حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال | فیوچرز و اسپات – کانون بورس + جزئیات کامل

0 7

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال | فیوچرز و اسپات – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۸ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال چقدر است و هر کدام از صرافی‌های ارز دیجیتال با چه میزان سرمایه‌ای می‌توانیم ترید خود را انجام دهیم؟ برای اینکه شما تبدیل به یک تریدر حرفه‌ای در بازارهایی مانند بازار ارز دیجیتال شوید بایستی نقطه نظرات مختلفی را در نظر گرفته که یکی از آنها تعیین حداقل سرمایه مناسب برای شروع ترید در این بازار است. برخلاف نقطه نظر بسیاری از کاربران تعیین حداقل سرمایه برای ترید ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی حتی برای موفقیت در معاملات دارد. اگر شما به این موضوع دقت کافی نداشته باشید ممکن است حتی با استفاده از بهترین استراتژی‌های معاملاتی هم نتوانید شرایط ایده‌آلی را برای خود در پیش بگیرید.

شما برای انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال حتماً باید مانند یک فرد حرفه‌ای رفتار نمایید و بر اساس همین حداقل سرمایه استراتژی معاملاتی و پلن معاملاتی خود را در این بازار در دستور کار خود قرار دهید. در این مقاله در کانون بورس در کنار شما هستیم تا به صورت کامل و ویژه به بررسی انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال پرداخته و شما را با نقطه نظرات حرفه‌ای در این باره آشنا کنیم.‌ نقطه نظراتی که هرچند به ظاهر ممکن است ساده به نظر برسند اما با توجه به آنها می‌توانید قدرت معاملاتی فوق العاده زیادی را در بازار کریپتوکارنسی داشته و حتی از معاملات ساده گذشته خود نیز معاملات سودآور و جذابی بسازید.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

اهمیت انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال زمانی برای شما مشخص خواهد شد که با استراتژی‌های معاملاتی بسیار قوی هم نتوانید معاملات خوبی در این بازار رقم بزنید و دائماً تحت تاثیر احساسات و هیجانات معاملات اشتباهی را برای خود آغاز کنید. نگاه کردن به سمت حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال هم می‌تواند از یک دید کاملاً ساده و معمولی باشد و هم از یک نگاه کاملاً حرفه‌ای نشئت بگیرد. در نگاه کاملا ساده شما باید حداقل سرمایه لازم برای انجام یک ترید در یک صرافی را فراهم آورید که معمولاً عدد خیلی پایینی است و شما حتی با مایه بسیار اندک هم می‌توانید تریدهای خود را در صرافی‌های مختلف انجام دهید. اما سوال بسیار مهم‌تری که باید از خود بپرسید این است که با چه مقدار سرمایه اولیه حداقلی می‌توانید تریدهای موفقی در بازار ارز دیجیتال انجام دهید و به سمت معاملاتی با سود بالا حرکت کنید؟

نگاه ما در این مقاله بیشتر به تی است که بتوانیم حداقل سرمایه اولیه حرفه‌ای لازم برای ترید در ارز دیجیتال را برای شما تفهیم کنیم تا با حداقل سرمایه انتخاب شده بتوانید یک سرمایه گذاری جذاب و سودآور را برای خود رقم بزنید. برای اینکه در این باره یک ذهنیت کاملاً حرفه‌ای داشته باشید لازم است تا ابتدا فاکتورهای مهم موثر بر موفقیت در فرایند ترید در ارز دیجیتال را برای شما تدوین کنیم. در حال حاضر مهمترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند باعث موفقیت یک تریدر در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شوند موارد زیر هستند:

  • دانش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
  • دانش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال
  • استفاده از روش‌های مدیریت سرمایه مدرن در تحلیل ارز دیجیتال
  • داشتن ذهنیت قوی و کنترل احساسات و هیجانات در فرایند معاملات در بازار فیوچرز
  • انتخاب یک صرافی مناسب و کم خطر
  • انتخاب بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال
  • داشتن حداقل سرمایه برای شروع ترید ارز دیجیتال
  • انتخاب اهداف معاملاتی متناسب با حداقل سرمایه و شرایط بازار کریپتوکارنسی

با در کنار هم قرار دادن تمام این فاکتورها و شرایط است که یک تریدر می‌تواند معاملات موفقی را در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزند و معاملاتی را انجام دهد که سودآوری قابل توجهی برای آن داشته و حتی منجر به رسیدن به سود ثابت ماهیانه و مستمر برای وی شود. چه در بازار اسپات و چه در بازار فیوچرز شما باید با داشتن حداقل سرمایه و انتخاب اهداف معاملاتی بر اساس این حداقل سرمایه معاملات خود را انجام دهید. اینکه حداقل سرمایه برای ترید در بازار فیوچرز چقدر است و حداقل سرمایه برای معاملات بازار اسپات چه میزان است همگی به شرایط شما بستگی خواهد داشت.

در این بند سعی کردیم تا اهمیت انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال چه در بازار اسپات و چه در بازار فیوچرز را برای شما تدوین کنیم که در ادامه نکات بیشتری را هم در این باره با شما در میان خواهیم گذاشت. در ادامه ابتدا حداقل اعداد و ارقامی که برای خرید ارز دیجیتال در صرافی‌های ایرانی و خارجی لحاظ می‌شود را برای شما تدوین می‌کنیم و سپس با بررسی هرچه بیشتر اهمیت حداقل سرمایه در بازار فیوچرز و بازار اسپات شرایط معامله‌گری حرفه‌ای را برای شما روشن خواهیم کرد.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

حداقل خرید ارز دیجیتال در صرافی های ایرانی

حداقل خرید ارز دیجیتال در صرافی‌های ایرانی بسته به سیاست‌های صرافی‌ها با یکدیگر متفاوت است و شما بر اساس اینکه از خدمات کدام صرافی برای معاملات خود استفاده می‌کنید می‌توانید در این باره شرایط متفاوتی را پیش رو داشته باشید. در حال حاضر اکثر صرافی‌های داخلی با حداقل سرمایه یک تتری امکان خرید ارز دیجیتال را در پلتفرم خود فراهم کردند و شما هم اگر فقط یک تتر در حساب کاربری خود داشته باشید می‌توانید از آن برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که رید یک تتر ارز دیجیتال در صرافی داخلی به این معنا نیست که شما بتوانید با استفاده از این معامله به سود برسید اما به هر حال حداقل خرید در نظر گرفته شده برای صرافی‌های داخلی برای کاربران ایرانی در حدود یک تتر است. در فرایند معامله یک تتری برای شما احتمالاً باید درصدی از آن را برای کارمزد در نظر گرفته و با یک سرمایه بسیار کم یک ارز دیجیتال می‌خرید که سود خاصی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

حال اگر برای خرید ارز دیجیتال با سرمایه یک تیتری از خدمات بازار فیوچرز و معاملات اهرم‌دار در صرافی‌های داخلی استفاده کنید عملاً شانس شما برای رسیدن به سود بسیار کم خواهد بود. زیرا در این مواقع با رشد قابل توجه قیمت‌ها و یا حرکت قیمت در جهت مورد نظر شما سود حاصل بسیار کم است و شما مجبور به استفاده از اهرم‌های بسیار بالا خواهید شد. اهرم بسیار بالا هم ریسک سرمایه گذاری شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد و عملاً شانس شما را برای رسیدن به سود کمتر هم می‌کند و به همین دلیل است که انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال در صرافی داخلی با یک تتر چندان کار عاقلانه‌ای نیست.

البته امکان خرید ارز دیجیتال با یک تتر یک مزیت بسیار بزرگ هم برای شما به دنبال دارد و آن هم امکان تبدیل کردن دارایی‌های باقیمانده از سایر خرید و فروش‌ها به یک ارز دیجیتال مشخص است. مثلاً فرض کنید که در فرایند خرید ارز دیجیتال‌های مختلف در بازار باقیمانده‌ای از پول شما در حساب کاربری باقی بماند که این باقیمانده را می‌توانید با امکان خرید ارز دیجیتال با یک تتر به یک ارز دیجیتال مستعد برای رشد تبدیل کنید. اگر ارز دیجیتالی در حساب کاربری خود خریداری کرده و دارید که مستعد رشد است می‌توانید همان را برای خرید ارز دیجیتال با یک تتر در نظر بگیرید.

حداقل خرید ارز دیجیتال در صرافی های خارجی

حداقل خرید ارز دیجیتال در صرافی خارجی گاهی اوقات حتی از یک تتر هم کمتر است و شما با سرمایه‌های بسیار کمتر هم می‌توانید به دنبال خرید ارز دیجیتال در بازار اسپات یا بازار فیوچرز باشید. البته اکثر صرافی‌های خارجی برای معاملات بازار فیوچرز حداقل سرمایه دو دلاری را در نظر می‌گیرند و برای معاملات بازار اسپات هم محدودیت خاصی در این باره وجود ندارد.

این مهم نشان از این دارد که سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در نگاه اول نیاز به سرمایه اولیه خیلی سنگینی نداشته و شما با پول‌های بسیار کم هم می‌توانید معاملات خود را در این بازار مدیریت کنید. اما اگر به دنبال رسیدن به سود و یک سرمایه گذاری حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی هستید حتماً باید نگاه حرفه‌ای به بازار ارز دیجیتال داشته و سرمایه اولیه خود را نیز به گونه‌ای در نظر بگیرید تا در نهایت سرمایه گذاری شما حرفه‌ای قلمداد شود.

دقت کنید که ریسک عدم استفاده از سرمایه مناسب برای شروع سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال فقط محدود به نرسیدن به سودهای بالا نخواهد بود و بلکه می‌تواند حتی ذهنیت و هیجانات شما را در بازار تحت تاثیر قرار داده و باعث ورود شما به معاملات زیان‌آور شود. به همین دلیل اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مناسب و جذاب هستید حتماً باید جدای از موضوع حداقل سرمایه اولیه لازم برای خرید ارز دیجیتال در صرافی داخلی و خارجی بایستی یک سرمایه اولیه مناسب برای خود جمع آوری کنید.‌ در انتهای مقاله شما به دیدگاه و ذهنیت مناسبی در این باره خواهید رسید و می‌توانید فتار کاملاً حرفه‌ای از این بابت داشته باشید.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

اهمیت حداقل سرمایه بازار فیوچرز

نوبت به این رسیده تا درباره اهمیت حداقل سرمایه برای شروع ترید در بازار فیوچرز صحبت کنیم. اهمیت حداقل سرمایه بازار فیوچرز بسیار بیشتر از آن چیزی است که در ذهن دارید و اگر نگاه حرفه‌ای به این موضوع نداشته باشید ممکن است حتی آموزه‌های کاملاً حرفه‌ای و سطح بالای شما هم منجر به رسیدن به سود در فرایند معاملات بازار فیوچرز برای شما نشده و چالش‌های بسیار زیادی گریبان‌گیر معاملات شما در این بازار باشد.

سرمایه اولیه مناسب باعث می‌شود تا شما بتوانید روی روند معاملات خود کنترل دقیق و کاملی داشته باشید و شرایطی را برای خود به وجود آورید تا در نهایت معاملات شما به سمت سود برود. توجه داشته باشید که در خیلی از مواقع دلیل اصلی ورود معاملات به زیان نداشتن سرمایه اولیه مناسب برای کاربران و تریدرها است و روند دو تریدر با میزان دانش اولیه یکسان اما با سرمایه اولیه متفاوت در نهایت با یکدیگر متفاوت خواهد شد.

اما چرا حداقل سرمایه تاثیر بسیار زیادی روی روند معاملات در بازار کریپتوکارنسی دارد و چه تفاوتی میان معاملات در سرمایه‌های مختلف ایجاد می‌شود که کاربران نتایج متفاوتی را مشاهده می‌کنند؟ این موضوع به فاکتورها و عوامل مختلفی برمی‌گردد که در ادامه تک تک این عوامل را به صورت مجزا برای شما مورد بررسی قرار می‌دهیم تا درک کنید که حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال چه اهمیتی برای معاملات شما دارد.

مدیریت ریسک

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتالروش‌های بسیار مختلفی برای مدیریت ریسک در فرایند معاملات بازار ارز دیجیتال چه معاملات بازار فیوچرز و چه معاملات بازار اسپات وجود دارد. استفاده از بسیاری از روش‌های مدیریت ریسک منوط به داشتن سرمایه اولیه مناسب در حساب کاربری شما است و اگر شما سرمایه اولیه مناسبی برای منظور نداشته باشید نمی‌توانید از بسیاری از تکنیک‌های مدیریت ریسک در معاملات بازار فیوچرز استفاده کنید.

بیایید برای منظور یکی از بهترین روش‌های مدیریت ریسک در فرایند معاملات بازار ارزهای دیجیتال را با هم مرور کنیم. خرید پله‌ای. اگر شما در حال انجام معامله در بازار اسپات هستید می‌توانید با استفاده از فرایند خرید پله‌ای اولاً ریسک معاملات خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و ثانیاً سود به مراتب بیشتری نسبت به فرایند ورود به معامله در یک پوزیشن به دست آورید. شما در یک قیمت اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود می‌کنید اما با توجه به اخبار موجود قیمت‌ها همچنان روند نزولی به خود گرفته و شاهد کاهش قیمت می‌باشید. با توجه به در دسترس بودن سرمایه اولیه مناسب در قیمت پایین‌تر هم می‌توانید دوباره اقدام به خرید کرده و همینطور خرید پله‌ای خود را به گونه‌ای انجام دهید تا در نهایت بعد از یک رشد نسبی کوتاه عملاً معامله شما حداقل یر به یر شده و یا حتی به سود برسید. چنین روندی را حتی می‌توان در معاملات بازار فیوچرز هم در فاصله‌های قیمتی بسیار کوتاه انجام داد. اما آیا در صورت نداشتن سرمایه اولیه مناسب می‌توانید از این روش مدیریت ریسک در معاملات بازار کریپتوکارنسی استفاده نمایید؟

ملاحظه می‌کنید که سرمایه اولیه نقش بسیار تاثیرگذاری در فرایند معاملات بازار ارز دیجیتال دارد و نداشتن سرمایه اولیه مناسب حتی می‌تواند تفاوت یک ترید موفق و برنده با یک ترید شکست خورده را رقم بزند. به همین دلیل است که اصرار داریم تا شما نگاه کاملاً حرفه‌ای به حداقل سرمایه ترید ارز دیجیتال داشته و صرفاً با یک سرمایه اولیه نامناسب و کم معاملات خود را در این بازار آغاز نکنید. البته این موضوع برای بازار اسپات و نوسان‌گیری و بازار هولد شرایط متفاوتی به خود بگیرد که در ادامه درباره آنها نیز توضیحات کامل را به شما ارائه خواهیم داد.

مدیریت احساسات

یکی از مهمترین نکاتی که در اهمیت حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال باید با نشانه داشته باشیم مدیریت احساسات است. مدیریت احساسات و هیجانات تاثیر بسیار زیادی روی روند معاملات در بازارهای مالی دارد و بازار ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنا نیست. اما چه زمانی شما با هیجانات بسیار بالا معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال دنبال می‌کنید و در چه مواقعی می‌توانید رفتار کاملا منطقی را از این بابت برای خود در پیش بگیرید؟

فرض کنید که شما با یک سرمایه اولیه ۲۰۰۰ دلاری در حال انجام یک ترید در بازار فیوچرز هستید و تارگت قیمتی سیگنال معاملاتی شما ۵ درصد است. آیا شما تنها به اهرم ۳ وارد این معامله شده شوید به ۱۵ درصد سود خواهید رسید که حاصل این ۱۵ درصد سود برای شما ۳۰۰ دلار سرمایه خواهد بود. ۳۰۰ دلار سرمایه آن هم در یک ترید در بازار ارز دیجیتال سود بسیار جذابی است و می‌تواند حداقل‌ها را برای ذهنیت شما نسبت به سودآوری در بازار ارز دیجیتال برآورده سازد.

حالا فرض کنید که قرار باشد همین معامله را با یک سرمایه ۱۰۰ دلاری انجام دهید. در صورتی که شما با اهرم ۳ وارد این معامله شده و در نهایت به تارگت ۵ درصد اولیه آن برسید در نهایت ۱۵ درصد سود برای شما حاصل خواهد شد که نتیجه آن ۱۵ دلار سرمایه است. ذهن شما در چنین مواقعی راضی به رسیدن به این میزان سود نخواهد بود و دائماً این دغدغه را در ذهن دارید که با یک اهرم بالاتر سود بالاتری از این معامله به دست آورید. ناخودآگاه به دنبال انتخاب اهرم‌های بالاتر مانند اهرم ۱۰ یا ۲۰ و حتی ۵۰ رفته و معاملات با ریسک بسیار بالا را برای خود برمی‌گزینید.

دقت داشته باشید که این مهم تنها به حرفه‌ای بودن یا مبتدی بودن تریدر بستگی نداشته و این ذهنیت و احساسات است که باعث ایجاد چنین شرایطی برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال می‌شود. ریسک بالا با سرمایه‌های کم و ریسک کم با سرمایه‌های بالا دو روش رسیدن به ثروت در بازارهای مالی است اما وقتی شما سرمایه اولیه خیلی کمی دارید عملاً نمی‌توانید با ریسک کم شرایط خوبی را برای خود رقم بزنید و همین موضوع باعث می‌شود تا کم کم حتی با یک معامله زیان آور سرمایه خود را در بازار از دست بدهید. خب حالا تکلیف چیست بسیار ساده از شما باید با یک سرمایه اولیه مناسب فرایند سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال در پیش بگیرید.

مدیریت سرمایه

نکته بعدی که اهمیت حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال را برای ما روشن می‌کند موضوع مدیریت سرمایه است. همونطور که می‌دانید مدیریت سرمایه یکی از بخش‌های مدیریت ریسک در معاملات بازارهای مالی است و شما با استفاده از تکنیک‌های مدیریت سرمایه می‌توانید مدیریت ریسک مناسبی برای معاملات خود داشته باشید. حالا سوال بسیار مهم اینجاست که چگونه سرمایه اولیه روی فرایند مدیریت سرمایه شما تاثیر می‌گذارد؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش بایستی درک مناسبی نسبت به ماهیت مدیریت سرمایه داشته باشید. مدیریت سرمایه به این معناست که شما در فرایند تریدهای خود فقط بخش کوچکی از سرمایه اولیه خود را از دست بدهید و این مهم روی حجم معامله شما تاثیر مستقیم می‌گذارد. حالا اگر بالانس اولیه شما در حساب کاربری شما کم باشد عملاً جم ورود به یک معامله برای شما بسیار کم خواهد بود و همین موضوع باعث می‌شود تا سود حاصل از آن معامله نیز برای شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

برای کسانی که سرمایه اولیه مناسبی نداشته باشند حتی ممکن است سیستم‌های مدیریت سرمایه امکان ورود به یک معامله را برای آنها صادر نکند. در چنین مواقعی احساسات و هیجانات است که در ذهن کاربر قلیان خواهد کرد و در نهایت باعث ورود به معاملاتی با ریسک بسیار بالا و عدم رعایت تکنیک‌های مدیریت سرمایه در آن خواهد شد. با این حساب نداشتن یک سرمایه اولیه مناسب باعث شد تا شما حتی در صورت داشتن دیدگاه حرفه‌ای نسبت به شرایط معاملات بازار ارز دیجیتال هم نتوانید وضعیت خوبی برای خود رقم بزنید و سرمایه خود را کم کم از دست بدهید. فراموش نکنید که در ۱۰ ترید حتی یک ترید اشتباه هم در چنین شرایطی می‌تواند زیان بسیار زیادی را برای شما به وجود آورده و باعث از دست رفتن مبلغ قابل توجهی از سرمایه‌های شما در بازار گردد.

سودآوری مناسب

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در انتخاب حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال باید با آن اشاره کنیم سودآوری مناسب است. اصل‌ترین دلیل که باعث می‌شود تا معامله‌گران و تریدرها در بازار ارز دیجیتال به دنبال ورود به معاملاتی با ریسک بسیار بالا بروند همین عدم سودآوری مناسب در معاملاتی با حجم پایین است. شما وارد یک معامله‌ای می‌شوید که ۱۰ درصد سود برای شما به دنبال داشته و تمام دارایی شما در حساب صرافی ۱۰۰ دلار است. سود حاصل از این معامله برای شما ۱۰ دلار خواهد بود که اصلاً سود مناسبی نبوده و معمولاً ذهن کاربران به این میزان سود راضی نمی‌شود.

نتیجه موضوع چیست؟ تریدر سعی می‌کند تا با انتخاب اهرم‌های معاملاتی بسیار بالا همین نوسان ۱۰ درصدی با سرمایه ۱۰۰ دلاری را تبدیل به یک سود ۵۰۰ دلاری برای خود نماید که عملاً منجر به از بین رفتن تمام دارایی‌ها در چند ترید توسط وی می‌شود. اگر شما سرمایه اولیه مناسبی در اختیار داشته باشید دیگر نگران این موضوع نبوده و با همان سود ۱۰ درصدی هم می‌توانید سرمایه جذابی را به دست آورید. با توجه به اینکه سرمایه اولیه روی میزان سود حاصل از معاملات شما نیز تاثیر دارد از این رو اهمیت بسیار زیادی برای انجام معاملات موفق و به دور از هیجانات و احساسات در این بازار خواهد داشت.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

خطرات ترید با سرمایه کم در ارز دیجیتال

فرض کنید که شما برای ورود به بازار ارز دیجیتال یک روند کاملاً منطقی در پیش گرفته و به دنبال انجام معاملاتی بر اساس منطق این بازار هستید. ابتدا در یک دوره ارز دیجیتال قدرتمند شرکت کرده و تمام نکات معامله‌گری و استراتژی معاملاتی را در بازار تست کرده‌اید و اکنون به تسلط و مهارت کافی برای معامله‌گری در این بازار رسیده‌اید. حالا نوبت شروع معاملات شما که در بازار فیوچرز و چه در معاملات بازار اسپات است.

در این بین نداشتن سرمایه اولیه مناسب باعث وجود یک سد بزرگ برای معاملات شما شده و شما نمی‌توانید از این بابت شرایط خوبی را برای خود رقم بزنید. ممکن است در کوتاه مدت کنترل خوبی روی احساسات و هیجانات خود داشته باشید اما در دراز مدت این شرایط برای شما به وجود نخواهد آمد و کم کم وارد معاملاتی با ریسک بالا شده و در چند ترید بسیار ساده ممکن است تمام دارایی خود را از دست بدهید. داشتن سرمایه اولیه کم خطر بزرگی برای معاملات بازار ارز دیجیتال است و توصیه می‌کنیم که اگر به تسلط کافی در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال رسیده‌اید حتماً سرمایه اولیه مناسبی را نیز برای خود فراهم آورید تا با چالش‌های مربوط به درگیری با احساسات و هیجانات دچار نشوید.

حداقل سرمایه برای بازار اسپات و نوسان گیری

حداقل سرمایه برای معاملات بازار اسپات و نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال شرایط متفاوتی با بازار فیوچرز دارد. نوسان گیری در ارز دیجیتال و انجام معامله در بازار اسپات برای رسیدن به سود در بازه‌های زمانی میان مدت مانند ۱ تا ۶ ماه زمان بیشتری نسبت به معاملات بازار فیوچرز نیاز خواهد داشت و از این رو شما باید منتظر رشدهای قیمتی بیشتری نسبت به بازار فیوچرز ارز دیجیتال باشید.

به عنوان مثال اگر شما در بازار فیوچرز یک روند ۵ درصدی را شکار کنید و با یک اهرم ۳ معامله خود را انجام دهید در یک بازه زمانی یک تا دو روزه به سود ۱۵ درصدی خواهید رسید اما رسیدن به سود ۵ درصدی در بازه زمانی ۶ ماهه اصلاً سودآوری مناسبی در بازار ارز دیجیتال نیست. از اینرو شما باید دنبال شکار روندهای بزرگ‌تری در معاملات بازار اسپات و نوسان‌گیری در بازار ارز دیجیتال باشید.

مسلماً هر چقدر سرمایه اولیه شما بیشتر باشد سود حاصل از معاملات نیز برای شما بیشتر خواهد شد اما در نظر گرفتن یک سرمایه اولیه ۵ تا ۱۰ هزار دلاری برای نوسان‌گیری و انجام معاملات بازار اسپات به نظر سرمایه اولیه مناسبی می‌رسد. البته نه اینکه شما با ۲۰۰۰ دلار یا حتی ۱۰۰۰ دلار نتوانید معاملات خوبی را در بازار اسپات و نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنید، اما به هر حال برای اینکه معاملات خود را به دور از تمام احساسات و هیجانات مربوط به بازار ارز دیجیتال انجام داده و هیچ ریسکی از این بابت روی معاملات خود ایجاد نکنید داشتن یک سرمایه اولیه مناسب می‌تواند شرایط بهتری را برای شما رقم بزند. اگر شما یک سرمایه اولیه ۱۰ هزار دلاری در اختیار داشته باشید و در یک بازه زمانی ۶ ماهه یک سود ۵۰ درصدی هم به دست آورید سود ۵۰۰۰ دلاری برای شما بسیار جذاب خواهد بود. در حالی که شکار یک روند ۵۰ درصدی با سرمایه اولیه ۵۰۰ دلاری و رسیدن به سود ۲۵۰ دلاری در بازه زمانی ۶ ماهه چندان برای شما جذاب به نظر نمی‌رسد.

دقت کنید که در فرایند سرمایه گذاری هر چقدر بازه زمانی سرمایه گذاری بیشتر شود سود حاصل از آن نیز باید بیشتر باشد تا معامله‌گر اقناع گردد. در غیر این صورت روند معاملات به سمت ریسک‌های بسیار شدید پیش رفته و عملاً معامله‌گر دائماً درگیر با احساسات و هیجانات خود برای ورود با معاملاتی با ریسک بالا خواهد بود.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

حداقل سرمایه برای هولد

نوبت به بررسی حداقل سرمایه برای هولد ارز دیجیتال می‌رسد. هولد ارز دیجیتال به این معناست که شما یک ارز دیجیتال متناسب و با پتانسیل بالا را خریداری کرده و برای بازه زمانی بلند مدت مانند ۱ تا ۳ سال آنها را نگهداری می‌کنید. انتخاب ارز دیجیتال برای هولد به فاکتورهای مختلفی از جمله پتانسیل سودآوری و میزان ریسک و یا اهداف و کاربردهای پروژه ارز دیجیتال مورد نظر بستگی دارد. در نهایت اگر شما از همه این چالش‌ها عبور کنید بایستی با یک سرمایه مناسب برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام به آن را در کیف پول ارز دیجیتال هولد کنید.

با توجه به اینکه ریسک این روش سرمایه گذاری بسیار پایین است از این رو انتخاب حداقل سرمایه برای خرید ارز دیجیتال در آن نیز چندان اهمیتی ندارد. اگر پتانسیل سودآوری ارز دیجیتال مورد نظر شما در یک بازه زمانی ۲ ساله ۱۰ هزار درصد باشد عملاً سرمایه شما بعد از دو سال ۱۰۰ برابر خواهد شد. حالا اگر شما فقط با یک سرمایه ۱۰ دلاری معامله خود را انجام داده باشید سرمایه شما در پایان دو سال به ۱۰۰۰ دلار می‌رسد و اگر شما با یک سرمایه ۱۰۰۰ دلاری سرمایه گذاری خود را انجام داده باشید سود حاصل از فرایند سرمایه گذاری شما ۱۰۰ هزار دلار خواهد شد.

مسلماً هر چقدر حداقل سرمایه برای شما بیشتر باشد سود حاصل نیز بیشتر خواهد شد و انتخاب حداقل سرمایه بیشتر به سرمایه در دسترس کاربران بستگی دارد. هرچه بیشتر بهتر. البته از طرف مقابل هم قرار نیست تمام سرمایه‌های اولیه خود را وارد بازار ارز دیجیتال کرده و برای هولد ارز دیجیتال در نظر بگیرید. داشتن یک سرمایه ۵۰ هزار دلاری تا ۱۰۰ هزار دلاری به نظر برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز دیجیتال مناسب می‌رسد و در نظر گرفتن سرمایه بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار شما را از سایر بازارهای سودآور مانند بازار بورس یا بازار ملک و بازار خودرو دور نگه خواهد داشت. به هر حال انتخاب حداکثر سرمایه برای ورود به بازار ارز دیجیتال نیز به سرمایه در دسترس شما برای سرمایه گذاری بستگی دارد.

جمع بندی

سعی کردیم تا درباره حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال نکات بسیار مهمی را با شما در میان بگذاریم و ذهنیت شما را نسبت به این موضوع تبدیل به یک ذهنیت کاملاً حرفه‌ای کنیم. البته که می‌دانیم حداقل سرمایه برای خرید ارز دیجیتال در صرافی‌های داخلی و خارجی به جهت اینکه این صرافی‌ها عملاً به دنبال دریافت کارمزد هستند بسیار پایین است و شما حتی با سرمایه یک دلاری هم می‌توانید معاملات خود را در صرافی‌های خارجی و داخلی در پیش بگیرید. اما نکته بسیار مهم اینجاست که در نظر گرفتن چنین سیاستی برای صرافی‌های خارجی و داخلی به جهت این نیست که شما به سود بالا برسید بلکه آنها سعی دارند تا میزان درآمد خود را بالاتر ببرند. بنابراین دیدگاه شما نسبت به حداقل سرمایه برای خرید ارز دیجیتال بایستی به جای سودآوری برای صرافی‌ها یک نگاه حرفه‌ای برای سودآوری شخصی در فرایند سرمایه گذاری باشد.

چه در معاملات بازار فیوچرز و چه در معاملات بازار اسپات و هولد حداقل سرمایه تاثیر بسیار زیادی روی احساسات و هیجانات تریدر داشته و روی یریت سرمایه‌ها نیز تاثیر مستقیم می‌گذارد. سعی کردیم تا ذهنیت شما را نسبت به این موضوع کاملاً روشن سازیم تا اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و جذاب در بازار ارز دیجیتال هستید در نگاه اول سرمایه اولیه مناسبی برای خود انتخاب و در نهایت معاملات خود را به گونه‌ای پیش ببرید که چالشی از این بابت پیش روی شما قرار نگیرد.

علاقمندان به کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم در این باره می‌توانند با شرکت در دوره حضوری ارز دیجیتال یا خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال در کانون بورس نقطه نظرات حرفه‌ای اساتید ما را در اختیار داشته باشند. تکنیک‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک و همچنین ه صحیح معامله‌گری و انتخاب حجم معاملات از جمله نکات بسیار مهمی است که در این دوره شما با آنها آشنا شده و می‌توانید معاملات خود را به گونه‌ای پیش ببرید تا کمترین میزان خطر و ریسک آنها را در گیر کند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم تا اگر دیدگاهی نسبت به حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال داشته و یا تجربه‌ای از بابت معاملات در بازار فیوچرز یا بازار اسپات با سرمایه کم دارید آنها را با ما در میان بگذارید تا با اشتراک گذاری این دیدگاه‌ها تریدرهای ایرانی بتوانند شرایط بهتری را برای معاملات خود در بازار ارز دیجیتال رقم بزنند.

سوالات متداول

حداقل سرمایه برای خرید ارز دیجیتال در صرافی داخلی چقدر است؟

شما می‌توانید با یک تتر معاملات خود را در صرافی های داخلی در بازار ارز دیجیتال در پیش بگیرید.

حداقل سرمایه برای خرید ارز دیجیتال در بازار فیوچرز در صرافی‌های خارجی چقدر است؟

این مهم بستگی به صرافی ممکن است عدد متفاوتی داشته باشد اما به صورت معمول صرافی‌ها برای انجام معاملات بازار فیوچرز حداقل سرمایه ۲ دلاری را نیاز می بینند.

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال چقدر است؟

در معاملات بازار ارز دیجیتال داشتن یک حساب ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار دلاری می‌تواند سرمایه مناسبی برای شروع ترید باشد.

حداقل سرمایه برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال چقدر است؟

داشتن یک سرمایه اولیه ۲ تا ۱۰ هزار دلاری شرایط خوبی از بابت نوسانگیری در بازار ارز دیجیتال برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

حداقل سرمایه برای هولد ارز دیجیتال چقدر است؟

هیچگونه محدودیتی از این بابت وجود نداشته و شما با کمترین میزان سرمایه‌های در دسترس هم می‌توانید به دنبال هول در ارز دیجیتال و رسیدن به سودهای جذاب در این بازار باشید. متعاقباً هر چقدر سرمایه اولیه شما بیشتر باشد سود حاصل از معاملات نیز برای شما بیشتر خواهد شد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.