بررسی گزارش‌های فصلی صنعت سیمان + جزئیات کامل

0 11

بررسی گزارش‌های فصلی صنعت سیمان – آربی سیگنال

در سال‌های گذشته صنعت سیمان یکی از سودآورترین صنایع بورسی بوده و اکثر شرکت‌های فعال در این صنعت سود چشمگیری را برای سهامداران خود محقق کرده‌اند. در گزارش‌های فصلی منتشر شده در پایان دی ماه ۱۴۰۲ نیز نمادهای صنعت سیمان گزارش‌های خوبی روانه کدال کردند که در این گزارش به بررسی این گزارش‌ها خواهیم پرداخت.

 

سآبیک، پرچمدار سودآوری در میان بزرگان صنعت سیمان

شرکت سیمان آبیک با نماد «سآبیک» در بین بزرگ‌ترین شرکت‌های سیمانی از نظر ارزش بازار، بالاترین میزان سود نقدی به ازای هر سهم را در ۹ ماهه ساخته است. «سآبیک» نسبت به مدت مشابه در یک سال اخیر رشد ۱۰۴ درصدی در سود خالص داشته و سود عملیاتی آن نیز در این مدت با رشد ۸۵ درصدی همراه بوده است.

سیمان فارس «سفار» در دوره ۹ ماهه عملکرد مناسبی داشته و با رشد ۶۷ درصدی سود عملیاتی همراه بوده است. سیمان تهران «ستران» نیز پس از افزایش سرمایه سنگین از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، عملکرد مناسبی در محقق ساختن سود خالص داشته است.

شرکت سیمان آبیک

تدوام رشد سود در سیمان سپاهان

شرکت سیمان سپاهان با نماد «سپاها» در دوره سه ماهه موفق به تحقق ۶۷ درصد سود خالص بیشتر نسبت به دوره قبل شده است. «سپاها» در گروه سیمان یکی از مناسب‌ترین نمادها به لحاظ بنیادی بوده و P/E ttm آن برابر با ۵/۳ است. «سدشت» در دوره سه ماهه رشد خیره‌کننده‌ای در سود نقدی داشته و با رشد ۱۷۴۵ درصدی به ازای هر سهم ۹٬۱۷۰ ریال سود محقق کرده است.

سهامداران «سهرمز» با رشد ۸۴ درصدی سود نقدی در یک سال گذشته به استقبال مجمع در بهمن‌ماه خواهند رفت.

رشد سود در سیمان سپاهان

 

عملکرد مناسب ساراب و سفانو در ۹ ماهه

سیمان فارس نو با نماد «سفانو» در دوره ۹ ماهه موفق شده به‌ازای هر سهم ۹٬۹۴۳ ریال سود محقق کند. «سفانو» در مقایسه با سایر شرکت‌های دارای نسبت P/E ttm مناسب‌تری بوده و باید منتظر عملکرد ۱۲ ماهه آن ماند.

«ساراب» نسبت به مدت مشابه در یک سال اخیر موفق به رشد ۴۱ درصدی سود خالص شده و سود عملیاتی آن نیز در یک سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.

گزارش سود ساراب و سفانو

عملکرد ضعیف سیمان اردستان در ۹ ماهه

با وجود گزارش‌های مناسب شرکت‌های سیمانی، «اردستان» جزء معدود شرکت‌های این گروه است که نسبت به مدت مشابه در یک سال گذشته با افت ۲۵ درصدی سود خالص همراه بوده و به ازای هر سهم ۱٬۸۸۱ ریال سود در ۹ ماهه محقق کرده است.

عملکرد ضعیف سیمان اردستان در ۹ ماهه

سیمان آرتا اردبیل «ساربیل» موفق به تحقق سود ۳٬۳۲۹ ریالی در ۱۲ ماهه شده و با رشد ۶۰ درصدی سود خالص، به استقبال مجمع بهمن ماه خواهد رفت.

 

گزارش جذاب سبزوا در دوره سه ماهه

در میان گزارش‌های فصل پاییز سیمانی‌ها، «سبزوا» با رشد ۱۴۵ درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه یک سال اخیر، موفق به تحقق سود نقدی ۱۰۸ ریالی به ازای هر سهم شده است.

گزارش عملکرد سبزوا در دوره سه ماهه

سیمان بهبهان با نماد «سبهان» عملکرد درخشانی در دوره ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ داشته و با رشد ۹۸ درصدی سود خالص و رشد ۹۹ درصدی سود عملیاتی همراه شده است. «سبهان» در دوره ۹ ماهه به ازای هر سهم ۱۱٬۲۹۰ ریال سود ساخته است.

 

سکارون در صدر، سقاین در قعر!

در بین گزارش‌های ۹ ماهه، سیمان کارون «سکارون» بهترین عملکرد را نسبت به رقبای خود در صنعت سیمان داشته و با رشد ۱۰۸۰ درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه در یک سال اخیر همراه بوده است.

گزارش عملکرد سکارون

«سقاین» ضعیف‌ترین گزارش را در بین گزارش‌های ۹ ماهه منتشر شده در گروه سیمان ارائه کرده است. این شرکت با افت ۹۲ درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه در یک سال اخیر همراه بوده و به ازای هر سهم تنها ۳۷۰ ریال سود محقق کرده است.

 

سود چشمگیر «سلار» و «سدور» 

سیمان لار در دوره ۹ ماهه به ازای هر سهم ۲,۶۹۱ ریال سود نقدی ساخته و نسبت به مدت مشابه در یک سال اخیر با رشد ۲۲۳ درصدی همراه شده است. 

گزارش سود سلار و سدور

سیمان درود «سدور» نیز با رشد ۲۸۳ درصدی سود خالص در یک سال گذشته، به ازای هر سهم ۱٬۱۲۱ ریال سود محقق کرده و سود عملیاتی آن در این دوره با ۲۳۶ درصد رشد همراه شده است.Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.