با سرمایه کم چه ارزی بخریم | سرمایه گذاری هوشمندانه در ارز دیجیتال + جزئیات کامل

0 77

با سرمایه کم چه ارزی بخریم | سرمایه گذاری هوشمندانه در ارز دیجیتال – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۱۲ از ۱۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم و چگونه می‌توانیم سرمایه ‌های کم خود را در بازار ارز دیجیتال رشد دهیم؟ با سرمایه کم چه ارزی بخریم سوال بسیار مهمی است که احتمالا همه ما با آن روبرو هستیم. انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب که هم قیمت کمی داشته باشد و هم پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری روی آن انتظار داشته باشیم، به این راحتی‌ها نیست. از طرف دیگر بسیاری از رمز ارزهای موجود در بازار تقلبی هم هستند و در نهایت راهی به سوی صعود پیدا نخواهند کرد. این مهم انتخاب رمز ارز مناسب برای خرید را سخت‌تر هم می‌نماید. برای کسانی که به درک کاملی از ریسک‌های سرمایه گذاری و خطرات ارز دیجیتال رسیده باشند، این مقاله می‌تواند فرصتی برای یک انتخاب بزرگ باشد.

برای کسانی که می‌دانند ارز دیجیتال چیست، سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را باید به صورت حرفه‌ای پیش ببرید. وقتی صحبت از سودهای بسیار کلان در این بازار می‌شود، خیلی‌ها به این باور می‌رسند که قرار است با هر خریدی شرایط فوق العاده‌ای پیدا کرده و بتوانند به سود بسیار بالایی برسند. در حالی که تجربه ثابت کرده که سرمایه گذاری در این بازار به این سادگی‌ها هم نیست و نیاز به تخصص و دانش‌های زیادی دارد. خیلی از افراد بدون هیچ دانشی و با سرمایه ‌های بسیار کم وارد بازار ارز دیجیتال شده و بعد از اینکه در این بازار ناموفق بوده‌اند، زمین و زمان را مسئول اصلی این اتفاق می‌پندارند. در حالی که بازار ارز دیجیتال آن قدرها هم پخمه نیست که هر کسی حتی بدون دانش هم در این بازار به سود بالا برسد.

وقتی شما به دنبال رسیدن به پاسخ این پرسش هستید که با سرمایه کم چه ارزی بخریم نشان از این دارد که اولا شما سرمایه خیلی زیادی برای ترید و سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال ندارید و از طرف دیگر باید از میان انبوه از رمز ارزها گزینه‌هایی را انتخاب کنید که هم ریسک خیلی بالایی نداشته باشند و هم سود خوبی برای شما به ارمغان آورند. اگر می‌دانید که ارز دیجیتال چیست و چه شرایطی دارد، پاسخ این پرسش برای شما کمی ساده‌تر خواهد شد؛ زیرا کسانی که شناخت کافی نسبت به این موضوع ندارند به خیال خود بر این باورند که فقط با خرید شیبا یا ارز پپه می‌توانند در چند سال آینده تبدیل به میلیونر شوند. در حالی که برای این منظور باید هوشمندانه‌تر سرمایه گذاری کنید. در ادامه در این باره نکات مهمی را با شما در میان خواهیم گذاشت که با جمع‌بندی این نکات می‌توانید بهترین خرید را برای خود در بازار رمز ارزها حتی با سرمایه کم رقم بزنید. با ما در کانون بورس همراه باشید.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم

با سرمایه کم چه ارزی بخریم و کدام ارز دیجیتال است که حتی با سرمایه‌ های کم نیز پتانسیل رسیدن به سودهای بسیار بالا را برای ما فراهم می‌آورد؟ گزینه‌های مختلفی برای انتخاب سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال پیش روی ما قرار دارد که همه این گزینه‌ها هم از نظر میزان ریسک و هم از نظر پتانسیل سودآوری شرایط یکسانی ندارند. وقتی ما می‌پرسیم که با سرمایه کم چه ارزی بخریم بسیاری از کاربران این دیدگاه را در ذهن خود ایجاد می‌کنند که به دنبال خرید رمز ارزی باید باشند که در طول یک بازه زمانی چند ماهه آنها را میلیاردر کند. دیدگاه شما برای انتخاب خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم چیست؟

به صورت کلی خرید ارز دیجیتال و سرمایه‌ گذاری در این بازار را در سه حالت مختلف زیر می‌توانیم تقسیم بندی کنیم:

دسته اول رمز ارزهایی هستند که خرید آنها ریسک خیلی بالایی ندارد و نسبت به سوددهی آنها در طولانی مدت و میان مدت اطمینان بالایی وجود دارد؛ اما پتانسیل سودآوری این دسته از رمز ارزها کم است. البته این کم بودن به این معنا نیست که آنها قرار است یکی دو درصد به ما سود بدهند اما ممکن است سودهای ۱۰۰ تا ۵۰۰ درصدی را نیز در دسترس سرمایه‌گذاران خود قرار بدهند.

رسیدن به یک سود ۵۰۰ درصدی در فرایند سرمایه‌ گذاری اتفاق بسیار بزرگی است و حتی اگر این اتفاق در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ساله هم رخ بدهد نشان از یک سرمایه‌ گذاری ایده‌آل و موفق دارد. حالا شما باید با خود بنشینید و فکر کنید که آیا یک سود ۵۰۰ درصدی با توجه به سرمایه‌ای که دارید در ۲ تا ۳ سال آینده برای شما جذابیت دارد؟ با توجه به اینکه به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم هستید عملاً این میزان سودآوری برای شما جذاب نیست. اما اگر سرمایه‌ای قابل توجهی در اختیار دارید توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا همین جا به اتمام رسانده و با یادگیری نحوه سرمایه‌ گذاری این دسته از رمز ارزها را شناسایی کرده و برای خرید یا سرمایه‌ گذاری بر روی آنها اقدام کنید.

دومین دسته از رمز ارزهایی که می‌توانیم برای سرمایه‌ گذاری حتی با سرمایه ‌های کم نیز از آنها استفاده کنیم رمز ارزهایی هستند که به نسبت دسته قبلی ریسک سرمایه‌ گذاری بیشتری دارند، اما پتانسیل سودآوری آنها نیز در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ساله بیشتر است. این دسته از رمز ارزها آنهایی هستند که در این بازه زمانی می‌توانند سودهای ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ درصدی را برای ما به ارمغان آورند.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم

رسیدن به یک سود ۵۰۰۰ درصدی به این معنا است که ارزش دارایی‌های شما ۵۰ برابر شود.  یعنی اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان بر روی این دسته از رمز ارزها سرمایه‌ گذاری کنید شانس این را خواهید داشت تا بعد از گذشت چند سال دارایی‌های خود را در مجموع به ۵ میلیارد تومان افزایش دهید. خوب حالا چی دیدگاه شما نسبت به این سبک از سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال چیست؟ آیا هدفی که از فرایند سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال دارید در این روش به آن خواهید رسید یا اینکه همچنان سود ۵۰۰۰ درصدی هم برای شما کم است؟

یا اصلاً شما سرمایه قابل توجهی در اختیار ندارید و با ۵۰ برابر شدن ارزش دارایی‌های شما نیز سرمایه قابل توجهی جمع نمی‌شود. البته دقت کنید که در این دسته از رمز ارزها ریسک قابل توجهی هم پیش روی سرمایه‌ گذاری شما قرار دارد و احتمال از بین رفتن دارایی‌های شما و یا ضرر کردن شما نسبت به دسته قبلی بیشتر است. مدیریت ریسک در ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر آن را در فرایند سرمایه‌ گذاری خود نادیده بگیرید با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهید شد.

سومین دسته از رمز ارزها آن‌هایی هستند که می‌توانند رشد شگفت‌انگیزی را در طول بازه زمانی چند ماهه تا چند ساله رقم بزنند و حتی امکان این وجود دارد که ارزش دارایی‌های شما را به چند میلیون برابر افزایش دهند. در واقع این امکان وجود دارد که شما تنها با یک سرمایه‌ گذاری ۱۰ میلیون تومانی بر روی این دسته از رمز ارزها ارزش دارایی‌های خود را به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برسانید اما با تحمل ریسک بسیار بالا.

شانس موفقیت شما در این دسته از رمز ارزها مانند قهرمان شدن در المپیک است. در طول تاریخ تعداد بسیار کمی از ورزشکاران موفق به کسب مدال طلای المپیک می‌شوند اما اگر بازی‌های آسییایی و منطقه‌ای و حتی کشوری را در نظر بگیریم، هر سال تعداد زیادی قهرمان می‌پرورانند و اگر شما در آنها شرکت کنید، شانس قابل توجهی برای موفقیت در آنها هم دارید.

خود ما هم می‌دانیم که انتخاب میان یکی از این سه روش بالا برای سرمایه‌ گذاری بسیار سخت است و به این راحتی‌ها نمی‌توان دست به انتخاب زد؛ به همین دلیل است که با پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم در این مقاله سعی داریم تا شما را راهنمایی کنیم. در ادامه اول باید مزیت‌ها و معایب سرمایه‌ گذاری برای هر یک از این سه دسته را با هم مرور کنیم و سپس شرایط خرید آنها با سرمایه ‌های کم را نیز ارزیابی نماییم تا در نهایت یک دیدگاه کامل و جامع برای ما برای خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم به وجود آید.

مزیت ها و معایب رفتن سراغ بیت کوین

در اولین قدم باید شرایط سرمایه ‌گذاری با پول کم بر روی بیت کوین را مورد ارزیابی قرار دهیم. در واقع در این بخش برای پاسخ دادن به پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم در حال بررسی دسته اول از رمز ارزهایی هستند که در بالا به شما پیشنهاد دادیم. این دسته از رمز ارزها تعداد خیلی زیادی نیستند و پیدا کردن آنها در بازار نیز خیلی پیچیده نیست و شما با باز کردن هر سایت مرتبط با بازار ارز دیجیتال می‌توانید گزینه‌های مربوط به این لیست را مشاهده کنید.

توصیفات و تعابیر مختلفی درباره لیست رمز ارزهای وجود دارد که سرمایه‌ گذاری بر روی آنها سود خیلی قابل توجهی نداشته اما ریسک بسیار پایینی دارد. مطمئناً بیت کوین به عنوان پادشاه رمز ارزها اولین گزینه است که می‌تواند در این لیست قرار بگیرد و اتفاقاً شرایط بیت کوین برای قرارگیری در این لیست نیز بسیار کامل و ایده آل است. ارز دیجیتال بیت کوین در سقف قیمتی خود موفق شده تا به قیمت حدود ۷۰ هزار دلار هم نزدیک شود و تکرار دوباره همان قیمت قبلی می‌تواند سود بسیار بالایی را در اختیار سرمایه‌گذاران آن قرار دهد.

با سرمایه کم چه ارزی بخریمالبته اگر پیش بینی‌ها و بررسی‌های مختلف بر روی نمودار قیمت بیت کوین را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که اعداد بسیار بزرگ‌تری مانند ۱۰۰ هزار دلار و حتی یک میلیون دلار نیز به عنوان قیمت‌های آینده بیت کوین در نظر گرفته شده و این امکان وجود دارد که این ارز دیجیتال در مسیر ماجراجویی خود در بازار به این قیمت‌ها هم برسد. فرض کنید که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در طول سه سال آینده موفق شود حتی یک میلیون دلار را هم ببیند. با توجه به اینکه قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در حدود ۲۵ هزار دلار است با رسیدن قیمت آن به یک میلیون دلار ارزش دارایی کاربرانی که همین حالا اقدام به خرید بیت کوین نمایند حدود ۴۰ برابر خواهد شد.

دقت داشته باشید که عدد یک میلیون دلار عدد بسیار بزرگی است و رسیدن به قیمت یک میلیون دلاری برای بیت کوین به این سادگی‌ها نیست؛ اما حتی اگر چنین قیمتی هم برای بیت کوین رقم بخورد حداکثر افزایش ارزش دارایی کاربرانی که امروز بر روی آن سرمایه‌ گذاری نمایند ۴ هزار درصد خواهد بود. با این تعریف بیت کوین در ایده‌آل‌ترین شرایط خود می‌تواند در لیست دوم رمز ارزهای قرار بگیرد که در بالا به آنها اشاره کردیم اما ما بیت کوین را در لیست اول قرار می‌دهیم.

در یکی دو سال آینده احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به حدود ۲۰۰ هزار دلار یک رفتار منطقی برای آن محسوب می‌شود و در صورت تحقق این قیمت ارزش دارایی کاربران امروز بیت کوین به ۸ برابر یا ۸۰۰ درصد افزایش خواهد رسید. به این معنی که اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان بر روی بیت کوین همین امروز سرمایه‌ گذاری کنید با رسیدن قیمت آن به ۲۰۰ هزار دلار ارزش دارایی‌های شما به ۸۰۰ میلیون تومان خواهد رسید اما این سرمایه‌ گذاری حتی اگر هدف اصلی و کامل خود را هم نزند یک سرمایه‌ گذاری با ریسک پایین است.

مزیت‌هایی که برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌توانیم به آنها اشاره کنیم موارد زیر هستند:

 • کمترین میزان ریسک سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال
 • رسیدن به یک سود منطقی و محتمل در طول یکی دو سال آینده
 • خطر بسیار پایین از دست رفتن سرمایه ‌ها
 • توجه بسیار زیاد کاربران جهانی به بیت کوین و احتمال انفجار قیمتی آن در صورت تبدیل شدن به یک رمز ارزی برای پرداخت‌ها

البته سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین با سرمایه کم محدودیت‌ها و معایبی را نیز با خود به همراه دارد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین عیبی که برای د بیت کوین با سرمایه کم می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم این است که ارزش دارایی‌های شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا نکرده و ‌توانید منتظر بمانید تا با سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین میلیاردر شوید. البته یک احتمال هم وجود دارد که با رخ دادن آن شما ممکن است با همان ۱۰۰ میلیون تومان یک دارایی قابل توجه با خرید بیت کوین برای خود رقم بزنید. در صورتی که شاهد افزایش ۸ برابری قیمت بیت کوین باشیم و از طرف دیگر قیمت دلار در بازار آزاد ایران نیز با رشد قابل توجهی روبرو شود، این امکان وجود دارد که حتی همین سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی شما با خرید بیت کوین نیز با رشد قابل توجهی روبرو شود.

اگر منابع مختلف مربوط به سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال را مطالعه کرده باشید ممکن است دو ارز دیجیتال معروف و محبوب دیگر جهان یعنی اتریوم و بایننس کوین را نیز در برخی از منابع در همین لیست اول رمز ارزها با ریسک سرمایه‌ گذاری کم ولی پتانسیل سودآوری متوسط قرار دهند. این دیدگاه نیز شرایط خاص خود را دارد اما برای پاسخ دادن به پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم نظر ما این است که این دو رمز ارز در لیست دوم قرار بگیرند و لیست اول تنها مربوط به بیت کوین باشد.

مزیت ها و معایب رفتن سراغ آلتکوین ها

احتمالاً تا اینجای مقاله ذهن شما برای پاسخ دادن به پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم دقیقتر شده و بهتر می‌دانید که ما دنبال رسیدن به چه شرایطی برای پاسخ این پرسش هستیم. در بخش قبلی سعی کردیم تا شرایط خرید بیت کوین با سرمایه کم را برای شما تشریح کنیم و مزایا و معایب آن را معرفی کردیم. حالا در دومین بخش باید به بررسی شرایط و مزیت‌ها و مایع به رفتن به سراغ آلت کوین‌ها را برای شما تشریح کنیم. دقت داشته باشید که این بررسی تحت تاثیر این موضوع قرار دارد که شما سرمایه کمی برای سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال در اختیار دارید و خیلی نمی‌توانید سبد سنگینی را برای خود بچینید.

همچنین دومین نکته‌ای که باید در ذهن داشته باشید این است که امکان خرید چندین ارز دیجیتال مختلف به صورت همزمان در سبد شما وجود ندارد و به دلیل سرمایه کمی که در اختیار دارید چنین سرمایه‌ گذاری دور از دسترس شما است. در واقع اگر سرمایه‌ای قابل توجهی در اختیار داشتید سبد سرمایه‌ گذاری متفاوتی را به شما ارائه می‌کردیم؛ اما حالا که سرمایه شما برای ورود به بازار ارز دیجیتال کم است لازم است تا حتماً تحت تاثیر این موضوع شرایط سرمایه‌ گذاری شما را در بازار مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهیم.

برای اینکه بتوانیم انتخاب بهتری برای خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم داشته باشیم لازم است تا رمز ارزها در این گروه را به دو دسته تقسیم کنیم. دسته اول در این تقسیم بندی آلت کوین‌های هدفمند هستند و دسته دوم میم کوین‌ها یا شت کوین‌های تعریف شده در بازار می‌باشند. دقت داشته باشید که این دسته‌بندی دقیقاً مطابق با همان دسته‌بندی اولی است که برای کلیت بازار ارز دیجیتال داشتیم و آلت کوین‌های هدفمند قرار است نقش رمز ارزهایی را ایفا نمایند که سرمایه‌ گذاری بر روی آنها برای ما ک سرمایه‌ گذاری متوسط و سود سرمایه‌ گذاری متوسط را به دنبال دارد. همچنین میم کوین‌ها نیز رمز ارزهایی هستند که ریسک بسیار زیادی داشته و پتانسیل سودآوری آنها در آینده نیز به مراتب زیاد است.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم

آلتکوین های هدفمند

اولین دسته از رمز ارزهایی که باید به بررسی و ارزیابی شرایط خرید آنها با سرمایه کم بپردازیم آلت کوین‌های هدفمند هستند. منظور ما از آلت کوین‌های هدفمند آنهایی هستند که شرایط مطلوبی برای سرمایه‌ گذاری داشته و در مواردی مانند:

 • ویژگی‌ها و کاربردها
 • رزومه تیم توسعه دهنده
 • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • اطلاعات فاندامنتالی

و مواردی از این دست دارای شرایط مطلوبی بوده و بررسی و ارزیابی آنها نشان از این دارد که آنها قرار نیست در آینده به این راحتی‌ها از بین بروند. در واقع خطر از بین رفتن کامل این دسته از آلت کوین‌ها بسیار پایین است اما نه صفر. از طرفی دیگر احتمال اینکه قیمت این آلت کوین‌ها با رشدهای بسیار انفجاری روبرو شده و شاهد یک میلیون برابر شدن قیمت آنها باشیم نیز وجود ندارد و آنها ممکن است سودهای زیر ۵ هزار درصد را در دو سه سال آینده به ما بدهند.

تمام این ویژگی‌ها را تعریف می‌کنیم تا شما بتوانید به راحتی این دسته از آلت کوین‌ها را در بازار تشخیص داده و برای سرمایه‌ گذاری آنها را در سبد خود قرار دهید. البته تعداد قابل توجهی از آنها را نیز در همین مقاله به شما معرفی خواهیم کرد تا راهنمایی ما برای سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال با سرمایه کم کامل باشد.

برسیم به ارزیابی شرایط سرمایه ‌گذاری بر روی این دسته از رمز ارزها با سرمایه کم. فرض کنید که شما برای ورود به بازار ارز دیجیتال تنها ۱۰ میلیون تومان سرمایه در اختیار دارید و تا ۳ سال آینده نیازی به این پول ندارید. اولاً اینکه با توجه به اینکه سرمایه شما خیلی کم است عملاً نمی‌توانید تعداد رمز ارزهای زیادی انتخاب کنید و حداکثر ۱ الی ۳ رمز ارز می‌تواند با این پول خریداری و برای سرمایه‌ گذاری در نظر گرفته شود. حتی اگر کمی ریسک‌پذیر باشید می‌توانیم یک رمز ارز را نیز در سبد قرار دهیم و تنها بر روی آن اتکا کنیم که البته ریسک سرمایه‌ گذاری شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

اگر در مجموع سبد سرمایه‌ گذاری شما ۵۰۰۰ درصد رشد کند به این معنا است که ارزش دارایی‌های شما در یک بازه زمانی ۳ ساله ۵۰ برابر خواهد شد. با فرض سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومانی ارزش دارایی‌های شما بعد از ۳ سال به ۵۰۰ میلیون تومان تبدیل خواهد شد. به نظر این عدد یک سرمایه‌ گذاری مناسب و عالی با یک سرمایه ۱۰ میلیون تومانی است اما همچنان عدد قابل توجهی برای جامعه امروز محسوب نمی‌شود و بعد از ۳ سال شما احتمالاً با این پول حتی نمی‌توانید در سطح شهر تهران یک خانه ۵۰ متری رهن کنید. سرمایه‌ گذاری باید اهداف کاملاً مشخصی داشته باشد و این اهداف بر اساس شرایط جامعه در نظر گرفته شود.

حالا اگر در همین مثال شما یک سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون تومانی داشته باشید ارزش دارایی‌های شما بعد از ۳ سال ۵ میلیارد تومان خواهد بود. این سرمایه‌ گذاری با توجه به نرخ تورم موجود در کشور ما معقول‌تر به نظر می‌رسد. هرچند ۵ میلیارد تومان هم عدد خیلی قابل توجهی برای شرایط اقتصادی فعلی ما در ایران نیست اما با این حال این عدد می‌تواند تا حدی برای ما دلگرمی باشد و رسیدن از سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی به ۵ میلیارد تومانی بسیار عالی است.

اما نظر ما در کانون بورس برای رسیدن به پاسخ پرسش با سرمایه کم چه ارزی بخریم هیچ کدام از دو مثال بالا نیست. کمی تعجب کردید نه؟ واقعیت این است که با نرخ تورمی که در حال حاضر در کشور شاهد هستیم در سه سال آینده اعداد و رقم بسیار عجیبی را در بازارها خواهیم شنید. همین موضوع از همین حالا ما را نگران کرده که حتی رسیدن به سود ۵۰۰۰ درصدی با سرمایه کم بعد از سه سال هم نتواند دارایی ارزشمندی را برای ما به وجود آورد.

مثال‌های بالا را حالا بهتر است با شرایط قیمت دلار نیز مورد ارزیابی قرار دهیم. اگر مانند سال‌های گذشته در طول سه سال آینده قیمت دلار هم ۳ تا ۵ برابر شود این امکان وجود دارد که سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی شما به یک و نیم میلیارد تومان و سرمایه ۵ میلیارد تومانی شما به ۱۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کند. اما همچنان برای کسانی که سرمایه کمی در اختیار دارند این عددها چندان جذاب به نظر نخواهد رسید.

دقت داشته باشید که در طول این مقاله همراه با پاسخ دادن به سوال با سرمایه کم چه ارزی بخریم در واقع در حال بررسی شخصیت و نگاه شما به سرمایه‌ گذاری هم هستیم. شاید بسیاری از شما تا همین جای مقاله راضی شده باشند و با خود تصور کنند که رسیدن به یک سود ۵۰ برابری آن هم با سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی و ۱۰ میلیون تومانی یک سرمایه‌ گذاری بسیار عالی برای آنها است و به دنبال خرید آلت کوین‌های هدفمند برای سرمایه‌ گذاری خود در بازار باشند.

اگر شما هم از جمله این افراد هستید بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نکنید و با جذابیت‌های بیشتر بازار ارز دیجیتال روبرو نشوید زیرا احتمالاً وسوسه خواهید شد و ممکن است همین سرمایه‌ گذاری مطمئن‌تر خود را نیز از دست بدهید. زیرا انتخاب روش سرمایه‌ گذاری حتماً باید بنا به شخصیت و نگاه شما به پروژه مورد نظر باشد و اگر شخصیت خود را در این باره در نظر نگیرید خیلی زود با چالش‌های بسیار بزرگی روبرو شده و نمی‌توانید زیر بار این چالش‌ها موفق بیرون آید.

ما صدها نفر را می‌شناسیم که در فرایند سرمایه‌ گذاری خود به سودهای بسیار کلانی رسیده اما به موقع از بازار خارج نشده و تمام دارایی‌های خود را از دست داده‌اند و آنقدرها هم صبور نبودند تا دوباره قیمت‌ها به شرایط اولیه برگردد. این موضوع نشان می‌دهد که این افراد شناختی نسبت به شرایط و نسبت به سرمایه‌ گذاری خود نداشته و تنها در اثر یک اتفاق وارد سرمایه‌ گذاری مورد نظر شده‌اند.

اما بهترین آلت کوین‌های هدفمند برای این روش سرمایه‌ گذاری کدام‌ها هستند که می‌توانیم روی آنها حساب کنیم؟

 • ارز دیجیتال اتریوم
 • بایننس کوین
 • کاردانو
 • پولکادات
 • فایل کوین
 • مانا
 • سند باکس
 • پالیگان
 • ترون
 • سولانا
 • اتم
 • ایاس
 • استلار

نمونه‌هایی هستند که می‌توانند در این لیست قرار بگیرند که البته تعداد آنها بیشتر است و شما با کمی جستجو در بازار ارز دیجیتال و نگاه کردن به سایت کوین مارکت کپ می‌توانید تعداد بیشتری از آنها را پیدا کنید. البته اینطور هم نیست که شما چشم بسته سرمایه‌ گذاری خود را بر روی یکی از این رمز ارزها انجام دهید. در درجه اول باید یادآوری کنیم که شرایط آنها از نظر پتانسیل سودآوری و اطمینان نسبت به سرمایه‌ گذاری با هم متفاوت است و آنها کاملاً شبیه به هم نیستند. در درجه دوم هم باید یادآوری کنیم که گزینه‌هایی مانند شرایط استیک کردن این رمز ارزها برای رسیدن به سود بیشتر را نیز می‌توانید در نظر بگیرید.

در نهایت شما باید با استفاده از تکنیک‌های تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بهترین گزینه از میان گزینه‌های بالا را انتخاب و سپس با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آنهایی را برگزینید که پتانسیل سودآوری بالایی دارند و احتمال تحقق سود ۵ هزار درصدی را برای شما دارا هستند. نه اینکه چشم بسته یکی از این رمز ارزها را انتخاب کرده و در نهایت بعد از گذشت ۳ سال به یک سود ۲۰۰ درصدی برسید که هیچ ارزشی در طول این بازه زمانی ندارد و عملاً یک شکست نیز در طول این فرایند سرمایه‌ گذاری برای شما محسوب خواهد شد.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم

میم کوین ها

حالا نوبت به بررسی سومین دسته از رمز ارزهایی می‌رسد که با سرمایه کم می‌توانیم برای خرید آنها اقدام کنیم. این بخش از مقاله ما مهم‌ترین پاسخ به سوال با سرمایه کم چه ارزی بخریم است و احتمالاً شما از این پاسخ ما شگفت زده خواهید شد و ممکن است حتی به دنبال شرکت در دوره‌های آموزشی برای ورود به بازار ارز دیجیتال و ارزیابی روندها در این بازار هم باشید. میم کوین‌ها رمز ارزهایی هستند که ارزش بسیار پایینی داشته و خطرات بسیار زیادی در فرایند سرمایه‌ گذاری در آنها ما را تهدید می‌کند. نمونه‌های بسیار زیادی از میم کوین‌ها در سال‌های گذشته به صورت کامل از بین رفته و قیمت آنها به صفر رسیده و دیگر امکان برگشت سرمایه برای کاربران آنها وجود ندارد.

افراد بسیار زیادی هم بودند که در طول سال‌های گذشته با خرید میم کوین‌ها به سود بسیار زیادی رسیده و سرمایه ‌های خود را از این طریق چند برابر کرده‌اند. البته وقتی در مورد میم کوین‌ها صحبت از چند برابر شدن می‌شود حرف از چند صد هزار برابر شدن است و ممکن است شما حتی در یک بازه زمانی یک ماهه با خرید میم‌کوین‌ها ارزش دارایی‌های خود را به ۱۰۰۰ برابر برسانید.

البته این‌ها همه ویژگی‌های خوب سرمایه‌ گذاری بر روی این دسته از رمز ارزها است و آن روی سکه هم از بین رفتن تمام دارایی‌های شما در بازار است. حالا باید تصمیم بگیرید که یک سرمایه ۱۰ میلیون تومانی یا ۱۰۰ میلیون تومانی را با یک سرمایه‌ گذاری مطمئن‌تر به حدود ۵۰ برابر افزایش دهید و یا اینکه سرمایه خود را بر روی رمز ارزهایی قرار دهید که هم می‌توانند به صورت کامل آن را نابود کنند و هم می‌توانند ارزش دارایی‌های شما را به چند صد هزار برابر افزایش دهند.

این انتخاب حتماً باید تحت نظر خود شما و با مسئولیت خود شما انجام پذیرد و هیچکس دیگری در این فرایند سرمایه‌ گذاری مسئولیت ندارد و اگر امروز گزینه‌ای را انتخاب کنید که فردا مطابق با میل شما نباشد، خودتان مسئولیت این سرمایه‌ گذاری را به عهده گرفته‌اید. مبادا با مطالعه این مقاله تصمیم به خرید یکی از میم کوین‌های موجود در بازار گرفته و بعد از چند ماه کل دارایی خود را از دست بدهید و بعداً زیر همین مقاله ما را در کانون بورس شماتت کنید که به شما چنین روش سرمایه‌ گذاری را معرفی کردیم. به همین دلیل است که در انتهای بند قبلی اشاره کردیم که شما باید سرمایه‌ گذاری خود را بر اساس نوع شخصیتی که دارید پیاده‌سازی کنید.

البته سوال بسیار مهمی هم که ممکن است شما از خود بپرسید این است که کدام یک از میم کوین‌ها را برای سرمایه‌ گذاری انتخاب کنیم و کدام مورد می‌تواند چنین شرایطی را برای ما به وجود آورند. واقعیت این است که پاسخ دادن به این سوال به این سادگی‌ها نیست و شما باید گزینه‌های بسیار زیادی را تجزیه و تحلیل کنید و در نهایت از میان تمام آنها گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم ریسک سرمایه‌ گذاری مناسبی داشته باشد و هم پتانسیل سودآوری چند صد برابر کردن سرمایه ‌های شما را در بازه‌های زمانی ۲ تا ۳ ساله داشته باشد.

با سرمایه کم چه ارزی بخریم

نوسان گیری در ارز دیجیتال با سرمایه کم

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری که شما می‌توانید با سرمایه کم دست به آن بزنید نوسان‌گیری در ارز دیجیتال است. نوسان گیری در ارز دیجیتال به این معنا است که شما یک ارز دیجیتال را امروز خریداری کرده و چند ماه بعد با رشد ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی آن را به فروش برسانید و ارزش دارایی‌های خود را در طول چند ماه ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهید. این روش سرمایه‌ گذاری هم گزینه مناسبی است اما به جهت اینکه شما با سرمایه کم در حال ورود به آن هستید نباید انتظار سود خیلی بالایی داشته باشید.

سرمایه ۱۰ میلیون تومانی شما حتی با یک سود ۱۰۰ درصدی هم در بازه‌های زمانی چند ماهه به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد و ۲۰ میلیون تومان سرمایه قابل توجهی در کشور ما محسوب نمی‌شود. از این رو ممکن است شما از این روش سرمایه‌ گذاری به سودی که مد نظر دارید نرسید.

سراغ بازار فیوچرز نروید

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال بازار فیوچرز است که در این بازار شما می‌توانید با اهرم معامله کنید و چند برابر ارزش دارایی‌های خود را برای یک معامله هزینه کرده و از این طریق سود خود را نیز به همان مقدار افزایش دهید. لازم به توضیح است که بازار فیوچرز ارز دیجیتال ریسک سرمایه‌ گذاری بسیار زیادی دارد و توصیه می‌کنیم که حداقل با سرمایه ‌های کم به هیچ وجه فکر ورود به این بازار را نداشته باشید.

بازار فیوچرز ارز دیجیتال معمولاً روشی برای از دست دادن سرمایه ‌های کاربران است و اگر شما با سرمایه ‌های کم وارد این بازار شوید ریسک سرمایه‌ گذاری خود را چندین برابر افزایش داده و امکان سودآوری برای شما بسیار کم خواهد بود.

با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم

حالا نوبت به این رسیده تا یک پاسخ عملی برای پرسش با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم به شما ارائه کنیم. البته اگر باهوش بوده باشید ما تا همین جا هم نکات بسیار مهمی درباره خ این سوال با شما در میان گذاشتیم که با استفاده از آنها می‌توانید یک سرمایه‌ گذاری جذاب داشته باشید و ارزش دارایی‌های خود را به چندین برابر افزایش دهید.

اما با این حال خیلی‌ها هستند که به این پاسخ‌ها راضی نبوده و از ما انتظار دارند که حتماً چند گزینه برای سرمایه‌ گذاری با سرمایه کم به آنها معرفی نماییم. در ادامه سعی کرده‌ایم تا از میان تمام دسته‌بندی‌هایی که در بالا برای ‌گذاری در بازار ارز دیجیتال با سرمایه کم ارائه کردیم گزینه‌هایی را به شما معرفی کنیم که البته هرگز پیشنهاد سرمایه‌ گذاری نیستند و تنها پیشنهاداتی هستند که شما باید به آنها فکر کنید و در صورت مساعد بودن شرایط سرمایه‌ گذاری آنها را انتخاب نمایید.

ارز دیجیتال OP

اولین ارز دیجیتال که برای سرمایه‌ گذاری با سرمایه کم می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم ارز دیجیتال OP است. این رمز ارز به جهت ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارد یکی از رمز ارزهای بسیار جذابه بازار بوده و پتانسیل بالایی را برای آن در فرایند سرمایه‌ گذاری انتظار داریم. ارز دیجیتال OP در دسته‌بندی بالا دردسته رمز ارزهایی قرار می‌گیرد که پتانسیل سودآوری خوبی داشته و ریسک سرمایه‌ گذاری بر روی آن نیز متوسط است.

تحلیل تکنیکال این رمز ارز نشان می‌دهد که شرایط بسیار خوبی را در آینده می‌توانیم برای قیمت آن شاهد باشیم و تحلیل فاندامنتال آن نیز نشان از این دارد که OP در حال حاضر بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی خود در حال معامله است و در آینده باید شاهد افزایش قیمت قابل توجهی برای آن باشیم.

ارز دیجیتال Pepe

یکی از رمز ارزهایی که به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده و بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی آن هستند ارز دیجیتال پپه است. تقریبا هیچ هدف خاصی از توسعه این رمز ارز وجود ندارد و آن را به راحتی می‌توان در لیست میم کوین‌ها یا شت کوین‌های موجود در بازار قرار داد. جالب است بدانید که این ارز دیجیتال همین حالا هم با رشد‌های خیلی هیجانی روبرو بوده و ارزش دارایی سرمایه‌گذاران خود را به چندین برابر افزایش داده است. پپه این پتانسیل را دارد که در آینده نیز چنین شرایطی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم بزند و به همین دلیل است که آن را نیز دلیل لیست به شما معرفی کردیم.

البته باید دقت داشته باشید که سرمایه‌ گذاری بر روی پپه ریسک بسیار بالایی دارد و حتی این رمز ارز ممکن است در آینده به صورت کامل از بین رفته و دیگر نامی از آن در بازار نباشد. از این رو حتماً باید با سیستم‌های مدیریت ریسک در ارز دیجیتال به دنبال شرایطی برای خود باشید تا چنین وضعیتی برای سرمایه ‌های شما رخ ندهد.

با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم

ارز دیجیتال FIL

یکی دیگر از رمز ارزهایی که پتانسیل سودآوری بسیار بالایی در بازار دارد ارز دیجیتال فایل کوین است. فایل کن از جمله رمز ارزهای شناخته شده و محبوب موجود در بازار است و در دسته رمز ارزهایی با ریسک سرمایه‌ گذاری متوسط قرار می‌گیرد. این ارز دیجیتال پتانسیل سودآوری بسیار بالایی داشته و اگر همان شرایط ابتدایی ورود به بازار را دوباره تکرار کند می‌تواند ارزش دارایی کاربران خود را به بیش از ۵۰ برابر افزایش دهد.

ارز دیجیتال فایل کوین کاربردهای بسیار گسترده‌ای در حوزه وب ۳ دارد و به همین دلیل است که به آینده این ارز دیجیتال بسیار امیدوار هستیم و حتی ممکن است با توسعه پلتفرم وب سه در آینده شرایط برای آن به مراتب بهتر نسبت به وضعیت کنونی هم شود.

ارز دیجیتال gala

یکی از رمز ارزهایی که نه در لیست دوم ما قرار دارد و نه در لیست سوم و بینابین این دو لیست تعریف شده شرایط خوبی برای سرمایه‌ گذاری ایجاد می‌کند ارز دیجیتال گالا است. گالا نشان داده که حتی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت نیز با نوسانات بسیار زیادی همراه است و خرید آن حتی برای نوسان‌گیری نیز می‌تواند سود خوبی به معامله‌گر اعطا کند. برای کسانی که به فکر سرمایه‌ گذاری در بازه‌های زمانی کوتاه مدت‌تر هستند این رمز ارز می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

شیبا اینو

احتمالاً درباره ارز دیجیتال شیبا اینو نکات و مطالب بسیار زیادی را مطالعه کرده‌اید و درباره این رمز ارز شنیده‌اید. واقعیت این است که ارز دیجیتال شیبا اینو قبلاً یک بار دارایی‌های کاربران خود را به چند صد برابر افزایش داده و اینکه دوباره بتواند این روند را تکرار کند همه چی بستگی به شرایط آن خواهد داشت و نمی‌توانیم به صورت دقیق چنین موضوعی را برای آن پیش‌بینی کنیم.

انجین کوین

یکی از رمز ارزهایی که ریسک سرمایه‌ گذاری خیلی بالایی ندارد اما پتانسیل سودآوری قابل توجهی را برای آن در نظر داریم رمز ارزی به نام انجین کوین است. انجین کوین به صورت اختصاصی در حوزه گیمینگ به وجود آمده و با رشد و توسعه این حوزه در آینده و ترکیب شدن آن با حوزه متاورس می‌توانیم انتظار رشده در این حوزه را داشته باشیم. انجین کوین همین حالا هم شرایط خوبی برای سرمایه‌ گذاری دارد و در بازه‌های زمانی میان مدت هم سودآوری قابل توجهی را برای معامله‌گران خود رقم می‌زند.

استوریج

اگر در معاملات بازار ارز دیجیتال خیلی حرفه‌ای نباشید احتمالاً نام ارز دیجیتال استوریج را نشنیده‌اید اما این رمز ارز بسیار معروف و مشهور است و شرایط بسیار خوبی نیز هم از نظر اطلاعات فاندامنتالی و هم از نظر پتانسیل سودآوری شرایط بسیار خوبی داشته و همین موضوع آن را تبدیل به یکی از رمز ارزهای مناسب برای سرمایه‌ گذاری حتی با سرمایه کم کرده است.

اینکه ارز دیجیتال استوریج می‌تواند در آینده شما را میلیاردر کند یا خیر نیاز به بررسی‌های بسیار بیشتری دارد اما استوریج نشان داده که در نوسانات کوتاه مدت می‌تواند شرایط بسیار خوبی ایجاد نماید. با هر بار تکان‌های بیت کوین این رمز ارز موفق شده تا با رشد‌های چند ۱۰ درصدی روبرو شود. به این ترتیب اگر شما حتی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت و میان مدت به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی آن باشید می‌توانید ارزش دارایی‌های خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده و به سود خوبی برسید.

ماسک

یکی دیگر از رمز ارزهایی که می‌توانیم در فرایند سرمایه‌ گذاری با سرمایه کم به شما معرفی کنیم ارز دیجیتال ماسک است. ماسک از آن دسته از رمز ارزهایی است که ریسک سرمایه‌ گذاری بالایی دارد ولی به دلیل تعداد سکه‌های محدودی که برای آن در نظر گرفته شده انتظار سودآوری قابل توجهی را از آن در آینده داریم. البته ارز دیجیتال ماسک در میان رمز ارزهای مناسب برای نوسان گیری نیز شرایط بسیار خوبی دارد و در بازه‌های زمانی کوتاه مدت هم می‌توانید روی آن حساب کنید.

نکته بسیار جالب درباره ارز دیجیتال ماسک و حتی استوریج این است که شما با کمی دقت بر روی نمودار قیمت آنها و البته با تکیه بر بهترین استراتژی‌های معاملاتی در تحلیل تکنیکال می‌توانید سودهای بسیار کلانی از آنها در بازه‌های زمانی چند هفته‌ای دریافت کنید.

با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم

هوشمندانه سرمایه گذاری کنید

اکنون خود شما به صورت کامل و جامع می‌دانید که باید با سرمایه کم چه ارزی بخریم و چه روندی را برای خرید رمز ارزهای موجود در بازار در پیش بگیریم تا ارزش دارایی‌های خود را در یک بازه زمانی چند ساله به چندین برابر افزایش دهیم. واقعیت این است که برای اینکه شما به صورت کامل و دقیق به پاسخ سوال با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم برسید، حتماً باید تحقیق بسیار کاملی درباره رمز ارزهای موجود در بازار داشته باشید و اینگونه نیست که تنها با مطالعه یک مقاله بتوانید یک سود چند صد میلیون دلاری را برای خود در بازار رقم بزنید.

در کانون بورس در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی کرده‌ایم تا تمام نکات لازم برای معامله‌گری و انتخاب بهترین رمز ارزها با پتانسیل سودآوری بسیار زیاد را به شما معرفی کنیم که با مطالعه مقالات این بخش چنین امکانی برای شما فراهم می‌آورد. البته اگر به دنبال آموزش‌های حضوری برای رسیدن به پاسخ این پرسش هستید می‌توانید در دوره ترید ارز دیجیتال در کانون بورس شرکت کنید که در این دوره تمام جزئیات دقیق سرمایه‌ گذاری در بازار رمز ارزها در دسترس شما قرار می‌گیرد. پیشنهاد ما برای کسانی که فرصت شرکت در دوره‌های حضوری را ندارند خرید پکیج ارز دیجیتال است که دقیقاً همان دوره حضوری ما اما به صورت ویدیویی و از پیش ضبط شده است و همان نکات را به صورت کامل و جامع در اختیار شما قرار می‌دهد.

در انتها دعوت می‌کنیم هم نظر خود را درباره این مقاله و هم دیدگاه خود را درباره سرمایه ‌گذاری در بازار ارز دیجیتال با سرمایه کم با ما در میان بگذارید تا در نهایت این بحث و چالش منجر به یک سرمایه‌ گذاری بسیار ایده آل برای تمام کاربران ایرانی شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.