آموزش جامع فارکس فکتوری – کانون بورس + جزئیات کامل

0 3

آموزش جامع فارکس فکتوری – کانون بورس – آربی سیگنال

شما در حال مطالعه مقاله ۳۶ از ۳۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

سایت فارکس فکتوری یکی از پرکاربردترین و جذاب‌ترین سایت‌ها برای کاربرانی است که در بازار فارکس فعالیت دارند. در آموزش جامع فارکس فکتوری به دنبال معرفی کامل این سایت و همچنین نحوه استفاده از خدمات آن برای کاربران و تریدرهای ایرانی در بازار فارکس هستیم تا از این طریق یک قدم بسیار بزرگ برای آنها برداشته باشیم. بسیاری از تریدرهای ایرانی نقاط ضعف زیادی در فرایند تحلیل فاندامنتال بازار فارکس داشته و ‌توانند به تسلط کامل و کافی در این باره برسند در حالی که استفاده از خدمات سایت‌هایی مانند فارکس فکتوری می‌تواند شرایط جذابی از این بابت ایجاد نماید.

سایت‌هایی که در حوزه ارائه خدمات مربوط به بازارهای مالی فعالیت دارند در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. برخی از آنها در لیست سایت‌های آموزشی قرار گرفته و مطالب آموزشی مربوط به بازار فارکس و سایر بازارهای مالی را ارائه می‌کنند و برخی دیگر نیز از جمله سایت‌های خبری مربوط به بازار فارکس محسوب می‌شوند. سایت فارکس فکتوری یک سایت کامل و جامع است که البته خیلی طالب آموزشی موجود در این سایت مورد استناد قرار نگرفته و مورد توجه کاربران نیست اما به هر حال از این سایت می‌توان برای کاربردهای بسیار متنوع مانند مشاهده اخبار و سیگنال فارکس استفاده کرد.

اما کدام یک از بخش‌های سایت فارکس فکتوری اهمیت بیشتری داشته و چگونه می‌توانیم از کیفیت بالای سایت برای پیشبرد اهداف خود در بازار فارکس استفاده کنیم؟ در این مقاله در کانون بورس در کنار شما هستیم تا صفر تا صد مطالب مربوط به سایت فارکس فکتوری را برای شما مورد ارزیابی و بررسی قرار داده و نکات تجربی مربوط به استفاده از این سایت را با شما در میان بگذاریم. در انتهای مقاله شما نند یک فرد حرفه‌ای می‌توانید از این سایت جذاب استفاده کرده و روند بهتری برای معاملات خود در بازار فارکس ایجاد کنید.

فارکس فکتوری چیست؟

فارکس فکتوری چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که سایت فارکس فکتوری چیست و پس هر کدام از بخش‌های این سایت را برای شما مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. دقت داشته باشید که  مربوط به بازار فارکس به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این دسته‌بندی‌ها شرایط خاص خود را دارد. مسلماً همانطور که در جریان هستید بازار فارکس به شدت تحت تاثیر اخبار سیاسی و اقتصادی قرار گرفته و هر خبری در سرتاسر جهان می‌تواند روی روندها در این بازار تاثیر مستقیم داشته باشد. تاثیر برخی از اخبار روی قیمت جفت ارزها در بازار فارکس حتی به صورت لحظه‌ای هم اعمال می‌شود و ممکن است شما در همان لحظه اعلام یک خبر شاهد نوسانات بسیار شدیدی در قیمت جفت ارزها در بازار فارکس باشید.

با این حساب پیگیری خبرها برای معامله‌گران بازار فارکس اهمیت بسیار زیادی دارد و آنها حتماً باید به درک کاملی نسبت به شرایط و زمان اعلام اخبار برسند. در این بین سایت‌های بسیار زیادی هستند که در کیفیت بسیار بالا اخبار مربوط به بازار فارکس را پیگیری و اعلام می‌کنند که یکی از قدیمی‌ترین آنها سایت فارکس فکتوری است. این سایت در ابتدا به سایتی مرجع برای اعلام اخبار اقتصادی مربوط به بازار فارکس و کشورهای بزرگ اقتصادی جهان معروف بود و کم کم با ارائه خدمات گسترده‌تر تبدیل به یک سایت همه کاره برای کاربران و تریدرهای بازار فارکس شده است.

فارکس فکتوری یک سایت خبری اقتصادی محسوب می‌شود که از پیش تمام اخبار اقتصادی که قرار است از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان اعلام شود را در لیست خود قرار داده و نحوه تجزیه و تحلیل آنها را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این مقاله نیز در کنار شما هستیم تا در آموزش فارکس فکتوری نحوه استفاده از خدمات مختلف این سایت را با شما در میان بگذاریم تا اگر تریدر بازار فارکس هستید بتوانید از این سایت برای پیشبرد اهداف خود در تحلیل فاندامنتال بازار فارکس استفاده کنید. در ادامه متوجه خواهی شد که استفاده از خدمات سایت فارکس فکتوری تا چقدر می‌تواند روی کیفیت تحلیل فاندامنتال شما در بازار فارکس تاثیر داشته باشد.

آموزش فارکس فکتوری

آموزش فارکس فکتوری را با بررسی امکانات مختلف این سایت برای شما آغاز می‌کنیم. البته همراه با معرفی بخش‌های مختلف سایت فارکس فکتوری سعی می‌کنیم تا نحوه استفاده از این بخش‌ها و نوع خدمات ارائه شده در هر کدام را نیز با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که این معرفی قرار است روشی برای تحلیل فاندامنتال بازار فارکس برای شما باشد و لازم است تا شما دقت بسیار بالایی به آن داشته باشید. صرف مطالعه روزنامه‌وار طالب ارائه شده در ادامه مقاله نمی‌تواند کیفیت تحلیل فاندامنتال شما را افزایش دهد و برای منظور حتماً باید همزمان با معرفی این موارد روی نحوه استفاده از آنها در سایت نیز دقت کافی داشته باشید.

در بخش‌های مختلف سایت فراکس فکتوری امکانات مختلفی برای تریدرهای بازار فارکس در نظر گرفته شده که هر یک از این امکانات کمک می‌کند تا شما بتوانید روند بهتری برای معاملات خود در بازار فارکس ایجاد کرده و موفقیت در فارکس در دسترس شما قرار بگیرد.

آموزش فارکس فکتوری

فروم ها (Forums)

یکی از مهمترین و جذاب‌ترین بخش‌های در نظر گرفته شده در سایت فارکس فکتوری فروم‌ها هستند. فروم‌ها نه فقط برای معامله‌گران و تریدرهای بازار فارکس بلکه برای تریدرهای تمام بازارهای مالی از اهمیت خاص خود برخوردار بوده و کاربران در سرتاسر جهان از این امکانات برای آشنایی هرچه بهتر با بازارهای مالی و حل چالش‌های خود استفاده می‌کنند. البته شایان ذکر است که استفاده از فروم برای حل کردن چالش‌ها تنها مربوط به بازارهای مالی نبوده و حتی در مشکلات شخصی همچنین فروم‌هایی در اینترنت در دسترس قرار دارند.

شما می‌توانید با ورود به فروم‌های موجود در سایت فارکس فکتوری اولاً موضوعات مختلف را دنبال کرده و با اطلاعات موجود دانسته‌های خود را درباره بازار فارکس افزایش دهید و حتی از این دانسته‌ها برای تحلیل‌های هرچه بهتر در این بازار استفاده کنید. به عنوان مثال در یک فروم ممکن است نحوه استفاده از یک استراتژی معاملاتی یا نحوه صحیح استفاده از یک اندیکاتور مانند rsi مورد بحث قرار بگیرد و کاربران با تجربیات بسیار بالا دانسته‌های عمیق خود را در این باره با همه در میان بگذارند. دقت داشته باشید که چنین اطلاعاتی در بهترین دوره‌های آموزش فارکس نیز در دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت و شما با استفاده از این اطلاعات می‌توانید حتی در کوتاه مدت از استراتژی‌های معاملاتی بسیار ساده برای رسیدن به موفقیت در بازار فارکس استفاده کنید.

همچنین علاوه بر اینکه شما می‌توانید به دانسته‌های مهم این چنینی دسترسی داشته باشید امکان معرفی چالش‌های ذهنی خود را نیز درباره شرایط مختلف معامله‌گری در بازار فارکس نیز دارید تا پاسخ‌های افراد با تجربه را در این باره دریافت کنید. به عنوان مثال اگر درباره نحوه استفاده صحیح از یک اندیکاتور با چالش روبرو هستید می‌توانید این موضوع را در یک فروم مورد چالش قرار داده و از تمام کاربران بخواهید تا نظرات خود را درباره موضوع مورد نظر شما مطرح کنند. بلافاصله مشاهده خواهید کرد که نقطه نظرات بسیار جذابی برای استفاده هرچه بهتر از این اندیکاتورها در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید روند معاملات بهتری را با استفاده از نقطه نظرات افراد با تجربه در پیش بگیرید.

آموزش فارکس فکتوری

تریدها (Trades)

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سایت فارکس فکتوری بخش تریدها است که در نوار ابزار بالای این سایت قابل مشاهده است. تریدها در واقع تریدهایی است که تریدرهای مختلف در سرتاسر جهان انجام می‌دهند و سیگنال‌های معاملاتی خود را در اختیار سایر کاربران قرار می‌دهند. البته شایان ذکر است استفاده از سیگنال فارکس شرایط خاص خود را دارد و شما نباید تنها با این ذهنیت که تریدها و سیگنال‌های موجود در سایت فارکس فکتوری اعتبار بالایی دارند معاملات خود را در پیش بگیرید.

بالاخره استفاده از سیگنال‌های رایگان شرایط و چالش‌های خاص خود را دارد اما اگر شما در این باره حرفه‌ای باشید می‌توانید از این سیگنال‌ها برای از دست ندادن فرصت‌های معاملاتی در بازار فارکس بهره ببرید. هیچکس به تنهایی امکان بررسی و آنالیز تمام جفت ارزهای معاملاتی در بازار فارکس را ندارد و وجود تعداد کاربران بسیار زیاد در سایت فارکس فکتوری می‌تواند جذابیتی برای رسیدن به تمام این فرصت‌ها برای شما به عنوان تریدر بازار فارکس باشد.

همچنین استفاده از بخش تریدها در سایت فارکس فکتوری یک جذابیت دیگر هم برای شما به دنبال خواهد داشت و آن هم امکان مشاهده دیدگاه سایر تریدرها نسبت به معاملات شما در بازار فارکس است. به عنوان مثال فرض کنید که در جفت ارز یورو به دلار به دنبال ورود به یک پوزیشن خرید هستید و شک دارید که سایر کاربران در این محل از نمودار چه دیدگاهی نسبت به این جفت ارز دارند. در این مواقع شما با ورود به سایت فارکس فکتوری می‌توانید دیدگاه سایر تریدرها را نسبت به جفت ارز یورو به دلار مشاهده کرده و به این نتیجه برسید که آیا اکثریت قریب به اتفاق تریدرها با نظر شما موافق هستند یا خیر.

روش‌های مختلفی برای استفاده از سیگنال فارکس وجود دارد که شما می‌توانید از تمام روش‌ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایید و سیگنال‌های کاملاً رایگان در بخش تریدها در سایت فارکس فکتوری در اختیار شما قرار می‌گیرد. اینکه این سیگنال‌ها گاهی اوقات باعث رسیدن به سودهای بسیار جذاب برای تریدرها می‌شود و برخی نیز با استفاده از همین سیگنال‌ها دائماً در حال ضرر کردن هستند، نشان از این دارد که نحوه استفاده از سیگنال‌های بازار فارکس اهمیت بسیار بالایی برای پیشبرد اهداف معاملاتی در این بازار دارد.

آموزش فارکس فکتوری

اخبار (News)

یکی دیگر از بخش‌های بسیار جذابی که در سایت فارکس فکتوری در اختیار شما قرار می‌گیرد بخش اخبار است. در بخش اخبار شما می‌توانید خبرهای مختلف مربوط به بازار فارکس را مشاهده کرده و از آنها برای سیگنال گیری و جهت ده‌ی به معاملات خود استفاده کنید. تحلیل فاندامنتال فارکس یکی از بهترین روش‌های تحلیلگری در این بازار است که البته نیاز به بررسی اخبار متعددی داشته و شما باید فاکتورهای مختلفی را برای ارزیابی روند یک جفت ارز بر اساس تحلیل فاندامنتال مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

دقت داشته باشید که خبرهای اقتصادی موثر بر بازار فارکس در بخش تقویم پیش روی شما قرار می‌گیرد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت و در بخش اخبار شما خبرهای لحظه‌ای مربوط به کشورهای بزرگ اقتصادی را مشاهده خواهید کرد. این خبرها ممکن است ماهیت سیاسی یا اجتماعی و حتی مربوط به بحران‌های مختلف اقتصادی و جنگی در سرتاسر دنیا باشند که تاثیر بسیار چشمگیری بر روی روندها در بازار فارکس خواهند داشت و شما می‌توانید با آنالیز آنها به نقطه نظر بهتری نسبت به نحوه معاملات خود برسید. البته که اولین قدم برای آنالیز اخبار این چنینی دسترسی سریع و آنی به آنهاست و در سایت فارکس فکتوری چنین شرایطی برای شما و تمام تریدرهای فارکس در سرتاسر جهان فراهم آمده است.

آموزش فارکس فکتوری

تقویم (Calendar)

بخش بعدی که در سایت فارکس فکتوری مورد استفاده کاربران و تریدرها قرار می‌گیرد بخش تقویم است که بیشترین میزان استفاده را داشته و بیشترین میزان محبوبیت و مشهور شدن سایت فارکس فکتوری هم به دلیل همین تقویم اقتصادی موجود در سایت آن است. در بخش تقویم شما می‌توانید به صورت روزانه و لحظه‌ای تمام اخبار اقتصادی پیش روی مربوط به بازار فارکس را مشاهده کنید که قرار است توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف فعال در بازار فارکس اعلام شود.

در بخش تقویم اخبار اقتصادی مربوط به تمام جفت ارزها وجود دارد و شما می‌توانید در این بین از فیلترهای موجود استفاده کرده و تنها اخباری را مشاهده کنید که مربوط به جفت ارزهای معاملاتی مورد نظر شما است. به عنوان مثال اگر تمرکز شما در بازار فارکس فقط بر روی معامله در جفت ارز یورو به دلار است تنها اخبار مربوط به حوزه یورو و دلار برای شما اهمیت پیدا خواهد کرد و می‌توانید از فیلترهای موجود در بخش تقویم تنها برای مشاهده اخبار اقتصادی مربوط به این دو حوزه استفاده کنید.

خبرهای اقتصادی در بخش تقویم در سایت فارکس فکتوری با رنگ‌های مختلفی مشخص می‌شوند. رنگ قرمز نشان از مهم بودن اخبار مورد نظر دارد که این دسته از اخبارها هم تاثیر آنی و هم تاثیر بسیار زیاد روی روندها در بازار فارکس می‌گذارند. به عنوان مثال یک خبر قرمز رنگ مربوط به دلار ممکن است جفت ارز طلا را تا بیش از ۲۰۰ پیپ در چند ثانیه جابجا نماید و باعث ایجاد یک نوسان بسیار بزرگ در آن شود.

رنگ نارنجی نشان از اخباری با درجه اهمیت و حساسیت پایین‌تر داشته و نسبت به رنگ قرمز این دسته از اخبارها تاثیر کمتری روی روندها مخصوصاً در لحظه در بازار فارکس خواهند داشت. در نهایت رنگ زرد نیز کمترین میزان تاثیر را بر روی روندها در بازار فارکس دارد و معمولاً اهمیت خیلی چندانی مخصوصاً در لحظه نخواهد داشت.

البته اخبار موجود در سایت فارکس فکتوری هم به صورت اعلان یک عدد یا یک شاخص اقتصادی هستند و هم ممکن است سخنرانی یک شخصیت مهم اقتصادی مانند رئیس بانک مرکزی آمریکا باشد. نحوه تاثیرگذاری هر یک از این خبرها در بازار فارکس متفاوت است و اینگونه نیست که شما تمام خبرها را بر اساس یک اصول مشخص و ثابت مورد آنالیز قرار دهید.

به عنوان مثال ممکن است یک خبر اقتصادی مانند اعلام نرخ بهره باعث افزایش قابل توجه نسبت به برابری جفت ارز یورو به دلار شود و یا باعث کاهش آن شود اما خبری مانند سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا ممکن است نوسان‌هایی در هر دو جهت را در این جفت ارز ایجاد نماید. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال معامله‌گری و ترید بر اساس اخبار موجود در سایت فارکس فکتوری هستید حتماً از قبل تمام نقطه نظرات ممکن را در نظر گرفته و با احتیاط کامل و جامع به دنبال این آنالیز باشید. هرگونه سهل انگاری در این باره ممکن است باعث از بین رفتن حجم قابل توجهی از دارایی‌های شما در بازار شده و ضررهای بسیار سنگینی را برای شما ایجاد کند. توصیه می‌کنیم اگر تجربه و تسلط کافی و کامل روی نحوه ترید در بازار فارکس بر اساس اخبار و ندارید حتماً از این موارد اجتناب کرده و در زمان اعلام اخبار اصلاً ترید نکنید.

آموزش فارکس فکتوری

بازار (Markets)

در بخش بازار شما می‌توانید اخبار متعدد مربوط به جفت ارزهای مختلف را به صورت مجزا از هم مشاهده کنید. به عنوان مثال اولین بخش از قسمت بازار سایت فارکس فکتوری به معرفی اخبار مربوط به یورو به دلار مربوط بوده و تمام اخبار مربوط به این جفت ارز را برای شما قرار می‌دهد.

این بخش از سایت فارکس فکتوری برای کسانی مناسب است که به دنبال مشاهده اخبار مربوط به یک جفت ارز هستند و تمایل دارند از آن برای انجام معاملات خود در بازار استفاده نمایند. همچنین آنالیز کاملی از اخبار اقتصادی مربوط به جفت ارزهای مختلف را نیز در این بخش مشاهده خواهید کرد و می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل هرچه بهتره جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود استفاده کنید.

آموزش فارکس فکتوری

بروکرها (Brokers)

یکی دیگر از بخش‌های در دسترس در سایت فارکس فکتوری بخش بروکرها است که در این بخش بروکرهای مختلف فعال در بازار فارکس مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار گرفته و خدمات آنها معرفی می‌شود. در گذشته سایت فارکس فکتوری کیفیت بالاتری در بخش بروکرها داشت و یک رتبه‌بندی بسیار جالب از آنها را ارائه می‌کرد اما در حال حاضر به دلیل اسپانسرینگ شاهد نقاط ضعفی در این بخش از سایت فارکس فکتوری هستیم.

در گذشته کاربران ایرانی حتی می‌توانستند از این بخش از سایت فارکس فکتوری برای آنالیز بروکرهای مورد نظر خود در بازار فارکس استفاده نمایند اما در حال حاضر این بروکرها بسیار محدود شده و فقط آنها معرفی می‌شوند که در خدمات اسپانسرینگ فارکس فکتوری شرکت کرده باشند. خیلی توصیه به استفاده از این بخش برای آنالیز کامل بروکرهای بازار فارکس نداشته و توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال انتخاب یک بروکر برای ترید در بازار فارکس هستید حتماً یک تحلیل و بررسی جامع داشته و شخصاً تمام جزئیات مربوط به بروکر مورد نظر خود را مورد آنالیز قرار دهید.

ثبت نام در فارکس فکتوری

ثبت نام در فارکس فکتوری بسیار ساده است و شما خیلی روند پیچیده‌ای برای این منظور پیش رو نخواهید داشت. در گوشه سمت راست و بالای سایت فارکس فکتوری دو گزینه Login و Join  قابل مشاهده است که گزینه اول برای ورود کاربرانی است که در گذشته ثبت نام خود را در سایت انجام دادند و گزینه دوم هم برای کسانی است که تاکنون هیچگونه ثبت نامی در سایت نداشته و برای اولین بار به دنبال ثبت نام در فارکس فکتوری هستند.

برای ثبت نام در فارکس فکتوری شما تنها نیاز به یک ایمیل دارید که بعد از وارد کردن ایمیل و همچنین پسورد خود مراحل ثبت نام شما در سایت به انتها خواهد رسید. حتی همچنین می‌توانید از خدمات گوگل هم برای ورود مستقیم به سایت فارکس فکتوری استفاده کرده و از این بابت هیچگونه چالش خاصی را نخواهید داشت. تمام فرایند ثبت نام در فارکس فکتوری برای شما در کمتر از چند ثانیه انجام خواهد شد.

آموزش فارکس فکتوری

تنظیمات فارکس فکتوری

برای استفاده صحیح و بهینه از خدمات سایت فارکس فکتوری حتماً باید در بخش تنظیمات این سایت ساعت سایت را بر اساس محل سکونت خود تنظیم کنید. سایت فارکس فکتوری به صورت پیش فرض اطلاعات خود را بر اساس سایت هانی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و شما اگر به دنبال مشاهده زمان اعلام اخبار اقتصادی به وقت محلی و محل سکونت خود هستید حتماً باید در تنظیمات فارکس فکتوری ساعت این سایت را نیز مطابق محل سکونت خود تغییر دهید.

وقتی برای اولین بار سایت فارکس فکتوری را باز کنید ساعت این سایت بر اساس ساعت ایالات متحده آمریکا به صورت پیش فرض پیش روی شما قرار خواهد گرفت و با کلیک بر روی آیکون ساعت در هر صفحه‌ای به بخش تنظیمات ین سایت دسترسی پیدا خواهد کرد که می‌توانید ساعت آن را بر اساس ساعت محل سکونت خود تنظیم کنید. برای منظور هم می‌توانید فرایند تنظیمات سایت فارکس فکتوری را به صورت دستی انجام داده و تهران را به عنوان شهر مرجع برای تنظیم ساعت آن در نظر بگیرید و یا اینکه با کلیک بر روی تنظیمات اتوماتیک به سایت اجازه دهید که بر اساس آی پی لپ تاپ یا موبایل شما تنظیمات ساعت را انجام دهد. البته در صورت استفاده از تنظیمات خودکار و در صورت استفاده از فیلترشکن ممکن است ساعت سایت فارکس فکتوری بر اساس سایت کشوری تنظیم شود که فیلترشکن شما در حال استفاده از آی‌پی آن است.

تنظیمات فارکس فکتوری

کاربردهای فارکس فکتوری برای ترید

همان سایت فارکس فکتوری برای ترید در بازار فارکس چه کاربردهایی دارد و تریدرهای ایرانی از کدام یک از بخش‌های این سایت می‌توانند بیشترین میزان استفاده را داشته باشند؟ کاربردهای فارکس فکتوری برای ترید بسیار زیاد است و کاربران می‌توانند از بخش‌های مختلف این سایت به صورت گسترده برای جزیه و تحلیل و آنالیز قیمت جفت ارزها استفاده کنند اما نکته بسیار مهم اینجاست که کدام یک از این بخش‌ها کاربرد بیشتری داشته و کیفیت بالاتری برای آنالیز داده‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

در بخش کاربردهای فارکس فکتوری برای ترید سعی داریم تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که استفاده از آنها باعث بهبود معاملات شما در بازار فارکس خواهد شد. البته تکیه کردن کامل و جامع به سایت فارکس فکتوری و هر سایت دیگری برای ترید در بازار فارکس هم چالش‌های خاص خود را دارد و شما باید در این باره دقت کامل و کافی داشته باشید تا مبادا تجزیه و تحلیل شما از بازارهای مالی با چالش‌ها و اشتباهات گسترده روبرو شود.

۱- اخبار اقتصادی

در نگاه اول برای کاربردهای فارکس فکتوری در تجزیه و تحلیل و آنالیز بازار فارکس بایستی به اخبار اقتصادی مربوط به این بازار اشاره داشته باشیم. اخبار اقتصادی مهم‌ترین کاربردی است که سایت فارکس فکتوری برای تحلیل فاندامنتال بازار فارکس دارد و شما با مشاهده این اخبار می‌توانید تصمیم گیری بهتری نسبت به روندهای بازار فارکس داشته باشید. بازار فارکس به شدت تحت تاثیر اخبار اقتصادی قرار گرفته و هر هفته اخبار اقتصادی از پیش تعیین شده مربوط به این بازار اعلام می‌شود که شما بایستی حتماً دقت ویژه‌ای به زمان اعلام اخبار و نحوه آنها داشته باشید.

درباره نحوه مشاهده اخبار اقتصادی در سایت فکتوری با هم صحبت کردیم و شما می‌دانید که برای دیدن این اخبار باید از کدام یک از بخش‌های این سایت استفاده کنید. نحوه ترید بر اساس اخبار اقتصادی قابل مشاهده در سایت فارکس فکتوری روش‌های مختلفی دارد و شما بر اساس میزان تسلط و مهارتی که نسبت به معاملات بازار فارکس دارید می‌توانید از روش‌های مختلفی برای منظور استفاده کنید.

برخی از کاربران به دنبال نوسان‌گیری جذاب در زمان اعلام اخبار اقتصادی در بازار فارکس هستند و در لحظه اخبار مربوط به این بازار را در سایت فارکس فکتوری دنبال کرده و بلافاصله بعد از اعلام نتیجه اخبار به دنبال گرفتن ترید‌هایی بر اساس روند مبتنی بر خبر هستند. این روش ریسک‌های معاملاتی بسیار زیادی دارد اما به هر حال استفاده از آن می‌تواند پتانسیل بسیار بالایی برای سودآوری را نیز در دسترس تریدرهای ایرانی قرار دهد.

همچنین شما به جای اینکه از این روش پر ریسک برای تجزیه و تحلیل و آنالیز اخبار موجود در سایت فارکس فکتوری استفاده کنید می‌توانید اخبار کلان مربوط به بازار فارکس را در این سایت مشاهده کرده و سپس سراغ روندهایی بروید که مبتنی بر همین اخبار کلان تشکیل شده باشند و شما از آنها برای آنالیز بازار استفاده نمایید.

۲- سیگنال معاملاتی فارکس

دومین کاربرد اصلی سایت فارکس فکتوری برای تریدرها استفاده از سیگنال معاملاتی موجود در این سایت است. درباره نحوه مشاهده سیگنال معاملاتی فارکس در سایت فارکس فکتوری با هم صحبت کردیم و شما می‌توانید با ورود به این بخش از سیگنال‌های موجود برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازار فارکس استفاده کنید.

البته توصیه می‌کنیم که معاملات خود را فقط با تکیه بر سیگنال‌های معاملاتی در سایت فارکس فکتوری و یا هر سایت دیگری پیش نبرده و حتماً تحلیل تکنیکال فارکس را به صورت شخصی بیاموزید و از تحلیل شخصی برای گرفتن سیگنال‌های معاملاتی استفاده کنید. سایت‌هایی مانند فارکس فکتوری که در حال عرضه رایگان سیگنال فارکس هستند می‌توانند هشدارهایی برای شما برای از دست ندادن فرصت‌های معاملاتی در این بازار باشند و این خود شما هستید که بایستی بر اساس پلن معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود در بازار فارکس به دنبال گرفتن پوزیشن‌هایی باشید که در نهایت برای شما سودآور باشند.

۳- ارزیابی بروکرها

همچنین یکی دیگر از جذابیت‌های سایت فارکس فکتوری برای تریدرها در ارزیابی بروکرهای مختلف است. البته در حال حاضر نقاط ضعف زیادی را برای ارزیابی بروکرها در سایت فکتوری شاهد هستیم که به دلیل اسپانسرینگ این سایت به وجود آمده است. اما به هر حال شما می‌توانید از آنالیزهای ارائه شده توسط فارکس فکتوری برای ارزیابی بروکرهای مختلف استفاده کرده و بهترین گزینه از این بروکرها را برای انجام معاملات خود در بازار فارکس برگزینید.

البته ارزیابی بروکرها معیارهای خاص خود را دارد و اصلاً ممکن است بررسی شرایط یک بروکر برای کاربران و تریدرهای ایرانی با کاربران جهانی متفاوت باشد. به همین دلیل برای ارزیابی و انتخاب یک بروکر برای ترید در بازار فارکس تنها به مطالب ارائه شده در سایت فارکس فکتوری اکتفا نکرده و حتماً خودتان به صورت شخصی تمام تحقیقات لازم را در این باره انجام دهید.

اپلیکیشن فارکس فکتوری

کسانی که دائماً در حال معامله‌گری در بازارهای مالی مانند بازار فارکس هستند حتماً نیاز دارند تا اخبار مربوط به این بازارها را به صورت دائمی در کنار خود داشته باشند و از آنها استفاده کنند. بر این اساس داشتن یک اپلیکیشن موبایلی که تمام اخبار مربوط به بازارهای مالی را در دسترس شما قرار دهد یک خدمات بسیار جذاب برای تمام تریدرها و خود شما خواهد بود و برای منظور می‌توانید از اپلیکیشن فارکس فکتوری استفاده کنید.

با دانلود اپلیکیشن فارکس فکتوری از گوگل پلی به راحتی می‌توانید مزیت‌های این سایت را در گوشی موبایل خود در اختیار داشته باشید و در لحظه آنالیز کاملی از اخبار فاندامنتال مربوط به بازار فارکس را مشاهده کنید. البته نحوه استفاده از اپلیکیشن فارکس فکتوری خیلی پیچیده نیست و شما با همین آموزش‌هایی که در این مقاله به آنها پرداختیم می‌توانید از اپلیکیشن فارکس فکتوری هم برای رسیدن به مقاصد تحلیلی خود در بازار فارکس استفاده کنید و از این بابت هیچگونه محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. البته توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال دانلود اپلیکیشن فارکس فکتوری هستید برای منظور حتماً از پلتفرم‌های معتبر استفاده کرده و سراغ پلتفرم‌های نامعتبر و یا دانلود این اپلیکیشن‌ها از طریق ایت‌های رابط نروید.

همانطور که می‌دانید این روزها تبلیغات گسترده‌ای برای ارائه اپلیکیشن‌های تقلبی برای کاربران بازارهای مالی وجود دارد که این موارد می‌توانند تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای سرمایه‌گذاران این بازارها شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که تمام جوانب احتیاط را برای دانلود اپلیکیشن‌های مربوط به بازار مالی مانند فارکس فکتوری داشته باشید و بعد از رسیدن به اطمینان کامل و کافی نسبت به اورجینال بودن اپلیکیشن برای دانلود و استفاده از آن اقدام کنید.

جمع بندی

سعی کردیم تا مطالب کاملی برای آموزش فارکس فکتوری در اختیار شما قرار داده و تمام جزئیات مربوط به این سایت را در این مقاله برای شما گردآوری کنیم. همانطور که احتمالاً می‌دانید تحلیل فاندامنتال یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف تریدرهای ایرانی در معاملات بازار فارکس است و استفاده از خدمات سایتی مانند فارکس فکتوری می‌تواند نقطه عطفی برای بهتر شدن شرایط این تحلیل‌ها برای شما باشد. البته همراه با آموزش فارکس فکتوری شما بایستی نحوه تجزیه و تحلیل هر یک از اخبار مربوط به بازار فارکس را نیز در دستور کار خود قرار داده و ا یک نگاه کاملاً حرفه‌ای معاملات خود را در بازار فارکس مدیریت کنید.

سایت فارکس فکتوری تنها یک سایت خبری است که امکان تجزیه و تحلیل و آنالیز اخبار فاندامنتال و اقتصادی مربوط به بازار فارکس را برای ما راحت‌تر می‌کند و در نهایت این دانش و نحوه استفاده از این اطلاعات است که کمک می‌کند تا ما معاملات موفقی را در بازار پرتلاطم فارکس پیش رو داشته باشیم. حالا که بستر حرفه‌ای مانند فارکس فکتوری به صورت کاملاً رایگان در اختیار تریدرهای جهانی قرار گرفته است شما بایستی حتماً به درک کاملی نسبت به نحوه استفاده از این اطلاعات رسیده و از جذابیت‌های آنها برای تریدهای موفق در بازار فارکس بی‌بهره نمانید.

همچنین لازم به توضیح است که شما با شرکت در دوره حضوری فارکس در کانون بورس و یا خرید پکیج آموزش آنلاین فارکس در کانال بورس می‌توانید به تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در این بازار دسترسی داشته باشید که یکی از این جزئیات هم تحلیل فاندامنتال است. در تحلیل فاندامنتال بازار فارکس نحوه صحیح آنالیز تمام داده‌های مربوط به اخبار اقتصادی فارکس در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید انند یک فرد حرفه‌ای تجزیه تحلیل و آنالیز بازار فارکس را در دستور کار خود قرار دهید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاه و نقطه نظری نسبت به سایت فارکس فکتوری داشته و یا تجربه‌ای از استفاده از خدمات و مزیت‌های سایت دارید که در این مقاله به آنها پرداخته نشد، آنها را با ما در کانون بورس و سایر کاربران در میان گذاشته تا در نهایت با جمع شدن تمام این اطلاعات تریدرهای ایرانی بتوانند معاملات جذابی را در بازار فارکس برای خود رقم بزنند.

سوالات متداول

سایت فارکس فکتوری چیست؟

فارکس فکتوری در حال حاضر معتبرترین سایت اعلام اخبار اقتصادی مربوط به بازار فارکس است.

آیا سیگنال فارکس در فارکس فکتوری در دسترس است؟

بله شما می‌توانید از سیگنال فارکس که توسط تریدرهای مختلف اعلام می‌شود، در سایت فارکس فکتوری بهره‌مند شوید.

آیا فارکس فکتوری بهترین سایت اخبار اقتصادی جهان برای فارکس است؟

سایت‌های معتبر دیگری هم وجود دارند که امکان استفاده از خدمات آنها نیز برای دسترسی به اخبار اقتصادی مربوط به بازار فارکس وجود دارد اما به هر حال فارکس فکتوری یک سایت معتبر و به روز در این باره محسوب می‌شود.

آیا در فارکس فکتوری امکان مشاهده آنالیز اخبار اقتصادی مربوط به بازار فارکس وجود دارد؟

خیر این سایت به آنالیز جزئی اخبار مربوط به فارکس نمی‌پردازد، اما به هر حال می‌توان از مطالب موجود در این سایت برای آنالیز این اخبار استفاده کرد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش…Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.