معامله گری در منطقه رنج در ایچیموکو و پرایس اکشن توسط ناجی آریافر + جزئیات کامل

0 631

معامله گری در منطقه رنج در ایچیموکو و پرایس اکشن توسط ناجی آریافر – آربی سیگنال

معامله گری در منطقه تریدینگ رنج

در این سری ویدیوهای آموزشی با عنوان “معامله گری در منطقه تریدینگ رنج”، شما با مفاهیم کلیدی و اصول اساسی در معاملات فارکس آشنا خواهید شد. ابتدا به تحلیل منطقه رنج پرداخته و روش‌هایی را برای شناسایی نقاط ورود و خروج در بازه‌های قیمتی مشخص وسپس به مطالعه نمودار با استفاده از ایچیموکو، خواهیم پرداخت.

شما خواهید آموخت که چگونه خطوط ایچیموکو و سیگنال‌های آن به شما کمک می‌کنند تا بهترین زمان برای ورود و خروج از معاملات را تشخیص دهید در نهایت، با مفهوم پرایس اکشن (عملکرد قیمت) آشنا خواهید شد. ما روش‌ها و الگوهای مختلف پرایس اکشن را مورد بررسی قرار داده و به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید از این الگوها در تصمیم‌گیری‌های خود در معاملات فارکس استفاده کنید.

دوره آموزشی معامله گری در بازار تریدینگ رنج  مناسب برای تازه‌کاران و حرفه‌ای‌هایی است که می‌خواهند مهارت‌های خود را در معاملات فارکس تقویت کنند. با دنبال کردن این راهنما، شما می‌توانید تحلیل‌های بهتری انجام داده و تصمیمات معاملاتی هوشمندانه‌ تری بگیرید.

 

تریدینگ رنج چیست؟

ترید ینگ رنج به منطقه ای از بازار گفته میشود که یک روند به پایان رسیده و قیمت (کندل ها) شروع به تولید سقف ها و کف های مشترک میکنند. اصطلاحا ناحیه سقف های مشترک را (مقاومت) و ناحیه کف های مشترک را (حمایت) میگویند. همچنین به این قسمت از بازار ساید وی نیز گفته میشود که نشانه بی تصمیمی یا بلاتکلیفی در بازار است به این معنی که اگر در تایم فریم پنج دقیقه ناحیه تریدینگ رنج را مشخص کنیم همان ناحیه تریدینگ رنج در تایم فریم روزانه یک کندل داجی است.

 

علائم شروع و پایان تریدینگ رنج

همیشه بعد از روند در بازار منطقه تریدینگ رنج تشکیل میشود این به این معناست که حتما در نقاطی از بازار قیمت استراحت خواهد کردو بعد از استراحت بازار شاهد حرکت قیمت خواهیم بود این چرخه ایست که همیشه در حال تکرار است. از جمله علائم شروع تریدینگ رنج تشکیل شدن کندل های داجی  . کم شدن فواصل سویینگ ها در روند . بریک خط روند و تغییر جهت سویینگ ها در روند میباشد .

همچنین علائماتمام منطقه تریدینگ رنج هم شکستن خط سقف یا کف تریدینگ رنج توسط کندل های اسپایک و یا پولبک زدن قیمت به ناحیه سقف و کف و بریک پولبک میباشد. البته یکی از بهترین و معتبر ترین راه های تشخیص بریک تریدینگ رنج خروج خطوط ابرکموبه صورت نارک از ناحیه سقف و کف رنج میباشد .

 

روش های معامله در ناحیه تریدینگ رنج

در این منطقه از بازار به خاطر عدم توانایی قیمت در بریک اوت سقف و کف تریدینگ رنج  در 80 درصد مواقع ما در کف ها خرید انجام میدهیم و در سقف ها فروش. البته این خرید و فروش از ترکیب چند استراتژی در پرایس اکشن و ایچیموکو بدست میآید که همگی در این سری از ویدیو های آموزشی به بهترین شکل گفته شده است.

 

 1. ۱: شروع منطقه تریدینگ رنج و علایم آن در پرایس اکشن و ایچیموکو ؟
  ۱۹ دقیقه

 2. ۲: بهترین و ساده ترین راهها برای تشخیص سطوح تریدینگ رنج
  ۱۰ دقیقه

 3. ۳: همجهتی فلت های تمام خطوط در پایان روند
  ۱۵ دقیقه

 4. ۴: الگو های کندلی در سقف و کف تریدینگ رنج
  ۱۲ دقیقه

 5. ۵: شادوها در سقف و کف تریدینگ رنج
  ۱۱ دقیقه

 6. ۶: بریک خط روند درون تریدینگ رنج
  ۱۱ دقیقه

 7. ۷: پولبک زدن به سقف و کف تریدینگ رنج
  ۷ دقیقه

 8. ۸: الگو فلگ و ویج در سقف و کف تریدینگ رنج
  ۱۳ دقیقه

 9. ۹: قانون 80% فیک بریک اوت و 20% بریک اوت
  ۱۳ دقیقه

 10. ۱۰: خروج و ورود دوباره ابرکمو از سقف یا کف تریدینگ رنج
  ۱۹ دقیقه

 11. ۱۱: خروج و ورود دوباره تنکانسن از سقف یا کف تریدینگ رنج
  ۱۹ دقیقه

 12. ۱۲: قله ها و دره های تنکانسن
  ۲۰ دقیقه

 13. ۱۳: کراس ها و سوئیچ ها در سقف یا کف تریدینگ رنج
  ۱۸ دقیقه

 14. ۱۴: استراتژی قلاب
  ۷ دقیقه

 15. ۱۵: استراتژی قلاب و تحلیل زمانی
  ۱۷ دقیقه

 16. ۱۶: تاچ شدن فلت های کیجنسن در تریدینگ رنج
  ۱۲ دقیقه

مدیر

مدیریت

منابع آموزشی فراچارت کاملا رایگان و با رعایت حقوق صاحبین اثر مدرسان ایرانی برای شما تهیه شده است. لذا استفاده از آن در رسانه های دیگر یا کسب درآمد به هر نحوی از این محتوای آموزشی نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد و سو استفاده از حاصل زحمات دیگران در نهایت باعث ترویج بی اعتمادی و ایجاد محیط ناسالم برای رقابت خواهد شد.Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.