تفاوت تتر با دلار در چیست | تتر بخریم یا دلار کاغذی؟ – کانون بورس + جزئیات کامل

0 10

تفاوت تتر با دلار در چیست | تتر بخریم یا دلار کاغذی؟ – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۲ از ۲۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

تفاوت تتر با دلار در چیست و آیا این دو کاملاً شبیه به یکدیگر هستند؟ مقایسه تتر با دلار این روزها برای کاربران ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد و آنها به دنبال انتخاب یکی از این دو گزینه برای سرمایه گذاری می‌باشند. اینکه تتر بخریم یا دلار کاغذی موضوع بسیار مهمی است که حتماً شما باید تمام ابعاد هر دو گزینه را در نظر گرفته و در نهایت تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها می‌تواند گزینه بهتری برای سرمایه گذاری شما باشد. همین ابتدا باید متذکر شویم که ممکن است برای برخی از افراد و با برخی از اهداف تتر گزینه مناسب‌تری برای سرمایه گذاری باشد و برای سایر افراد نیز دلار کاغذی گزینه بهتری برای خرید و سرمایه گذاری باشد.

در این مقاله در کانون بورس در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل و جامع تفاوت تتر با دلار پرداخته و در نهایت برای شما این آگاهی را ایجاد کنیم که کدام یک از این دو گزینه می‌توانند گزینه بهتری برای سرمایه گذاری شما در بازار باشند. البته می‌دانیم که خود شما احتمالاً تحقیقات مفصلی در این زمینه انجام داده و شناخت اولیه نسبت به هر دو را دارید اما سعی ما بر این است تا همه جزئیات لازم در این باره را با شما در میان بگذاریم تا هیچ نکته مخفی برای شما باقی نماند.

بسیاری از کاربران بر این اشتباه هستند که تتر همان دلار است و هیچ تفاوتی میان این دو وجود ندارد اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم هرچند شباهت‌های زیادی میان تتر و دلار وجود دارد اما این دو تفاوت های بسیار زیادی نیز با یکدیگر داشته و انتخاب آنها برای سرمایه گذاری ممکن است شرایط کاملا متفاوتی را برای شما رقم بزند. به عنوان مثال اگر شما برای یک بازه زمانی مشخص به جای دلار کاغذی تتر می‌خریدید سود بیشتری می‌کردید و در برخی مواقع نیز خرید دلار کاغذی ممکن است امنیت روانی بیشتری برای شما به دنبال داشته باشد. در این باره در ادامه نکات کاملاً حرفه‌ای را با شما در میان می‌گذاریم. البته این نکات در دوره آموزش ارز دیجیتال و دوره آموزش بورس نیز با علاقمندان به سرمایه گذاری در بازارهای مالی در میان گذاشته می‌شود و تمام جزئیات شرایط سرمایه گذاری بر روی تتر و دلار کاغذی مورد بحث قرار می‌گیرد.

اهمیت مقایسه تتر با دلار

احتمالا ایران از جمله معدود کشورهایی است که کاربران در آن می‌توانند به صورت کاملا واضح و ملموس، افزایش نرخ تورم را حس کنند. افزایش قیمت‌های تا ۱۰۰ درصدی در بازه‌های زمانی یکساله حتی برای کالاهای ضروری، همه را بر آن داشته تا فکری به حال شرایط اقتصادی خود نمایند. در این بین سرمایه گذاری روی ارزهای خارجی هم همیشه یکی از گزینه‌های روی میز است و دلار آمریکا نیز به عنوان رایج‌ترین ارز فیات جهانی، جایگاه خاصی در میان کاربران ایرانی پیدا کرده است.

تا اینجا همه چیز کاملاً منطقی است، تا اینکه صحبت از چالش‌های پیش روی فرایند سرمایه گذاری روی دلار به میان می‌آید. از نیاز به استفاده کارت ملی برای خرید دلار گرفته تا محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای حجم معاملات در این بازار و حتی وجود دلارهای تقلبی در بازار، ذهنیت بدی را در میان سرمایه‌گذاران این بازار ایجاد می‌نماید؛ اما حالا که بازار ارز دیجیتال با خود استیبل‌ کوین‌ ها و در راس آنها تتر را برای ما به ارمغان آورده، این چالش‌ها هم راه‌حل‌هایی دارند. در مقایسه تتر با دلار و ارزیابی تفاوت تتر و دلار دقیقا قرار است همین چالش‌های سرمایه گذاری روی دلار کاغذی را از میان برداریم.

سرمایه گذاری راحت‌تر و سریع‌تر و سودآوری بیشتر کلیدواژه‌هایی هستند که به اندازه کافی می‌توانند ارزیابی تفاوت تتر و دلار را پراهمیت نشان دهند. احتمالا اگر تاکنون هیچ دیدگاهی نسبت به سرمایه گذاری روی تتر و خرید این استیبل‌کوین بازار کریپتوکارنسی را نداشتید، در انتهای این مقاله دنیای جدیدی به روی ذهن شما برای سرمایه گذاری باز خواهد شد. دنیایی که می‌تواند رونق بیشتری برای دارایی‌های شما ایجاد کرده و حتی مسیر بهتری را نیز برای جلوگیری از هضم ارزش دارایی‌های شما توسط غول تورم، پیش روی شما قرار دهد.

مقایسه تتر با دلار

تتر چیست؟

برای اینکه تفاوت تتر با دلار را بهتر درک کنید لازم است تا شناخت اولیه نسبت به هر دوی این موارد را داشته باشید. احتمالاً کمتر کاربر ایرانی پیدا می‌شود که شناخت اولیه‌ای نسبت به دلار کاغذی نداشته باشد و تاثیر آن بر روی اقتصاد ایران را نداند. البته اصطلاحاتی در بازار دلار مانند دلار فردایی یا دلار نیمایی هم وجود دارند که به واسطه آشفته بازار ارز در کشور ما به وجود آمده و هر روز هم به این اصطلاحات اضافه می‌شود. از وضعیت داغون و اسف‌بار دلار در بازار ایران که بگذریم باید به تعریف تتر بپردازیم و در ادامه شرایط خرید و سرمایه گذاری بر روی تتر را با دلار مقایسه کنیم.

تتر یک استیبل کوین است که با پشتوانه فیزیکی دلار آمریکا به وجود آمده است. استیبل کوین‌ها آن دسته از رمز ارزهایی هستند که برخلاف توکن‌های معمولی دارای پشتوانه فیزیکی بوده و همین موضوع امنیت سرمایه گذاری بر روی آنها را افزایش می‌دهد. همانطور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین چالش‌های بازار ارز دیجیتال این است که هیچگونه نمود فیزیکی برای رمز ارزها وجود ندارد و عملاً شما با خرید بیت کوین و هر ارز دیجیتالی هیچ دارایی فیزیکی به دست نخواهید آورد.

در این بین برخی از توکن‌ها که با اصطلاح استیبل کوین از آنها یاد می‌شود دارای پشتوانه فیزیکی بوده و قیمت آنها در بازار نیز همیشه برابر با یک واحد از پشتوانه فیزیکی آنها است. با توجه به اینکه پشتوانه فیزیکی تتر دلار آمریکاست قیمت آن در بازار همیشه برابر با یک دلار خواهد بود. البته گاهی اوقات ممکن است نواسانات قیمتی بسیار اندکی را برای تتر شاهد باشیم که این موضوع به دلیل فشار خرید و فروش بر روی توکن‌های تتر در بازار است و چندان موضوع مهمی محسوب نمی‌شود.

تفاوت تتر با دلار

حالا که با تعریف تتر آشنا شدید نوبت به این رسیده داد تا تفاوت تتر با دلار را به صورت کامل برای شما تشریح کنیم. البته هدف ما از تشریح تفاوت تتر با دلار بیشتر این موضوع است که برای شما شرایط سرمایه گذاری بر روی هر دو را آنالیز کرده و در نهایت این تصمیم گیری را برای شما ایجاد کنیم که خرید و سرمایه گذاری کدام یک از این دو گزینه می‌تواند شرایط بهتری را برای شما ایجاد کند.

هرچند تتر و دلار از نظر قیمتی بسیار نزدیک به هم هستند اما وجود تفاوت های بسیار بارز در شرایط سرمایه گذاری بر روی این دو باعث شده تا انتخاب میان آنها تبدیل به یک چالش بزرگ برای سرمایه‌گذاران شود. تا قبل از به وجود آمدن تتر دلار آمریکا یکی از بهترین ارزهای خارجی در ایران برای سرمایه گذاری بود اما در حال حاضر این تتر است که جایگزین بهتری برای سرمایه گذاری بر روی دلار آمریکا شده است.

سرمایه گذاری بر روی دلار آمریکا هر چند ممکن است از نظر سودآوری جذابیت‌های بسیار زیادی به دنبال داشته باشد اما چالش‌های بسیار بدی با خود به همراه دارد. همین الان هم خیلی از افرادی که در حال خرید و فروش دلار هستند زیر ذره‌بین دولت و نیروهای انتظامی قرار گرفته و عملاً در صورتی که حجم معاملات کاربر در بازار دلار با افزایش چشمگیری روبرو شود ممکن است این چالش‌ها سنگین‌تر هم شود. حالا در ادامه باید بررسی کنیم که تفاوت تتر با دلار در چیست و این تفاوت ها سرمایه‌های ما را باید به سمت کدام یک از این دو بچرخاند.

نقدشوندگی

مقایسه تتر با دلاریکی از مهمترین ویژگی‌هایی که در فرایند سرمایه گذاری در یک بازار باید مورد بررسی و آنالیز قرار بگیرد نقد شوندگی است. نقد شوندگی در یک بازار مالی به این معنا است که شما برای نقد کردن دارایی‌های خود چه مقدار زمان نیاز دارید و چه چالش‌هایی در این مسیر پیش روی شما قرار می‌گیرد.

برای اینکه نقد شوندگی در یک بازار مالی را بهتر درک کنید باید یک مقایسه میان بازارهای سنتی موجود در ایران برای شما داشته باشیم. بازار مسکن و بازار بورس می‌توانند ۲ معیار خوب برای ارزیابی هرچه بهتره نقد شوندگی در بازارهای مالی باشند. اگر شما یک مسکن خریداری کرده باشید و در حال حاضر به پول آن نیاز دارید و سعی در فروش ملک مورد نظر کنید، به این راحتی‌ها ملک شما فروش نخواهد رفت و نیاز به زمان زیادی داری تا خانه خود را به فروش برسانید.

هرچند ممکن است استفاده از ترفندهایی مانند قیمت‌های پایین‌تر باعث فروش سریعتر خانه شود اما این ترفند به هیچ وجه از جمله اصول سرمایه گذاری نیست و در نهایت شما باید یک بازه زمانی حدودی را برای رسیدن به پول خود سپری کنید. در آن سو نقل شوندگی بازار بورس ایران بسیار بالا است و شما در کمتر از چند دقیقه می‌توانید چند میلیارد تومان را در این بازار نقد کنید.

با این مثال حالا باید بهتر درک کنید که نقد شوندگی تتر به مراتب بالاتر از دلار است. برای نقد کردن دلار باید حتماً در یک صرافی حاضر شده و دلارهای خود را با ریال عوض کنید. از پیدا کردن یک صرافی معتبر گرفته تا اینکه آن صرافی تمایل به خرید دلارهای شما داشته باشد همگی چالش‌هایی هستند که در این مسیر قرار می‌گیرند. اما برای نقد کردن تتر تنها کافیست وارد حساب خود در یک صرافی ارز دیجیتال شده و با فشار دادن چند دکمه دارایی خود را به تومان تبدیل نموده و آن را به حساب بانکی خود واریز کنید.

نوسان قیمت

همچنین در بررسی تفاوت تتر با دلار می‌توانیم به نوسان قیمت این دو نیز اشاره داشته باشیم. بله در جریان هستیم که قیمت تتر در بازار ارز دیجیتال متناسب با قیمت دلار در بازار آزاد ایران تعیین می‌شود اما چند نکته باعث می‌شود تا قیمت این دو با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.

اول اینکه شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر تتر با دلار متفاوت است و در حال حاضر حجم معاملات بیشتری را بر روی تتر در لحظه شاهد هستیم. این موضوع باعث می‌شود تا نوسان قیمتی بیشتری نیز در آن به وجود آید.

به عنوان مثال ممکن است قیمت دلار در یک بازه زمانی روزانه ۲ نوسان کند اما تتر در همین بازه زمانی نوسان ۳ تا ۴ درصدی را تجربه نماید.‌

کارمزد خرید و فروش

همچنین تفاوت تتر با دلار را می‌توانیم در کارمزد و هزینه‌های خرید و فروش آنها نیز بیان کنیم. همانطور که می‌دانید در صرافی‌های موجود در سطح شهر کارمزد قابل توجهی برای خرید و فروش دلار در نظر گرفته می‌شود که گاهی اوقات حتی بیش از ۲۰۰۰ تومان است. در حالی که در خدمات صرافی ارز دیجیتال شما می‌توانید با کارمزدهای بسیار پایین حجم بالایی از تتر را خریداری کرده و به فروش برسانید. البته انتخاب یک صرافی معتبر و شناخته شده نیز در این باره اهمیت زیادی خواهد داشت. زیرا برخی از صرافی‌های موجود هزینه‌ها و کارمزدهای بسیار سنگینی را برای خرید و فروش تتر دریافت می‌کنند که اصلاً توصیه به استفاده از خدمات آنها نداریم.

ارز ثابت بازار کریپتو

از تتر می‌توان به عنوان ارز ثابت برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال استفاده کرد. به این معنی که شما برای خریدوفروش بیت کوین یا آلتکوین‌ها در بازار می‌توانید تتر پرداخت کنید، اما چنین امکانی با دلار در دسترس نیست. فرض کنید که شما به جای تتر، ۲۰۰۰ دلار پول دارید، آیا می‌توانید مستقیما با این پول بیت کوین بخرید؟ برای این منظور لازم است تا ابتدا دلارهای خود را تبدیل به تتر کرده و سپس از بازار بیت کوین به تتر برای خرید بیت کوین اقدام کنید.

نحوه خریدوفروش

تفاوت تتر و دلار را می‌توانیم در نحوه خریدوفروش آنها نیز بدانیم. مسلما برای خرید یک دارایی دیجیتال که هیچ نمود فیزیکی ندارد، نمی‌توانید سراغ یک فروشگاه یا صرافی معمولی بروید و  حتما باید در فضای آنلاین این خرید انجام پذیرد. در حالی که امکان خریدوفروش دلار در بازار آزاد و سنتی در دسترس است و حتی می‌توانید از دوست خود نیز دلار بخرید. از این گذشته بعد از خرید نیز فضای نگهداری متفاوتی برای آنها نیاز خواهد بود. برای نگهداری از تتر احتیاج به داشتن یک کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری دارید، در حالی که برای نگهداری از دلارهای خود می‌توانید یا سراغ بانک‌های دارای حساب ارزی رفته و یا در گاوصندوق برای آن استفاده نمایید.

تتر بخریم یا دلار کاغذی؟

به تعریف تتر پرداخته و مهم‌ترین موارد در تفاوت تتر با دلار را با شما در میان گذاشتیم. تا اینجای مقاله به درک بهتری نسبت به شرایط خرید و فروش تتر و دلار کاغذی رسیده‌اید و می‌توانید تا حدی پشت پرده سرمایه گذاری بر روی تتر یا دلار کاغذی را برای خود برآورد سازید. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم هدف ما از این مقاله این است که در نهایت برای شما این تصمیم گیری را ایجاد کنیم که خرید تتر گزینه بهتری برای سرمایه گذاری است یا بهتر است سراغ دلار کاغذی بروید.

اینکه تتر بخریم یا دلار کاغذی در کنار تمام فاکتورها و معیارهای موجود به هدف شما از سرمایه گذاری نیز بستگی دارد. ممکن است برخی از افراد جدایی از بحث روانی هدفی داشته باشند که تنها با خرید دلار کاغذی در آینده به آن می‌رسند. برای چنین افرادی خرید دلار کاغذی برای سرمایه گذاری گزینه بهتری خواهد بود.

مثلاً فرض کنید که قصد مهاجرت داشته و قرار است بعد از مهاجرت دلارهای خود را به کشور مقصد منتقل کنید. هرچند در این شرایط نیز اگر ش کافی برای نقل و انتقال تتر داشته باشید تتر می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد اما در برخی مواقع اصرار برای خرید دلار کاغذی خواهد بود و عملاً دلار کاغذی است که می‌تواند گزینه بهتری باشد.

در مجموع شما باید فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و بر اساس این فاکتورها تعیین کنید که ر کاغذی گزینه بهتری برای خرید است یا اینکه تتر می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه گذاری شما ایجاد کند. بر این اساس در ادامه سعی داریم تا مزیت‌های خرید تتر در برابر دلار کاغذی سپس مزیت‌های خرید دلار کاغذی در برابر تتر را با شما در میان بگذاریم. با ارزیابی مزیت‌های خرید و فروش هر یک از این دو بهتر می‌توانید درک کنید که کدام یک گزینه بهتری برای سرمایه گذاری شما هستند.

تتر بخریم یا دلار کاغذی؟

مزیت های خرید تتر

در قدم اول نوبت به بررسی و ارزیابی مزیت‌های خرید تتر می‌رسد. دقت کنید که خرید تتر در خدمات صرافی‌های ارز دیجیتال در دسترس است و لازم است تا شما قبل از اقدام برای خرید استیبل کوین تتر در یکی از صرافی‌های داخلی حساب کاربری داشته باشید.

در گذشته که آشنایی کاربران برای استفاده از پلتفرم‌های مختلف موجود در بازار ارز دیجیتال تا اندازه کنونی نبود، خیلی از افراد برای دور ماندن از چالش‌هایی استفاده از فضای آنلاین سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را در دستور کار خود قرار نداده بودند اما در حال حاضر با ورود پلتفرم‌هایی با فضای کاربری بسیار ساده کاربران بیشتری از این فضا استقبال می‌کنند.

اما به هر حال ما لازم دانستیم تا یادآوری کنیم که خرید تتر در صورت بروز خطای انسانی ممکن است تبدیل به یک چالش برای شما شود و اگر به این موضوع دقت نکنید حتی امکان از بین رفتن تمام سرمایه‌های شما نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از هر چیزی آموزش‌های لازم برای ورود به بازار ارز دیجیتال را پشت سر بگذرانید و بعد از رسیدن به تسلط کافی در معاملات سرمایه گذاری خود را بر روی تتر یا هر ارز دیجیتالی در پیش بگیرید. مزیت‌های خرید تتر در برابر دلار کاغذی را در ادامه با این پیش فرض که شما تسلط کافی برای خرید و فروش تتر در یک صرافی را دارید مورد بررسی قرار می‌دهیم.

امکان خرید آنلاین

برخلاف دلار برای خرید تتر نیازی به حضور در صرافی‌های موجود درسطح شهر ندارید و به صورت آنلاین می‌توانید خرید خود ر نهایی کنید. البته که خرید آنلاین تتر خود مشکلاتی هم دارد و شما باید ملاحظات مختلفی اعم از عدم قطعی اینترنت یا انجام مراحل به صورت دقیق و بدون اشتباه را نیز در نظر بگیرید.

عدم محدودیت در حجم خرید

برای خرید تتر محدودیت حجمی خاصی نیست و هر چقدر تتر که می‌خواهید در صرافی‌ها برای خرید وجود دارد. در حالی که دلار همیشه بازار پرنوسانی از بابت حجم موجود در بازار داشته و حتی محدودیت‌های قانونی برای خرید آن نیز در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع به بازار تتر

دسترسی به تتر بسیار سریع است و شما تنها با داشتن موبایل و اینترنت در هر جایی می‌توانید به بازار تتر دسترسی داشته باشید. این مهم اتفاقا یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی است که باعث شده تا خرید تتر در برابر دلار کاغذی گزینه بهتری برای سرمایه گذاری باشد. در حالی که شما برای خرید دلار لازم است حتما تا در بازار سنتی حاضر شده و مسافت‌های طولانی را طی کنید، برای خرید تتر همه چیز سریع‌تر رخ می‌دهد.

نگهداری راحت تر

برای نگهداری از تتر تنها نیاز به داشتن یک حساب کاربری در صرافی یا یک کیف پول نرم افزاری دارید. در واقع شما در یک نرم افزار در موبایل خود می‌توانید تتر نگهداری کنید و هزینه خاصی هم از این بابت پرداخت نخواهید کرد. در حالی که برای نگه داری از دلار در محیطی ایمن، چالش‌های زیادی روبروی شماست. هم رفتن سراغ بانک‌ها و هم نگهداری در منزل یا محل کار، به راحتی نگهداری از USDT نیست.

هزینه‌های کمتر

چه خرید تتر و چه خرید دلار همراه با هزینه‌هایی است. کارمزد خرید دلار به مراتب بیشتر از هزینه‌های خرید تتر است. البته هزینه‌های خرید دلار معمولا در اکثر صرافی‌ها ثابت، اما هزینه و کارمزد خرید تتر بسته به صرافی مورد نظر ممکن است متفاوت باشد.

حواله کردن ساده تر

برای حواله کردن تتر به هر جایی در سرتاسر نیا فقط نیاز به آدرس عمومی یک کیف پول نرم‌افزاری دارید. در حالی که خودتان بهتر می‌دانید که حواله کردن دلار چه هزینه‌هایی در بر داشته و چقدر ممکن است سخت باشد. هرچند در حواله تتر نیز امکان بروز خطای انسانی وجود دارد، اما ب دلیل تحریم‌های موجود برای ایران، حواله کردن دلار حتی بدون خطای انسانی نیز خطرآفرین است.

تتر بخریم یا دلار کاغذی؟

مزیت های خرید دلار کاغذی در برابر تتر

بعد از بررسی مزیت‌های خرید تتر نسبت به دلار کاغذی را نیز با شما در میان بگذاریم. البته بسیاری از مزیت‌هایی که برای خرید دلار کاغذی به آنها اشاره می‌کنیم در آینده دیگر مزیت برای آن نخواهند بود و کاربران با آشنایی بیشتر و تسلط بهتر به معاملات بازار ارزهای دیجیتال احساس راحت‌تری به معاملات در این بازار پیدا خواهند کرد و همین موضوع باعث می‌شود تا تعداد افرادی که تتر را برای خرید انتخاب می‌کنند نسبت به دلار کاغذی حتی در ایران نیز بیشتر شود.

جالب است بدانید که بسیاری از کاربران خارجی هم برای استفاده راحت‌تر از تتر سعی می‌کنند تا پول خود را در یک حساب کاربری در صرافی یا در یک کیف پول ارز دیجیتال نگهداری نمایند. کارمزدها و هزینه‌های کمتر نگهداری و همچنین امکان نقل و انتقال و خرید و فروش با هزینه‌های بسیار کمتر باعث شده تا تتر در سطح جهانی نیز جایگزینی برای دلار کاغذی باشد البته نه به صورت کامل هنوز.

در ادامه مزیت‌هایی که برای خرید دلار کاغذی به آنها اشاره می‌کنیم بیشتر مزیت‌هایی هستند که ذهنیت افراد از گذشته را به خود درگیر می‌نماید و این ذهنیت کم کم باید در آنها عوض شود.

کاهش خطای انسانی

خرید تتر به دلیل آنلاین بودن تمام مراحل بعضا با خطاهای انسانی همراه است. البته خطاهای انسانی جدا از کلاهبرداری‌ها و شیطنت‌های موجود در تمام بازارهای مالی است. مثلا اگر در زمان حواله تتر آدرس اشتباهی وارد کنید، دیگر نمی‌توان آنها را برگرداند. در فرایند خرید و فروش دلار، با همه چالش‌ها و سختی‌ها، احتمال خطای انسانی کمتر است.

امنیت روانی خریدار

اولین و مهم‌ترین مزیتی که خرید دلار کاغذی در برابر USDT دارد، امنیت روانی ناشی از وجود یک کالای فیزیکی در دسترس کاربر است. وقتی شما برای خرید یک کالا پول پرداخت می‌کنید، اما خبری از محصول فیزیکی نباشد، به خودی خود امنیت روانی شما به هم خورده و حتی ممکن است کمی استرس را نیز تجربه کنید. حل کردن استرس‌های ناشی از خرید تتر با گذر زمان در افراد رخ می‌دهد و این به هم خوردن امنیت روانی حتی ممکن است در افراد تازه وارد به بازار تتر نیز وجود داشته باشد.

دوری از خطرات بازار ارز دیجیتال

همچنین باید به خطرات بازار ارز دیجیتال نیز اشاره داشته باشیم. خطراتی مانند طرح‌های پانزی، پلتفرم‌های کلاهبرداری، سایت‌های اسکم، هک شدن کیف پول و مواردی از این دست در بازار کریپتوکارنسی وجود دارند و نمی‌توانیم این خطرات را نادیده بگیریم. البته راه‌حل‌هایی برای دور ماندن از این خطرات وجود دارد. البته خطراتی هم نظیر با این موارد، در بازار دلار هم هست. از وجود دلارهای تقلبی گرفته تا سرقت، خرید دلار کاغذی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تتر بخریم یا دلار کاغذی؟

تبدیل تتر به دلار

مراحل تبدیل تتر به دلار نیز برای ساکنین قلمرو سرسبز ایران با کشورهای اروپایی و آمریکا متفاوت است. در آمریکا بعد از برداشت تتر از حساب کاربری خود در صرافی، دلار دریافت خواهید کرد؛ اما چنین امکانی برای کاربران ایرانی وجود نداشته و عملا برای این منظور لازم است تا از روش‌های مختلفی استفاده شود. در درجه اول به صورت کاملا معمول شما می‌توانید تترهای خود را تبدیل به تومان کرده و برداشت کنید، سپس برای خرید دلار عازم سبزه‌میدان شده و در نهایت مراحل تبدیل تتر به دلار را به پایان برسانید. این روش خیلی وقت گیر و پرچالش است و بیشترین میزان هزینه را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت.

در این بین برخی از صرافی‌های سبزه‌میدان هستند که تتر را مستقیما از کاربر دریافت کرده و به جای آن دلار تقدیم می‌کنند. البته که این روش تبدیل تتر به دلار بیشتر بسته به ارتباطات خواهد داشت و ممکن است خیلی راحت نتوانید چنین خدماتی را دریافت کنید. به هر حال در بازار از این دست از اتفاقات نیز پیش می‌آید. در صورت استفاده از این تکنیک، هزینه‌های تبدیل تتر به دلار به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

مقایسه دلار با تتر در سودآوری

در بحش سودآوری شرایط متفاوتی را در خریدوفروش تتر و دلار شاهد هستیم. البته نوسانات تتر در بازار به نوسانات دلار بستگی دارد. اینگونه نیست که ناگهان شاهد نوسانات چند ۱۰ برابری تتر نسبت به دلار یا برعکس باشیم؛ اما به دلیل وجود معامله گران حرفه‌ای و حجم بالای خریدوفروش تتر در لحظه در صرافی‌ها، نوسانات بیشتری را در قیمت‌ تتر شاهد هستیم. همین نوسانات بیشتر باعث شده تا پتانسیل سودآوری آن بیشتر از دلار شود.

مقایسه دو بازار از نظر پتانسیل سودآوری، معمولا وقتی رایج است که تفاوت های خیلی زیادی در نوسانات آنها شاهد باشیم. به عنوان نمونه نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال به مراتب بیشتر از نوسانات دلار است و بازار کریپتوکارنسی صدها برابر بیشتر از بازار دلار داخلی پتانسیل سودآوری دار. در حالی که نوسانات تتر و دلار کاغذی نزدیک به هم هستند و تفاوت های اندک موجود هم، به دلیل شرایط عرضه و تقاضا در صرافی‌های داخلی است.

این نکته در واقع نشان از این دارد که تفاوت خیلی فاحشی را نباید در پتانسیل سودآوری دلار و تتر در نظر گرفت. این تفاوت با اضافه شدن هزینه‌ها و سختی‌ها است که کمی بیشتر به سمت تتر مر چرخد.

مقایسه تتر با دلار در امنیت

یکی از مهم‌ترین نکات در مقایسه تتر و دلار بحث امنیت است. اگر شما وارد بازاری شوید که از نظر امنیت شرایط خوبی نداشته باشد، دست گذاشتن روی آن را به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم. هم دلار کاغذی و هم تتر از نظر امنیتی چالش‌هایی دارند. قبل از اینکه آنها را از نظر امنیتی مقایسه کنیم، باید متذکر شویم که امنیت در خریدوفروش دلار و تتر تا اندازه‌ای به نوع رفتار خود ما نیز بستگی دارد. اگر شما نکات امنیتی را در هر یک از این بازارها نادیده بگیرید، مسلما باید منتظر اتفاقات ناگوار باشید.

با این حساب مقایسه تتر با دلار از نظر امنیتی را با این فرض پیش می‌بریم که شما به عنوان یک کاربر آگاه از تمام نکات افزایش امنیت ددر این بازارها آگاه بوده و آنها را رعایت می‌کنید. در این وضعیت امنیت بیشتری را باید در معاملات تتر در نظر بگیریم. البته موضوع امنیت را با ریسک باید متمایز کرد. ممکن است خرید و فروش یک دارایی ریسک زیادی داشته باشد، اما از نظر امنیتی چالش خاصی پیش روی شما قرار ندهد.

در ادامه درباره ریسک سرمایه گذاری بر روی تتر و دلار کاغذی صحبت خواهیم کرد. اما در صورت استفاده از حفاظ‌های امنیتی، شما می‌توانید خرید و فروش تتر را با اطمینان بیشتری انجام داده و خطرات کمتری پیش رو شما قرار می‌گیرند.

تتر بخریم یا دلار کاغذی؟

مقایسه تتر و دلار در سرمایه گذاری

از در کنار هم قرار دادن پتانسیل سودآوری و امنیت است که می‌توان یک بازار عالی برای سرمایه گذاری را انتخاب کرد. وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می‌آید، معمولا همه به دنبال رسیدن به سود بالا در بازه زمانی کوتاهی هستند. در فرایند خریدوفروش تتر، اگر با مبالغ بالایی وارد شوید، امکان رسیدن به این سودها تاحدی وجود دارد. اما در بازار دلار به دلیل بالاتر بودن هزینه‌ها و از این گذشته مشکلات مربوط به خریدوفروش در صرافی‌ها، چنین امکانی نیست.

حتی اگر پتانسیل سودآوری تتر و دلار را یکسان در نظر بگیریم، بازهم به دلیل مزیت‌هایی مانند امنیت بیشتر، دسترسی ساده‌تر و البته خرید و فروش آنلاین در حجم بالا، این تتر است که تبدیل به گزینه بهتری برای سرمایه گذاری خواهد شد.

در نهایت همانطور که در تفاوت خرید تتر با دلار کاغذی اشاره کردیم، هدف از این سرمایه گذاری و نوع بهره‌برداری نهایی را نیز می‌توانیم عامل مهمی در انتخاب میان یکی از این دو بدانیم. وقتی نیا به استفاده دلار کاغذی در انتهای بازه سرمایه گذاری خود داشته باشید، عملا خرید دلار کاغذی می‌تواند اولویت اصلی شما باشد. برای سرمایه گذاری‌های کوتاه‌مدت، تتر به جهت دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر  با اختلاف فاحشی می‌تواند گزینه بهتری نسبت به دلار کاغذی باشد. برای سرمایه گذاری‌های طولانی‌مدت این اختلاف کمتر است، اما به جهت امکان فروش سریع‌تر مخصوصا در نوسانات شدید، باز هم تتر را گزینه بهتری می‌توان برای این شرایط در نظر گرفت.

به روز رسانی می شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.