درآمد تریدر در ایران | درآمد ترید در فارکس – کانون بورس + جزئیات کامل

0 228

درآمد تریدر در ایران | درآمد ترید در فارکس – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۱۸ از ۱۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

درآمد تریدر در ایران چقدر است و آیا شغل تریدری در ایران می‌تواند یک شغل کاملاً راضی کننده باشد یا خیر؟ درباره شغل تریدری در ایران صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را برای انتخاب این شغل برای متقاضیان ایرانی برشمردیم. وقتی صحبت از انتخاب یک شغل می‌شود یکی از مهم‌ترین فاکتورها در آن میزان درآمد خواهد بود و برای تمام کاربرانی که به دنبال ورود به بازار فارکس هستند درآمد تریدری اهمیت زیادی خواهد داشت. شاید اگر به دنبال بررسی درآمد یک شغل معمولی بودیم تنها در یک خط می‌توانستیم پاسخ لازم را به شما ارائه کنیم اما درآمد ترید در فارکس در یک خط نمی‌گنجد و نمی‌توانیم یک درآمد کامل دقیق را برای این رده شغلی به شما معرفی کنیم.

وقتی صحبت از درآمد ترید در فارکس می‌کنیم خیلی‌ها به فکر درآمدهای چند میلیون دلاری می‌افتند و ی از افراد نیز که شغل تریدری را نمی‌شناسند بر این باور هستند که می‌توانند با تریدر شدن سرمایه‌های چند میلیاردی برای خود جمع کنند. داشتن چنین دیدگاه‌هایی به وضوح نشان می‌دهد که این افراد هیچ شناختی نسبت به درآمد تریدر در ایران ندارند و نمی‌دانند که درآمد ترید در فارکس به چه صورت است. ترید در بازارهای مالی مانند فارکس یا حتی بازار فیوچرز ارز دیجیتال بیشتر از اینکه یک سرمایه‌ گذاری باشد نزدیک به یک شغل است که شما در آن می‌توانید برای هر ماه یک درآمد ثابت داشته باشید. در واقع بهتر از شما ترید در فارکس را به عنوان یک کسب و کار و شغل در نظر بگیرید که می‌توانید تحت تاثیر برخی از عوامل و شرایط به یک درآمد ثابت منطقی در آن برسید.

در مقاله پیش رو در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل و جامع شرایط و عوامل تاثیرگذار بر روی درآمد ترید در فارکس بپردازیم و نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با توجه به این نکات احتمال موفقیت شما در این رده شغلی افزایش پیدا کند. البته قرار نیست در انتهای مقاله شما را تبدیل به بهترین تریدر ایران با درآمد چند میلیون دلاری در هر ماه کنیم اما واقعیت‌هایی را با شما در میان می‌گذاریم که شغل تریدری را بهتر بشناسید و در صورتی که این شغل را انتخاب کرده‌اید به صورت کاملاً آگاهانه و با هوشیاری و البته با اهداف درست و منطقی وارد آن شوید.

درآمد تریدر در ایران

در اولین قدم باید درآمد تریدر در ایران را برای شما تشریح کنیم. به نظر شما درآمد تریدر در ایران چقدر است و تریدرهایی که در حال حاضر در حال فعالیت در بازار فارکس و حتی بازار فیوچرز ارز دیجیتال هستند به چه درآمدی در ماه اکتفا می‌کنند؟ هرچند عوامل مختلفی در درآمد ترید در فارکس تاثیر می‌گذارد اما واقعیت این است که در این باره چالش‌های مختلفی هم وجود دارد که باید این چالش‌ها مورد بررسی قرار بگیرد تا شما دچار اشتباه نشوید.

درباره درآمد تریدر در ایران هر چقدر اطلاعات معتبر و کافی پیدا کنید در نهایت دیدگاه شما نسبت به این شغل حرفه‌ای‌تر خواهد شد. متاسفانه بسیاری از کسانی که وارد بازار فارکس شده و به دنبال شغل تریدری در این بازار هستند عملاً با برخی از توهمات و رویاهای بسیار بعید در حال ورود به این بازار بوده و به دنبال رسیدن به سرمایه‌های چند میلیون دلاری برای خود هستند. متاسفانه همین رویا پردازی‌ها اولین قدم برای ت خوردن تریدرها در بازار فارکس می‌شود و بسیار مهم است که شما واقعیت‌های درآمد ترید در فارکس را بدانید و بر اساس منطق و شرایط موجود برای ورود به این بازار تصمیم بگیرید.

جدا از اینکه در ادامه عوامل موثر بر درآمد ترید در فارکس را با شما در میان خواهیم گذاشت اما لازم به توضیح است که رسیدن به همین درآمدها نیز شرایط خاص خود را دارد و هر کسی نمی‌تواند چنین شرایطی را برای خود ایجاد کند. به هر حال شما با رویا پردازی نمی‌توانید در فرایند تریدینگ به موفقیت برسید و هر چقدر هم میزان رویاپردازی شما بیشتر باشد در نهایت قدرت شما در معاملات بازار فارکس بیشتر نخواهد شد. بنابراین در ادامه با بررسی و معرفی عوامل موثر بر درآمد ترید در فارکس شما باید به صورت واقع بینانه این عوامل را با شرایط خود مورد بررسی قرار دهید تا ببینید آیا امکان رسیدن به درآمد قابل توجه را در این بازار دارید یا اصلاً کدام یک از این شرایط برای شما در حالت ایده‌آل قرار دارد و کدام یک تبدیل به یک چالش بزرگ برای رسیدن به درآمد در فرایند ترید برای شما خواهد شد.

درآمد تریدر در ایران

۱- مارجین اولیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم شما باید بازار فارکس را مانند یک کسب و کار تلقی کنید هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه برای سرمایه‌ گذاری دارد. دقیقاً مانند اکثریت کسب و کارها که با سرمایه اولیه بیشتر به درآمدهای بیشتر هم می‌رسند در بازار فارکس و ترید در بازار فارکس نیز شما با مارجین اولیه و بالانس اولیه می‌توانید به سرمایه‌های بیشتری برسید و درآمد شما در ترید بیشتر باشد.

البته همانطور که در منابع مختلف به آن اشاره شده بازار فارکس بازاری برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا آن هم با سرمایه بسیار کم است و اکثر کسانی که در حال آموزش فارکس هستند و دوره‌های آموزش فارکس برگزار می‌کنند به کاربران خود اعلام می‌کنند که حتی با سرمایه بسیار پایین می‌توانند در این بازار به سودهای بسیار کلانی برسند و خیلی از افراد نیز با همین دیدگاه در حال انجام معامله در بازار فارکس و ورود به این بازار هستند.

واقعیت این است که همانطور که اکثریت کسب و کارها با سرمایه اولیه بالا شرایط بهتری دارند و درآمدزایی در آنها راحت‌تر و امکان رسیدن به درآمد بیشتر نیز در آنها وجود دارد در ترید فارکس نیز به همین صورت است و درآمد تریدر در فارکس به صورت مستقیم به مارجین اولیه بستگی خواهد داشت. البته نمی‌توانیم کتمان کنیم که یک در میلیون ممکن است فردی با سرمایه اولیه بسیار کم در بازار فارکس به موفقیت قابل توجهی برسد و یادآوری قابل توجهی داشته باشد اما واقعیت این است که این اتفاقات در معاملات و ترید بازار فارکس به ندرت رخ می‌دهد. در واقع منظور ما این است که این دسته از اتفاقات قرار نیست برای شما نیز تکرار شود و اگر به دنبال رسیدن به درآمد بالا در بازار فارکس هستید لازم است تا سرمایه اولیه قابل توجهی داشته باشید.

سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از افراد درباره درآمد تریدر در فارکس در رابطه با میزان مارجین اولیه به وجود آید این است که آیا با سرمایه کم نمی‌توان در بازار فارکس معامله کرد و سودآوری داشت؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم تا خودتان پاسخ این سوال را درک کنید و درباره آن منطقی بیندیشید.

درآمد تریدر در ایراننکته اول این است که در نهایت ما قرار است درآمد تریدر در ایران و درآمد ترید در فارکس را به صورت درصدی از مارجین اولیه به شما عنوان کنیم پس بنابراین  می‌توان با سرمایه کم هم در بازار فارکس معامله کرد اما به شرطی که شما به همان درصدی از سرمایه اولیه قانع باشید و ریسک‌های خود را برای رسیدن به درآمدهای بیشتر افزایش ندهید.

نکته دوم اینجاست که وقتی سرمایه اولیه یک تریدر در بازار فارکس کم است عملاً با رسیدن به درصدی از این سرمایه اولیه کم به عنوان درآمد ترید در فارکس برای وی جذابیت به دنبال نخواهد داشت و به همین دلیل  تریدرها که با سرمایه اولیه کم وارد بازار فارکس می‌شوند برای رسیدن به سودهای زیاد دست به ریسک‌های زیادی زده و همین موضوع باعث از بین رفتن تمام سرمایه‌های آنها می‌شود. البته شاید شما با خود تصور کنید که خود شما جز این دسته از افراد نیستید و می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درست و قانع بودن به همان درآمد که درصدی از سرمایه اولیه است قدم‌های موفقیت را در بازار فارکس پشت سر بگذرانید اما لازم توضیح است که تمام کاربرانی که با شکست مواجه شدند دقیقاً همین تصور را داشته و با همین خیال وارد بازار فارکس شدند.

این دو نکته به خوبی بیان می‌کند که رسیدن به درآمد بالا در فرایند ترید در بازار فارکس با سرمایه اولیه کم به این راحتی ها نخواهد بود و عملاً شما در صورت اقدام با چنین شرایطی با شکست روبرو خواهید شد. اگر بخواهیم نظر خودمان را با سال‌ها تجربه در ترید در بازار فارکس و رسیدن به موفقیت در این بازار با شما در میان بگذاریم، توصیه ما این است که در قدم‌های اولیه ورود به بازار فارکس سرمایه اولیه کمی داشته باشید تا تسلط شما به معاملات بازار فارکس کم شود اما هرگز به دنبال رسیدن به درآمد بالا با سرمایه اولیه کم نباشید و دائماً سرمایه اولیه و مارجین اولیه کم را در بازار تکرار نکنید.

به محض اینکه به روش‌های معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود مسلط شدید و دیگر چالشی از این بابت برای شما وجود نداشت دیگر حق ترید و سرمایه‌ گذاری با سرمایه کم را نخواهید داشت و توصیه می‌کنیم که چنین روندی را به هیچ وجه در پیش نگیرید. اقدام برای رسیدن به درآمد بالا در فرایند ترید در فارکس با سرمایه اولیه کم و تکرار همین سرمایه‌های اولیه پایین در نهایت باعث از بین رفتن تمام دارایی‌های شما در معاملات بازار فارکس خواهد شد.

۲- استراتژی معاملاتی

دومین عامل موثر بر درآمد تریدر در ایران استفاده از استراتژی‌های معاملاتی و نوع استراتژی‌های معاملاتی به کار گرفته شده توسط وی است. البته قبل از اینکه جزئی‌تر درباره نحوه تاثیرگذاری استفاده از استراتژی‌های معاملاتی مختلف بر روی درآمد ترید در فارکس صحبت کنیم باید یادآور شویم که هر کدام از عواملی که درباره این موضوع به بررسی آنها می‌پردازیم تاثیر خاص خود را دارند. به این معنا که قرار نیست تاثیر استفاده از استراتژی معاملاتی بر روی میزان درآمد شما در معاملات بازار فارکس دقیقاً مشابه با میزان تاثیرگذاری مارجین اولیه و سرمایه اولیه شما برای ورود به این بازار باشد. هر کدام از این فاکتورها می‌توانند تاثیر کم یا زیادی داشته باشند و در مجموع تاثیر نهایی آنها است که تعیین می‌کند که یک تریدر به چه درآمدی در بازار فارکس برسد.

استراتژی‌های معاملاتی بسیار زیادی وجود دارند که امکان استفاده از تمام آنها در بازار فارکس وجود دارد و هر کسی بنا به آموزش‌ها و تجربیاتی که در این بازار به دست آورده، از استراتژی مخصوص به خود نیز استفاده می‌نماید. برخی‌ها ممکن است از استراتژی‌های مبتنی بر اندیکاتورها برای انجام معاملات بازار فارکس استفاده نمایند و برخی از افراد نیز ممکن است به دنبال انواع سبک های پرایس اکشن برای معامله‌گری در این بازار باشند. تحلیل تکنیکال تبدیل به دنیای بزرگی از روش‌ها و سبک‌های معاملاتی شده و انواع روش های تحلیل تکنیکال هر کدام با قدرت و ضعف مختلف می‌توانند بر روی شرایط سرمایه‌ گذاری شما در بازار فارکس و معاملات این بازار تاثیر بگذارند.

اینکه شما در کدام دوره آموزشی شرکت کرده باشید و با چه اصولی استراتژی معاملاتی خود را برای انجام معامله در بازار فارکس چیده باشید تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان موفقیت شما در معاملات این بازار خواهد داشت. مسلماً استراتژی‌های به روزتر و قوی‌تر شانس موفقیت بیشتری برای شما ایجاد می‌کنند و دستیابی به آنها می‌تواند امکان رسیدن به درآمدهای بیشتر را نیز برای شما به وجود آورد. حالا با هم باید بررسی کنیم که دستیابی به یک استراتژی معاملاتی قوی‌تر چه پیش نیازهایی دارد و چگونه می‌توانیم ما در میان تمام روش‌های معاملاتی موجود برای ترید در بازار فارکس گزینه‌ای را انتخاب کنیم که بیشترین شانس موفقیت را برای ما ایجاد کند و درآمد بالایی را نیز برای ما به ارمغان آورد؟

در درجه اول این دوره آموزش فارکس یا دوره آموزش آنلاین فارکس است که می‌تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد. مثلاً اگر شما با الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال آشنا نباشید یا با اندیکاتور‌های بازار فارکس ناآشنا باشید، نمی‌توانید از استراتژی‌های مبتنی بر این روش‌ها استفاده کنید. همچنین کندل استیک در فارکس و سایر روش‌های معاملاتی نیز به همین ترتیب بر روی ساخت استراتژی معاملاتی از سوی شما تاثیر خواهد داشت. بنابراین در قدم اول انتخاب دوره آموزشی است که می‌تواند روی انتخاب یک استراتژی معاملاتی و در کنار آن دسترسی به میزان درآمد بالاتر و یا کمتر تاثیر مستقیم داشته باشد.

دومین نکته برای دستیابی به استراتژی‌های معاملاتی قوی‌تر انتخاب یک مربی و همراه مناسب برای ترید در بازار فارکس است. وقتی شما در کنار مربی و فرد با تجربه‌ای ترید می‌کنید که از روش‌های مبتنی بر الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال برای انجام معامله در بازار فارکس استفاده می‌کند، مسلماً شما نیز تمایل به استفاده از این الگوها در معاملات خود پیدا خواهید کرد و سمت و سوی معامله‌گری شما در این بازار به این سمت کشیده خواهد شد.

در حال حاضر سبک‌های معاملاتی بسیار زیادی در بازار فارکس وجود دارند که متاسفانه خیلی از آنها به هیچ وجه کارکرد مناسبی نداشته و انتخاب آنها برای معامله‌گری در این بازار شانس موفقیت شما را به حداقل میزان ممکن خواهد رساند. بله ممکن است شما با ترید با استفاده از مثلث یا مستطیل چند معامله موفق هم در بازار فارکس داشته باشید اما آیا این روش‌ها می‌توانند شما را به درآمد مستمر برسانند؟ در حال حاضر که ما کسی را نمی‌شناسیم که با استفاده از مثلث یا دوقلو کف و دوقلو سقف موفق شده باشد تا در بازار فارکس به درآمد بالایی برسد و این موضوع روی درآمد ترید در فارکس تاثیر مستقیم خواهد داشت.

۳- اهداف معاملاتی

سومین عامل موثر بر درآمد تریدر در ایران و درآمد ترید در فارکس اهداف معاملاتی معامله‌گر است. شما به عنوان یک تریدر به دنبال رسیدن به چه هدفی هستید؟ دو تریدری را در نظر بگیرید که هر دو یک دوره آموزشی یکسان را سپری کرده و دارای استراتژی‌های معاملاتی یکسانی هستند. همچنین هر دو تریدر داستان ما دارای یک حساب ۱۰ هزار دلاری می‌باشند که به دنبال رسیدن به درآمد با استفاده از معاملات با این حساب هستند. فرض هم می‌کنیم که هر دو تریدر تجربه قابل قبولی در معاملات بازار فارکس داشته و توانستن به سود مستمر و درآمد ثابت در معاملات این بازار برسند.

سوال بسیار مهمی که شما باید به آن پاسخ دهید این است که آیا این دو تریدر درآمد یکسانی در معاملات بازار فارکس در طول هر ماه خواهند داشت؟ پاسخ مسلماً یک کلمه است خیر. فاکتورهای دیگری هم می‌توانند بر روی درآمد تریدر در ایران تاثیر بگذارند که به آن جمله می‌توانیم به روش مدیریت سرمایه در فارکس نیز اشاره داشته باشیم که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت. در واقع این هدف تریدر است که باعث می‌شود تا روند معاملات وی شکل‌گیری متفاوتی داشته باشد.

فرض کنید که تریدر شماره ۱ با همان حساب ۱۰ هزار دلاری به دنبال رسیدن به یک سود ۲۰ درصدی در هر ماه است و با درآمد ۲۰۰۰ دلاری دیگر در ماه جاری ترید نمی‌کند. این موضوع یک سبک معاملاتی بسیار عالی است و توسط بسیاری از تریدرها در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما تریدر دوم سعی می‌کند تا به حداکثر میزان درآمد برسد و حتی ممکن است در یک بازه زمانی یک ماهه موفق به رسیدن به سود ۵۰ درصدی و ۵ هزار دلاری هم شود. در واقع سبک معامله‌گری این دو تریدر نسبت به یکدیگر به جز استراتژی معاملاتی متفاوت است و به همین دلیل درآمد آنها نیز در بازار متفاوت خواهد بود.

البته شاید با خود فکر کنید که مسلماً من روشی را انتخاب می‌کنم که بیشترین میزان درآمد را برای من به دنبال داشته باشد و در هر ماه سعی می‌کنم تا حداکثر میزان درآمد ممکن را برای خود به وجود آورم. متاسفانه این موضوع به این راحتی‌ها هم نیست و شما نمی‌توانید به صرف اینکه تصمیم به رسیدن به حداکثر میزان درآمد در یک بازه زمانی یک ماهه باشید تریدهای خود را انجام دهید.

تریدری وجود دارد که با همین حساب ۱۰ هزار دلاری وقتی به درآمد ۲۰۰۰ دلاری در یک ماه می‌رسد عملاً بعد از آن نمی‌تواند شرایط خوبی از نظر ذهنی داشته باشد و تمام معاملات خود را با شکست می بندد و به همین دلیل اکتفا به همین درآمد ۲۰۰۰ دلاری می‌تواند بهترین تصمیم برای وی باشد. تریدر دیگری با رسیدن به درآمد ۳۰۰۰ دلاری و تریدر بعدی هم با رسیدن به درآمد ۵۰۰۰ دلاری به چنین شرایطی می‌رسد. در واقع قرار نیست شما بدون در نظر گرفتن شخصیت معامله‌گری و ذهنیت خود در معاملات بازار فارکس برای رسیدن به درآمد برای خود هدف بچینید. هدف شما در فرایند رسیدن به درآمد ترید در فارکس باید متناسب با فاکتورهای مختلف شخصیتی و معامله‌گری شما باشد.

درآمد تریدر در ایران

جالب است بدانید که اگر شما هدفی برخلاف نوع شخصیت و ذهنیت خود در نظر بگیرید در نهایت با شکست روبرو خواهید شد و نمی‌توانید به سود مستمر برسید و از طرف دیگر شما اگر در معاملات یک ماهه خود در بازار فارکس پا را از اهداف خود فراتر بگذارید باز هم شکست شما تنها نتیجه به وجود آمده خواهد بود. خیلی از تریدرها هستند که می‌توانند در طول یک هفته ۱۰ ترید موفق پشت سر هم داشته باشند اما بلافاصله بعد از اولین شکست حتی تا از بین رفتن تمام دارایی‌های خود ممکن است پیش بروند. بنابراین هدف معاملاتی باید بر اساس شخصیت تریدری شما باشد و شخصیت تریدری شما است که هدف معاملاتی شما را در بازار فارکس می‌سازد.

هرچند اگر در حال حاضر تجربه کافی برای انجام معاملات بازار فارکس را نداشته باشید ممکن است این موضوع برای شما کمی پیچیده به نظر برسد، اما واقعیت این است که این موضوع اصلاً پیچیده نیست و بلافاصله بعد از اینکه چندین ماه در بازار فارکس ترید داشته باشید به این موضوع پی خواهید برد و می‌توانید بر اساس نوع شخصیتی که دارید معاملات خود را در این بازار برنامه‌ریزی کنید. توصیه اکید داریم که سعی کنید دقیقاً مطابق با شخصیتی که دارید برای رسیدن به درآمد ترید در فارکس اقدام کنید و پا را از شخصیت خود فراتر نگذارید.

هر موفقیت بالاتری نسبت به موفقیت کنونی شما در بازار فارکس نیاز به شخصیت جدیدی دارد. ممکن است یک تریدر با حساب ۱۰ هزار دلاری به راحتی بتواند معاملات موفقی را برای خود رقم بزند و یک درآمد ۳۰ درصدی را در هر ماه برای خود رقم بزند اما همین تریدر با یک حساب ۱۰۰ هزار دلاری دست و پای خود را گم کرده و تمام دارایی‌های خود را به باد دهد. دقت کنید که این یک داستان تخیلی نیست و ما دقیقاً در حال صحبت کردن درباره واقعیت‌های ترید در بازار فارکس هستیم. این اتفاق برای تک تک ما رخ خواهد داد و اگر شما به این موضوع دقت نکنید ممکن است حتی بعد از رسیدن به یک سود مستمر و عالی هم باز هم خطر از بین رفتن سرمایه‌های خود را مشاهده کنید.

بنابراین دومین توصیه اکید ما این است که اگر به دنبال افزایش بالانس اولیه و سرمایه اولیه خود برای رسیدن به سود و درآمد بیشتر در بازار فارکس هستید، حتماً این فرایند را به صورت مرحله به مرحله انجام داده و کم کم شخصیت خود را نیز برای انجام معامله با حساب معاملاتی بزرگتر آماده کنید. این روشی است که می‌تواند درآمد بیشتری را در فرایند ترید برای شما رقم بزند نه اینکه شما تعداد تریدهای خود را افزایش دهید یا ریسک معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

۴- قدرت و تجربه ترید

عامل مهم بعدی که می‌تواند بر روی میزان درآمد تریدر در ایران تاثیر مستقیم داشته باشد قدرت و تجربه وی در معاملات بازار فارکس است. قرار نیست شما در دومین ماه حضور خود در معاملات بازار فارکس بتوانید شرایطی را برای خود به وجود آورید که با فردی که ۱۰ سال در معاملات این بازار وجود داشته و به درآمد مستمر رسیده یکسان باشد.

دقت داشته باشید که تجربه اهمیت بسیار زیادی در رسیدن به موفقیت در معاملات بازار فارکس دارد و به همین دلیل است که ما در مقالات مختلف اشاره کردیم که شما باید مرحله به مرحله معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید. به صورت معمول برای اینکه شما تبدیل به یک تریدر موفق شوید نیاز به دو سال کسب تجربه در معاملات بازار فارکس خواهید داشت و در این دو سال هم باید روند مشخصی را طی کنید و قرار نیست شما بدون در نظر گرفتن مراحل و فقط با ترید معمولی در همین دو سال بتوانید به سود مناسب برسید.

در بهترین حالت شما می‌توانید شرایطی را برای خود به وجود آورید که در طول بازه زمانی کسب تجربه در معاملات بازار فارکس دارای خود را به خطر نیندازید و آن را از دست ندهید.

درآمد تریدر در ایران

۵- مدیریت سرمایه در فارکس

نکته بعدی که باید تاثیر آن را نیز بر روی میزان درآمد تریدر در ایران مورد بررسی قرار دهیم سیستم مدیریت سرمایه در فارکس است. متاسفانه بسیاری از تریدرهایی که در حال حاضر در حال انجام معامله در بازار فارکس هستند سیستم های مدیریت سرمایه را تنها سیستم‌های کلاسیکی می‌شناسند که قرار است لاتیج معاملاتی را برای آنها مشخص کند. اما واقعیت این است که در حال حاضر روش‌های مدیریت سرمایه‌ای به مراتب پیچیده‌تر و جذاب‌تری در معاملات بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد که خود این سیستم‌های مدیریت سرمایه قدرت قابل توجهی را برای معامله‌گر ایجاد خواهند کرد.

به نظر شما آیا ممکن است که یک تریدر با یک سرمایه بسیار کم روند موفقی را در معاملات بازار فارکس طی کند و بتواند سرمایه کم خود را تبدیل به سودهای چند میلیون دلاری کند؟ در بالا اشاره کردیم که شانس چنین اتفاقی بسیار کم است اما اگر یک درصد هم شانس برای آن در نظر بگیریم استفاده از سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن است که چنین شرایطی را برای تریدر ایجاد خواهد کرد.

اگر شما از یک استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنید که در ۵۰ درصد مواقع شما را با شکست روبرو می‌سازد و در ۵۰ درصد مواقع نیز می‌توانید معاملات موفقی به آن داشته باشید، با اضافه شدن یک سیستم مدیریت سرمایه مدرن در بازار فارکس با همین استراتژی شما می‌توانید به سود مستمر و درآمد بسیار عالی برسید در حالی که بدون استفاده از سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن عملاً شما یا کاملا شکست خواهید خورد و یا اینکه در صورت رسیدن به سود نیز سود حاصل از معاملات شما بسیار کم خواهد بود.

خلاصه اگر بخواهیم درباره اهمیت سیستم‌های مدیریت سرمایه در محاسبه درآمد تریدر در ایران بگوییم باید عرض کنیم که این سیستم‌ها حتی می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری از استراتژی‌های معاملاتی نیز داشته باشند. استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه حرفه‌ای باعث می‌شود تا شما حتی با استفاده از روش‌های بسیار ساده نیز سودهای قابل توجهی برای خود ایجاد کنید و توصیه می‌کنیم که حتماً با شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای به دنبال شناخت این سیستم‌های مدیریت سرمایه باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.