آموزش فاندامنتال به زبان ساده در بازارهای جهانی با علیرضا مداحی + جزئیات کامل

0 266

آموزش فاندامنتال به زبان ساده در بازارهای جهانی با علیرضا مداحی – آربی سیگنال

تحلیل فاندامنتال چیست ؟

تحلیل فاندامنتال بازارهای جهانی، یکی از دو ابزار اصلی در معامله‌گری بازارهای مالی، بر پایه بررسی عوامل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، تأثیر آن‌ها بر بازارها و ارزشگذاری دارایی‌ها تمرکز دارد. تحلیل فاندامنتال بازار جفت ارزها، به تحلیل اطلاعات اقتصادی کشورها و شاخص‌های مختلف، مانند رشد اقتصادی، تورم، بیکاری و سیاست‌های پولی، توجه دارد تا پیش‌بینی‌هایی دقیق در مورد جهت حرکت ارزها ارائه دهد.

منابع اصلی فاندامنتال فارکس شامل گزارش‌های اقتصادی، بیانیه‌های بانک‌های مرکزی، سیاست‌مداران و خبرهای مرتبط با بازارها هستند. عوامل متعددی می‌توانند قیمت ارزها را تحت تأثیر قرار دهند، از جمله تغییرات در نرخ بهره، تحولات جهانی، کاهش یا افزایش تجارت بین‌المللی و حتی رویدادهای طبیعی.

چه نیازی به تحلیل فاندامنتال داریم؟

فاندامنتال فارکس به تریدرها این امکان را می‌دهد تا تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تر و با توجه به موقعیت‌های طولانی‌مدت ارزی بگیرند. این رویکرد نیازمند تحلیل و فهم عمیق اطلاعات اقتصادی و سیاسی است و از تحلیل‌های نموداری و الگوهای رفتار بازارها متمایز می‌شود.
فاندامنتال فارکس با توجه به طولانی‌مدت بودن تأثیرات، برای سرمایه‌گذاران بلندمدت جذاب است و برای تریدرها اهمیت استراتژیک دارد. گاهی اوقات اخبار و رویدادهای غیرمنتظره می‌توانند بازار را به شدت تحت تأثیر قرار دهند و برای تریدرها فرصت‌ها یا خطرات بزرگ ایجاد کنند.

هر تریدر می‌بایست درکی عمیق از اقتصاد جهانی و کشورها داشته باشد تا از فاندامنتال فارکس به نحو احسن استفاده کند و به‌طور مؤثری در بازار عمل کند.ترکیب دقیق تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال می‌تواند تصمیم‌گیری‌های بهتر و موفق‌تر در ترید فارکس و بازارهای موازی را امکان‌پذیر کند.

اهداف این دوره فاندامنتال به زبان ساده

در این دوره سعی بر این بود به ساده ترین شکل ممکن مباحث فاندامنتال رو ارائه بدیم و دوستانی که حتی هیچ مطالعه و بررسی در این مبحث نداشتند ، بتوانند با سازوکار قاندامنتال بازار آشنا شوند.
در نهایت در این دوره شما با دیدگاه فاندامنتالی نسبت به بازار‌های مالی آشنا می‌شوید و با استفاده از ستاپ‌های مختلف فاندامنتال در بازار معامله می‌کنید. شما با انواع استراتژی‌های فاندامنتالی مثل ترید خبرهای اقتصادی ، معاملات بلند مدت در جهت چرخه اقتصادی ، پیش‌بینی اقتصاد و پیشخور کردن اخبار پیش‌رو و مدیریت معاملات در این دوره آشنا می‌شوید. امیدواریم که این مجموعه برای جامعه معامله‌گران بازارهای مالی مفید بوده و مورد توجه عزیزان قرارگیرد.

 

 1. بخش اول : مقدمه
  ۴۹ دقیقه

 2. بخش دوم : چرخه رشد اقتصادی
  ۷۲ دقیقه

 3. بخش چهارم : اعتبار و اقتصاد
  ۵۴ دقیقه

 4. بخش سوم : تورم و چرخه اقتصادی
  ۶۵ دقیقه

 5. بخش پنجم: سنتیمنت و انواع دارایی‌های مالی
  ۶۵ دقیقه

 6. بخش ششم: سیاست‌های پولی و مالی
  ۸۵ دقیقه

 7. به زودی …
  ۰ دقیقه

مدیر

مدیریت

منابع آموزشی فراچارت کاملا رایگان و با رعایت حقوق صاحبین اثر مدرسان ایرانی برای شما تهیه شده است. لذا استفاده از آن در رسانه های دیگر یا کسب درآمد به هر نحوی از این محتوای آموزشی نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد و سو استفاده از حاصل زحمات دیگران در نهایت باعث ترویج بی اعتمادی و ایجاد محیط ناسالم برای رقابت خواهد شد.Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.