آموزش کامل ثبت نام در کوینکس با گوشی و بدون احراز هویت + جزئیات کامل

0 10

آموزش کامل ثبت نام در کوینکس با گوشی و بدون احراز هویت – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۷ از ۱۳ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس با شما همراه هستیم. برای کسانی که می‌دانند صرافی ارز دیجیتال چیست و برای داشتن معاملات کاملاً ایمن و بدون خطر حتماً باید در انتخاب یکی از انواع صرافی ارز دیجیتال دقت بالایی داشته باشند، لازم است تا  مراحل ثبت نام و احراز هویت در صرافی ها را  به صورت کامل بیاموزند. در بررسی صرافی کوینکس اشاره کردیم که این صرافی یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران ایرانی محسوب شده و استفاده از خدمات آن می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای کاربران ایرانی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل آموزش کامل سایت و صرافی کوینکس را در مقالات مختلف برای شما تدوین کرده‌ایم تا شرایط استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی کاملاً بهینه و بدون خطر شود. در این مقاله ابتدا به آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس خواهیم پرداخت و سپس مراحل احراز هویت در صرافی را برای کاربران ایرانی تشریح می‌کنیم. در نظر داشته باشید که نحوه ثبت نام در کوینکس و احراز هویت در آن را به صورت تصویری با هم مرور خواهیم کرد و در صورتی که کاربران در هر کدام از بخش‌های معرفی شده چالشی داشته باشند می‌توانند آن را در انتهای مقاله و در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارند.

لازم به توضیح است که کاربرانی که تمایل به استفاده کاملاً ایمن از خدمات صرافی کوینکس را دارند، مجموعه مقالات مربوط به این صرافی در کانون بورس به شرح زیر است:

 • آموزش صرافی کوینکس به صورت کامل هم سایت و هم اپلیکیشن + لینک دانلود
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل معاملات اسپات در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل معاملات مارجین و فیوچرز صرافی کوینکس
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها

آیا صرافی کوینکس گزینه خوبی برای کاربران ایرانی است؟

در بررسی صرافی کوینکس به صورت کامل و جامع به جزئیات مربوط به صرافی پرداختیم و نکات لازم برای ارزیابی آن را نیز به شما بیان نموده‌ایم. اگر بخواهیم تمام نکات مربوط به بررسی صرافی را در یک بند خلاصه کنیم،  موارد زیر می‌توانند مشخص کننده شرایط استفاده از خدمات کوینکس برای کاربران ایرانی باشند:

 • صرافی متمرکز کوینکس در میان انواع صرافی خارجی به عنوان یک صرافی میان رده معرفی شده و خدمات و شرایط آن، این صرافی را در رتبه های میانه جدول رده بندی صرافی ها قرار داده است.
 • کوینکس هیچ گونه محدودیتی برای کاربران ایرانی در نظر نگرفته و ایرانی‌ها می‌توانند بدون نگرانی حتی با احراز هویت نیز در این صرافی ثبت نام نمایند. در واقع ثبت نام در کوینکس به صورت کاملاً قانونی برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است.
 • امکان انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت در صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی وجود دارد. سقف برداشت روزانه از حساب کاربری کوینکس بدون احراز هویت برای کاربران ایرانی ۱۰ هزار دلار است و در صورت اقدام برای احراز هویت این عدد تا یک میلیون دلار در هر روز افزایش پیدا میکند.
 • انجام معاملات در صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی در حال حاضر کاملاً ایمن و بدون خطر است و حتی نیاز به تغییر آی پی نیز نخواهید داشت.

هرچند در حال حاضر صرافی کوینکس بهترین گزینه برای کاربران ایرانی در بازار خارج محسوب می‌شود اما با این حال هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده نیز همین روند در خدمات این صرافی وجود داشته باشد.  از این رو کاربران بایستی به صورت دائم اخبار مربوط به صرافی را دنبال نمایند تا در صورت هرگونه تغییر در سیاست‌های کاری آن، بلافاصله برای خارج کردن دارایی‌های خود از این صرافی اقدام کنند.

چرا آموزش ثبت نام در کوینکس

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده که چرا باید آموزش ثبت نام در کوینکس را مطالعه کنید؟ واقعیت این است که بازار ارزهای دیجیتال تبدیل به یک بازار کاملاً بی رحم شده است. برخلاف سایر بازارهای مالی، کوچک ترین اشتباه در این بازار باعث از دست رفتن دارایی‌های بسیار زیادی از سوی کاربران  می‌شود. اگر اخبار مربوط به بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کنید، متوجه خبرهای زیادی خواهید شد که در آن با یک اشتباه تمام دارایی‌های کاربران از دست می رود. وارد کردن یک آدرس اشتباه در هنگام انتقال ارزهای دیجیتال و مواردی از این دست این روز ها تبدیل به یک چالش بزرگ برای کاربران شده است.

در همین راستا در مجموعه کانون بورس و در بخش آکادمی سعی کردیم تا با تدوین سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و در کنار آن سایر جزئیات مربوط به این بازار مانند صرافی ها، تمام اطلاعات اولیه لازم برای ورود به این بازار را در اختیار شما عزیزان قرار دهید. ثبت نام در صرافی ها نیز از جمله آموزش هایی است که مانع از بروز مشکلات بعدی در روند انجام تراکنش ها برای کاربران می‌شود. از این رو لازم است تا مراحل ثبت نام در کوینکس را به خوبی مطالعه کرده و با دقت بالا این آموزش را مرور کنید. این مهم باعث می‌شود تا هم شما حساب کاربری خود را خیلی سریع و ایمن در این صرافی افتتاح کنید و هم تمام نقطه نظرات لازم برای بالا بردن امنیت حساب کاربری خود را نیز در نظر بگیرید.

روش های ثبت نام در کوینکس

برای ثبت نام در کوینکس روش های خیلی زیادی پیش روی شما قرار ندارد. در حال حاضر کاربران می‌توانند هم از طریق سایت رسمی کوینکس و هم از طریق اپلیکیشن رسمی این صرافی در اندروید و آیفون برای ثبت نام در این صرافی اقدام نمایند. اجرا کردن مراحل ثبت نام در کوینکس در هر دو این روش ها تقریباً مشابه با یکدیگر است. از این رو در  ادامه سعی خواهیم کرد تا به صورت تصویری تمام مراحل ثبت نام در کوینکس را برای شما مرور کنیم. لازم است تا این مراحل را به دقت و مو به مو انجام دهید. توصیه می‌کنیم که ابتدا یک بار تا انتها تمام مراحل را مطالعه کرده و سپس به ترتیب از آنها برای اجرای فرایند ثبت نام در صرافی کوینکس استفاده کنید.

کاربرانی که قبلا در صرافی کوینکس ثبت نام کرده و یکی از روش های ثبت نام در کوینکس را طی کرده اند، با مطالعه این مقاله می‌توانند گزینه‌های جدیدی را به حساب کاربری خود در این صرافی اضافه نمایند. به عنوان مثال در صورت عدم فعال کردن رمز عبور دو عاملی می‌توانند این مراحل را اجرا کرده و امنیت حساب کاربری خود در کوینکس را بالاتر ببرند.

آموزش کامل ثبت نام در کوینکس

آموزش ثبت نام در کوینکس

در این بخش آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس را به صورت مرحله به مرحله با هم مرور می‌کنیم. دقت داشته باشید که برای طی کردن این مراحل در سایت رسمی کوینکس نیاز به فیلترشکن یا VPN خواهید داشت. زیرا سایت کوینکس در ایران فیلتر شده و عملا امکان دسترسی به این سایت به صورت مستقیم برای کاربران ایرانی وجود ندارد. با روشن کردن فیلترشکن این مشکل حل خواهد شد. در نظر داشته باشید که این ایراد هیچ ارتباطی به سیاست‌های کوینکس نداشته و سیاست‌های داخلی باعث بروز این مشکل شده است.

از این گذشته پیشنهاد می‌کنیم که یک بار تا انتها مراحل ثبت نام در کوینکس را مرور کرده و سپس آن را انجام دهید. این مهم باعث می‌شود تا در صورت مواجه شدن با پنجره های جدیدی در زمان ثبت نام با هیچ چالشی روبرو نشوید.

۱- در مرحله اول باید وارد سایت رسمی کوینکس به نشانی www.coinex.com شوید. در گوشه سمت راست و بالای سایت می‌توانید گزینه Sign Up را مشاهده کنید. با کلیک بر روی این گزینه مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس آغاز می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید این گزینه را در سایت این صرافی مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است در به روز رسانی های بعدی شاهد ایجاد تغییر در محل این گزینه باشید.

آموزش ثبت نام در کوینکس

 

۲- با کلیک بر روی گزینه Sign up می‌توانید وارد صفحه ای شوید که در آن لازم است تا مشخصات اولیه خود را وارد کنید. تصویر زیر این مشخصات را برای شما روشن می کند.

آموزش ثبت نام در کوینکس

ابتدا در بخش اول باید Email معتبر خود را وارد نمایید. دقت کنید که این ایمیل باید فعال باشد و شما به آن دسترسی داشته باشید. زیرا کد دسترسی به حساب کاربری و هم‌چنین امکان بازیابی پسورد فراموش شده از طریق همین ایمیل امکان‌پذیر خواهد بود. از این گذشته شما باید از نظر امنیتی نیز دقت ویژه ای به ایمیل خود داشته باشید. زیرا کسی که به ایمیل شما دسترسی داشته باشد، امکان ورود به حساب کاربری شما را نیز خواهد داشت. از این رو در تعیین ایمیل برای حساب کاربری خود در صرافی کوینکس دقت زیادی داشته باشید.

در بخش دوم باید یک پسورد برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و در بخش سوم نیز این پسورد را تکرار نمایید. در انتخاب پسورد نیز دقت کنید که حتماً از نظر امنیتی شرایط خوبی داشته باشد.

با کلیک در بخش ۵ روی گزینه Send Code کد فعال سازی به آدرس ایمیل وارد شده ارسال می‌شود. با وارد شدن به آدرس ایمیل درج شده، باید این کد را در این بخش وارد کنید. این مهم در احراز هویت کوینکس در مرحله اول اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین در نهایت با کلیک بر روی تیک قبول قوانین، مرحله وارد کردن مشخصات در ثبت نام کوینکس به پایان می‌رسد. بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید تا مراحل ثبت نام در کوینکس برای شما به اتمام برسد. دقت داشته باشید که هر چند مراحل اولیه ثبت نام در صرافی کوینکس در این مرحله به انتها می‌رسد، اما لازم است تا موارد دیگری را نیز به حساب کاربری خود اضافه کنید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

فعال کردن تایید دو مرحله ای در حساب کوینکس

یکی از موارد امنیتی که می‌توانید با استفاده از آن امنیت حساب کاربری خود در گوگل را باز هم افزایش دهید، استفاده از تایید دو مرحله ای یا ۲FA است. این گزینه در برخی از صرافی ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. از این گذشته در برخی از انواع کیف پول ارز دیجیتال نیز شاهد استفاده از این بازار برای بالا بردن امنیت هستیم. در چند ماه گذشته شاهد استفاده از آن در برخی از انواع صرافی ایرانی ارز دیجیتال نیز هستیم.

استفاده از تائیدیه دو مرحله در نگاه اول می‌تواند مراحل وارد شدن به حساب کاربری را برای شما پیچیده‌تر نماید، اما برای بالاتر بردن امنیت آن اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً آن را برای حساب کاربری خود در کوینکس استفاده کنید. از این رو در آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس لازم دانستیم تا به بررسی مراحل فعال کردن تایید دو مرحله ای نیز بپردازیم. برای فعال کردن آن حتماً باید گوشی موبایل در دسترس داشته باشید. این فرایند نیاز به اپلیکیشن دارد که از سوی گوگل توسعه پیدا کرده است.

برای فعال کردن تائیدیه دو مرحله ای در حساب کاربری خود در صرافی کوینکس نیاز به اپلیکیشن Google Authenticator خواهید داشت. این اپلیکیشن از سوی کمپانی گوگل توسعه پیدا کرده و با اتصال گوشی و کامپیوتر شما به آدرس ایمیل شخصی، این امکان وجود دارد تا از آن برای تایید دو مرحله ای استفاده کنید.

کاربران گوشی های اندرویدی برای دانلود این نرم افزار می‌توانند در پلتفرم Google Play از این لینک و کاربران موبایل ایفون نیز می‌توانند از Appstore از این لینک برای دانلود این اپلیکیشن اقدام نمایند.

بعد از پایان مراحل ثبت نام در کوینکس صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد. این صفحه را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

آموزش ثبت نام در کوینکس

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید در بخش بالای این تصویر و در کنار تیک سبز ثبت نام در کوینکس موفقیت‌آمیز اعلام شده و پیام خوش آمدگویی به این پلتفرم نیز برای شما ارسال شده است. در پایین و در قسمت ۰۱ امکان فعال کردن پسورد دو عاملی برای شما وجود دارد. در این گزینه می بایست روی گزینه TOTP کلیک کنید. با کلیک کردن روی این گزینه صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

آموزش ثبت نام در کوینکس

در این صفحه دو نرم افزار Google Authenticator و Lastpass Authenticator برای این منظور به شما معرفی شده و همچنین لینک دانلود هر دو آنها برای موبایل اندروید و آیفون نیز درج شده است. اگر هنوز نرم افزار google Authenticator را بر روی موبایل خود نصب نکرده‌اید، می‌توانید از لینک های مشخص شده در بالا وارد پلتفرم های مربوطه شده و نرم افزار مورد نظر را نصب کنید. در پایان روی گزینه NEXT کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی گزینه NEXT یک QR CODE به شما نمایش داده می‌شود. حالا باید نرم افزار را در گوشی خود باز کرده و با کلیک کردن بر روی گزینه + QR Code نمایش داده شده را در آن اسکن کنید. بعد از این باید روی گزینه Submit کلیک کنید تا مراحل فعال کردن کد دو عاملی روی حساب کاربری شما به پایان برسد.

از این پس هر بار که این نرم افزار را در گوشی خود باز کنید، یک کد ۶ رقمی به شما نمایش داده می‌شود که هر ۳۰ ثانیه عوض می‌شود. در مواقعی که درصدد ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس باشید، نیاز است تا این کد را وارد کنید. در واقع با فعال کردن کد دو عاملی تنها در صورتی امکان ورود به حساب کاربری خود را خواهید داشت که موبایل خود را در دسترس داشته و این کد را از روی نرم افزار بخوانید.

بنابراین این مهم باعث می‌شود تا حتی اگر هکری پسورد اصلی حساب کاربری شما را نیز به دست آورد، همچنان امکان ورود به آن را نداشته باشد. زیرا نیاز است تا این کد را نیز در زمان ورود به حساب کاربری شما در اختیار داشته باشد. این مهم باعث بالاتر رفتن امنیت حساب کاربری شما می‌شود.

ورود به حساب کاربری در سایت کوینکس

مراحل ثبت نام در کوینکس را مرور کردیم .و هم‌چنین روش فعال کردن تائیدیه دو عاملی را نیز بعد از اتمام این مراحل بیان کردیم. اما لازم است تا روش فعال کردن این تائیدیه را از حساب کاربری نیز تشریح کنیم. برای این منظور ابتدا باید مراحل ورود به حساب کاربری در سایت کوینکس را مرور کنیم. البته برای ورود به حساب کاربری خود در این صرافی می‌توانید از طریق اپلیکیشن این صرافی نیز اقدام کنید.

برای ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس ابتدا باید وارد سایت رسمی این صرافی شوید. در صفحه اصلی سایت در گوشه بالا راست، می بایست روی گزینه Sign In کلیک کنید. اگر زبان سایت یا اپلیکیشن خود را بر روی زبان فارسی تنظیم کرده باشید، بر روی ورود به حساب کاربری کلیک کنید. در تصویر زیر می‌توانید محل کلید Sign in را مشاهده کنید.

آموزش ثبت نام در کوینکس

با کلیک بر روی این گزینه صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات کاربری خود اعم از ایمیل و پسورد انتخاب شده را در آن وارد کنید.

آموزش احراز هویت در کوینکس

بعد از کلیک دوباره روی گزینه Sign in می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید. البته اگر تائیدیه دو عاملی را در حساب کاربری خود فعال کرده باشید، لازم است تا این کد را نیز در زمان ورود به حساب کاربری خود وارد کنید. برای این منظور بعد از وارد کردن اطلاعات اولیه، وارد اپلیکیشن Google Authenticator شده و کد دو عاملی را وارد نمایید.

فعال کردن تایید دو مرحله ای از طریق حساب کوینکس

اگر در زمان ثبت نام در کوینکس کد ورود دو عاملی را فعال نکرده باشید، نگران نباشید. زیرا هم چنان می‌توانید از طریق حساب کاربری خود  و بخش تنظیمات این کد را فعال کنید. با توجه به اینکه ممکن است این مرحله را در زمان ثبت نام در سایت صرافی کوینکس فراموش کنید، لازم دانستیم تا نحوه فعال سازی آن از طریق حساب کاربری را نیز تشریح کنیم.

برای این منظور ابتدا باید نرم افزار Google Authenticator را باید از قبل بر روی موبایل خود نصب کرده باشید. سپس باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای این منظور می‌توانید از روش بیان شده در بخش قبلی استفاده کنید. سپس بر روی گزینه حساب کاربری یا Account در گوشه راست بالای سایت کلیک کنید تا منوی کشویی زیر برای شما باز شود.

آموزش احراز هویت در کوینکس

در منوی کشویی باز شده باید روی گزینه Account Setting کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات حساب کاربری خود در سایت صرافی کوینکس شوید. در این بخش گزینه‌های مختلفی در دسترس شما قرار دارد که به مرور همه آنها را توضیح خواهیم داد.

در تنظیمات باز شده مطالب با تصویر زیر باید گزینه TOTP را انتخاب کنید. سپس یک کد برای ایمیل شما ارسال می‌شود که باید آن را در پنجره باز شده وارد کنید.

آموزش احراز هویت در کوینکس

سپس لازم است تا مراحل اضافه کردن حساب کاربری کوینکس به Authenticator را با کلیک بر روی گزینه + و اسکن کردن QR CODE به اتمام برسانید.

اضافه کردن شماره موبایل به حساب کاربری در صرافی کوینکس

اشاره کردیم که انجام احراز هویت در مراحل ثبت نام در کوینکس کاملاً بی خطر است و کاربران ایرانی می‌توانند برای این امر اقدام نمایند. اما برای اینکه امنیت حساب کاربری شما در این صرافی باز هم بالاتر برود، می‌توانید شماره موبایل خود را نیز در آن فعال کنید. با فعال کردن شماره موبایل یک قدم دیگر به احراز هویت کامل در این صرافی نزدیک تر شده و از این گذشته می‌توانید خیلی راحت تر و ایمن تر از حساب کاربری خود استفاده کنید. با طی کردن مراحل زیر می‌توانید شماره موبایل خود را نیز به حساب کاربری در کوینکس فعال کنید.

۱- برای این منظور دوباره باید وارد بخش تنظیمات حساب کاربری خود شوید. در بند قبلی نحوه وارد شدن به بخش تنظیمات حساب کاربری را توضیح دادیم.

۲- این بار باید روی گزینه Bind روبرو بخش Mobile کلیک کنید.

با کلیک روی این بخش لازم خواهد بود تا کد دو عاملی را از نرم افزار Google Authenticator را در پنجره باز شده وارد کنید. اگر هنوز این کد را برای حساب کاربری خود فعال نکرده باشید، نیازی به این مرحله نخواهد بود.

آموزش احراز هویت در کوینکس

۳- بعد از وارد کردن کد دو عاملی روی گزینه NEXT کلیک کنید. وارد پنجره جدیدی خواهید شد که باید در آن ایمیل خود را تایید کنید. در پنجره باز شده روی گزینه Send Code کلیک کنید تا کد به ایمیل شما فرستاده شود. سپس آن را در بخش مشخص شده در تصویر زیر وارد کنید.

آموزش احراز هویت در کوینکس

۴- دوباره روی گزینه NEXT کلیک کنید تا وارد بخش وارد کردن شماره موبایل خود شوید. در این مرحله ابتدا باید ایران را انتخاب و سپس شماره موبایل خود را بدون صفر وارد نمایید.

آموزش احراز هویت در کوینکس

بعد از وارد کردن شماره موبایل، روی گزینه Send Code کلیک کنید تا اس ام اس حاوی یک کد به موبایل شما ارسال شود. آن را در بخش مشخص شده وارد کنید و روی گزینه NEXT کلیک نمایید تا فرایند ثبت شماره موبایل در حساب کاربری کوینکس به پایان برسد. دقت کنید که ثبت نام در کوینکس هنوز به پایان نرسیده و نیاز است تا چند مرحله دیگر برای تکمیل این مراحل و هم‌چنین احراز هویت در کوینکس را طی کنید.

چرا باید شماره موبایل خود را در کوینکس فعال کنیم؟

در ادامه آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس مراحل فعال کردن شماره موبایل را نیز در حساب این صرافی مرور کردیم. اما چرا نیاز است تا شماره موبایل خود را در حساب خود فعال کنید و چه کاربردهایی را از این امر می‌توان در اختیار داشت؟ فعال کردن شماره موبایل در حساب کاربری می‌تواند مزیت ها و کاربردهای زیر را برای شما به دنبال داشته باشد:

 • به عنوان اولین مزیت و کاربرد فعال کردن شماره موبایل در حساب کاربری باید به بالاتر رفتن امنیت حساب کاربری اشاره کنیم. با این فرایند، هر زمان که شما درصدد ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس باشید، یک کد ۶ رقمی برای شما اس ام اس خواهد شد که باید این کد را در بخش ورود وارد کنید. با این ترفند امنیت ورود به حساب کاربری شما بیشتر خواهد شد.
 • کاربرد و مزیت دیگر این فعال سازی در بالاتر رفتن امنیت برداشت رمز ارز از کیف پول صرافی است. در زمان برداشتن رمز ارز و بعد از وارد کردن کیف پول مقصد، یک کد ۶ رقمی برای شماره موبایل شما اس ام اس خواهد شد که باید این کد را در بخش مربوطه وارد کنید تا عملیات انتقال نهایی شود.

با این تفاسیر کسی که به پسورد حساب کاربری شما دسترسی داشته باشید، بدون در اختیار داشتن موبایل شما نمی تواند وارد حساب کاربری شود. از این گذشته امکان برداشت ارز دیجیتال از حساب کاربری نیز بدون دسترسی به موبایل شما وجود نخواهد داشت.

همچنین اضافه کردن کد تایید دو عاملی نیز مزیت ها و کاربردهای زیر را برای شما ایجاد خواهد کرد:

 • در زمان ورود به حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن می بایست این کد دو عاملی را از نرم افزار متصل به جیمیل خود در بخش مربوطه وارد کنید. این مهم نیز به نوعی باعث بالاتر رفتن امنیت حساب کاربری شما خواهد شد.
 • برای ایجاد هر گونه تغییرات در تنظیمات حساب کاربری خود نیز نیاز به این کد ۶ رقمی خواهید داشت.

دقت کنید که کد دو عاملی و همچنین کد ارسالی از طریق اس ام اس دو مقوله کاملاً جدا از هم هستند. هم‌چنین این موارد با پسورد تعیین شده برای حساب کاربری شما نیز کاملاً متفاوت نسبت به هم هستند. با داشتن یکی از اینها شما نمی‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و هر کدام از این موارد نقش خود را برای بالاتر بردن امنیتی حساب کاربری شما ایفا می‌نمایند.

فعال سازی کد آنتی فیشینگ در صرافی کوینکس

آموزش ثبت نام در کوینکس را با آموزش مراحل فعال سازی کد آنتی فیشینگ در این صرافی ادامه می دهیم. این مورد نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند امنیت شما را در این صرافی بالاتر ببرد. اگر با مقوله فیشینگ که در مقاله خطرات ارز دیجیتال به صورت کامل به بررسی آن پرداختیم، آشنا باشید، به خوبی می دانید که این مهم می‌تواند خطر بسیار بزرگی برای شما ایجاد کند. لازم است تا شما در مواقع استفاده از هر خدماتی در بازار ارز دیجیتال از حملات فیشینگ جلوگیری کنید. صرافی کوینکس در این باره یک خدمت بسیار خوب را راه اندازی کرده است که می‌توانید این خدمت را با فعال سازی کد آنتی فیشینگ در حساب کاربری خود داشته باشید.

حملات فیشینگ به صورت معمول با ارسال آدرس های اینترنتی تقلبی و کلیک کاربران بر روی این آدرس ها انجام می‌شود. در صورت ورود به لینک های جعلی و تقلبی ارسال شده از طریق ایمیل یا اس ام اس این امکان وجود دارد تا اطلاعات شما در دسترس کلاهبرداران قرار گیرد. هر چند تا کنون هیچ حمله فیشینگی در سایت صرافی کوینکس گزارش نشده، اما از این قبیل موارد در بازار ارز دیجیتال به وفور دیده می‌شود.

ایده صرافی کوینکس برای در امان ماندن از این حملات بسیار ساده اما عالی است. در این ترفند یک کلمه و یا کد میان شما و صرافی کوینکس تعیین می‌شود که در تمام ایمیل ها و اس ام اس ها با هر پیامی این کد نیز ارسال می‌شود. بنابراین حتی اگر یک کلاهبردار هم لینکی برای شما ارسال کند، در صورت نبود این کد به راحتی می‌توانید به جعلی بودن آن پی ببرید. برای فعال کردن کد آنتی فیشینگ می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

۱- ابدا طبق روش بیان شده در بالا وارد بخش تنظیمات حساب کاربری خود در کوینکس شوید.

۲- جلوی گزینه Anti-Phishing Code بر روی دکمه Bind کلیک کنید.

۳- در قدم بعدی باید روی گزینه Send Code کلیک کنید تا کدی برای آدرس ایمیل شما ارسال شود. این کد را در بخش مشخص شده وارد کنید.

آموزش احراز هویت در کوینکس

۴- با کلیک بر روی گزینه NEXT پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که در این پنجره باید کد آنتی فیشینگ انتخابی خود را وارد نمایید. این کد می‌تواند بین ۴ تا ۲۰ حرف داشته باشد. برای اینکه این کد را در ذهن داشته باشید، می‌توانید کلماتی را انتخاب نمایید که تنها خود شما به آنها واقف هستید. برای مثال نام مدرسه دوران ابتدایی یا اولین معلم شما در دوران آموزشی و یا حتی غذای مورد علاقه می‌توانند از جمله گزینه‌های خوب برای این منظور باشند.

آموزش نحوه تغییر پسورد در حساب کاربری کوینکس

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس را با مرور نحوه تغییر پسورد در حساب کاربری این صرافی ادامه می دهیم. دقت کنید که به صورت کلی لازم است تا کاربران هر چند وقت یک بار برای تغییر پسورد خود در حساب کاربری اقدام نمایند. این مهم باعث می‌شود تا امنیت حساب کاربری شما بیشتر شود. اگر به این نکته و نکات مشابه توجه کنید، به هیچ وجه سرمایه های خود را در معرض خطرات راز دیجیتال قرار نداده و می‌توانید خیلی راحت معاملات ایمنی را برای خود رقم بزنید. برای تغییر پسورد در حساب کاربری خود در صرافی کوینکس می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

۱- وارد حساب کاربری خود در سایت کوینکس شده و سپس طبق آموزش های قبلی وارد بخش تنظیمات حساب خود شوید.

۲- در بخش تنظیمات با تصویر زیر روبرو خواهید شد که می بایست روی گزینه RESET جلوی گزینه Password کلیک نمایید.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

۳- با ورود به این بخش ابتدا باید حساب خود را تایید کنید. برای این منظور در پنجره باز شده روی گزینه Send Code کلیک کنید تا یک کد ۶ رقمی به آدرس ایمیل شما ارسال شود. کد مربوطه را در بخش تعیین شده وارد کنید.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

۴- با کلیک بر روی گزینه NEXT می‌توانید برای تغییر پسورد خود اقدام نمایید. در پنجره جدید باز شده پسورد مورد نظر خود را وارد نمایید تا مراحل تغییر پسورد در کوینکس به اتمام برسد.

برای انتخاب پسورد ایمن در حساب کاربری کوینکس دقت به نکات زیر برای شما لازم خواهد بود:

 • به یاد داشته باشید که پسورد شما باید ترکیبی از چندین عدد، حروف بزرگ و کوچک و علامت های مختلف موجود بر روی کیبورد باشد.
 • هم‌چنین از استفاده از پسوردهای نزدیک و مشابه با پسوردهای قبلی خود اجتناب کنید.

نحوه حذف اکانت در صرافی کوینکس

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس را با مرور نحوه حذف اکانت در این صرافی ادامه می دهیم. در برخی مواقع ممکن است نیاز به حذف اکانت خود و ایجاد یک اکانت جدید داشته باشید. دلایل زیادی را می‌توان برای این مورد برشمرد. از این رو در این بخش نحوه حذف اکانت را نیز با شما مرور می‌کنیم. برای این مورد می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 • ابتدا وارد سایت شده و وارد حساب کاربری خود شوید.
 • مطابق با روند قبلی وارد بخش تنظیمات در حساب کاربری خود شوید.
 • در قسمت بالا و در کنار Security Settings دکمه ای با عنوان Disable Your Account وجود دارد که می بایست روی آن کلیک کنید.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

با کلیک کردن روی این گزینه، فرایند غیرفعال کردن و حذف اکانت شما در صرافی کوینکس انجام می‌شود. دقت کنید که با این عمل تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما پاک شده و حتی صرافی به صورت خودکار تمام سفارش های شما را نیز در بازار می بندد. از این رو قبل از هر اقدامی نسبت به این موضوع مطمئن شوید.

آموزش مراحل احراز هویت در صرافی کوینکس

یکی دیگر از اقداماتی که باید همراه با ثبت نام در کوینکس انجام دهید، احراز هویت در این صرافی است. احراز هویت در صرافی کوینکس روند خیلی پیچیده‌ای نداشته و خیلی راحت می‌توانید برای این منظور اقدام کنید. در این بخش مراحل احراز هویت در این صرافی را با شما در میان می‌گذاریم. اما قبل از آن باید یادآور شویم که احراز هویت در این صرافی به چه منظور لازم است؟

برخلاف سایت ها و صرافی های داخلی که برای ترغیب کاربران به احراز هویت اقدام به کاهش کارمزدها می‌نمایند، در صرافی های بین‌المللی معمولاً چنین فرایندی در دستور کار قرار نمی‌گیرد. البته برای کاهش کارمزدها در صرافی کوینکس راه‌حل‌هایی وجود دارد که در مقاله بررسی صرافی کوینکس به آنها پرداختیم. خرید و هولد کردن ارز دیجیتال CET به عنوان توکن بومی این صرافی راه‌حلی است که می‌تواند تاثیر مستقیم و زیادی روی کارمزدهای شما در معاملات داشته باشد. هر چقدر مقدار CET هولد شده بیشتر باشد، تخفیف کارمزدها نیز بیشتر خواهد شد.

با این تفاسیر احراز هویت در صرافی کوینکس هیچ ارتباطی به کاهش و تخفیف کارمزدها ندارد. اما با این حال از این فرایند می‌توانید برای مزیت دیگری استفاده کنید. کاربران می‌توانند بدون احراز هویت تا سقف ۱۰۰۰۰ دلار در هر روز از حساب کاربری خود در کوینکس برداشت نمایند. در حالی که با اجرای فرایند احراز هویت می‌توانید این مبلغ را تا ۱ میلیون دلار افزایش دهید. جدول زیر از سوی سایت صرافی کوینکس برای این منظور ارائه شده است.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید امکان استفاده از همه خدمات حتی بدون احراز هویت نیز در این صرافی برای کاربران وجود دارد. برای احراز هویت در صرافی کوینکس از فرایند زیر استفاده کنید:

۱- وارد حساب کاربری خود در سایت کوینکس شوید.

۲- سپس باید وارد بخش تنظیمات شوید. نحوه ورود به بخش تنظیمات را در بخش‌های قبلی تشریح کردیم.

۳- در بخش تنظیمات همان‌طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، باید در بخش ID verification روی گزینه Verify کلیک کنید.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

۴- با کلیک بر روی این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد. در این پنجره ابتدا باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. در وارد کردن این اطلاعات نهایت دقت را داشته باشید. اگر پاسپورت دارید، حتماً این اطلاعات را مطابق با اطلاعات درج شده در پاسپورت خود وارد نمایید.

ورود به کوینکس بدون احراز هویت

۵- سپس نوبت به وارد کردن اطلاعات پاسپورت یا کارت ملی می‌رسد. ابتدا با ID Number خود را وارد کنید و در ادامه عکس کارت ملی یا پاسپورت خود را در این بخش بارگذاری نمایید.

ثبت نام در کوینکس با کارت ملی

۶- در قدم بعدی باید کارت ملی یا پاسپورت خود را به همراه بیانیه درج شده در سایت در دست بگیرید و به صورت سلفی از خود عکس گرفته و آن را در بخش تعیین شده درج کنید. این متن را می‌توانید با خودکار بر روی کاغذ بنویسید. در این بخش می‌توانید یک نمونه از شرایط عکاسی را نیز مشاهده کنید تا فرایند احراز هویت در کوینکس برای شما در یک مرحله انجام شود.

ثبت نام در کوینکس با کارت ملی

در نهایت و در انتهای این بخش تیک I Promise … را بزنید و بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا فرایند احراز هویت در صرافی کوینکس به پایان برسد. حالا نوبت به مسئولین خود صرافی می‌رسد که مدارک شما را بررسی و نتیجه را در کمتر از ۲۴ ساعت به شما اطلاع دهند. ممکن است مشکلی در برخی از مدارک شما باشد. برای مثال اگر عکس گرفته شده مناسب نباشد، عملا باید آن را اصلاح نمایید.

آموزش ثبت نام در کوینکس با گوشی

تمام راه‌حل‌هایی که در بالا معرفی کردیم را می‌توانید با گوشی خود نیز طی کنید. ثبت نام در کوینکس با گوشی هیچ تفاوتی با مراحل ثبت نام از طریق سایت ندارد. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در سایت با همان یوزرنیم و پسورد خود وارد حساب کاربری در اپلیکیشن کوینکس نیز شوید. در بخش معرفی سایت کوینکس به معرفی اپلیکیشن این صرافی نیز خواهیم پرداخت و جزئیات بیشتری را در این باره با شما در میان می‌گذاریم.

دقت داشته باشید که با توجه به اینکه این روزها کاربران موبایل به مراتب بیشتر است، از این رو توصیه می‌کنیم که با استفاده از اپلیکیشن کوینکس بهتر از خدمات این صرافی استفاده نمایید. زیرا عملا محدودیت نیاز به استفاده از فیلتر شکن و VPN را نیز نخواهید داشت.

واقعیت‌هایی مهم از آموزش کامل ثبت نام در کوینکس

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس را به صورت کامل و جامع با شما مرور کردیم. در انتها اما سعی داریم تا نکات بیشتری درباره استفاده از خدمات این صرافی را با شما در میان بگذاریم. در نظر داشته باشید که استفاده از تمام ترفندهای آموزش داده شده برای کاربران ایران الزامی نیست اما لازم است. زیرا بدون این ترفندها و آموزش ها امنیت حساب کاربری شما در کوینکس کم شده و امکان هک شدن آن وجود خواهد داشت.

دقت کنید که این خدمات و ترفندها در سایر صرافی های بین‌المللی نیز به همین صورت در دسترس است، اما با توجه به تحریم کاربران ایرانی از سوی این صرافی ها، امکان استفاده از آنها وجود ندارد. کوینکس در این بین شرایطی را فراهم آورده تا کاربران ایرانی بتوانند بدون هیچ چالشی روند قانونی ثبت نام در یک صرافی بین‌المللی را طی کرده و در نهایت از خدمات عالی این صرافی استفاده نمایند. در این باره واقعیت‌های دیگری هم وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

ثبت نام در کوینکس بدون احراز هویت

یکی از نکات بسیار مهمی که کاربران به دنبال آن هستند، ثبت نام در کوینکس بدون احراز هویت است. به این معنی که برخی از کاربران به دنبال این هستند که بدون طی کردن مراحل احراز هویت در کوینکس از خدمات این صرافی استفاده کنند. برای این منظور اگر مراحل بالا را با دقت مرور کنید، متوجه خواهید شد که برای استفاده از خدمات این صرافی و برداشت روزانه تا ۱۰ هزار دلار از حساب کاربری نیاز به احراز هویت ندارید. کوینکس هیچگونه محدودیت دیگری برای کاربران بدون احراز هویت قائل نشده است.

کاربرانی که به دنبال ثبت نام در کوینکس بدون احراز هویت هستند، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشند:

 • فعال کردن کد ورود ۲FA هیچ ارتباطی به احراز هویت در این صرافی ندارد. از این رو توصیه می‌کنیم که برای استفاده از ایمن از خدمات کوینکس بدون احراز هویت حتماً این مهم را برای حساب کاربری خود فعال کنید.
 • فعال کردن شماره موبایل نیز بدون نیاز به احراز هویت در این صرافی امکان‌پذیر است. فعال کردن شماره موبایل باعث می‌شود تا امنیت استفاده از حساب کاربری در این سایت بیشتر شود.
 • همچنین دقت کنید که مواردی مانند استفاده از پسوردهای قدرتمند، تغییر پسورد در بازه های زمانی مشخص شده و همچنین تغییر پسورد جیمیل مرتبط با حساب کاربری کوینکس نیز می‌تواند امنیت معاملات شما در این صرافی را به حداکثر میزان ممکن برساند.

ثبت نام در کوینکس فارسی

یکی از بهترین خدمات صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی امکان استفاده از سایت این مجموعه به زبان فارسی است. کوینکس از زبان های بسیار زیادی پشتیبانی می نماید که یکی از آنها زبان فارسی است. کاربرانی که دانش انگلیسی مناسبی نداشته  و یا گمان می کنند که در صورت استفاده از سایت به زبان انگلیسی ممکن است در روند معاملات خود با مشکلاتی روبرو شوند، می‌توانند زبان سایت را به فارسی تغییر داده و تمام مراحل بالا را به زبان فارسی انجام دهند. ثبت نام در کوینکس به زبان فارسی دقیقا روند مشابهی با روند بالا دارد.

ثبت نام در کوینکس اندروید و آیفون

در حال حاضر کوینکس اپلیکیشن موبایلی خود را هم برای کاربران موبایل های آیفون و هم برای کاربران موبایل های اندروید در دسترس گذاشته است. استفاده از این اپلیکیشن ها برای کاربران کاملاً رایگان و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای است. شما می‌توانید این اپلیکیشن ها را دانلود کرده و برای ثبت نام در سایت و صرافی از آنها استفاده کنید.

کلام آخر


آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس را با هم مرور کردیم و نکات قابل توجهی را نیز در این باره بیان نمودیم. کاربرانی که به دنبال استفاده از خدمات این صرافی هستند، با طی کردن مراحل بالا می‌توانند هم حساب کاربری خود را در این صرافی باز نمایند و هم امنیت حساب خود را نیز به حداکثر میزان ممکن برسانند. دقت کنید که هر یک از ترفندهای بیان شده در بالا اهمیت خاص خود را دارد. از این رو باید با دقت به آنها نگاه کنید.

صرافی کوینکس یکی از بهترین صرافی ها در بازار ارز دیجیتال است که خدمات خود را بدون هیچ مشکلی برای کاربران ایرانی نیز در دسترس قرار داده است. با استفاده از خدمات این صرافی لذت استفاده از خدمات یک صرافی بین‌المللی را در اختیار خواهید داشت. پرواضح است که نباید دقت به نکات امنیتی بیان شده را در این باره نادیده بگیرید.

تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارائه بهترین اطلاعات لازم برای کاربران ایرانی است. در این باره سری مقالات صرافی ارز دیجیتال چیست و آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌توانند شرایط لازم برای بالا بردن کیفیت سرمایه گذاری شما در بازار ارز دیجیتال را به دنبال داشته باشند. هم‌چنین شما می‌توانید با شرکت در دوره ارز دیجیتال آموزش های صد در صد حرفه‌ای لازم برای شروع سرمایه گذاری در این بازار را نیز در اختیار داشته باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.