تحلیل تتر | آموزش تحلیل تکنیکال تتر – کانون بورس + جزئیات کامل

0 7

تحلیل تتر | آموزش تحلیل تکنیکال تتر – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۶ از ۲۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

تحلیل تتر چه اهمیتی دارد و چرا تمام کاربران ایرانی بایستی با آموزش تحلیل تکنیکال تتر به دنبال ارزیابی نحوه تغییرات قیمت این استیبل کوین در بازار باشند؟ سرمایه گذاری در بازار ایران به شدت تحت تاثیر شرایط بازار دلار است و شما در هر بازاری که به دنبال افزایش ارزش دارایی‌های خود باشید حتماً باید درباره بازار دلار هم بدانید و از قبل روند قیمت دلار را تحلیل کرده باشید. تحلیل دلار و پیش بینی دلار باعث می‌شود تا شما عملاً به درک کاملی نسبت به شرایط اقتصادی ایران رسیده و بر این اساس نحوه سرمایه گذاری خود را در بازارهای مختلف در پیش بگیرید.

تتر یک استیبل کوین مبتنی بر دلار آمریکا است که نوسانات قیمت آن در بازار ایران متناسب با نوسانات قیمت دلار بوده و از این جهت تحلیل تتر می‌تواند به نوعی تحلیل دلار باشد. چه کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال هستند و چه کسانی که به دنبال بهترین روش سرمایه گذاری در ایران بوده و از مزیت‌های سایر بازارهای مالی از جمله بازار بورس یا بازار خودرو و حتی بازار طلا و سکه استفاده می‌کنند، با تحلیل تکنیکال تتر می‌توانند شرایط بهتری را برای خود ایجاد کرده و امکان رسیدن به سودهای جذاب و ایده آل را برای خود در هر سرمایه گذاری ایجاد کنند.

در این مقاله در کانون در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل و جامع شرایط تحلیل تتر پرداخته و آموزش های بسیار مهم و جذابی را نیز در این باره با شما در میان بگذاریم. به آموزش تحلیل تکنیکال تتر می‌پردازیم و همچنین در قدم بعدی نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با استفاده از آنها می‌توانید اقدام به تحویل فاندامنتال تتر هم کرده و نحوه تعیین قیمت آن را در آینده بدانید.

تحلیل تتر

به فرایند پیش‌بینی و ارزیابی نحوه تغییرات قیمت تتر چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت تحلیل تتر گفته می‌شود. دقت داشته باشید که فرایند تحلیل تتر در بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت هم نیاز به ابزارهای مختلفی داشته و هم اینکه در تصمیم گیری ما برای سرمایه گذاری در بازارهای مختلف مالی نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت. اما اینکه سراغ تحلیل کوتاه مدت تتر برویم یا از تحلیل بلند مدت آن استفاده کنیم به نوع سرمایه گذاری و شرایط خود ما برای سرمایه گذاری بستگی دارد.

دقت داشته باشید که بسته به بازاری که به دنبال ورود به آن برای خرید و فروش هستید ممکن است قیمت تتر یا همان قیمت دلار تاثیر مقدم یا موخری روی آن داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانیم به نوسانات قیمت طلا در کشور اشاره کنیم که به صورت کاملاً فوری تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار و قیمت تتر قرار می‌گیرد و اگر شما نمودار تتر را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده باشید می‌توانید تاثیر آنی آن را بر روی روند قیمت طلا مشاهده کنید.

طلا یک فلز گرانبها با قیمت جهانی است و قیمت آن در سرتاسر دنیا بایستی یکسان باشد و به همین دلیل هرگونه نوسان کوچکی در قیمت دلار در بازار آزاد ایران می‌تواند تاثیر مستقیم و لحظه‌ای روی قیمت طلا بگذارد. به طبع نوسانات قیمت طلا روی نوسانات قیمت سکه نیز تاثیر آنی داشته و باعث می‌شود تا تحلیل سکه نیز تحت تاثیر تحلیل تتر قرار بگیرد.

اما از آن طرف بازارهایی مانند بازار مسکن یا بازار خودرو تاثیر خود را از نوسانات قیمت دلار و تتر با تاخیر می‌پذیرند و برای اینکه به دنبال استفاده از تحلیل تکنیکال تتر برای سرمایه گذاری در این بازارها باشید نیاز به تحلیل میان مدت و بلند مدت تتر خواهید داشت. بنابراین شما بسته به بازاری که به دنبال ورود به آن هستید بایستی از تحلیل متفاوتی از تتر استفاده کنید و ممکن است تحلیل امروز تتر چندان هم برای شما مناسب نباشد.

همچنین کسانی که به دنبال سرمایه گذاری مستقیم بر روی تتر هستند بایستی ورود خود به بازار تتر را بر اساس بازه زمانی مورد نظر برای سرمایه گذاری خود در نظر بگیرند. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای تتر هستید به دنبال تحلیل بلند مدت تتر بروید و در صورتی که سعی دارید تا در چند روز آینده سرمایه خود را از بازار بیرون می‌کشید بایستی این نمودار تتر را برای بازه زمانی چند روزه و در تایم فریم‌های پایین‌تر مورد ارزیابی قرار دهید. در ادامه به آموزش تحلیل تتر و ابزارهای مورد استفاده برای این منظور خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال تتر

تتر چیست؟

برای کسانی که هنوز نمی‌دانند که تتر چیست بایستی یک تعریف خلاصه از خود این استیبل کوین هم داشته باشیم تا بدانید چرا تحلیل آن می‌تواند برای سرمایه گذاری مهم باشد و نوسانات قیمت تتر تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار قرار می‌گیرد.

چطور یک استیبل کوین است و هر استیبل کوینی در بازار ارز دیجیتال یک پشتوانه فیزیکی دارد که قیمت خود ارز بر اساس این پشتوانه فیزیکی تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر یک استیبل کوین با پشتوانه یورو در بازار تعریف شود قیمت هر واحد از استیبل کوین مورد نظر برابر با یک یورو خواهد بود. تتر استیبل کوینی است که با پشتوانه دلار آمریکا در بازار تعریف شده و قیمت آن در بازار همیشه برابر با یک دلار آمریکا باقی می‌ماند. به همین دلیل تتر را به عنوان پول نقد بازار ارز دیجیتال معرفی می‌نمایند و شما اگر هر ارز دیجیتالی را در بازار به تتر تبدیل کنید ارزش دارایی شما در طول زمان ثابت باقی می‌ماند.

اما نکته تتر اینجاست که ثابت باقی ماندن ارزش دارایی‌ها وقتی آنها را به تتر تبدیل می‌کنیم برای کاربران جهانی تعریف با توجه به اینکه در ایران قیمت دلار ثانیه به ثانیه با نوسان روبرو می‌شود عملاً قیمت تتر نیز بایستی دارای چنین نوساناتی باشد. دقت کنید که ما اشاره کردیم که قیمت تتر در بازار همیشه برابر با یک دلار است نه اینکه بخواهیم یک دلار را به تومان تبدیل کرده و قیمت تتر همیشه برابر با این مقدار باشد.‌ احتمالاً حالا درک می‌کنید که چرا نوسانات قیمت تتر به صورت لحظه‌ای تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار آمریکا قرار می‌گیرد.

تحلیل تکنیکال تتر

چرا تحلیل تتر

اما حالا شاید از خود بپرسید که چرا اصلاً باید سراغ تحلیل تتر برویم و اصلاً تحلیل تتر برای چه کسانی لازم و ضروری است؟ درباره این موضوع بایستی شما را با چند نکته مهم آشنا کنیم که هر یک از این نکات برای قشری از جامعه می‌تواند اهمیت خاص خود را داشته باشد.

در درجه اول باید یادآوری کنیم که با توجه به شرایط موجود در بازار دلار نمودار دلار در دسترس تمام کاربران ایرانی قرار نداشته و خیلی‌ها اصلاً به نمودار تکنیکال دلار برای تحلیل آن دسترسی ندارند. یا حتی کسانی هم که به نمودار دلار دسترسی دارند بایستی هزینه‌هایی را به صورت ماهانه برای دسترسی به نمودار دلار پرداخت نمایند. حالا که قیمت تتر به صورت لحظه‌ای تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار قرار می‌گیرد عملاً تحلیل نمودار تتر می‌تواند به نوعی تحلیل نمودار دلار باشد. با این حساب حتی کسانی که هیچ نیازی به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نداشته و یا به دنبال سرمایه گذاری مستقیم بر روی تتر هم نیستند نیاز به تحلیل تتر دارند.

از طرف دیگر کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی هستند بایستی به موقع دارایی خود را به تتر تبدیل کرده و سپس فرایند سرمایه گذاری خود را آغاز نمایند. این دست از افراد نیز بایستی در قیمت‌های مقرون به صرفه و در کف قیمتی اقدام به خرید تتر نمایند.

دسته سوم کسانی هستند که به دنبال سرمایه گذاری مستقیم بر روی تتر بوده و به جای اینکه سرمایه گذاری خود را بر روی دلار کاغذی انجام دهند تتر را به عنوان جایگزین مناسبی برای آن در نظر گرفته اند. درباره این موضوع به صورت مفصل و کامل در مقاله مقایسه تتر یا دلار کاغذی با شما صحبت کردیم و شما خودتان با مطالعه مقاله درک می‌کنید که سرمایه گذاری بر روی تتر برای شما جذاب‌تر خواهد بود یا دلار کاغذی.

دقت داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است تتر با قیمت پایین‌تری نسبت به دلار در بازار آزاد ایران معامله شود و گاهی اوقات ممکن است قیمت تتر بالاتر از قیمت دلار باشد.‌ این اولین نکته‌ای است که درباره سرمایه گذاری برای تتر باید به آن اشاره داشته باشیم. وقتی قیمت تتر پایین‌تر از قیمت دلار باشد عملاً این استیبل کوین در صرافی‌ها پایین‌تر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شود و گزینه بسیار جذابی برای خرید خواهد بود. از طرف دیگر اگر قیمت تتر بالاتر از قیمت دلار رفته و فاصله زیادی با آن گرفته باشد نشانه این است که قیمت تتر همراه با حباب بوده و احتمالاً در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت تتر هستیم.

تتر و دلار در دراز مدت باید قیمت این نزدیک به هم داشته باشند و این نکته آموزشی برای کسانی است که به دنبال سرمایه گذاری و نوسان گیری کوتاه مدت بر روی تتر هستند. با در نظر گرفتن این نکته آموزشی برای تحلیل تتر در ادامه آموزش های بیشتری را در این باره با شما در میان می گذاریم.

تحلیل تکنیکال تتر

آموزش تحلیل تتر

نوبت به آموزش تحلیل تتر می‌رسد. دقت داشته باشید که تحلیل تتر یک مهارت و یک دانش است و اینگونه نیست که هر کسی با هر میزان شناختی که نسبت به بازار کریپتوکارنسی یا یک بازار دیگر برای سرمایه گذاری دارد بتواند تحلیل تتر را به درستی انجام دهد. شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال به تمام نکات حرفه‌ای لازم برای تحلیل تتر احاطه پیدا کرده و بتوانید به صورت یک فرد حرفه‌ای تتر را تحلیل و ارزیابی کنید.

البته در این دوره آموزشی علاوه بر آموزش تحلیل تتر شما می‌توانید با نحوه سرمایه گذاری و خرید و فروش این استیبل کوین نیز آشنا شده و به مهارت‌های دست یابید که استفاده از آنها می‌تواند شما را تبدیل به یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی و البته بر روی ارز دیجیتال تتر نماید.

همچنین کسانی که فرصت شرکت در کلاس‌های حضوری را نداشته و حتماً باید در زمان‌های خاصی برای آموزش تحلیل تتر اقدام نمایند می‌توانند با خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال با استفاده از خدمات پشتیبانی در مجموعه کانون بورس به تمام جزئیات لازم برای سرمایه گذاری بر روی تتر دست پیدا کرده و مانند یک فرد حرفه‌ای سرمایه گذاری خود را بر روی این ارز دیجیتال دنبال نمایند.

به صورت کلی تحلیل تتر با تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی قابل انجام است. به صورت عمومی می‌توانیم تحلیل تتر را به دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال نسبت بدهیم. البته هم در تحلیل تکنیکال و هم در تحلیل فاندامنتال از تکنیک‌های بسیار متنوعی برای تحلیل قیمت تتر استفاده می‌شود که زش همه آنها نیاز به یک دوره آموزشی کامل و جامع دارد و نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام تکنیک‌های موجود در این باره را آموزش داد. اما به هر حال در ادامه سعی می‌کنیم تا نیم نگاهی به این دو روش تحلیلی تکنیکال و فاندامنتال برای تتر داشته باشیم تا شما به درک اولیه نسبت به این روش‌های تحلیلی بر روی استیبل کوین تتر برسید.

تحلیل تکنیکال تتر

تحلیل تکنیکال تتر در اولین قدم آموزش تحلیل تتر باید سراغ تحلیل تکنیکال برویم. در تحلیل تکنیکال شما به ابزارهای مختلفی دسترسی دارید که با استفاده از این ابزارها می‌توانید نمودار قیمت تتر را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و اقدام به پیش‌بینی قیمت آن برای آینده نمایید. با تحلیل تکنیکال تتر هم می‌توان قیمت آن را برای کوتاه مدت و هم برای میان مدت مورد بررسی و آنالیز قرار داد و شرایط نوسانات تغییر قیمت آن را پیش بینی کرد. البته لازم به توضیح است که استفاده از تحلیل تکنیکال برای پیش‌بینی قیمت تتر در بازه‌های زمانی خیلی بلند مدت چند ساله معمولاً خیلی نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت و حتماً باید در این مواقع همراه با تحلیل تکنیکال از نکات تحلیل فاندامنتال تتر هم استفاده کنید.

تحلیل تکنیکال تتر دنیای بسیار بزرگی است و شما در این دنیا به مجموعه ابزارهای بسیار زیادی برای تحلیل نمودار قیمت این ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از همه آنها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. در این بین دو روش تحلیلی معروف و کاربردی در تحلیل تکنیکال برای آن تحلیل اندیکاتوری و تحلیل تتر با پرایس اکشن است.

تحلیل تکنیکال تتر با اندیکاتور

در روش تحلیل تتر با اندیکاتور شما به یک سری اندیکاتورها و شاخص‌های دسترسی دارید که خودشان بر اساس نوسانات قیمت ‌های خرید و فروش را برای شما صادر می‌نمایند و شما می‌توانید با فیلتر کردن این سیگنال‌ها برای ترید بر روی تتر اقدام کنید. اندیکاتورهای بسیار جذابی برای تحلیل تکنیکال وجود دارند که از جمله بهترین و مهم‌ترین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

اندیکاتور مکدی یک اندیکاتور بسیار جذاب برای تعیین واگرایی‌ها بر روی نمودار قیمت تتر است و همچنین از آن می‌توان برای سیگنال گیری در بازه‌های زمانی کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کرد.

اندیکاتور rsi به ماشین سیگنال دهی معروف بوده و از آن نیز می‌توان برای خرید و فروش تتر چه در بازی‌های زمانی کوتاه مدت و چه در بازی‌های زمانی بلند مدت استفاده نمود. هم آر اس آی و هم مکدی هم نقطه ورود به معاملات تتر را در اختیار شما قرار می‌دهند و همین که نقطه خروج را نیز در دسترس شما قرار می‌دهند.

اندیکاتور میانگین متحرک یکی دیگر از اندیکاتورهای ارز دیجیتال است که می‌توانیم در آن نیز برای تعیین نقاط حساس برگشتی نمودار تتر استفاده کنید. میانگین متحرک در لیست بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال جایگاه بسیار جذابی داشته و استفاده از آن برای تحلیل و خرید و فروش تتر بسیار رایج است.

ایچیموکو دیگر اندیکاتوری است که برای تحلیل تکنیکال تتر می‌توانید از آن استفاده کنید. ایچیموکو در ظاهر یک اندیکاتور بسیار پیچیده خود را نشان می‌دهد و برای اینکه شما به درک کاملی نسبت به شرایط استفاده از آن برسید نیاز است تا تجربه کافی روی آن داشته باشید.

تحلیل تکنیکال تتر با پرایس اکشن

دومین روشی که در تحلیل تکنیکال می‌توانید سراغ بررسی نمودار تتر بروید استفاده از روش‌های پرایس اکشن است. در این روش دیگر خبری از هیچ اندیکاتور و شاخصی نیست و شما با بررسی خود نمودار قیمت تتر می‌توانید اقدام به پیش‌بینی آن برای آینده نمایید. در پرایس اکشن شما با یک سری الگوهای مشخص شده بر روی قیمت سر و کار دارید و با به کارگیری آنها و مشاهده آنها بر روی نمودار فعلی می‌توانید همان نتیجه گذشته را برای تتر در نظر گرفته و از این طریق به پیش‌بینی و تحلیل تتر بپردازید.

تحلیل تکنیکال تتر با استفاده از پرایس اکشن در حال حاضر بهترین روش تحلیلی این استیبل کوین محسوب می‌شود و جذابیت‌های بسیار زیادی برای معامله‌گران این ارز دیجیتال دارد. همچنین اگر به دنبال تحلیل تتر در بازارهای زمانی کوتاه مدت و نوسان گیری بر روی تتر هستید می‌توانید از این روش تحلیلی بهره ببرید. نوسان گیری در ارز دیجیتال به صورت کاملاً حرفه‌ای با استفاده از پرایس اکشن انجام می‌پذیرد.

تحلیل فاندامنتال تتر

دومین روش تحلیل و پیش‌بینی قیمت تتر استفاده از تحلیل فاندامنتال است که در تحلیل فاندامنتال شما بایستی تعیین کنید که آیا این استیبل کوین در ایران در حال حاضر کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شود یا اینکه بیشتر از ارزش ذاتی خود قیمت می‌خورد. به عنوان مثال تصور کنید که قرار است در سال آتی تورم ایران ۵۰ درصد باشد و این مهم نشان می‌دهد که حداقل افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ایران ۵۰ درصد خواهد بود.

در آن سو با توجه به تاثیرپذیری مستقیم قیمت تتر از قیمت دلار می‌توانیم این نتیجه‌گیری را داشته باشیم که تتر در سال آینده می‌تواند ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد. به همین سادگی ما از تحلیل فاندامنتال تتر برای ارزیابی قیمت آن در یک سال آینده استفاده کردیم و همین نکته می‌تواند معیاری برای تصمیم گیری شما در فرایند سرمایه گذاری بر روی تتر یا سایر بازارهای مالی متکی بر قیمت دلار باشد.

برای اینکه از تحلیل فاندامنتال برای ارزیابی نوسانات تتر استفاده کنید لازم است تا با عوامل موثر بر قیمت تتر در ایران آشنا بوده و با ارزیابی این عوامل تصمیم بگیرید که تتر در چه روندی قرار خواهد گرفت. در ادامه عوامل موثر بر قیمت تتر در ایران را نیز با هم بررسی می‌کنیم.

تحلیل تتر

عوامل موثر بر قیمت تتر در ایران

در نظر داشته باشید که عوامل موثر بر قیمت تتر در ایران را می‌توانیم به دو دسته عوامل تاثیرگذار مستقیم و عوامل تاثیرگذار غیر مستقیم تقسیم کنیم. البته همچنین می‌توانیم تقسیم بندی‌های دیگری را نیز بر روی عوامل موثر بر قیمت تتر در ایران داشته باشیم. به عنوان مثال برخی از عوامل تاثیر خود را به صورت آنی بر روی آن می‌گذارند و باعث افزایش یا کاهش قیمت تتر در لحظه می‌شوند اما برخی از عوامل تاثیر خود را در دراز مدت گذاشته و ارزیابی آنها نیز در دراز مدت خواهد بود.

قیمت دلار در بازار آزاد و همه عوامل موثر بر قیمت آن

اولین و مهم‌ترین عاملی که به صورت آنی بر روی قیمت تتر تاثیر می‌گذارد قیمت دلار در بازار آزاد ایران است. البته تمام عواملی که بر روی قیمت دلار تاثیر می‌گذارند به نوعی عوامل تاثیرگذار غیر مستقیم بر روی تتر هستند. از شرایط تورم و اقتصادی کشور گرفته تا نرخ بیکاری و میزان صادرات و واردات و حتی نرخ قیمت نفت همگی عواملی هستند که به نوعی روی دلار تاثیر گذاشته و می‌توانند از عوامل موثر بر قیمت تتر هم باشند.

عرضه و تقاضا

همچنین یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت تتر شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر آن در صرافی‌ها است. عرضه و تقاضا عاملی است که باعث تغییرات آنی و نوسانات لحظه‌ای قیمت تتر می‌شود و اتفاقاً یکی از عواملی است که می‌تواند جدایی از تاثیرات قیمت دلار تاثیر خود را بر روی تتر بگذارد. دقیقاً شرایط عرضه و تقاضا است که همیشه باعث می‌شود تا قیمت تتر کمتر یا بیشتر از قیمت دلار در بازار آزاد ایران معامله شود. در صورتی که شرایط عرضه و تقاضا قیمت تتر را به پایین‌تر از قیمت دلار بکشاند عملاً هرچه سریع‌تر باید انتظار بالا رفتن قیمت آن را داشته باشیم و در صورتی که عرضه و تقاضا باعث بالا رفتن قیمت تتر شده باشند هرچه سریع‌تر باید انتظار پایین آمدن قیمت تتر و رسیدن آن به قیمت دلار را داشته باشیم.

تحلیل تتر

چرا قیمت تتر در صرافی ها با هم فرق دارد؟

نکته مهم دیگری که درباره قیمت تتر باید به آن اشاره کنیم که اتفاقاً در تحلیل شما نیز اهمیت پیدا می‌کند تفاوت قیمت آن در صرافی‌های مختلف است. ممکن است در یک صرافی نسبت به صرافی دیگر قیمت تتر تا ۱۰۰۰ تومان متفاوت باشد که این موضوع به دو عامل مهم برمی‌گردد. در نگاه اول این شرایط عرضه و تقاضای موجود در دو صرافی است که باعث به وجود آمدن این تفاوت در قیمت تتر شده و در نگاه دوم می توانیم به خود اقدامات صرافی در این باره اشاره داشته باشیم. مثلاً اگر در یک صرافی تتر با قیمت‌های پایین‌تری عرضه شود پایین آمدن قیمت آن شده و به همین دلیل ممکن است در این صرافی شاهد قیمت‌های پایین‌تری برای تتر نسبت به سایر صرافی‌ها باشیم.

تحلیل تتر امروز

برای اینکه به دنبال نوسان گیری کوتاه مدت بر روی تتر باشید می‌توانید به صورت روزانه نمودار تکنیکال تتر را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و از این طریق تصمیم بگیرید که تتر در روز جاری چه روندی را در پیش می‌گیرد. برای تحلیل تتر امروز شما می‌توانید از مزیت‌های تحلیل تکنیکال استفاده کرده و از ابزارهای مختلفی برای تعیین نوسانات قیمت تتر در روز جاری استفاده کنید. در این بخش نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم که استفاده از آنها برای تحلیل تتر امروز بسیار جذاب خواهند بود.

حمایت‌ها و مقاومت‌ها را بر روی نمودار تتر مشخص کنید. حمایت‌ها و مقاومت‌ها در واقع شکستگی‌های قدیمی نمودار قیمت هستند که انتظار داریم قیمت در آینده دوباره به آنها واکنش نشان دهد. در صورتی که شاهد رسیدن قیمت به یک حمایت یا مقاومت باشیم انتظار می‌رویم که قیمت در جهت معکوس برگردد و شما می‌توانید معامله خود را طبق این پیش‌بینی انجام دهید.

استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند در تحلیل تتر امروز به شما کمک کند. البته اگر در تایم فریم‌های کوتاه به دنبال تحلیل تتر هستید می‌توانید سراغ میانگین متحرک ۳۰ یا ۶۰ بروید. همچنین استفاده از میانگین متحرک شماره ۱۰۰ نیز شرایط بهتری را در تحلیل تتر برای شما ایجاد خواهد کرد.

استفاده از واگرایی‌ها و همگرایی‌ها یکی دیگر از روش‌های تحلیل تتل امروز است که می‌تواند شما را با نحوه نوسانات قیمت تتر آشنا کند. برای منظور می‌توانید سراغ اندیکاتور مکدی یا آر اس آی رفته و با تشخیص واگرایی‌ها اقدام به انجام معاملات خود بر روی تتر نمایید.

نکته بعدی که می‌تواند شما را در تحلیل تتر امروز یاری نموده و علاوه بر تعیین نقاط برگشتی هدف‌های قیمتی مناسبی را نیز در دسترس شما قرار دهد استفاده از ابزاری به نام فیبوناچی است. فیبوناچی یک ابزار دو سر است که بر روی موج‌های قبلی قیمت قرار گرفته و استفاده از آن باعث می‌شود تا شما به این نتیجه برسید که آیا روند تتر صعودی است یا اینکه انتظار نزول را در قیمت تتر دارید.

اندیکاتور ایچیموکو یکی دیگر از ابزارهای مناسب برای تحلیل تتر امروز است که البته نیاز به درک کاملی داشته و شما تنها در صورتی که با ماهیت این اندیکاتور و نحوه استفاده از آن در بازار آشنا باشید می‌توانید از آن برای پیشبرد اهداف تحلیلی خود بر روی تتر استفاده کنید.

البته روش‌های مدرن‌تر دیگری نیز برای تحلیل تتر امروز وجود دارد که اگر شما با تغییر تکنیکال ارز دیجیتال آشنا باشید و به درک کاملی نسبت به روش‌های تحلیل تکنیکال برای ارزیابی نمودار قیمت رمز ارزها برسید می‌توانید از آنها نیز برای تحلیل تتر امروز استفاده کرده و از این طریق اهداف خود را در معاملات بر روی تتر در دسترس‌تر ببینید.

تحلیل تتر

نمودار تکنیکال تتر را کجا ببینیم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که نمودار تکنیکال تتر را کجا ببینید و اصلاً برای تحلیل تکنیکال تتر کجا باید برویم؟ برای مشاهده نمودار تکنیکال تتر می‌توانید از خدمات صرافی‌های موجود در ایران استفاده کنید. در حال حاضر تمام صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال داخلی نمودار تتر به تومان را در دسترس کاربران ایرانی قرار دادند و شما می‌توانید با استفاده از نمودار تتر به تومان و البته ابزارهای تحلیل تکنیکال برای تحلیل آن اقدام کنید.

برای این منظور شما تنها کافیست وارد سایت یک انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال شده و در میان تمام رمز ارزهای تعریف شده در لیست صرافی مورد نظر سراغ ارز دیجیتال تتر به تومان بروید. ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز به صورت کامل در این شرایط در دسترس شما قرار می‌گیرند و می‌توانید از آنها برای تحلیل تتر امروز استفاده نمایید. البته مسلماً لازمه چنین امری تسلط شما به روش‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است ‌ در غیر این صورت صرفاً مشاهده نمودار تکنیکال تتر کمکی به شما برای تحلیل قیمت این ارز دیجیتال نخواهد کرد.

تحلیل تتر

تحلیل تتر به تومان

در حال حاضر در اکثر صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال نمودار در دسترس برای کاربران ایرانی نمودار تتر به تومان است. با این حساب اگر شما نمودار تتر به تومان را با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال مورد آنالیز قرار دهید در واقع اقدام به تحلیل تتر به تومان کرده‌اید. دقت داشته باشید که تحلیل تتر به تومان در حال حاضر در سایت‌های مختلفی نیز انجام می‌پذیرد و شما با استفاده از خدمات این سایت‌ها نیز می‌توانید دیدگاه اولیه نسبت به نحوه تغییرات تتر را داشته باشید. البته معمولاً تحلیلگران حرفه‌ای بیشتر روی تحلیل خود متکی بوده و از تحلیل دیگران برای این منظور استفاده نمی‌کنند.

جمع بندی

به انتهای این مقاله رسیدیم و سعی کردیم تا در مجموع تمام نکات لازم برای تحلیل تتر را در اختیار شما قرار داده و آموزش تحلیل تتر را نیز تا حدی برای شما پیش بردیم. با استفاده از اطلاعات این مقاله شما می‌توانید حتی آموزش تحلیل تتر را قدم به قدم نیز پیش برده و با شرکت در یک دوره آموزشی تمام نکات لازم برای تحلیلگری بر روی تتر را در اختیار داشته باشید.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در بازار ایران به نحوی تحت تاثیر قیمت دلار و قیمت تتر قرار می‌گیرد از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً حتی اگر به دنبال سرمایه گذاری مستقیم در بازار ارز دیجیتال هم نیستید تحلیل تتر را به صورت کامل بیاموزید و از آن برای سرمایه گذاری بهتر استفاده کنید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به نحوه تحلیل تتر دارید و یا نکته‌ای در ذهن دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد آن را با ما در کانون بورس در میان بگذارید تا با به اشتراک گذاری نظرات تمام کاربران ایرانی بتوانند از کیفیت بالای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی و تحلیل تتر استفاده کنند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.