اشتباهات رایج معامله گران | فارکس و ارز دیجیتال – آربی سیگنال

0 75

اشتباهات رایج معامله گران | فارکس و ارز دیجیتال – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۲۶ از ۲۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

اشتباهات رایج معامله‌ گران در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال چیست و چگونه می‌توانیم از این اشتباهات اجتناب کنیم؟ صحبت درباره رسیدن به سودهای کلان در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال بسیار زیاد است و هر سایت و شبکه اجتماعی را که باز کنید در حال ارائه روش‌هایی برای رسیدن به سود در معاملات این بازارها است، اما کمتر سایتی را می‌توانید پیدا کنید که به دنبال معرفی اشتباهات رایج معامله‌ گران در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال و همچنین ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از بروز این اشتباهات باشد. تمام بازارهای مالی از بازار بورس ایران گرفته تا بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی برای سودآوری دارند اما دقت کنید که معامله‌گری در این بازارها بدون ریسک هم نیست و شما حتماً باید تخصص و تبحر بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید در این بازارها پول به دست آورید.

در سری مقالات آموزش رایگان فارکس و همچنین آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی کرده‌ایم تا تمام نکات لازم برای معامله‌گری در این بازارها را در اختیار شما قرار داده و تجربیات معاملات خود را در این بازارها برای شما بازگو کنیم. با مطالعه این مقالات شما می‌توانید حتی مانند کسی که در یک دوره آموزشی کامل شرکت کرده معاملات خود را در بازارهای مالی آغاز نمایید و حتی به سود برسید. در این مقاله نیز نوبت به بررسی اشتباهات رایج معامله‌ گران در بازارهای مالی می‌شود. واقعیت این است که کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که برخی از این اشتباهات را در معاملات خود انجام ندهد و نکته بسیار مهم این است که هر کدام از این اشتباهات در بازار ممکن است چند صد دلار هزینه روی دست شما باقی بگذارد.

متاسفانه معامله‌ گران در بازار فارکس به نوعی رفتار می‌نمایند تا خودشان تمام اشتباهات و مسیرهای غلط را تجربه نمایند و بابت این اشتباهات هزینه‌های خیلی سنگینی را نیز می‌پردازند. در حالی که عقل حکم می‌کند که از تجربیات دیگران در این باره استفاده کرده و مسیرهایی را برای معامله‌گری در بازارهای مالی انتخاب کنید که از هر نظر ایمن و بدون ریسک هستند. مطالعه مقالات این چنینی معمولا برای علاقه‌مندان به معامله‌گری در بازارهای مالی اهمیت خیلی زیادی پیدا نمی‌کند و تعداد کمی از معامله‌ گران مبتدی تصمیم می‌گیرند تا با کسب این تجربیات روند معاملات خود را در بازار بهینه نمایند. اتفاقا به همین دلیل است که تعداد افراد موفق در معاملات بازارهای مالی خیلی زیاد نیست و معمولاً اکثر کاربران انگیزه‌های زیاد اما انتخاب اهداف اشتباه در بازارهای مالی با شکست روبرو می‌شوند. در این مقاله متوجه خواهید شد که چه رفتاری باعث ایجاد ضرر در فارکس و ارز دیجیتال برای شما می‌شود و اجتناب کردن از چه هیجاناتی می‌تواند شما را از ضررهای این بازارهای مالی در امان نگه دارد.

اشتباهات رایج معامله گران

قبل از هر چیزی کمی با خود تامل کنید، آیا شناخت اشتباهات رایج معامله‌ گران در بازارهای مالی اهمیتی برای شما دارد یا خیر؟ اینترنت پر از مقالاتی است که برای رتبه‌بندی در گوگل نگارش شده‌اند. جدا از اینکه این مقالات کیفیت لازم را داشته باشد یا خیر، اما نه خود نویسنده توجهی به استفاده کاربران از محتوای مقاله مورد نظر دارد و نه کاربران حتی چنین مقالاتی را تا نصفه مطالعه می‌کنند در حالی که قرار است یک محتوای بسیار مهم و حیاتی برای معاملات بازارهای مالی ارائه شود و کاربران از آن استفاده کاربردی نمایند.

در کانون بورس اما سیاست ما برای نگارش مقالات نسبت به تمام سایت‌های ارائه دهنده خدمات آموزش بازارهای مالی کاملاً متفاوت است. اگر شما مقالات ما را در بخش‌های مختلف مطالعه کرده باشید متوجه شده‌اید که محتوای این مقالات کاملاً با مقالات معمول موجود در اینترنت متفاوت است و ما بیشتر از اینکه دنبال انتقال برخی از کدها و پیام‌های کاملاً تکراری درباره شرایط معامله‌گری در بازارهای مالی باشیم بیشتر به دنبال ارائه تجربیات خود ش از ۱۰ سال معامله‌گری در بازار فارکس و ارز دیجیتال به کاربران ایرانی داریم و سعی داریم تا این تجربیات را به گونه‌ای ارائه کنیم که هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه‌ای بتوانند از آن برای بهینه کردن روند معاملات خود در بازار استفاده نمایند.

اشتباهات رایج معامله گران

شاید جالب باشد بدانید که خت اشتباهات رایج معامله‌ گران باید یکی از اولین درس‌ها برای کسانی باشد که به دنبال ورود به بازارهای مالی هستند ولی معمولاً این دسته از اطلاعات زمانی به افراد می‌رسد و موقعی معامله‌ گران به دنبال شناخت اشتباهات رایج معامله‌ گران می‌روند که کار از کار گذشته و آنها سرمایه بسیار سنگینی را در بازار از دست داده و حالا به فکر چاره و جبران و ورود به مسیر جدیدی هستند.

تفاوتی ندارد که در کجای مسیر باشید و چه رفتاری را تاکنون در معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال و حتی بازار بورس برای خود رقم زده باشید. در هر صورت توصیه می‌کنیم که تمام نکاتی که در این مقاله به عنوان اشتباهات رایج معامله‌ گران مبتدی و حرفه‌ای در بازارهای مالی به شما معرفی می‌کنیم را جدی بگیرید و حتماً آنها را در گوشه یادداشت کنید تا دیگر سرمایه‌های خود را برای چنین اشتباهاتی از دست ندهید.

ایده‌آل گرایی در آموزش

از زمانی که به فکر ورود به بازار فارکس و یا بازار ارز دیجیتال افتاده‌اید چه آموزش‌هایی را پشت سر گذاشته کدام دوره‌های آموزشی نظر شما را برای یادگیری مفاهیم مربوط به این بازارها به خود جلب کرده است؟ اصلاً می‌دانید که چند دوره آموزشی برای یادگیری معاملات بازار فارکس و ارز دیجیتال وجود دارد و حجم آن دوره‌های آموزشی چقدر است؟

نمی‌دانیم که تا چه حد در این باره اطلاعات دارید اما در فضای اینترنت را جستجو کنید همین حالا می‌توانید بیش از چند ترابایت مطالب آموزشی برای ورود به بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال پیدا کنید که همه آنها هر چقدر هم که شبیه هم باشند توسط اساتید مختلفی ارائه شده و ن است چند نکته متفاوت نسبت به سایر دوره‌ها به دانش شما برای معامله‌گری در بازارهای مالی اضافه کنند. خوب حالا تکلیف چیست کدام یک از این دوره‌های آموزشی را برای ورود به بازارهای مالی انتخاب می‌کنید و آیا اصلاً شرکت در یک دوره آموزشی چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری شما را برای ورود به این بازار راضی خواهد کرد؟

یکی از اولین و مهم‌ترین اشتباهاتی که اکثر معامله‌ گران برای ورود به بازارهای مالی با آن روبرو هستند، عدم تصمیم گیری مناسب برای انتخاب بهترین دوره آموزشی برای ورود به بازارهای مالی است. درصد قابل توجهی از دوره‌های آموزشی موجود یا کیفیت لازم برای معامله‌گری در بازارهای مالی را ندارند و یا اینکه آموزش‌های ارائه شده در آنها اصلاً در بازار تست نشده و آموزش دهنده اصلاً به موفقیتی با استفاده از روش‌های مورد تدریس نرسیده است.

با این حساب اولین و مهم‌ترین اشتباه رایج معامله‌ گران را باید در انتخاب دوره آموزشی اشتباه در نظر بگیریم. همین انتخاب اشتباه است که باعث می‌شود تا آنها در بازار به نتیجه نرسیده و به دنبال استفاده از دوره‌های آموزشی جدید و جدید و جدیدتر بروند و همینطور برای یادگیری بازار هزینه بپردازند در حالی که هیچ کدام از این روش‌ها نتیجه‌ای برای آنها به دنبال ندارد. در مقاله معرفی انواع سبک‌های تحلیل تکنیکال و انواع سبک‌های پرایس اکشن سعی کردیم تا روش‌های مختلف معاملاتی در بازارهای مالی را به شما معرفی کنیم. جالب است بدانید که برای هر کدام از روش‌های تعریف شده در تحلیل تکنیکال ۱۰ دوره آموزشی با کیفیت و شرایط مختلف وجود دارد و در هر کدام از این دوره‌های آموزشی شما می‌توانید مطلب متفاوتی را مشاهده کنید.

توصیه می‌کنیم که حتماً یک دوره آموزشی مناسب انتخاب کنید که اساتید دوره مورد نظر با روش‌های ارائه شده به موفقیت رسیده باشند و شما نیز همین روش‌ها را برای موفقیت در بازار به کار بگیرید. در واقع هم انتخاب یک دوره آموزشی کاربردی و جذاب برای ورود به معاملات بازار فارکس اهمیت دارد و همین که شما بتوانید  همین آموزش‌ها تمرکز داشته باشید و فقط از آنها در معاملات خود در بازار استفاده کنید در نهایت می‌تواند کلید موفقیت شما در معاملات بازار فارکس باشد.

به روز رسانی می شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.