بهترین سبد ارز دیجیتال 2024 | بهترین سبد هولد ارز دیجیتال – کانون بورس + جزئیات کامل

0 11

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024 | بهترین سبد هولد ارز دیجیتال – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۳۰ از ۳۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ چیست و برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال باید چه ویژگی‌ها و نکاتی را در نظر بگیریم؟ شاید پاسخ این سوال به نظر ساده برسد یا در منابع مختلف بتوان پاسخ‌های متفاوتی را برای آن پیدا کرد اما واقعیت اینجاست که پاسخ این سوال اهمیت بسیار زیادی برای یک سرمایه گذاری مطمئن و جذاب در بازار ارز دیجیتال دارد. اگر شما بتوانید در نهایت به پاسخ مناسبی برای این سوال رسیده و سرمایه گذاری خود را به گونه‌ای پیش ببرید که بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را انتخاب کرده باشید، در پایان سال شرایط برای شما کاملاً متفاوت رقم خواهد خورد و می‌توانید حتی به دنبال چند برابر کردن دارایی‌های خود در بازار ارز دیجیتال هم باشید.

چه احتمالاتی برای بازار ارز دیجیتال در سال پیش رو وجود دارد و این احتمالات هر یک چه تاثیری روی سرمایه گذاری ما در بازار می‌گذارند؟ ممکن است بیت کوین یک روند صعودی قدرتمند را در پیش بگیرد اما آلت کوین ها سود چندان زیادی نداشته باشند و یا در شرایط برعکس بیت کوین با یک روند صعودی متوسط سودآوری مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم بزند اما آلت کوین ها شرایط به مراتب بهتری داشته باشند. با توجه به اینکه هیچ تضمینی از بابت هیچ کدام یک از این اتفاقات در بازار کریپتو کارنسی وجود ندارد از این رو ما بایستی با انتخاب یک سبد سرمایه گذاری مناسب برای تمام این شرایط آماده باشیم.

از یک طرف سودای رسیدن به سودهای هنگفت باعث شده تا بسیاری از کاربران برای سبد ارز دیجیتال خود به دنبال انتخاب شت کوین ها و میم کوین هایی بروند که سودآوری بسیار بالایی برای آنها قابل تصور است و از طرف دیگر ترس از بین رفتن سرمایه‌ها باعث شده تا خیلی‌ها هم بیت کوین و آلت کوین های با کیفیت بالا را در لیست گزینه‌های خود برای خرید و سرمایه گذاری برای طولانی مدت قرار دهند. اما چگونه می‌توانیم از پتانسیل بالای میم کوین ها در بازار ارز دیجیتال با ریسک بسیار پایین استفاده کنیم و سبدی داشته باشیم که هم ریسک خیلی زیادی نداشته باشد و هم پتانسیل سودآوری بالایی را برای ما ایجاد کند؟

در این مقاله در کانون بورس تلاش ما بر این است تا تمام نکات لازم برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را برای شما تشریح کرده و جزئیات دقیقی از این سبد را ای شما بازگو کنیم که با استفاده از این جزئیات بتوانید یک سرمایه گذاری کاملاً جذاب و ایده‌آل در بازار داشته باشید. البته شاید ساده‌تر این بود که چند ارز دیجیتال مختلف را با پتانسیل سودآوری متفاوت به شما معرفی کنیم و در نهایت انتخاب میان آنها را به عهده شما بگذاریم اما تصمیم بر این گرفتیم تا این مقاله را تبدیل به یک مقاله آموزشی جذاب برای شما نماییم تا از این بحث بتوانید به راحتی برای انتخاب بهترین سبد ارز دیجیتال برای خود اقدام کرده و همچنین هر لحظه که اراده کردید با ایجاد یک تغییرات ساده کیفیت سبد خود را نیز از نظر میزان ریسک و پتانسیل سودآوری تغییر دهید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ چیست؟

تنوع مختلفی از ارزهای دیجیتال را می‌توان در یک سبد به عنوان سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ معرفی کرد اما همه آنها شرایط یکسانی نخواهند داشت و البته ویژگی‌های آنها برای سرمایه گذاری در بازار در سال جاری نیز با هم متفاوت خواهد بود. اگر شما یک یا چند ارز دیجیتال را خریداری کرده و برای یک بازه زمانی طولانی ۱ تا ۲ سال در کیف پول ارز دیجیتال خود نگهداری نمایید، در واقع در حال هولد کردن آنها هستید از این رو بایستی تمهیدات خاصی را برای این روش سرمایه گذاری در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید به سود قابل توجهی برسید.

با توجه به شرایطی که بازار ارز دیجیتال دارد، انتخاب ارز مناسب برای سبد ارز دیجیتال شرایط متفاوتی برای سرمایه گذاری در این بازار رقم خواهد زد. در حال حاضر اصلاً سودآوری اولیه در معاملات طولانی مدت در بازار کریپتوکارنسی مطرح نیست و کاربران این بازار به دنبال بهینه کردن میزان سودآوری خود هستند تا از حداکثر پتانسیل این بازار استفاده کرده باشند. مسلماً شما در حال حاضر هر ارز دیجیتال را خریداری نمایید بعد از مدت زمان یک ساله تا ۲ ساله به سود حداقلی در آن خواهید رسید. اما سوال اینجاست که وقتی صحبت از سبد ارز دیجیتال می‌کنیم این میزان سود می‌تواند تعریف کننده شرایط مناسبی برای سبد باشد؟

اگر شما در یک معامله یک روزه تا چند هفته‌ای به یک سود ۱۰ تا ۵۰ درصدی در بازار ارز دیجیتال برسید، سود جذابی برای خود رقم زده‌اید اما این میزان سودآوری برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز دیجیتال اصلاً مناسب نیست و نمی‌توان روی آن به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب و یک سبد ارز دیجیتال مناسب اتکا کرد. برای منظور شما باید ارزهای دیجیتالی را انتخاب کنید که سودآوری بالاتری داشته باشند و در بازه زمانی طولانی مدت دارایی شما را حتی به چندین برابر افزایش دهند.

با این حساب شما باید بدانید که صرفاً خرید یک یا چند ارز دیجیتال به معنی سبد چینی در بازار کریپتوکارنسی نیست و شما برای این منظور بایستی ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیرید که در ادامه ویژگی‌های بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را با هم مرور خواهیم کرد.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

ویژگی های بهترین سبد هولد ارز دیجیتال

بهترین سبد هولد ارز دیجیتال بایستی ویژگی‌های مختلفی داشته باشد که از در کنار هم قرار دادن این ویژگی‌ها شرایط یک سرمایه گذاری مناسب و ایده‌آل برای شما در بازار ایجاد شود. اتفاقا شناخت این ویژگی‌ها اهمیت بسیار زیادی برای انتخاب بهترین ارزها برای سبد ارز دیجیتال دارد و اگر شما از این ویژگی‌ها اطلاع نداشته باشید عملاً انتخاب شما به هیچ وجه دقیق و منطقی نخواهد بود.

برای اینکه ویژگی‌های بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را با هم مرور کنیم لازم است تا در درجه اول شرایط توکن‌های مختلف را از نظر میزان ریسک و پتانسیل سودآوری با یکدیگر مقایسه کنیم.

برخی از ارزهای دیجیتال ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی دارند و پتانسیل سودآوری آنها نیز بسیار بالاست. با خرید این دسته از ارزها ممکن است تمام سرمایه شما از بین برود و یا اینکه ارزش دارایی‌های شما چند برابر شود.

دسته دوم ارزهایی هستند که ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها یاد است و پتانسیل سودآوری قابل توجهی را نیز می‌توانیم برای آنها متصور باشیم. سودآوری این دسته از رمز ارزها از دسته قبلی کمتر است و ریسک کمتری هم در سرمایه گذاری بر روی آنها وجود دارد.

دسته سوم ارزهایی با ریسک سرمایه گذاری کمتر و سودآوری کمتر هستند.

بهترین سبد هولد ارز دیجیتال بایستی به نوعی ترتیب داده شود که هم ریسک سرمایه گذاری شما را در بازار به حداقل میزان ممکن برساند و همین که از حداکثر پتانسیل بازار ارز دیجیتال نیز شما را بهره‌مند سازد. اگر بخواهیم فقط حداکثر پتانسیل سودآوری در بازار ارز دیجیتال را در نظر بگیریم، رفتن سراغ ارزهای دیجیتال دسته اول که معمولاً میم کوین ها و شت‌کوین ها هستند، بهترین گزینه برای ما خواهد بود که در این شرایط ریسک سرمایه گذاری در بازار به حداکثر میزان ممکن می‌رسد.

از طرف دیگر اگر بخواهیم فقط ریسک سرمایه گذاری را در نظر گرفته و آن را به حداقل برسانیم عملاً باید سراغ ارزهای دیجیتال دسته سوم برویم که کمترین میزان ریسک را دارند که در این صورت کمترین میزان سودآوری را در بازه سرمایه گذاری مورد نظر به دست خواهیم آورد.

مهمترین ویژگی سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ این است که بتواند در میان این دو شرایط یک وضعیت بهینه را برای ما ایجاد کند تا هم ریسک سرمایه گذاری خود را کمتر کنیم و هم اینکه پتانسیل سودآوری خود را در بازار افزایش دهیم. در این بین برخی از افراد هم هستند که بسته به میزان سرمایه و شخصیت سرمایه گذاری خود ترجیح می‌دهند که فقط از بیت کوین و اتریوم و ارزهای دیجیتالی با ریسک سرمایه گذاری بسیار کم استفاده نمایند. خیلی از افراد مشهور سرمایه‌گذار در بازار کریپتوکارنسی تنها دست روی بیت کوین می‌گذارند و رفتن سراغ سایر ارزهای دیجیتال خودداری می‌کنند. هرچند این دسته از رفتارها نیز از جمله رفتارهای رایج در معاملات بازار کریپتوکارنسی محسوب می‌شود اما به هر حال برای کسانی که سرمایه خیلی هنگفتی در اختیار نداشته باشند، انتخاب این رویه خیلی سودآوری بالایی به دنبال نخواهد داشت و بهتر است در چیدن بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ نکات بیشتری را در نظر بگیرند. در ادامه سعی می‌کنیم تا نکات لازم برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

برای بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید بدانید

برای اینکه بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را برای خود انتخاب کنید، بعد از مواردی که در بالا به عنوان ویژگی‌های یک سواد ارز دیجیتال مناسب به شما معرفی کردیم لازم است تا نکات مهمی را نیز در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که این نکات در واقع کمک می‌کنند تا شما در انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای سبد خود شرایط بهتری را رقم بزنید.

شما به عنوان یک سرمایه‌گذار در بازار کریپتوکارنسی یک مقدار سرمایه مشخص در اختیار دارید که این مقدار سرمایه را باید در میان ارزهای دیجیتال مختلف موجود در بازار تقسیم کنید. اینکه چه مقدار از سرمایه خود را برای خرید چه ارزی در نظر بگیرید و کات لازم برای انتخاب ارزهای دیجیتال در این سبد کدام‌ها هستند،سوالات مهمی هستند که سعی می‌کنیم در ادامه آنها را پاسخ دهیم. دقت داشته باشید که نکاتی که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم نکات کاملاً حرفه‌ای برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی هستند که حتی در دوره‌های آموزش غیر رایگان در سایت‌های مختلف نیز ممکن است این نکات به شما آموزش داده نشود.

این نکته اهمیت درک مواردی را نشان می‌دهد که در ادامه قرار است با هم مرور کنیم و اگر شما به آنها بی‌دقت باشید اولاً سرمایه گذاری مناسب و با کیفیت بالایی را در بازار کریپتوکارنسی نخواهید داشت.

۱- تقسیم بندی سرمایه برای سرمایه گذاری

قبل از هر چیزی لازم است تا یک نکته بسیار مهم سرمایه گذاری را با شما در میان بگذاریم که قبل از ورود به بازار کریپتوکارنسی باید آن را در نظر بگیرید. یک اصل بسیار مهم سرمایه گذاری این است که ما تمام تخم مرغ‌های خود را از یک سبد انتخاب نکنیم. یعنی اگر به دنبال چیدن یک سبد سرمایه گذاری برای خود هستیم حتماً باید گزینه‌های متفاوتی را در آن در نظر بگیریم تا از این طریق ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانیم.

گزینه‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد که می‌توانند از یک یا چند مورد از آنها به طبع میزان دارایی در دسترس استفاده نمایند. از بازار طلا و سکه گرفته تا سرمایه گذاری در بازار دلار و یا بازار بورس ایران و حتی سرمایه گذاری‌های سنتی مانند خرید و فروش خودرو یا خرید و فروش ملک از جمله روش‌هایی هستند که می‌توان از آنها برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری استفاده کرد.

فرض کنید که در یک سال آینده با یک ایده کاملاً غیرمنطقی و غیر ممکن بازار ارز دیجیتال به صورت کامل از بین برود. اگر شما تمام دارایی خود را در بازار کریپتوکارنسی قرار داده باشید عملاً تمام دارایی شما در خطر از بین رفتن قرار خواهد گرفت. در حالی که با ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری خود می‌توانید این ریسک را از سرمایه گذاری خود به حداقل رسانده و شرایط بهتری را برای خود ایجاد کنید.

اگر شما از هم اکنون سرمایه قابل توجهی برای سرمایه گذاری در اختیار دارید بهتر است حتماً این دیدگاه را در نظر گرفته و حتی برای این منظور با یک فرد آگاه و مشاور سرمایه گذاری مشورت کنید تا سبد خود را با تنوع جذاب و با پتانسیل سودآوری بالا بچینید. به عنوان مثال شما می‌توانید ۵۰ درصد از سرمایه خود را در بازار ملک قرار داده و ۵۰ درصد بقیه آن را در بازار ارز دیجیتال و بازار طلا یا بازار بورس و بازار ارز دیجیتال و حتی بازار سکه و بازار ارز دیجیتال و یا ترکیبی از آنها قرار دهید.

مسلماً انتخاب تعداد بازارها و روش‌های سرمایه گذاری به میزان سرمایه‌ در دسترس برای افراد بستگی خواهد داشت. همچنین شناخت روش‌های مختلف سرمایه گذاری و داشتن آگاهی نسبت به آنها نیز می‌تواند در این باره تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که فعلاً سرمایه قابل توجهی برای انتخاب روش‌های مختلف سرمایه گذاری را ندارید باز هم این نکته برای شما اهمیت خواهد داشت.

این دست از افراد بایستی در طول زمان با رسیدن به سود در یک روش سرمایه گذاری مانند بازار کریپتوکارنسی سودهای خود را خارج کرده و کم کم با وارد کردن آنها به بازارهای دیگر تنوع سرمایه گذاری در سبد خود را در طول زمان افزایش دهند. دقت داشته باشید که این نکته به ظاهر خیلی ساده می‌رسد اما دقت داشته باشید که عدم توجه به آن ممکن است سرمایه شما را در خطر بزرگی قرار دهد و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای معمولاً با تجربیاتی که به دست آورده‌اند هرگز چنین خطری را برای سرمایه خود ایجاد نمی‌کنند.

اگر شما هنوز این دیدگاه را در ذهن خود ندارید احتمالاً یک فرد تازه کار در فرایند سرمایه گذاری هستید و هنوز درک کاملی نسبت به شرایط سرمایه گذاری در بازارهای مختلف را به دست نیاورده‌اید. کم کم با پخته تر شدن درک می‌کنید که این نکته تا چه حد می‌تواند در آینده زندگی مالی شما تاثیر داشته باشد و چقدر باید به آن توجه داشته باشید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۲- انتخاب ارزهایی با شرایط مختلف از نظر ریسک و سود

به عنوان دومین نکته بایستی اشاره داشته باشیم که شما باید حتماً سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ خود را از میان تنوع مختلفی از رمز ارزها انتخاب کنید. اینکه یک ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی دارد به تنهایی نمی‌تواند گزینه سبد ارز دیجیتال شما قرار بگیرد و از طرف دیگر ارزهای دیجیتال با ریسک کمتر هم می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشند.

تا قبل از اینکه بازار ارز دیجیتال روی کار آید و شرایط سودآوری این بازار را شاهد باشیم، معنای سودآوری بالا و سودآوری پایین در بازارهای سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت بود. شاید رسیدن به یک سود ۵۰ درصدی در بازارهایی مانند بازار بورس و بازار طلا یک سودآوری بسیار جذاب و ایده‌آل محسوب می‌شد و  درصد سودآوری در هر ماه در این بازارها کم در نظر گرفته می‌شد. اما حالا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال حتی سودهای ۱۰۰ درصدی در هر ماه را نیز زینه ایده آل و اصلی خود برای سودآوری در این بازار در نظر نمی‌گیرند و به دنبال چند ده برابر کردن دارایی‌های خود در معاملات بازار ارز دیجیتال هستند.

به عنوان مثال اگرچه عنوان می‌کنیم که بیت کوین و اتریوم در کنار ریسک پایین سودآوری کمی به دنبال خواهند داشت اما منظور از سودآوری کم برای آنها می‌تواند سودآوری ۲۰۰ تا ۵۰۰ درصدی باشد. این میزان سودآوری برای بازه زمانی تا ۲ سال در سایر بازارهای مالی بسیار عالی محسوب می‌شد اما در بازار ارز دیجیتال به عنوان یک سودآوری کم در نظر گرفته می‌شود.

این نکته را بیان کردیم تا درک کنید که منظور ما از سودآوری کم و زیاد در بازار کریپتو کارنسی چیست و برنامه‌ریزی خود را برای سبد ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۴ بر این اساس در نظر بگیرید. برای کسی که چند صد میلیون دلار سرمایه در اختیار دارد حتی خرید بیت کوین به تنهایی هم می‌تواند سود جذابی را برای وی ایجاد کند و حتی دیگر نیازی به سایر ارزهای دیجیتال در سبد خود نخواهد داشت. اما برای کسانی که سرمایه کمی در اختیار دارند ممکن است این میزان سود جذابیت‌های کمتری داشته باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که در چیدمان بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید به آن دقت داشته باشید این است که سبد شما باید مملو از ارزهای دیجیتال متنوع باشد. یعنی هم باید از میان ارزهای دیجیتال با سود بالا و ریسک بالا انتخاب کنید و هم از میان ارزهای دیجیتال با سود کمتر نیز گزینه‌هایی را برای سبد خود برگزینید. این مهم باعث می‌شود تا عملاً هم ریسک سبد سرمایه گذاری شما مناسب باشد و هم اینکه به دنبال رسیدن به سودآوری بسیار جذاب در بازار کریپتوکارنسی باشید. یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های کنترل ریسک در فرایند سرمایه گذاری در بازارهای مالی ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری است که در بازار ارز دیجیتال نیز به راحتی این مهم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

همچنین شما می‌توانید در کنار چیدمان یک سبد سرمایه گذاری مناسب از روش‌های مختلف سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی نیز بهره‌مند شوید. روش‌هایی مانند استیک ارز دیجیتال یا استفاده از پلتفرم‌های دیفای برای وام‌گیری و حتی شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایردراپ ارز دیجیتال از جمله تکنیک‌هایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید تنوع روش‌های سودآوری در بازار کریپتو کارنسی را برای خود افزایش داده و از این طریق هم به سود بالاتر برسید و هم اینکه ریسک سبد سرمایه گذاری خود را نیز کمتر نمایید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۳- هر ارزی بازه زمانی سرمایه گذاری مخصوصی دارد

سومین نکته یک نکته کاملاً حرفه‌ای برای چیدمان سبد سرمایه گذاری است که معمولاً افراد مبتدی خیلی به آن مسلط نبوده و باورهای غلطی هم نسبت به آن دارند. بسیاری بر این باور هستند که بازار ارز دیجیتال به صورت یکپارچه یک روند صعودی را به خود آغاز کرده و به صورت یکپارچه هم روند نزولی را در پیش می‌گیرد اما در حالی که شرایط برای ارزهای دیجیتال مختلف با یکدیگر متفاوت است.

اگر شما فقط چند روز برای خرید و فروش یک ارز دیجیتال تاخیر داشته باشید در قیمت‌های به مراتب بالاتری اقدام به خرید آن خواهید کرد و فروش شما نیز در قیمت‌های بسیار پایین‌تری رقم خواهد خورد. ارزهای دیجیتال در چند روز با نوسانات بسیار شدیدی روبرو هستند و اگر شما از قبل برای خرید و فروش آنها تارگت قیمتی در نظر نگرفته باشید عملاً ممکن است تحت تاثیر این نوسانات قرار گرفته و بخش قابل توجهی از سودهای خود را از دست بدهید. این مهم تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای سبد ارز دیجیتال شما خواهد شد و ممکن است حتی شما را از خواسته‌های اولیه خود در بازار دور کند.

در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شما می‌توانید بهترین نقاط برای ورود به بازار و خروج از آن را انتخاب کرده و در نهایت تصمیم بگیرید که چه میزان سودآوری را از فرایند خرید و فروش یک ارز دیجیتال به دست آورید. این نقطه نظر باعث می‌شود تا دقت شما برای معامله‌گری و سرمایه گذاری در بازار افزایش پیدا کند و یک سرمایه‌گذار کاملاً حرفه‌ای باشید.

در حالی که افراد مبتدی ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و بدون هیچگونه دقت به زمان و نقطه خرید و فروش آنها اقدام به سبد چینی می‌نمایند. این دسته از افراد بیشتر از اینکه سرمایه‌گذار باشند تنها ارد بازار ارز دیجیتال شده و به دنبال استفاده از جذابیت‌های این بازار بدون هیچگونه دانش فنی هستند. شما بایستی برای هر کدام از ارزهای دیجیتال موجود در سبد خود یک برنامه جداگانه داشته باشید و بدانید که آنها را در چه نقطه‌ای خریداری کرده و در چه نقطه‌ای از آنها خارج شوید.

گاهی اوقات ممکن است یک ارز دیجیتال به دلیل پتانسیل سودآوری بسیار بالا در مدت زمان کوتاه سود هنگفتی را در دسترس شما قرار دهد که لازم است تا در این نقاط بخشی از سرمایه خود را از آنها خارج کنید. حتی تکنیک‌های مدیریت سرمایه برای ارزهای دیجیتال مختلف در بازار نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود و شما بر اساس نوع ارزهایی که در سبد خود دارید بایستی برای این منظور برنامه‌ریزی کنید.

۴- فقط چشم به سود زیاد نداشته باشید

بسیاری از کاربران برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال تنها سود را در نظر می‌گیرند و به دنبال این هستند تا در سبد ارز دیجیتال خود بیشترین پتانسیل سود را به دست آورند. همین موضوع در نهایت باعث می‌شود تا آنها خریدهای خود را از میان ارزهای دیجیتالی انجام دهند که ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی داشته و عملاً حتی امکان از بین رفتن سرمایه‌های آنها نیز وجود داشته باشد. چنین روندی تقریباً شبیه یک قمار است و ریسک بسیار بالای این روش سرمایه گذاری ممکن است حتی منجر به از بین رفتن تمام سرمایه‌های شما در بازار کریپتوکارنسی شود.

دقت داشته باشید که سرمایه گذاری یک دانش است و قرار نیست شما تنها با دنبال کردن ارزهای دیجیتالی که سود خیلی زیادی در آنها نهفته یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای در این بازار باشید. البته ما به هیچ وجه شرایط استفاده از این ارزها برای رسیدن به سودهای جذاب را کتمان نمی‌کنیم و شما را دعوت می‌کنیم که حتماً از پتانسیل چنین ارزهایی نیز استفاده نمایید اما نه با این دیدگاه که فقط آنها را در سبد سرمایه خود قرار داده و سایر توکن‌ها را از لیست خود برای سرمایه گذاری و خرید حذف کنید.

اتفاقا خرید ارزهای دیجیتال که ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی داشته و پتانسیل سودآوری بالایی برای آنها متصور هستیم، چالش‌های بیشتری هم دارد و شما باید مراقبت بیشتری از آنها داشته باشید تا مبادا در نهایت این موضوع منجر به از بین رفتن سرمایه‌های شما شود. درباره نحوه انتخاب شت کوین‌ های آینده‌ دار و نحوه سرمایه گذاری بر روی آنها قبلاً به صورت مفصل صحبت‌های لازم را انجام داده و شما با به کارگیری نکات گفته شده می‌توانید شرایط سرمایه گذاری خوبی را در این دسته از ارزهای دیجیتال داشته باشید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۵- ارزهای بزرگ را فراموش نکنید

متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از افراد شرایط سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم را در نظر نگرفته و خیلی به دنبال استفاده از مزیت‌های آنها نیستند. فراموش نکنید که خرید ارزهای بزرگ هم جذابیت‌های خاص خود را دارد و اینگونه نیست که شما آنها را کاملاً نادیده گرفته و به دنبال سرمایه گذاری برای آنها نباشید. آمارها نشان می‌دهد که اتریوم در سال ۱۴۰۲ سودآوری ۷۵ درصدی را رقم زده و بیت کوین نیز موفق شده تا بیش از ۲۰۰ درصد سودآوری را برای سرمایه‌گذاران خود به دنبال داشته باشد. اگر شما بر روی این دسته از رمز ارزها سرمایه گذاری کنید هم می‌توانید ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش داده و همین که از پتانسیل آنها نیز استفاده کنید.

در نگاه اول ممکن است این موضوع در ذهن شما پدیدار شود که سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال نیاز به سرمایه هنگفتی داشته باشد که اصلاً این تصور درست نیست. شما با سرمایه کم هم می‌توانید واحدهای کوچکتر بیت کوین و اتریوم را خریداری کرده و بر روی این ارزهای دیجیتال بزرگ هم سرمایه گذاری داشته باشید. از این گذشته رسیدن به یک سود مطمئن هرچند کمتر می‌تواند شرایط بهتری در بازار برای شما به دنبال داشته باشد.

اگر هم سرمایه شما خیلی زیاد نیست که سودآوری این دسته از ارزهای دیجیتال برای شما جذابیت‌های خیلی زیادی به دنبال داشته باشد می‌توانید بخشی از سرمایه‌های خود را روی آنها اختصاص داده و بخش دیگر آن را نیز برای خرید ارزهای دیجیتال با پتانسیل سودآوری بالاتر و ریسک بیشتر اختصاص دهید. این مهم علاوه بر کنترل و مدیریت سرمایه شما در بازار باعث اد پتانسیل سودآوری بیشتر برای آن شده و در نهایت یک سرمایه گذاری حرفه‌ای را برای شما رقم می‌زند.

۶- از انواع ارز دیجیتال انتخاب کنید

همچنین به عنوان یک نکته مهم دیگر درباره چیدمان بهترین سبد ارز دیجیتال در ۲۰۲۴ باید به انتخاب از میان انواع ارز دیجیتال اشاره داشته باشیم. در حال حاضر انواع ارز دیجیتال در دسته‌بندی‌های مختلف در بازار کریپتوکارنسی تعریف می‌شوند که هر یک از آنها جذابیت‌های خاص خود را داشته و برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. به عنوان مثال رزهای دیجیتال حوزه متاورس به دلیل جذابیت این حوزه در میان کاربران جهانی پتانسیل بالایی داشته و می‌توانیم سودآوری قابل توجهی را برای آنها در نظر بگیریم. همچنین ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ و ارزهای دیجیتال حوزه دیفای هم می‌توانند چنین شرایطی را داشته باشند.

این‌ها فقط مثال‌هایی از میان انواع ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی است که شما می‌توانید از هر یک از آنها برای سودآوری و سرمایه گذاری استفاده کرده و چند مورد از آنها را در سبد ارز دیجیتال خود داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است از میان دو یا چند ارز به دنبال انتخاب بهترین گزینه باشید که در این مواقع برای انتخاب گزینه مناسب بهتر است هم تنوع ارز دیجیتال موجود در سبد خود را بالاتر ببرید و هم به دنبال انتخاب گزینه باشید که بستر اولیه بهتری از نظر حوزه دارد.

البته این موضوع به این معنا نیست که شما ارزهای دیجیتال حوزه‌های مختلف کم طرفدار را نادیده بگیرید. به عنوان مثال باید سراغ ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ هم بروید و یا ارزهای دیجیتال حوزه بیمه را نیز دنبال نمایید. هر کدام از این انواع ارزهای دیجیتال در برهه‌ای از زمان ممکن است با جذابیت‌های خاص خود روبرو باشند. مثلاً در سال گذشته ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی به دلیل روی کار آمدن یک هوش مصنوعی بزرگ به عنوان چت جی‌ پی تی با جذابیت‌های بسیار زیادی روبرو شد و این دسته از رمز ارزها با سودآوری بسیار جذابی همراه بودند. نگاه این چنینی به بازار کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال تعریف شده در آن یک نگاه کاملاً حرفه‌ای است و شما از این طریق می‌توانید بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کنید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

ادامه دارد…

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.