بهترین استراتژی فارکس برای طلا | 4 استراتژی عالی – کانون بورس + جزئیات کامل

0 8

بهترین استراتژی فارکس برای طلا | 4 استراتژی عالی – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۴۰ از ۴۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست و چگونه می‌توانیم برای ترید طلا در فارکس بهترین شرایط را برای خود فراهم آوریم؟ انتخاب یک استراتژی مناسب برای ترید طلا در فارکس اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت داشته و اگر شما به این نکته توجه نداشته باشید، ممکن است تحت تاثیر نوسانات بسیار شدید قیمت طلا دارایی خود را از دست بدهید و کیفیت معامله‌گری خوبی را برای خود رقم نزنید. برای کسانی که از میان تمام جفت ارزهای فارکس و کامودییتی‌ها در این بازار به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی طلا هستند، این موضوع کاملاً محسوس بوده و آنها به اهمیت انتخاب یک استراتژی مناسب برای ترید طلا پی برده‌اند.

در این بین استراتژی‌های بسیار زیادی برای ترید طلا در فارکس وجود دارد که برخی از آنها کیفیت لازم را نداشته و استفاده از آنها برای ترید طلا وین ریت مناسب را به دنبال نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید با توجه به اینکه نوسانات قیمت طلا نسبت به جفت ارزهایی مانند یورو به دلار بسیار بیشتر است از این رو نمی‌توان از هر استراتژی معاملاتی برای ترید آن استفاده کرد. بهترین استراتژی فارکس برای طلا حتماً باید شرایط خاص خود را داشته و از نظر سنخیت با روند نوسانات قیمت طلا شرایط خوبی داشته باشد.

با توجه به چالش‌های بسیار زیادی که بسیاری از کاربران برای انتخاب بهترین استراتژی فارکس برای طلا دارند، از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع به این موضوع پرداخته و در کنار معرفی بهترین استراتژی‌ها برای معامله‌گری و روی طلا در بازار فارکس، نکات لازم برای ترید هرچه بهتر روی طلا را نیز با شما در میان بگذاریم. نکاتی که در این مقاله با شما در میان خواهیم گذاشت همگی کاملاً حرفه‌ای بوده و از روی تجربه بسیار بالای اساتید ما در کانون بورس به دست آمده‌اند.

دقت داشته باشید که این مقاله به هیچ وجه یک مقاله معمولی نیست و توصیه می‌کنیم که به جای مطالعه روزنامه‌وار آن، حتماً مطالب بیان شده در این مقاله را به صورت کامل و جامع مطالعه کرده و روش‌های بیان شده برای معامله‌گری برای طلا را در بازار تست کنید. با بک تست گیری از این استراتژی‌ها به راحتی می‌توانید به قدرت آنها پی برده و با استفاده از آنها در بازار تجربه بسیار جذابی را برای معامله‌گری برای طلا به دست آورید. البته لازم است تو حتماً تمرینات لازم برای استفاده بهینه از این استراتژی‌ها را داشته و با به کارگیری آنها در حساب دمو در قدم اول به تسلط کافی در این باره برسید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

وقتی صحبت از بهترین استراتژی فارکس برای طلا می‌شود در قدم اول باید بررسی کنیم که چنین استراتژی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و اصلاً ترید طلا در بازار فارکس چه شرایطی را به خود می‌بیند؟ در مقدمه مقاله اظهار داشتیم که از هر استراتژی معاملاتی در بازار فارکس نمی‌توان برای ترید طلا استفاده کرد و استراتژی‌هایی که برای معاملات طلا مناسب باشند حتماً باید شرایط کاملاً متفاوتی داشته و عملاً نمی‌توان از استراتژی‌های یکسان برای معامله بر روی طلا و جفت ارزهایی مانند یورو به دلار استفاده کرد.

البته نه اینکه ماهیت این استراتژی‌ها به صورت کامل با یکدیگر متفاوت باشد اما به هر حال شما باید تغییراتی را در یک استراتژی معمولی بدهید تا امکان استفاده بهینه از آن در معاملات طلا وجود داشته باشد. طلا یک جفت ارز وحشی در معاملات بازار فارکس محسوب می‌شود و نوسانات بسیار شدیدی را برای آن شاهد هستیم. یکی از بیشترین میزان نوسانات در طول هر روز در بازار فارکس متعلق به طلا بوده و به وجود آمدن اخبار اقتصادی و سیاسی حاکم بر جهان هم می‌تواند این نوسانات را به میزان قابل توجهی تشدید کند.

اگر شما از یک استراتژی ثابت هم برای ترید طلا و هم برای ترید جفت ارزی مانند یورو به دلار استفاده کنید، عملاً با حد ضررهای بسیار بزرگی روبرو شده و حتی یک معامله زیان آور برای شما ممکن است ضررهای بسیار سنگینی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل خیلی از اساتید پیشنهاد می‌کنند که افراد مبتدی در زمان ورود به بازار فارکس از طلا برای ترید استفاده نکرده و در قدم اول سراغ جفت ارزهایی بروند که با نوسانات کمی روبرو بوده و ریسک آنها در معاملات کمتر است.

طلا در هر روز در شرایط معمولی می‌تواند تا ۲۰۰ پیپ نوسان را با خود همراه کند. این میزان را مقایسه کنید با یورو به دلار که در بهترین شرایط ممکن تا ۷۰ پیپ در هر روز نوسان را تجربه می‌کند. البته در روزهایی که اخبار بسیار بزرگ اقتصادی و سیاسی را در جهان داشته باشیم طلا حتی می‌تواند تا ۲ تا ۳ برابر این مقدار هم در یک روز نوسان داشته باشد. این نوسان بسیار زیاد باعث شده تا ریسک معاملات برای طلا افزایش پیدا کند و از این گذشته حد ضررهای بسیار بزرگی را در استراتژی‌های معاملاتی در آن شاهد باشید.

شاید برای کسانی که به تجربه کافی و کامل برای ترید طلا رسیده و در حال حاضر رفتارشناسی دقیقی از طلا دارند، سودآوری بسیار جذاب شده و آنها می‌توانند از طلا به سودهای بسیار عالی برسند. اما برای کسانی که هنوز به این شرایط نرسیدند در قدم اول لازم است تا یک استراتژی مناسب استفاده کرده و با تمرین و تسلط به استراتژی مورد نظر شرایط خود را برای معاملات طلا بهبود بخشند. در ادامه ویژگی‌های بسیار مهمی را با شما در میان می‌گذاریم که برای ترید طلا به آنها نیاز دارید و استفاده از آنها باعث می‌شود تا معاملات شما بر روی طلا بهینه‌تر شود.

۱- ورود سریع و چابک

اولین ویژگی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم ورود سریع و چابک به معامله است. ورود سریع و چابک به معاملات در طلا اهمیت بسیار زیادی داشته و مزیت‌های خیلی زیادی را نیز برای معاملات شما ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه طلا نوسانات زیادی را در طول روز تجربه می‌کند اگر شما بتوانید یک ورود سریع و چابک به معاملات داشته باشید عملاً با مزیت‌های زیر روبرو خواهید شد:

به عنوان یکی از مهمترین مزیت‌ها باید یادآور شویم که ورود سریع و چابک باعث می‌شود تا حد ضرر معاملات شما در طلا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و نگرانی از بابت ضررهای سنگین را در این معاملات نداشته باشید.

همچنین طلا نشان داده که ممکن است مسیر رفته را در یک بازه زمانی چند ساعته سریعاً برگردد و اگر شما ورود چابکی داشته باشید می‌توانید حتی در تایم فریم‌های کوتاه هم سود قابل توجهی از معاملات خود به دست آورید.

ورود سریع و چابک به معاملات در نمودار و قیمت طلا باعث می‌شود تا زمانی که معامله‌گران در حال تصمیم گیری برای ورود یا عدم ورود به معامله هستند شما سود خود را به دست آورده و در حال خروج از بازار باشید.

البته مسلماً ورود چابک و سریع به یک معامله معایب خود را نیز داشته و ممکن است این موضوع باعث شود تا شما وارد معاملاتی با ریسک زیاد شده و قبل از اینکه تاییدیه لازم را به دست آورید معامله خود را باز کنید. به همین دلیل شما باید استراتژی‌های استفاده کنید که ا وجود ورود چابک و سریع به معامله همچنان ریسک خیلی بالایی نداشته باشند و بتوان از آن برای ترید با شرایط بسیار ایده‌آل استفاده کرد. پس اگر اذان داریم که برای انجام معاملات طلا در بازار حتماً باید سراغ استراتژی‌های با امکان ورود چابک و سریع بروید به هیچ وجه به این معنا نیست که ریسک معاملات خود را افزایش دهید بلکه باید استراتژی معاملاتی شما قدرتی داشته باشد که حتی در شرایط ورود چابک و سریع هم همچنان وین ریت بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۲- خروج به موقع

ویژگی مهم دوم برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا امکان خروج به موقع و سریع از بازار است. همانطور که در بالا اشاره کردیم طلا یک جفت ارز وحشی محسوب می‌شود و ممکن است در مدت زمانی بسیار کوتاه تمام مسیر رفته در یک روند را بازگردد. از این رو اگر شما از استراتژی‌های معمولی استفاده کنید که برای خروج از بازار و گرفتن حد سود نیاز به تاییدیه‌های لازم دارند عملاً ممکن است تمام سودهای خود را به طلا تقدیم کنید.

در این بین استراتژی‌هایی که خروج به موقع و سریع را در بازار برای شما رقم می‌زنند می‌توانند گزینه‌های بهتری برای ترید طلا باشند. البته خروج سریع از معاملات در بازار فارکس معایب خاص خود را نیز داشته و باعث می‌شود تا عملاً شما ر برخی از مواقع نتوانید روندهای خیلی بزرگ را شکار کنید و سود به وجود آمده در بازار بی‌نصیب باقی بمانید. اما فراموش نکنید که گرفتن بخشی از روند و یک سود مناسب از یک روند بسیار بهتر از این است که شما تمام سود گرفته شده را به بازار پس بدهید و حتی یک معامله سودآور را با زیان ببندید.

متعاقباً استراتژی‌هایی برای منظور مناسب هستند که فرایند خروج آنها از معاملات بر روی طلا به حالت پندینگ باشد. به این معنا که شما در همان لحظه‌ای که وارد یک معامله بر روی طلا می‌شوید حد سود خود را در یک منطقه مناسب قرار داده و در نهایت بتوانید سود حاصل از معامله خود را با رسیدن قیمت به نقطه مورد نظر به دست آورید. این مهم هم یکی از وجه تماس‌های اصلیه استراتژی‌های مناسب برای ترید طلا در فارکس با استراتژی‌های معمول در این بازار خواهد بود.

۳- ریوارد به ریسک بالا

طلا با نوسانات بسیار شدیدی در طول روز همراه است و این مهم باعث شده تا امکان رسیدن به ریوارد به ریسک‌های بالا با استفاده از فرایند ترید در طلا وجود داشته باشد. به همین دلیل بهتر است از استراتژی‌هایی برای ترید طلا استفاده کنید که نسبت ریوارد به ریسک بسیار بالایی داشته باشد و بتوان از آنها برای ترید برای رسیدن به سودهای بسیار جذاب در روند طلا استفاده کرد.

البته منظور ما از نسبت ریوارد به ریسک‌های بالا این نیست که شما در یک استراتژی با حد ضرر ۵۰ پیپی به دنبال گرفتن یک سود ۱۰۰۰ پیپی باشید. بلکه اگر حد ضرر شما در یک معامله تنها ۱۰ می‌باشد و به دنبال رسیدن به یک سود ۶۰ بی پی باشید عملاً شما نسبت ریوارد به ریسک ۶ را به دست خواهید آورد که یک ریوارد به ریسک بسیار جذاب برای معاملات بازار فارکس محسوب می‌شود. با توجه به اینکه امکان گرفتن نسبت ریوارد به ریسک بالا در معاملات بازار طلا وجود دارد از این رو شما می‌توانید به راحتی با استفاده از این مزیت سودهای بسیار جذابی را برای خود رقم زده و با استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه مناسب سود هنگفتی را به دست آورید.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا یک مثال بسیار ساده را برای شما مطرح کنیم. فرض کنید که شما با یک استراتژی با وین ریت ۵۰ درصد در حال ترید بر روی طلا در بازار فارکس هستید و قط وارد معاملاتی می‌شوید که نسبت ریوارد به ریسک بالای ۵ داشته باشند. در این حالت اگر از هر ۱۰ معامله شما در ۵ معامله شکست بخورید و در ۵ معامله موفق شوید سود بسیار جذابی را به دست خواهید آورد. با توجه به اینکه نسبت ریوارد به ریسک برای شما حداقل ۵ است از این رو در معاملاتی که ضرر می‌کنید تنها یک ضرر معمولی را تجربه خواهید کرد در حالی که با هر سود تا ۵ برابر ضرر مورد نظر به سود می‌رسید. در واقع در این وضعیت یکی از سودهای شما تمام ۵ ضرر قبلی را جبران خواهد کرد و چهار معامله شما با وینریت بسیار بالا به سود خواهد نشست.

به همین دلیل است که ترید طلا برای معامله‌گران در بازار فارکس جذاب شده و اگر شما بتوانید به یک استراتژی مناسب و با کیفیت برای معامله‌گری بر روی طلا برسید می‌توانید این فلز گرانبها را با شرایط بسیار ایرادی در معاملات بازار ترید کرده و سود هنگفتی را برای خود ایجاد نمایید.

۴- حد ضرر کم

چهارمین ویژگی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم این است که استراتژی معاملاتی شما باید حد ضرر بسیار کمی داشته باشد. اگر شما در یک استراتژی معاملاتی منتظر بمانید که فیلترهای بسیار متعددی حاکم شده و شما به وضعیت مطلوبی در معاملات طلا برسید عملاً حد ضرر معاملات شما بزرگ خواهد شد. به صورت کلی استفاده از فیلترهای بیشتر در ترید طلا باعث می‌شود تا حد ضرر شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و عملاً این استراتژی کیفیت لازم برای ترید طلا در بازار فارکس را نخواهد داشت.

البته یک نکته بسیار مهم درباره حد ضرر در معاملات طلا را باید به آن اشاره کنیم این است که اگر شما حد ضررهای بسیار کمی را برای معاملات طلا در نظر بگیرید و این حد ضررها کیفیت لازم را نداشته باشند، معاملات شما با زیان بسته شده و حتی اگر روند در جهت دلخواه شما حرکت کند باز هم نمی‌توانید به سود برسید. بنابراین منظور ما از حد ضرر کم در معاملات طلایی نیست که شما حد ضرر خود را به میزان قابل توجه کاهش دهید بدون اینکه از نظر تکنیکالی آن را بررسی کرده باشید.

شما باید از معاملاتی استفاده کنید که حد ضرر معمولی آنها شرایط مطلوبی به خود گرفته و فاصله مناسبی از ورود شما به بازار داشته باشد و در عین حال خیلی زیاد هم نباشد. این موضوع به این دلیل است که طلا یک جفت ارز وحشی است و هر لحظه ممکن است در هر شرایطی یک سورپرایز برای معامله‌گران در بازار ایجاد کند. اگر شما بتوانید از استراتژی‌هایی استفاده کنید که حد ضرر کمی داشته باشند عملاً می‌توانید با این نوسانات خود را منطبق کرده و معاملاتی در طلا داشته باشید که زیان خیلی زیادی برای شما به دنبال نداشته و در عوض سود قابل توجهی داشته باشد.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۵- وین ریت بالا

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهمی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم وین ریت بالا است. هرچند در بالا با یک نکته مدیریت سرمایه اشاره کردیم که با یک استراتژی معمولی ما با نسبت ریوارد به ریسک بالا می‌توان در معاملات طلا به موفقیت قابل توجهی رسیدن اما اگر شما نتوانید با نسبت ریوارد به ریسک بالا در لا ترید کنید عملاً چالش‌های بسیار زیادی برای شما به وقوع خواهد پیوست و لازم است تا حتماً از یک استراتژی استفاده کنید که وین ریت بالایی داشته باشد.

داشتن وین ریت بالا باعث می‌شود تا شما با خیال راحت‌تری معاملات طلا را در پیش بگیرید و نگران از بین رفتن دارایی‌های خود نباشید. حالا لازم است مثال بالا را با یک سیستم مدیریت سرمایه معمولی و نسبت ریوارد به ریسک یک به یک اما این بار با یک استراتژی معاملاتی با وین ریت بالا ارزیابی کنیم.

فرض کنید شما تنها به دنبال انجام معاملاتی در بازار هستید که نسبت ریوارد به ریسک آنها ۱ به یک است اما استراتژی معاملاتی شما درصد موفقیت ۸۰ را برای شما رقم می‌زند. در این حالت از هر ۱۰ معامله‌ای که برای ترید در طلا از آن استفاده می‌کنید، دو معامله شما با ضرر همراه بوده و ۸ معامله شما همراه با سود خواهد شد. با همون نسبت ریوارد بریز که ۱ عملاً دو معامله از سودهای شما دو معامله زیان‌ده را پوشش خواهد داد و شما همچنان ۶ معامله سودآور خواهید داشت که می‌تواند سود جذابی را برای شما در معاملات طلا در بازار فارکس ایجاد کند.

دقت داشته باشید که این وضعیت تنها زمانی برای شما رخ می‌دهد که استراتژی معاملاتی خود را قبلاً در بازار تست کرده و نسبت به وین ریت ۸۰ درصدی آن اطمینان کامل داشته باشید. اگر درصد موفقیت استراتژی معاملاتی شما خیلی بالا نباشد عملاً نمی‌توانید چنین حسابی روی آن داشته باشید و عاملات شما ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی همراه باشد. با توجه به اینکه در این روش از نسبت ریوارد به ریسک یک به یک استفاده می‌کنید عملاً در صورتی که استراتژی معاملاتی شما شانس موفقیت کمتری ایجاد کند ممکن است حساب معاملاتی شما وارد ضرر شده و شرایط برای شما کاملاً پیچیده شود.

البته استفاده ترکیبی از این دو مورد یعنی استفاده از استراتژی معاملاتی با شانس موفقیت ۸۰ درصد و همزمان ورود به معاملاتی که نسبت ریوارد به ریسک آنها حداقل بیشتر از ۲ باشد سودآوری شما را در معاملات بازار فارکس به چندین برابر افزایش خواهد داد و می‌توانید خیلی راحت در معاملات بازار فارکس به سودآوری و موفقیت برسید.

در طلا استفاده از استراتژی اندیکاتوری ممنوع

درباره ویژگی‌های بهترین استراتژی معاملاتی فارکس برای طلا نکات بسیار مهمی را با شما در میان گذاشتیم و برای شما کاملاً تشریح کردیم که کدام استراتژی‌ها با چه شرایطی می‌توانند شما را در معاملات طلا در بازار فارکس موفق نمایند. حالا سوال بسیار مهم اینجاست که آیا می‌توان از هر استراتژی برای انجام معاملات طلا استفاده کرد و سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال چه شرایط و ویژگی‌هایی برای معاملات طلا ایجاد می‌کنند؟

تحلیل تکنیکال سبک‌های بسیار متنوعی دارد و هر کدام از این سبک‌ها شرایط خاص خود را دارا هستند. یکی از انواع سبک‌های معاملاتی و تحلیل تکنیکال روش‌های اندیکاتوری است که در آن شما از سیگنال‌های اندیکاتورهای مختلف برای سیگنال گیری و ترید استفاده می‌کنید. اندیکاتوری مانند میانگین متحرک یا آر اس آی و حتی اندیکاتور مکدی و mfi شرایط بسیار جذابی برای سیگنالدهی در بازار فارکس داشته و استفاده از آنها می‌تواند سیگنال‌های بسیار زیادی را در طول روز برای شما ایجاد کند.

اما نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که سیگنال‌های اندیکاتورها اصلاً برای معاملات طلا مناسب نیست و استفاده از روش‌های اندیکاتوری برای ترید طلا به هیچ وجه جایز نخواهد بود. اگر شما از روش‌های اندیکاتوری برای ترید طلا در فارکس استفاده کنید عملاً با از همان ابتدا با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و معاملات زیان‌آور بسیار زیادی خواهید داشت. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً اگر به دنبال ترید طلا در فارکس هستید به دنبال استفاده از روش‌های پرایس اکشن مدرن رفته و روش‌های اندیکاتوری را برای معاملات خود در پیش نگیرید.

روش‌های اندیکاتوری با نقاط ضعف بسیار زیادی همراه هستند و هیچ کدام از ویژگی‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را ندارند. این استراتژی‌ها معمولاً ورودهایی با تغییر بسیار زیاد را در معاملات بازار فارکس برای شما ایجاد می‌کند و از این گذشته خروج آنها نیز اصلاً چابک و سریع نیست. همچنین نسبت ریوارد به ریسک آنها نیز بسیار پایین بوده و عملاً حتی یکی از ویژگی‌های لازم برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا را نیز نخواهند داشت. از این رو توصیه می‌کنیم که از این دست استراتژی‌ها برای معاملات طلا استفاده نکرده و به دنبال استراتژی‌های با کیفیت بالاتر بروید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست

حالا کم کم نوبت به این رسیده تا بهترین استراتژی فارکس برای طلا را برای شما معرفی کرده و روش استفاده از آن را نیز برای شما تشریح کنیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم استراتژی‌هایی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم همگی استراتژی‌های بسیار قدرتمندی هستند و استفاده از آنها در معاملات بازار فارکس باعث می‌شود تا شما سودآوری قابل توجهی را به دست آورید. البته نکته بسیار مهم درباره این استراتژی‌ها این است که شما به تسلط و مهارت کافی برای استفاده از آنها در بازار برسید و بتوانید قدرت معاملاتی خود را با استفاده از آنها افزایش دهید.

بسیاری از افراد شناخت کافی نسبت به برخی از استراتژی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم دارند و می‌دانند که چنین استراتژی‌هایی چه قدرت بالایی را برای آنها ایجاد می‌کند، اما به دلیل عدم تسلط و مهارت کافی برای به کارگیری و پیاده‌سازی این استراتژی‌ها در بازار دائماً با آنها شکست می‌خورند و نمی‌توانند سودآوری جذابی را برای خود رقم بزنند.

بنابراین صرفاً شناخت این استراتژی‌ها برای ترید طلا برای شما کافی نخواهد بود و حتماً برای این منظور لازم است تا با تمرین در بازار به مهارت کافی برای پیاده‌سازی آنها در بازار برسید. شما می‌توانید با بک تست گیری و فوروارد تست گیری هر یک از این استراتژی‌ها را برای خود مورد ارزیابی و بررسی قرار داده و در نهایت همراه با درک قدرت آنها شرایط استفاده بهینه را نیز برای خود رقم بزنید.

همچنین دوباره با تاکید کنیم که استراتژی‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم همگی استراتژی‌های حرفه‌ای و ایده‌آل هستند و در حال حاضر معامله‌گران بزرگ و سودآور از آنها در ترید طلا استفاده می‌نمایند. همچنین لازم به توضیح است که آموزش این استراتژی‌ها در کمتر دوره‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد و حتی دوره‌هایی که شهریه قابل توجهی هم برای آنها اخذ می‌شود، استراتژی‌های این چنینی را به کاربران خود معرفی نمی‌کنند.

۱- تغییر ساختار در روند

معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا را با بررسی یکی از بهترین و جذاب‌ترین استراتژی‌ها در این بازار آغاز می‌کنیم که هم کیفیت بسیار بالایی برای معاملات طلا داشته و هم از آن می‌توان برای ترید در سایر جفت ارزهای بازار فارکس نیز استفاده کرد. نام این استراتژی تغییر ساختار در روند است و زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید که نشانه‌هایی برای تغییر روند فعلی از نزولی به صعودی یا از صعودی به نزولی در بازار ایجاد شده باشد.

برای این استراتژی لازم است تا تعریف روند صعودی و نزولی را بدانید و از این تعریف برای بررسی تغییر ساختار روند استفاده کنید. در یک روند صعودی قله‌ها و دره‌های جدید بالاتر از قله‌ها و دره‌های قبلی تشکیل می‌شوند و خط روند اصلی بازار نیز روی کیفیت این روند تاثیر مستقیم دارد. در استراتژی تغییر ساختار در صورتی که در یک روند صعودی خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شود و همزمان اولین دره نزدیک به قیمت نیز به سمت پایین شکسته شود امکان معامله برای شما وجود خواهد داشت. دقت کنید که علاوه بر شکسته شدن خط روند هم همزمان باید اولین استاتیک نزدیک هم شکسته شود.

در جایی که استاتیک نزدیک و خط روند روی هم همپوشانی داشته باشند قدرت این استراتژی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توانید از آن برای تریدهای جذابی در بازار استفاده کنید. برای روند نزولی نیز بایستی به صورت برعکس اقدام کنید. در صورتی که در یک روند نزولی خط روند نزولی شکسته شده و همزمان با آن اولین مقاومت استاتیک نیز به سمت بالا شکسته شود، امکان ترید برای شما به وجود خواهد آمد و می‌توانید از این فرصت معاملاتی برای ترید طلا در فارکس استفاده کنید.

نقطه ورود

نقطه ورود استراتژی تغییر ساختار بعد از شکسته شدن استاتیک نزدیک و پولک به آن و تریگر ورود آن نیز شکست موج پولک در تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه است. برای این منظور شما از تایم فریم ۱۵ دقیقه و بالاتر برای ارزیابی روند استفاده می‌کنید و در صورتی که دو نشانه بالا در یک روند به وجود آمد، بلافاصله سطح مقاومت یا حمایت نزدیک شکسته شده را ترسیم کرده و در زمانی که قیمت در حال پولبک زدن بر روی آن است به تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه رفته و با شکسته شدن خط روند وج پولبک در این تایم فریم می‌توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.

در صورتی که همزمان با پولبک بر روی استاتیک شکسته شده یک الگوی کندل استیک برگشتی نیز روی آن ایجاد شود قدرت این استراتژی چندین برابر خواهد شد و شما می‌توانید با قدرت بسیار بالایی معامله خود را بر روی آن انجام دهید.

حد ضرر

حد ضرر در این استراتژی در زیر یا بالای استاتیک شکسته شده در روند صعودی و نزولی خواهد بود. دقت کنید که حد ضرر خود را کمی با فاصله قرار دهید تا مبادا اسپرد معاملاتی در معاملات طلا باعث فعال شدن حد ضرر شما در بازار شود. اگر در نزدیکی این استاتیک پیوت اسبی هم مشاهده می‌کنید می‌توانید حد ضرر خود را به زیر آن کشیده تا قدرت معاملاتی این استراتژی برای شما همچنان بیشتر هم شود.

حد سود

تارگت اولیه در این استراتژی آخرین نقطه موجی است که روی استاتیک نزدیک پولبک زده است. البته شما می‌توانید با تریل استاپ یا باز کردن دو معامله در به صورت همزمان به سمت رسیدن به سودهای بسیار جذاب‌تر و بالاتر نیز با این استراتژی بروید. دقت داشته باشید که تارگت اولیه این استراتژی کیفیت بالاتری نسبت به تارگتی ثانویه آن داشته و حتماً باید با رسیدن به حد سود اولیه معامله خود را به حالت ریسک فری درآورید.

قدرت استراتژی

قدرت این استراتژی بسیار بالا است و در صورتی که در تایم فریم ۱۵ دقیقه و بالاتر از آن استفاده کنید می‌توانید به وین ریت ۷۵ تا ۸۰ درصدی با استفاده از آن برسید. دقت کنید که این قدرت برای هر استراتژی در بازار وجود ندارد و این مهم نشان از این دارد که شما با یک استراتژی فوق العاده حرفه‌ای روبرو هستید و می‌توانید با استفاده از این استراتژی سودآوری بسیار جذابی را در بازار برای خود رقم بزنید. دقت داشته باشید که استفاده از برخی فیلترها می‌تواند قدرت استراتژی تغییر ساختار را برای شما باز هم افزایش دهد. مثلاً همپوشانی خط روند و استاتیک نزدیک و یا به وقوع پیوستن درصدهای فیبوناچی بر روی این سطح استاتیک می‌تواند قدرت این استراتژی را به میزان قابل توجهی برای شما افزایش داده و حتی امکان ورود به معامله با ریسک بالاتر را نیز برای شما فراهم آورد.

ادامه دارد…

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.