مجموعه فیلم آموزشی اسمارت مانی توسط فرید کبیری نیا – آربی سیگنال

0 75

[ad_1]

مجموعه فیلم آموزشی اسمارت مانی توسط فرید کبیری نیا – آربی سیگنال

چرا اسمارت مانی؟

از میان روش های مختلفی که معامله گران در دنیا برای کسب سود از بازارهای مالی انتخاب می کنند، روش هایی که رفتار معامله گران سازمانی را بررسی کرده و راه حلی برای تشخیص نحوه اردرگذاری و محل قرارگیری سفارش های آن ها در مارکت ارائه می دهند از قدرت بسیار بالایی برخوردارند. اسمارت مانی به عنوان یکی از زیرمجموعه های روش عرضه و تقاضا با کنار هم قرار دادن مفاهیمی مثل ساختار بازار، عرضه و تقاضا، نقدینگی و جریان سفارشات سعی در تحلیل رفتار بازیگران بزرگ مارکت دارد تا با بهره گیری از این مفاهیم هم سو با این بازیگران وارد پوزیشن شده و همراه آنها در مارکت حرکت کند. روش آنادیا اسمارت مانی یک سبک بسیار بهینه شده از روش اسمارت مانی می باشد که به دلیل متدهای ابداعی مدرس بسیاری از کاستی های روش های اسمارت مانی مرسوم را پوشش داده و روشی شسته و رفته برای معامله ارائه می کند.

ساختار بازار در اسمارت مانی

سقف و کف های اصلی را در هر تایم فریم مشخص کرده و جهت اصلی حرکت در آن تایم فریم را نشان می دهد و باعث می شود معامله گر بتواند هم سو با پول های بزرگ حرکت کند. روش های مرسوم اسمارت مانی به ندرت روشی مکانیکی برای تشخیص ساختار ارائه می دهند به این معنی که دانش پذیران این روش ها به ندرت به ساختاری مشابه با هم در یک تایم فریم در یک اینسترومنت می رسند. در سبک آنادیا این معضل حل شده و روشی ابداعی برای رسم ساختار به صورت کاملا مکانیکی ارائه می شود تا تمام افرادی که از این روش استفاده می کنند به ساختاری کاملا مشابه برسند.

عرضه و تقاضا در اسمارت مانی

محل ورود سفارشات عمده در چارت از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است به صورتی که اگر معامله گری بتواند این نواحی را تشخیص دهد می تواند همراه این سفارشات وارد مارکت شود و با حرکت آن ها در جهت کسب بیشترین سود همراه گردد. در این دوره برای اولین بار علت شکل گیری نواحی عرضه تقاضا به صورت مفهومی و ساده با مثال هایی بیان شده و راهکارهایی برای انتخاب بهترین نواحی عرضه و تقاضا ارائه می شود.

نقدینگی در اسمارت مانی

نقدینگی سوخت بازار را برای حرکت در هر جهتی تامین می کند. معامله گران سازمانی برای حرکت دادن بازار در جهت دلخواه خودشان باید نقدینگی لازم را از بازار جمع کنند و استاپ معامله گران خرده پا (افرادی که با مبالغ کم در بازار حضور دارند که تقریبا شامل تمام تریدرها به جز تریدرهای سازمانی می شود) را فعال کرده و سپس حرکت اصلی را انجام دهند. اگر معامله گری مناطق جمع شدن نقدینگی در چارت قیمتی را شناسایی کند می تواند از افتادن در دام معامله گران سازمانی پرهیز کرده و به حرکت اصلی آن ها پس از جمع کردن نقدینگی بپیوندد. در این دوره نقدینگی به صورت مفهومی و با مثال های بیان می شود که برای تمام معامله گران ملموس باشد و آموزش استفاده از این نقدینگی به نفع تریدر ارائه می شود.

جریان سفارشات در اسمارت مانی

جریان سفارشاتی که از جانب بازیگران اصلی به صورت فعال و غیر فعال در بازار وارد می شود روند حرکت فعلی قیمت را تعیین می کند. با تعیین جهت اردرفلو در تایم فریم های 15 دقیقه یا بالاتر می توان وارد معاملات موفقی در جهت حرکت فعلی بازار، فارغ از جهت کلی حرکت شد. این مبحث در روش های مرسوم اسمارت مانی یا مورد توجه قرار نگرفته و یا راه حل مکانیکی برای تشخیص جهت جریان سفارشات ارائه نشده است. در دوره آنادیا اسمارت مانی در مورد مفهوم جریان سفارشات صحبت شده و دستورالعملی مکانیکی برای تشخیص آن ارائه می شود.

در کنار هم قرار دادن مباحث

یادگیری صرف این مباحث در صورتی که معامله نتواند آنها را در کنار هم دیده و در کنار هم استفاده کند چندان کارساز نیست. در سبک آنادیا روندی ارائه می شود تا این مباحث در کنار هم قرار گرفته به صورت یک استراتژی معاملاتی عمل کند. با روشی انحصاری دستاوردهای نواحی بررسی می شود تا بهترین نواحی برای معاملات با شانش موفقیت بالا انتخاب شود.

ستاپ های معاملاتی در اسمارت مانی

بعد از یادگیری هر روشی برای معامله گری باید دنبال تشکیل ستاپ معاملاتی بود تا بتوان به معامله ورود کرد. ستاپ های معاملاتی مرسوم در روش اسمارت مانی بیشتر بر مبنای ورود در چرخش حرکت قیمت از یک ناحیه می باشد که با مفهمومی به نام چاک (Change of Character) معرفی می شود. در واقع معامله گر منتظر است قیمت به ناحیه رسیده و جهت حرکت قیمت عوض شود یا معامله گر بتواند روند عکس قیمت را بگیرد. در روش آنادیا اسمارت مانی تمرکز بیشتر بر روی پوزیشن های ادامه دهنده و پوزیشن گرفتن در جهت حرکت فعلی قیمت و همراه شدن با روند فعلی است که در کمتر دوره اسمارت مانی به آن پرداخته شده است.

مباحث تکمیلی

یک تریدر در کنار تسلط به یک استراتژی معاملاتی باید نظم و صبر و مدیریت سرمایه و ریسک مناسب داشته باشد تا بتواند در بازه های زمانی مشخص از بازار سود بگیرد. در دوره آنادیا اسمارت مانی تاکید ویژه ای روی این مباحث انجام می شود.

 

 

 1. جلسه یکم: مقدمه و معرفی
  ۳۱ دقیقه

 2. جلسه دوم: انواع ساختار
  ۲۰ دقیقه

 3. جلسه سوم: تعیین ساختار سوئینگ
  ۳۶ دقیقه

 4. جلسه چهارم: انواع شکست ساختار
  ۱۵ دقیقه

 5. جلسه پنجم: تعریف عرضه و تقاضا
  ۲۳ دقیقه

 6. جلسه ششم: عرضه تقاضا، اردر بلاک، ایمبالانس
  ۲۲ دقیقه

 7. جلسه هفتم: عرضه تقاضای تو در تو، پرمیوم دیسکانت، فراکتال
  ۲۳ دقیقه

 8. جلسه هشتم: اردرفلو مقدماتی
  ۱۶ دقیقه

 9. جلسه نهم: فلیپ
  ۱۷ دقیقه

 10. جلسه دهم: مفهوم و انواع نقدینگی
  ۲۵ دقیقه

 11. جلسه یازدهم: کاربرد نقدینگی
  ۱۳ دقیقه

 12. جلسه دوازدهم: کنار هم قرار دادن مفاهیم
  ۱۷ دقیقه

 13. جلسه سیزدهم: انواع ورودها
  ۱۸ دقیقه

 14. جلسه چهاردهم: ستاپ های معکوس کننده حرکت
  ۲۴ دقیقه

 15. جلسه پانزدهم: ستاپ های ادامه دهنده حرکت
  ۱۱ دقیقه

 16. جلسه شانزدهم: نکات تکمیلی
  ۲۳ دقیقه

[ad_2]

Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.