارید، می‌توانید به سامانه سنا مراجعه کنید. در قسمت پایین صفحه اصلی سایت نیز، لینک سامانه‌هایی از جمله سامانه کدال، بورس انرژی، کانون کارگزاران، سازمان بورس و اوراق بهادار و… قرار گرفته است.

Sena.ir پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

سخن پایانی

می‌دانیم برای داشتن یک تصمیم‌گیری درست و اصولی به منابع معتبری در زمینه‌های مختلف، نیاز داریم؛ به همین دلیل در این مقاله به معرفی و بررسی وب‌سایت‌های کاربردی و مرجع بازار سرمایه ایران پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه یا دریافت مشاوره سرمایه گذاری، می‌توانید از قسمت مشاوره کارگزاری فارابی استفاده کنید.Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.