مجموعه ویدئویی آشنایی با ولیوم تریدینگ توسط محمد حسن ژند + جزئیات کامل

0 15

[ad_1]

مجموعه ویدئویی آشنایی با ولیوم تریدینگ توسط محمد حسن ژند – آربی سیگنال

ولیوم تریدینگ چیست؟

ولیوم تریدینگ (volume trading) در اصل روشی است که با استفاده از آنالیز ورود و خروج نقدینگی (حجم) در معاملات می توانید روند کوتاه مدتی یا بلندمدتی یک نماد را پیشبینی کنید. بررسی و آنالیز حجم در کنار تحلیل تکنیکال و الگوهای قیمتی می تواند اثر بخشی مناسبی در فرایند معاملات شما داشته باشد. مطالب اصلی ولیوم تریدیگ بسیار وسیع می باشد و روشی است که اکثر بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری از آن استفاده میکنند.

مطالب دوره سنگین هست و تمرین و بازنگری مداوم باعث می شود تا به مرور تجربه کافی در استفاده از ولیوم تریدینگ را بدست آورید. این دوره آمورشی حدودا یازده ساعت می باشد که بصورت فشرده و چکیده سعی شده مطالب این روش معاملاتی را پوشش دهد. و از بهترین رفرنس های خارجی برای تدریس استفاده شده تا اطلاعات دقیق و صحیح به مخاطب انتقال داده شود.

توجه داشته باشید تمرکز اصلی این روش در این اموزش روی بازار ارز رمز ها می باشد ولی مفاهیم کلی آن قابل استفاده در سایر بازار ها نیز هست.

ولیوم تریدینگ یک ابزار قدرتمند برای معامله‌گران

در بازارهای مالی، قیمت‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین این عوامل، حجم معاملات است. حجم معاملات نشان‌دهنده تعداد اوراق بهادار معامله‌شده در یک بازه زمانی و مشخص است. ولیوم تریدینگ یک روش معاملاتی است که بر اساس حجم معاملات انجام می‌شود.
در ولیوم تریدینگ، معامله‌گران به دنبال شناسایی الگوهای حجم معاملات درقیمت هستند که می‌تواند به پیش‌بینی روند بازار کمک کند و این با حجم تجمعی یا CD یا همان حجم در زمان ،بشدت متفاوت می باشد. در واقع در این روش به تفکیک دو جزء مهم می پردازیم.
● حجم در هر قیمت
● حجم مورد یک با تفکیک خرید و فروش

و این امر کمک بسیار شایانی به معامله گران می کند. لازم به ذکر است که می توان از Trend Volume Trading نیز نام برد که می توان با کمک ابتدایی ترین بخش ولیوم یعنی تفاوت بین خریداران و فروشندگان در هر تیک قیمت به آن دسترسی پیدا کرد و به نوعی کمک کننده معامله گران در تشخیص قدرت و ضعف روند در جهت ادامه ترید و یا خروج از آن می باشد. برای مثال، اگر دلتای حجم معاملات در یک روند صعودی افزایش یابد، این می‌تواند به نوعی(نه همیشه) نشان‌دهنده ادامه روند صعودی باشد.

این روش می‌تواند ابزاری قدرتمند برای معامله‌گران باشد و می تواند به معامله‌گران کمک کند تا:
● به روند بازار را با دقت بیشتری پیش‌بینی کنند.
● نقاط ورود و خروج بهتری را شناسایی کنند.
● ریسک معاملات خود را کاهش دهند.

ولیوم تریدینگ در عمل

می توان اینگونه بیان داشت که این سبک می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا نقاط حمایت و مقاومت را شناسایی کنند. برای مثال، اگر حجم معاملات در یک سطح حمایت یا مقاومت افزایش یابد، این می‌تواند نشان‌دهنده قدرت آن سطح باشد.علاوه بر این، ولیوم تریدینگ می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا نقاط ورود و خروج بهتری را تعیین کنند.

ولیوم تریدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

ولیوم تریدینگ برای معامله‌گرانی که می‌خواهند استراتژی معاملاتی خود را بهبود بخشند، مفید است. این روش معاملاتی می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس اطلاعات دقیق‌تری اتخاذ کنند. برای یادگیری ولیوم تریدینگ، نیاز به درک مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال دارید. همچنین، باید بتوانید الگوهای حجم معاملات را شناسایی کنید.

روشهای مختلف استفاده از ولیوم تریدینگ

روشهای مختلفی جهت استفاده از داده های ولیوم تریدینگ وجود دارد که هر کدام بر روی یک یا چند شاخص حجم معاملات تمرکز می‌کنند. برخی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از:

● Volume Profile : این سبک بر روی توزیع حجم معاملات همچنین محدوده های بالا و پایین حجم تمرکز دارد.
● Market Profile : این شاخص نشان‌دهنده تغییرات حجم معاملات در طول یک بازه زمانی مشخص است.
● Order Flow : این شاخص نشان‌دهنده میزان تقاضا و عرضه در بازار است
● Footprint : این روش نشاندهنه حجم معاملات انجام شده در هر تیک قیمت در هر کندل و در بازه های خاص می باشد

روشهای بسیار زیادی چون دلتا ولیوم چارت یا کلستر پروفایل چارت و… نیز موجودند که به این مقدار بسنده می کنیم.

نتیجه‌گیری

ولیوم تریدینگ حلقه مفقوده چرخش های ناگهانی بازار و یا عدم جوابدهی در پرایس اکشن و یا ایجاد استثنا ها در الیوت و… می باشد.

 1. جلسه اول
  ۲۶ دقیقه

 2. جلسه دوم
  ۲۹ دقیقه

 3. جلسه سوم
  ۱۹ دقیقه

 4. جلسه چهارم
  ۲۵ دقیقه

 5. جلسه پنجم
  ۲۹ دقیقه

 6. جلسه ششم
  ۳۲ دقیقه

 7. جلسه هفتم
  ۲۱ دقیقه

 8. جلسه هشتم
  ۳۰ دقیقه

 9. جلسه نهم
  ۲۶ دقیقه

 10. جلسه دهم
  ۴۲ دقیقه

 11. جلسه یازدهم
  ۳۰ دقیقه

 12. جلسه دوازدهم
  ۲۱ دقیقه

 13. جلسه سیزدهم
  ۳۲ دقیقه

 14. جلسه چهاردهم
  ۶۰ دقیقه

 15. جلسه پانزدهم
  ۴۳ دقیقه

 16. جلسه شانزدهم
  ۳۷ دقیقه

 17. جلسه هفدهم
  ۳۴ دقیقه

 18. جلسه هجدهم
  ۳۳ دقیقه

 19. جلسه نوزدهم
  ۲۲ دقیقه

 20. جلسه بیستم
  ۲۲ دقیقه

مدیر

مدیریت

منابع آموزشی فراچارت کاملا رایگان و با رعایت حقوق صاحبین اثر مدرسان ایرانی برای شما تهیه شده است. لذا استفاده از آن در رسانه های دیگر یا کسب درآمد به هر نحوی از این محتوای آموزشی نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد و سو استفاده از حاصل زحمات دیگران در نهایت باعث ترویج بی اعتمادی و ایجاد محیط ناسالم برای رقابت خواهد شد.

[ad_2]

Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.