مستند های جذابی که قبل از سفر به پاریس باید دید

0 27

مستند های جذابی که قبل از سفر به پاریس باید دید

پاریس را به عنوان شهر نورها می‌شناسند، شهری که جذابیت‌های آن قلب و ذهن مردم را تسخیر کرده است. فرهنگ‌ پر جنب‌وجوش، تاریخ غنی و جاذبه های دیدنی نمادین، ویژگی‌های منحصربه‌فردی به این شهر بخشیده‌اند. مستندهای پاریس با کاوش در جنبه‌های مختلف زندگی و فرهنگ پاریس، این شهر را برای بینندگان ملموس می‌کنند؛ به‌طوری که با تماشای هر مستند پاریس خود را در خیابان‌ها و مکان‌‌های شگفت‌انگیز این شهر احساس می‌کنید. در ادامه مقاله، به معرفی مستندهایی می‌پردازیم که نگاه عمیقی به هنر، فرهنگ و زندگی روزمره پایتخت فرانسه داشته‌اند. اگر قصد سفر به پاریس را دارید می‌توانید در صفحه تور فرانسه اطلاعات کامل را بدست بیاورید.

مستند Highlights of Paris؛ سفری به قلب پاریس

مستند Highlights of Paris اثر Rick Steves یکی از بهترین مستندهای پاریس است که جاذبه‌های این شهر، از زیبایی‌های برج ایفل گرفته تا شکوه قرون وسطایی کلیسای نوتردام را به تصویر می‌‌کشد؛ همچنین این مستند با معرفی کلیسای Sacré Cœur (یکی از مهم‌ترین کلیساهای پاریس در مونمارتر) جنبه هنری شهر را هم نشان می‌دهد و از طرفی بیننده را به تماشای خیابان‌های پر از کافه پاریس دعوت می‌کند.

The Secret Side Of Paris، سویه‌ی پنهان پاریس

مستند «The Secret Side Of Paris: Catacomb Exploring And More» یکی از جذاب ترین مستندهای پاریس است. این مستند ساخته کمدین بریتانیایی گریف ریس جونز است و بیننده را به یک کاوش دعوت می‌کند. کاوشی که اسرار منحصربه‌فرد و عجیب این شهر باشکوه را کشف خواهد کرد.

مستند « The Secret Side Of Paris» را می‌توان راهنمایی برای کاوش در پاریس به شمار آورد. درحالی که جاذبه‌های زیادی در پاریس وجود دارد که تماشای آنها هر بیننده‌ای را سر ذوق می‌آورد، سفر به تونل‌های زیرزمینی این شهر نیز به همان اندازه جذاب است. در این مستند همه چیزهایی که پاریس را به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است، به نمایش درآمده است.

A Trip to Paris؛ راهنمایی جامع برای برنامه‌ سفر پاریس

مستند A Trip to Paris – A Short Documentary (سفری به پاریس – یک مستند کوتاه) اثر Douglas Benge مستندی گیرا است که به بینندگان فرصتی برای تجربه حضور در پایتخت فرانسه را از دیدگاه یک پاریسی ارائه می‌کند. در این مستند مکان های نمادین پاریس مانند برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نوتردام و جواهرات کمتر شناخته شده‌ای که این شهر را منحصربه‌فرد کرده‌اند، به نمایش درآمده است.

مستند سفری به پاریس، بینندگان را به محله‌های پرجنب‌وجوش پاریس می‌برد؛ گویی که در این محله‌ها قدم می‌زنید و معماری، هنر و فرهنگ محلی خاص آنها را از نزدیک می‌بینید. در مستند A Trip to Paris، مصاحبه‌هایی صمیمی با ساکنان قدیمی انجام شده که زندگی اصیل و متنوع پاریسی را برای بینندگان بازگو می‌کنند. بعضی از لحظات برجسته این مستند:

  • کاوش اغذیه‌فروشی‌های محلی مانند نانوایی‌ها، کافه‌ها و بازارهای روباز پاریس
  • بازدید از منطقه تاریخی مونمارتر که به دلیل جامعه هنری، خیابان‌های زیبا و کلیسای باشکوه Sacré-Cœur معروف است.
  • نگاهی اجمالی به فضای پرجنب و جوش در امتداد رودخانه سن، با هنرمندان خیابانی، کافه‌های شلوغ و قرارهای عاشقانه

مستند The Greatest Cities in the World

The Greatest Cities in the World (بزرگترین شهرهای جهان) ساخته گریف ریس جونز در سال 2008 است. گریف در این مستند شش شهر از بزرگترین شهرهای جهان را مورد کاوش جزئی و دقیق قرار داده‌ است. این مستندساز با کاوش در زندگی روزمره نیویورک، لندن، پاریس، رم، سیدنی و هنگ‌ کنگ، تصویر برجسته‌ای از این کلانشهرها را ترسیم کرده و به بیننده نشان می‌دهد که چه چیزی به هرکدام از این شهرها هویت منحصربه‌فرد خود را بخشیده است.

با این اوصاف برای آشنایی بیشتر با شهر پاریس می‌توانید مستند 60 دقیقه‌ای The Greatest Cities in the World را تماشا کنید و پاریس را همانند یک پاریسی بشناسید.

نهال گشت همراه شما برای آغاز سفری خاطره‌انگیز

نهال گشت به شما کمک می‌کند تا با بهترین شرایط به پاریس بروید و در بهترین هتل‌های این شهر اقامت کنید. نهال گشت یکی از معتبرترین شرکت‌های گردشگری در ایران و برگزارکننده تورهای گردشگری به کشورهای مختلف جهان از جمله تور فرانسه است. می‌توانید اطلاعات بیشتری را از سایت نهال گشت به نشانی nahalgasht.com کسب کنید یا با شماره تلفن ۱۸۳۰-۰۲۶ تماس بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.