بهترین زمان ترید در بازار فارکس | بهترین زمان ترید طلا – کانون بورس + جزئیات کامل

0 67

بهترین زمان ترید در بازار فارکس | بهترین زمان ترید طلا – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۷ از ۲۷ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین زمان ترید در بازار فارکس چه زمانی است و آیا انتخاب زمان معاملاتی تاثیری روی کیفیت معاملات ما خواهد داشت یا خیر؟ بهترین زمان ترید طلا در بازار چه تایمی در طول روز است و آیا بازه زمانی وجود دارد که در آن می‌توانیم با شرایط بهتری برای ترید این فلز گرانبها اقدام کنیم یا خیر؟ انتخاب بهترین زمان ترید در بازار فارکس برای حرفه‌ای‌ها بسیار لازم است و اگر به دنبال رسیدن به موفقیت در این بازار هستید حتماً باید دقت کنید که در هر زمانی و در هر ساعتی ترید نکنید. افراد تازه کار وقتی روش‌های معاملاتی در بازار فارکس آشنا می‌شوند با هیجان بسیار زیاد حساب معاملاتی خود را باز کرده و سریعاً سعی می‌کنند تا در هر لحظه‌ای از روز برای ترید در بازار اقدام کنند. اما اگر نکات بسیار مهمی که در سری مقالات آموزش رایگان فارکس با شما در میان گذاشتیم را مطالعه کرده باشید، به خوبی می‌دانید که ترید کردن همزمان خاص خود را دارد و شما نمی‌توانید در هر لحظه و در هر ساعتی از شبانه روز برای ترید کردن اقدام کنید.

سوال بسیار مهمی که از شما داریم این است که به نظر شما افراد حرفه‌ای در بازار فارکس در چه ساعتی ترید می‌کنند و بهترین روزها برای رسیدن به سود در این بازار چه روزهایی است؟ آیا حرفه‌ای‌ها در هر ساعتی دست به معامله زده و بازار را برای رسیدن به سود و پیدا کردن ستاپ‌های معاملاتی خود شخم می‌زنند یا اینکه به دنبال ترید کردن در ساعات بسیار مشخص و معینی در طول روز هستند و فقط در همین ساعات تریدهای خود را انجام می‌دهند؟ به راستی انتخاب زمان مناسب برای معامله‌گری در بازار فارکس به چه فاکتورهایی بستگی دارد و در هر لحظه و در هر ساعتی از این بازار چه شرایطی در آن حاکم است؟

آیا در انتخاب بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس هم لازم است تا شخصیت معامله‌گری خود را در نظر بگیریم و بر اساس نوع نگرش و هدف گذاری خود از معاملات این زمان را انتخاب کنیم یا اینکه نه انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا و ترید در فارکس برای همه شرایط یکسانی دارد؟ گوشه ذهنتان ممکن است این دیدگاه به وجود آمده باشد که شرایط معاملات کم ریسک و پر ریسک در زمان‌های مختلف در بازار فارکس با هم متفاوت است و اگر این موضوع واقعیت داشته باشد،انتخاب بهترین زمان برای ترید در فارکس به شخصیت معامله‌گری ما نیز مربوط خواهد شد. مثل اینکه موضوع بسیار پیچیده‌تر شد و اهمیت انتخاب ساعت معاملاتی برای فعالیت در این بازار در حال تبدیل شدن به یک چالش بسیار بزرگ برای کاربران است و خیلی‌ها به دنبال یک انتخاب بهینه و عالی برای این منظور هستند.

قرار نیست در این مقاله اسرار شگفت انگیز و پشت پرده بازار فارکس را برای شما بازگو کنیم اما نکات تجربی بسیار مهمی را با شما در میان خواهیم گذاشت که با استفاده از این نکات به راحتی می‌توانید در فرایند معاملاتی در این بازار شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید. نکته بسیار جالب درباره معامله‌گران بازار فارکس این است که بسیاری از آنها از دانش فنی خوبی برای معامله‌گری در این بازار برخوردار هستند اما به دلیل نداشتن تجربه کافی و عدم دقت به نکات بسیار ساده مانند انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا در فارکس معمولاً با اشتباهات زیادی مواجه شده و نمی‌توانند شرایط خوبی را برای خود رقم بزنند. در این مقاله در کنار شما هستیم تا به صورت کامل و جامع شرایط انتخاب بهترین زمان برای معامله‌گری در این بازار را با شما در میان گذاشته و در نهایت یک بار برای همیشه شما را از این دغدغه و از این چالش رها کنیم. با ما در کانون بورس همراه باشید.

بهترین زمان ترید در بازار فارکس

برای اینکه بهترین زمان ترید در بازار فارکس را با هم مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهیم لازم است تا ابتدا چند نکته بسیار مهم درباره شرایط معاملات در این بازار را با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا یا ترید در سایر لیست جفت ارزهای فارکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما باید تحت تاثیر این عوامل بهترین زمان را برای معاملات خود برگزینید. حالا احتمالاً پیش خود فکر می‌کنید که کدام فاکتورها و معیارها هستند که در انتخاب بهترین زمان برای معاملات در بازار فارکس می‌توانند ما را یاری نمایند و باید به بررسی آنها بپردازیم.

قبل از هر چیزی باید زمان معاملاتی در بازار فارکس را بدانید. بازار فارکس در تمام طول هفته باز نیست و علاوه بر این لازم به توضیح است که در ساعات مختلف نیز شرایط معامله‌گری در این بازار با هم فرق دارد.

در درجه دوم شما باید زمان مناسب برای معامله‌گری در این بازار را بر اساس جفت ارزی که به دنبال انجام ترید بر روی آن هستید انتخاب کنید. شرایط جفت ارزهای مختلف نیز در بازار فارکس در ساعات مختلف این بازار با یکدیگر متفاوت است و اینگونه نیست که شما هر جفت ارزی را در هر ساعتی معامله کنید.

ریسک معاملات و مقدار نوسانات جفت ارزها در ساعات مختلف هم با هم متفاوت است و بر این اساس که به دنبال انجام معاملات با ریسک بالا یا ریسک پایین هستید نیز باید به این موضوع اهمیت دهید.

همچنین انتخاب بهترین زمان برای معامله‌گری طلا یا سایر جفت ارزها در بازار فارکس به نوع سیستم معاملاتی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است خیلی از کاربران به دنبال انجام معامله بر روی هانت سشن ‌های فارکس باشند که در این صورت تایم معاملات آنها باید به صورت دقیق در نظر گرفته شود.

با در نظر گرفتن تمام این شرایط و ارزیابی تمام این موارد است که شما می‌توانید بهترین ساعات معاملاتی در طول روز را برای ورود و ترید در بازار فارکس در نظر بگیرید. البته نکات دیگری مانند انتخاب بهترین روز در طول هفته و در نظر گرفتن اخبار اقتصادی حاکم بر بازار فارکس را نیز باید در این باره مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت شما تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای شده و مانند افراد حرفه‌ای در زمان‌های مشخصی معامله کنید.

در ادامه این مقاله سعی داریم تا تک تک این موارد را به صورت مجزا مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت این دیدگاه را برای شما به وجود آوریم که در کدام ساعات در طول روز می‌توانید معاملات موفقی برای خود رقم بزنید و در چه ساعاتی روند معاملات شما چالش برانگیز خواهد شد. اما قبل از آن یک بار دیگر باید شما را با اهمیت انتخاب زمان مناسب برای انجام معامله در این بازار آشنا کنیم و به این نکته اشاره داشته باشیم که انتخاب این زمان حتی می‌تواند تاثیر فوق العاده زیادی بر روی وین ریت معاملات شما داشته و باعث شود تا درصد معاملات موفق شما در بازار حتی تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

بهترین زمان ترید در بازار فارکس

زمان فعالیت بازار فارکس

در اولین قدم باید درباره زمان فعالیت بازار فارکس و باز بودن این بازار با شما صحبت کنیم. البته در یک مقاله جداگانه قبلاً سشن ‌های معاملاتی بازار فارکس را با هم مرور کرده‌ایم و شما تقریباً می‌دانید که این بازار در چه ساعتی فعالیت می‌کند. بازار فارکس در بامداد روز دوشنبه و در ساعت ۱و ۳۰ نیمه شب با باز شدن بازار سیدنی استرالیا باز می‌شود و تا ساعات انتهایی روز جمعه در همین حوالی با بسته شدن بازار نیویورک بسته می‌شود و در تمام طول این مدت باز است.

دقت داشته باشید که فاصله بسته شدن بازار نیویورک در انتهای هر روز و باز شدن بازار سیدنی در بامداد هر روز یک گپ معاملاتی دارد و در این زمان معمولاً نمی‌توانید در بازار فارکس معامله کنید و به غیر از این تایم‌ها در تمام ساعات طول هفته امکان معامله‌گری و ترید در بازار فارکس وجود دارد. البته نه اینکه تمام ساعات برای ترید مناسب باشند اما امکان معامله‌گری در آنها در دسترس است.

در اولین قدم شما متوجه شدید که انتخاب بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس باید در چه ساعاتی انجام پذیرد و شما در چه ساعت‌هایی می‌توانید معاملات خود را در این بازار انجام دهید. حالا کم کم با بررسی سایر عوامل نوبت به این می‌رسد تا شما ساعات بهینه شده برای معاملات خود در بازار فارکس را انتخاب کنید. در ادامه این موارد را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشترین حجم معاملات در بازار فارکس

نکته بعدی که می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس باشد بررسی حجم معاملات است. دقت داشته باشید که هر چقدر حجم معاملات بالاتر باشد نقد شوندگی در آن زمان نیز بیشتر خواهد بود. همچنین علاوه بر نقد شوندگی نوسانات جفت ارزها نیز دقیقاً به حجم معاملات بستگی دارد و شما باید بر اساس اینکه به دنبال چه مقدار نوسانی هستید حجم معاملات جفت ارزها را در نظر بگیرید. بیایید با هم چند نکته بسیار مهم درباره استفاده از حجم معاملات برای تعیین بهترین زمان ترید طلا و بهترین زمان ترید در فارکس را با هم مرور کنیم.

در قدم اول باید یادآوری کنیم که هر جفت ارز مربوط به هر بازاری در تایم آن بازار می‌تواند حجم معاملات قابل توجهی داشته باشد و نوسانات زیادی را نیز در آن شاهد باشیم. به عنوان مثال کراس‌های دلار استرالیا در زمان بازار سیدنی می‌توانند نوسانات قابل توجهی داشته باشند و حجم معاملات کراس‌های این ارز در این ساعت بیشتر خواهد شد. همچنین چنین شرایطی برای سایر جفت ارزها مانند پوند انگلیس یا دلار نیوزیلند و حتی ین ژاپن نیز وجود دارد.

در زمان باز بودن بازار لندن و بازار نیویورک به دلیل تعداد بسیار زیاد کاربران معامله‌گر و همچنین وارد شدن حجم بسیار زیاد پول معمولاً تمام جفت ارزهای فارکس حجم معاملات بالایی دارند و امکان انجام معامله بر روی تمام آنها حتی با نوسانات قابل توجه نیز وجود دارد. با این حساب هر ارزی هم در ساعاتی که خود بازار مربوط به آن ارز باز است و هم در ساعات باز بودن بازار لندن و بازار نیویورک می‌تواند حجم معاملات قابل توجهی داشته باشد.

بیشترین حجم معاملات مربوط به طلا در زمان باز بودن بازار نیویورک است اما در تایم سشن لندن و البته سشن استرالیا هم به دلیل اینکه این کشور ذخیره طلای بسیار زیادی دارد شاهد انجام معاملات قابل توجهی بر روی طلا هستیم که می‌تواند نوسانات قابل توجهی را بر روی آن ایجاد کند.

به صورت کلی ترین حجم معاملات در بازار فارکس مربوط به بازار نیویورک است و بعد از آن بازار لندن و سپس بازار ژاپن و بازار سیدنی رتبه‌های بعدی را در حجم معاملات به خود اختصاص می‌دهند.

با توجه به اینکه ساعات معامله‌گری در بازار سیدنی و بازار ژاپن با سایر کشورهای جهان تفاوت‌های بسیار زیادی دارد معمولاً در این ساعات در سرتاسر دنیا شاهد ورود معامله‌گران به بازار فارکس نیستیم و تعداد معامله‌گران کمتری در فارکس ترید می‌کنند. در حالی که در تایم لندن و نیویورک تعداد معامله‌گران به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

با بررسی حجم معاملات جفت ارزهای مختلف در بازار فارکس و تاثیر این حجم معاملات بر روی مقدار نوسان آنها حالا کمی بهتر و حرفه‌ای‌تر می‌توانید بهترین زمان برای ترید در فارکس را انتخاب کنید و هدف نهایی خود در این باره نزدیک‌تر شده‌اید. البته هنوز کار ما تمام نشده و لازم است تا نکات بیشتری را نیز در این باره با شما در میان بگذاریم تا در نهایت بتوانید در انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا و جفت ارزها یک انتخاب عالی داشته باشید.

بهترین زمان ترید در بازار فارکس

ساعت ۱۰:۳۰ صبح با باز شدن بازار لندن

حالا نوبت به این رسیده تا کمی کاربردی‌تر و دقیق‌تر به بررسی ساعات معامله‌گری در بازار فارکس بپردازیم که در اولین قدم به معرفی شرایط معاملات بازار لندن می‌پردازیم. اگر بخواهیم سشن‌های معاملاتی در بازار فارکس را به سه دسته آرام، متوسط و وحشی تقسیم کنیم سشن بازار لندن در دسته دوم یعنی در دسته متوسط قرار می‌گیرد.

در ساعت ۱۰:۳۰ صبح هر روز که بازار لندن باز می‌شود، حجم معاملات به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و شاهد ورود معامله‌گران بیشتر و جدیدتر به بازار فارکس هستیم که همین موضوع می‌تواند نوسانات بیشتری را نسبت به بازار ژاپن و بازار استرالیا در بازار رقم بزند. در تایم معاملاتی لندن شما می‌توانید در تریدهای چند ساعته به سود خوبی برسید و بخش قابل توجهی از نوسانات جفت ارزها در طول روز در تایم لندن انجام می‌پذیرد. مسلماً  ارزهای مربوط به یورو و پوند انگلیس در این تایم بیشترین حجم معاملات را دارند و کراس‌های آنها با دلار آمریکا نیز تبدیل به جفت ارزهایی با بالاترین حجم معامله می‌شود.

با این حساب در زمان انتخاب بهترین زمان برای معامله‌گری در بازار فارکس علاوه بر نکات مربوط به زمانبندی شما باید جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان نمونه اگر به دنبال انجام معامله بر روی جفت ارزهای مربوط به دلار استرالیا هستید حتی در بازار سیدنی نیز می‌توانید شرایط معامله‌گری خوبی داشته باشید اما انجام معامله بر روی کراس‌های یورو در تایم سیدنی چندان شرایط خوبی برای شما رقم نخواهد زد.

البته قواعد مربوط به انتخاب جفت ارز و بهینه‌سازی زمان معامله‌گری بر اساس آن یک استثنا دارد و آن استثنا هم دلار آمریکا است. با توجه به اینکه دلار آمریکا در حال حاضر قدرتمندترین ارز جهان است و اکثر معاملات بین‌المللی بر اساس دلار آمریکا انجام می‌پذیرد به همین دلیل کراس‌های دلار آمریکا در تمام سشن‌های معاملاتی می‌توانند حجم قابل توجهی داشته باشند. حالا با توجه به این نکات و سایر نکاتی که درباره زمان معامله‌گری در بازار فارکس در اختیار شما قرار می‌دهیم بهتر می‌توانید زمان مناسب برای ترید در فارکس و طلا را برای خود برگزینید.

ساعت ۱۶:۳۰ با باز شدن بازار نیویورک

دربند قبلی سعی کردیم تا سشن‌های معاملاتی را بر اساس حجم معاملات و همچنین نوسانات جفت ارزها به سه دسته آرام، منطقی و وحشی تقسیم کنیم که سشن لندن در دسته دوم یعنی در شرایط منطقی و متوسط قرار گرفت. بازار نیویورک که در ساعت ۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر باز می‌شود، در دسته سوم این تقسیم بندی قرار گرفته و شاهد رفتارهای فوق العاده هیجانی و وحشیانه در بسیاری از جفت ارزها در تایم معاملاتی این بازار هستیم.

دقت داشته باشید که در درجه اول جفت ارزهای اصلی که مربوط به ارز دلار هستند بیشترین حجم معاملات و در قدم بعدی سایر جفت ارزها این بازار نوسانات قابل توجهی داشته و حتی شما می‌توانید در تایم‌های بسیار کوتاه چند دقیقه نیز سود خوبی از معاملات خود در این بازار به دست آورید. بسیاری از افرادی که به دنبال استفاده از سناپ‌های معاملاتی اسکالپ در بازار فارکس هستند از بازار نیویورک استفاده می‌نمایند که هم حجم معاملات بسیار بالایی دارد و هم نوسانات جفت ارزها نیز در این بازار بسیار زیاد است. البته برای سوینگ تریدرها خیلی فرقی نمی‌کند که از کدام بازار و در چه ساعتی معاملات خود را آغاز کنند اما برای کسانی که به دنبال انجام معاملات کوتاه‌تر در بازار فارکس هستند این نکته اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

بهترین زمان ترید در فارکس

به صورت کلی در این مقاله به دنبال این هستیم که تمام جزئیات لازم برای انتخاب بهترین زمان ترید در بازار فارکس را در اختیار شما قرار دهیم و تمام فاکتورها و المان‌های لازم برای این انتخاب را به صورت تک به تک با هم بررسی می‌کنیم. اما حالا که صحبت از زمان معامله‌گری در بازار نیویورک شد لازم دانستیم تا یک نکته بسیار مهم درباره انتخاب بهترین زمان ترید طلا و سایر جفت ارزها در بازار فارکس با شما در میان بگذاریم.

اگر واقعیت را بخواهید انتخاب بهترین زمان برای معامله‌گری در این بازار تحت تاثیر تمام شرایط ممکن است برای هر فردی و هر سیستم معاملاتی متفاوت باشد اما اگر ما بخواهیم فقط و فقط یک پاسخ برای انتخاب این زمان به شما ارائه کنیم از نظر ما بهترین زمان ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر همزمان با باز شدن نیویورک تا ساعت ۸:۳۰ شب است که بازار نیویورک و بازار لندن به صورت همزمان باز هستند و بالاترین حجم معاملات در بازار فارکس در همین زمان انجام می‌پذیرد.

البته این نکته برای این منظور نبود که شما را هم دعوت به انجام معامله دقیقاً در همین زمان نماییم و شما باید اس تمام فاکتورها و معیارهایی که در حال بررسی آنها هستیم به این انتخاب دست بزنید اما این نکته را می‌توانیم مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته این مقاله برای شما در نظر بگیریم. اسکالپ در بازار فارکس در این تایم می‌تواند بیشترین کیفیت را برای شما به وجود آورد.

بهترین زمان ترید در بازار فارکس

اگر به تریدهای آرام علاقه دارید بازار توکیو

آن دسته از کاربرانی که به تریدهای آرام علاقه دارند و سعی دارند تا در یک روند منطقی‌تر ولی در یک بازه زمانی طولانی‌تر چند ساعته، اسکالپ‌های خود را انجام دهند، می‌توانند سراغ بازار توکیو بروند. با توجه به اینکه تعداد تریدرهای کمتری در بازار توکیو فعال هستند و حجم نقدینگی در این بازار پایین‌تر است سرعت نوسانات و همچنین میانگین حرکت نوسانات در این بازار کمتر از بازار لندن و بازار نیویورک است و به همین دلیل شاهد رفتارهای خیلی هیجانی در آن نیستیم.

اخبار اقتصادی بسیار مهم و اصلی مربوط به بازار فارکس معمولاً در بازار لندن و بازار نیویورک به وقوع می‌پیوندند و در بازار توکیو چندان خبری از این موارد هم نیست و به همین دلیل خیلی نگران شنیدن خبرهای اقتصادی قرمز مربوط به این بازار هم نخواهید بود. البته این موضوع به این معنا نیست که شما هر ارزی را در بازار توکیو بخرید در نهایت می‌توانید آن را با سود ببندید و یا خبری از ریسک سرمایه‌ گذاری در بازار فارکس در این سشن معاملاتی وجود نداشته باشد. بلکه فقط عرض کردیم که نوسانات جفت ارزها در بازار توکیو نسبت به بازار لندن و بازار نیویورک کمتر است و همچنان شما در حال ترید در بازار فارکس هستید و ریسک معاملاتی بسیار بالایی فرایند معاملاتی شما را تهدید می‌کند.

بهترین زمان برای ترید طلا

کم کم اطلاعات و دانسته‌های اصلی و مهم برای انتخاب بهترین زبان برای ترید در بازار فارکس را در اختیار شما قرار دادیم و حالا نوبت به این رسیده تا برخی نکات تجربی را نیز در این باره با شما در میان بگذاریم که دقت به آنها باعث می‌شود تا انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا و سایر جفت ارزها در این بازار برای شما ساده‌تر و بهتر شود. در اولین نکته نوبت به بررسی بهترین زمان برای ترید طلا می‌رسد که البته خودتان هم می‌توانید با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، امکان انتخاب چنین زمانی را برای معامله‌گری داشته باشید.

به صورت کلی طلا یک جفت ارز بسیار وحشی در بازار فارکس محسوب می‌شود و نوسانات بسیار زیادی را در طول روز از خود نشان می‌دهد و به همین دلیل سرمایه‌ گذاری و ترید بر روی آن ممکن است چالش‌هایی به مراتب بیشتری نسبت به سایر جفت ارزهای بازار فارکس داشته باشد و حتی ریسک سرمایه‌ گذاری بر روی آن نیز بسیار بیشتر است. با این حال حتی در بازار توکیو و بازار سیدنی نیز ممکن است شاهد نوسانات قابل توجهی برای طلا باشید زیرا معامله‌گران جهانی همیشه علاقه به معامله و خرید و فروش طلا دارند.

بیشترین نوسانات طلا معمولاً در بازار نیویورک رخ می‌دهد و در ابتدای باز شدن این بازار و در همان تایمی که بازار لندن هم باز است شاهد نوسانات شدید طلا در طول روز خواهید بود. البته نمودار قیمت طلا به شدت تحت تاثیر اخبار اقتصادی مربوط به بازار فارکس هم می‌باشد و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً در زمان اعلام اخبار اقتصادی از ترید بر روی طلا پرهیز کرده و یا حداقل با مدیریت ریسک بسیار قوی‌تر شرایطی را برای خود به وجود آورید که نگران از دست رفتن سرمایه‌های خود نباشید.

با این حساب اگر ریسک پذیری بسیار بالایی دارید و به دنبال این هستید که در یک تایم بسیار کم سود خوبی از نوسانات طلا به دست آورید می‌توانید در سشن نیویورک طلا ترید کنید، ولی اگر به دنبال ریسک کمتر و انجام معاملات منطقی‌تر بر روی طلا هستید می‌توانید سراغ بازار لندن و یا توکیو بروید. در تایمی که بازار سیدنی و بازار توکیو به صورت همزمان باز هستند نیز می‌توانید با ترید طلا شرایط خوبی را برای معاملات خود به دست آورید. البته این موضوع مستلزم استفاده از استراتژی‌ های ترید طلا در بازار فارکس است و اگر شما از استراتژی‌های معاملاتی مختص طلا استفاده نکنید نمی‌توانید سودآوری قابل توجهی را در این بازار به دست آورید.

بهترین زمان ترید طلا

بهترین روز ترید در فارکس

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در زمان انتخاب بهترین زمان برای معامله‌گری در بازار فارکس باید به آن دقت داشته باشید انتخاب بهترین روز برای این منظور است. البته قصد نداریم معاملات شما را در بازار فارکس محدود به روز خاصی کنیم اما نکاتی را در ادامه با شما در میان می‌گذاریم که می‌تواند شرایط بهتری را از این بابت برای شما به وجود آورد..

به عنوان نکته اول باید اشاره داشته باشیم که در روز دوشنبه و در ساعات ابتدایی صبح که هنوز بازار نیویورک باز نشده حجم معاملات در بازار فارکس به میزان قابل توجهی پایین است و ممکن است ترید کردن در این ساعات برای شما چالش‌های بیشتری را به دنبال داشته باشد. البته نه اینکه در روز دوشنبه نمی‌توانید فرصت‌های معاملاتی در بازار پیدا کنید اما احتمال شکست خوردن استراتژی‌های معاملاتی در این روز برای شما نسبت به سایر روزها بیشتر است.

در روزهایی که در کشورهای بزرگ اقتصادی مانند آمریکا بانک‌ها به دلیل تعطیلات رسمی تعطیل هستند نیز بهتر از ترید کردن را فراموش کنید. البته در این روزها ممکن است به دلیل باز بودن بازار سایر کشورها امکان معامله‌گری در بازار فارکس برای شما وجود داشته باشد اما به دلیل بسته بودن بازار اقتصادی کشورهای بزرگ حجم معاملات در بازار فارکس به میزان قابل توجهی کم خواهد بود و همین موضوع می‌تواند تبدیل به یک هشدار برای معاملات شما شود.

نکات بعدی درباره انتخاب بهترین روز برای ترید در فارکس به بررسی شرایط روزهای جمعه و چهارشنبه برمی‌گردد که در ادامه به صورت مجزا به بررسی این دو روز معاملاتی در این بازار می‌پردازیم و نکات آن را با شما در میان می‌گذاریم.

بهترین زمان ترید طلا
بهترین زمان ترید طلا

جمعه ها ترید تحت تاثیر اخبار

درصد قابل توجهی از اخبار اقتصادی مهم مربوط به بازار فارکس در روز جمعه اعلام می‌شود و این روز را می‌توانیم روز اخبار اقتصادی در بازار فارکس بدانیم. البته نه اینکه فقط جمعه‌ها خبر داشته باشیم اما روزهای جمعه معمولاً خبر داریم و معمولاً هم اخبار مهم اقتصادی در روز جمعه اعلام می‌شوند. بسیاری از داده‌های اقتصادی کشور آمریکا در روز جمعه اعلام می‌شود و اعلام این داده‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی روند جفت ارزهای مختلف در بازار فارکس داشته باشد.

اخبار مربوط به هر ارز معمولاً روی جفت ارز مربوط به آن تاثیر دارد اما اخبار مربوط به دلار آمریکا معمولاً بر روی کل بازار فارکس تاثیر خود را خواهد گذاشت. به عنوان مثال وقتی یک خبر مهم اقتصادی در کشور استرالیا وجود دارد تنها جفت ارزهای مربوط به دلار استرالیا تحت تاثیر قرار می‌گیرند و ممکن است نوسانات بسیار شدیدی داشته باشند، اما وقتی یک خبر مهم اقتصادی در بازار آمریکا اعلام می‌شود، ممکن است علاوه بر دلار آمریکا سایر جفت ارزها نیز با نوسانات قیمتی قابل توجهی روبرو شوند. بسیار مهم است که شما برای زمان‌های اعلام خبر در بازار فارکس حتماً از راهکارهای منطقی و سیستم‌های مدیریت ریسک استفاده کنید تا اخبار اقتصادی حاکم بر بازار فارکس معاملات شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

دوشنبه ها بازار را رصد کنید

نکته بسیار مهمی که درباره روزهای دوشنبه در بازار فارکس باید به آن اشاره داشته باشیم این است که روندها در روز دوشنبه معمولاً روند واقعی نیستند و ممکن است معامله‌گری در این روز شما را فریب دهد. البته برای کسانی که به دنبال معاملات اسکالپ هستند و در تایم فریم‌های بسیار پایین یک دقیقه تا ۱۵ دقیقه ترید می‌کنند، روندهای کلی بازار چندان اهمیت ندارد. اما کسانی که در تایم فریم‌های بالاتر به عنوان سویینگ ترید وارد معاملات بازار فارکس می‌شوند، حتما باید معاملات خود را بر اساس روندهای کلی بازار در نظر بگیرند و به همین دلیل دقت به روندهای ایجاد شده در روز دوشنبه ممکن است باعث ایجاد چالش‌هایی برای تشخیص جهت دقیق روند برای آنها شود.

بهترین اقدام این است که شما در روزهای دوشنبه بازار را رصد کرده و نمودار قیمت جفت ارزهای مختلف را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهید و درباره شرایط ترید و معامله‌گری در آنها در روزهای آتی هفته تصمیم‌گیری کنید. این روش ترید باعث می‌شود تا شما بتوانید تمام ستاپ‌های معاملاتی خود را بر روی جفت ارزهای مورد نظر بررسی و آنالیز کرده و دقیقاً بدانید که در چه روزی و در چه ساعتی ممکن است ستاپ معاملاتی شما عمل کند.

بهترین زمان ترید طلا

چهارشنبه ها سوآپ چند برابر می شود

حتما درباره سوآپ در بازار فارکس شنیده‌اید. سوآپ در واقع هزینه ای است که شما از بابت تسویه حساب میان بانک ها بزرگ بر اساس تفاوت میان نرخ بهره در هر ۲۴ ساعت پرداخت می کنید. در انتهای هر روز معاملاتی و در ساعات مشخص این تسویه میان بانک های بزرگ جهانی انجام می پذیرد و با توجه به اینکه نرخ بهره در بانک های مرکزی کشورهای مختلف با هم متفاوت است، از این رو در نرخ تسویه ممکن است خریدار و فروشنده ذینفع یا متضرر شوند. اگر شما خریدار جفت ارزی باشید که نرخ بهره ارز پایه آن بیشتر باشد، در این تسویه کمی سود به دست می آورید که این سود به حساب شما واریز می شود و اگر فروشنده همین جفت ارز باشید، کمی از دارایی شما از بین خواهد رفت و آن هم بابت همین تسویه سوآپ است.

دقت داشته باشید که نرخ تسویه سوآپ فقط به حساب هایی می رسد که در ساعت تسویه حساب، معامله آنها باز باشد. حتی اگر شما یک ثانیه قبل از تسویه حساب هم معامله خود را ببندید، دیگر مشمول سوآپ شبانه نخواهید بود. البته بسیاری از کاربران ایرانی هم هستند که از حساب های سوآپ فری استفاده می نمایند که برای این دسته از افراد سوآپ شبانه اعمال نمی شود. همچنین لازم به توضیح است که بسیاری از حساب های سوآپ فری معمولا کارمزدها و اسپردهای بالایی دارند و ممکن است برای ترید اصلا مناسب نباشند. به همین دلیل نباید روی آنها حساب کنید.

در مجموع شما می توانید با اتخاذ ستاپ های معاملاتی و تریدهای کوتاه که تمام فرایند آن در طول روز انجام پذیرد، از پرداخت سوآپ خود را آزاد کنید. سوآپ معمولا در ساعات پایانی شب تسویه می شود و تا  آن زمان اگر شما معاملات خود را ببندید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. البته جفت ارزهایی هم هستند که در طول روز یا دو بار در روز تسویه سوآپ دارند. جفت ارزهایی کراس NZD یا دلار نیوزلند چنین شرایطی دارند.

اصل موضوع اینجاست که با توجه به اینکه روزهای شنبه  و یکشنبه بازار فارکس تعطیل است، در این دو روز معاملات باز هیچ سوآپی نمی خورند، اما در روز چهارشنبه سوآپ این معامله نیز تسویه می شود. به این معنی که در روز چهارشنبه نرخ سوآپ ۳ برابر شرایط عادی است و سوآپ روز شنبه و یکشنبه نیز در این روز محاسبه و تسویه می شود. با این حساب اگر شما در روز چهارشنبه در بازار فارکس ترید کنید و ترید شما در طول شب نیز باز بماند، ۳ برابر بیشتر سوآپ پرداخت خواهید کرد که این موضوع می تواند به ضرر مشا تمام شود. به همین دلیل باید به آن دقت کافی داشته باشید. این موضوع هم می تواند در انتخاب بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس به شما کمک کند.

حرفه ای ها چه زمانی ترید می کنند

ممکن است این سوال هم در ذهن شما ایجاد شده باشد که افراد حرفه‌ای در بازار فارکس در چه ساعتی ترید می‌کنند و معمولاً در چه روزهایی معاملات خود را در بازار آغاز می‌کنند؟  برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید دو نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که اتفاقاً بسیار اهمیت دارند و پاسخ این سوال دقیقاً تحت تاثیر آنها قرار دارد.

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که وقتی صحبت از افراد حرفه‌ای می‌شود آنها معمولاً خیلی درگیر احساسات و هیجانات بازار نشده و حتی در بهترین و بدترین زمان‌های معاملاتی در بازار فارکس نیز می‌توانند تصمیمات خوبی برای معاملات خود بگیرند. با این اوصاف ممکن است حتی یک تریدر حرفه‌ای یک زمان مشخص هم برای معامله در طول روز نداشته باشد.

از طرفی دیگر نکته دیگری که می‌تواند در انتخاب زمان مناسب برای معامله‌گری در بازار فارکس توسط حرفه‌ای‌ها اهمیت داشته باشد ستاپ معاملاتی آنها است. برخی از تریدرهای بزرگ فارکس با توجه به ستاپ معاملاتی جذابی که دارند حتی در عتی می‌توانند از این ستاپ‌ها برای معامله‌گری استفاده کنند و خود را محدود به زمان خاصی نمی‌کنند.

بهترین زمان ترید طلا

کلام آخر

نظر شما درباره شرکت در دوره حضوری ترید فارکس چیست؟ نکات و مسائل بسیار مهمی درباره معامله‌گری در بازار فارکس وجود دارد که انتخاب بهترین زمان برای ترید فارکس و بهترین زمان برای ترید طلا یکی از ساده‌ترین نکات مربوط به معامله‌گری در این بازار محسوب می‌شود. دقیقاً مانند انتخاب بهینه‌ترین زمان برای معامله‌گری در این بازار شما باید درباره سایر نکات و موارد مهم نیز یک تصمیم‌گیری دقیق و کامل داشته باشید و این امر مستلزم حضور شما در یک دوره آموزشی کامل و جامع است.

چه در دوره حضوری آموزش فارکس و چه در پکیج آنلاین آموزش فارکس  می‌توانید تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در این بازار را به دست آورید و مانند یک فرد حرفه‌ای و با تجربه معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید. در این دوره‌ها ما سعی کرده‌ایم تا علاوه بر تمام آموزش‌های لازم برای دانش تکنیکالی و فاندامنتالی معامله‌گری در بازار فارکس، تجربیات ارزنده خود را از سال‌ها معامله‌گری در این بازار نیز با شما در میان بگذاریم و حتی در کارگاه‌های عملی همراه با شما در بازار ترید کنیم. شرکت در این دوره می‌تواند ذهن شما را تبدیل به یک ماشین پول‌سازی در بازار فارکس کند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم اگر نقطه نظری درباره انتخاب بهترین زمان ترید در بازار فارکس دارید و یا تجربه‌ای از انتخاب بهترین زمان ترید طلا دارید می‌توانید آنها را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. همچنین اگر نکته‌ای در ذهن خود دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد آن را نیز با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت این مقاله برای اشاعه دانش‌های بیشتر به روز رسانی شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.