آموزش اختیار معامله در بورس تهران توسط زهرا خادمیان + جزئیات کامل

0 8

آموزش اختیار معامله در بورس تهران توسط زهرا خادمیان – آربی سیگنال

چرا بازار اختیار معامله (آپشن)

یک بازار جدید و جذاب و ناشناخته در بورس ایران است که جای رشد و پیشرفت زیادی دارد. بازار اختیارمعامله یک بازار دو طرفه است و قرارداد اختیارمعامله قراردادی است که بین دو طرف خریدار و فروشنده بسته میشود و بر اساس آن یک دارایی خاص،  با پرداخت مبلغ مشخص،  با قیمت اعمال مشخص  و در زمان مشخصی در آینده معامله میشود که خریدار قرارداد درمورد اعمال کردن آن در زمان سررسید اختیار دارد اما فروشنده این اختیار را ندارد.
بازار اختیارمعامله یا آپشن جزیی از ابزار مشتقه است که در آن دارایی پایه بطور مستقیم معامله نمیشود بلکه قراردادهایی برمبنای آن دارایی پایه منتشر میشود که شما آن قراردادها را معامله میکنید. در بازار آپشن، ارزش قرارداد ها وابسته به ارزش دارایی پایه است.
اختیار معامله بازاری بدون محدودیت دامنه نوسان است که امکان کسب سود نامحدود در برابر ضرر محدود در آن وجود دارد و معامله گران می توانند با بکار بردن استراتژی های معاملاتی، دارایی خود را در برابر نوسانات قیمتی بازار حفظ کنند.
بااستفاده از قراردادهای اختیارمعامله میتوان دارایی های خود را در برابر کاهش قیمت‌ها بیمه کرد و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش داد.

انواع حالت های اختیار معامله (آپشن)

در بازار آپشن چهار حالت وجود دارد که شما میتوانید وارد معامله شوید  بطوری که در هیچ بازارمالی همچین امکانی فراهم نیست:

– اختیار خرید(call option): 1- خریدار اختیار خرید  2- فروشنده اختیار خرید
– اختیار فروش(put option): 1- خریدار اختیار فروش 2- فروشنده اختیار فروش

اختیار معامله برای چه کسانی مناسب است؟

این بازار پویا و فعال است و برای هر معامله گری باهرسبکی مناسب است. برای افرادی که پرریسک هستند یا کسانی که کم ریسک کارمیکنند یا معامله گرانی که پولهای سنگین دارند و میخواهند ماهانه درصد سود ثابتی داشته باشند. برای نوسانگیرانی که روزانه معاملات زیادی هم انجام میدهند جذاب و پرهیجان است

مزیتها و ویژگی های بازار اختیار معامله

مدیریت ریسک
اهرم مالی
متنوع بودن دارایی پایه
کارمزد حدود یک پنجم معاملات بورس
بازار دو طرفه
کسب سود از روندهای صعودی، خنثی و نزولی بازار
دامنه نامحدود نوسان گیری
ضرر محدود در مقابل کسب سود نامحدود
تنوع در استراتژی های معاملاتی

 1. جلسه اول
  ۳۰ دقیقه

 2. جلسه دوم
  ۳۵ دقیقه

 3. جلسه سوم
  ۳۲ دقیقه

 4. جلسه چهارم
  ۲۸ دقیقه

 5. جلسه پنجم
  ۳۷ دقیقه

 6. جلسه ششم
  ۳۲ دقیقه

 7. جلسه هفتم
  ۲۷ دقیقه

 8. جلسه هشتم
  ۲۷ دقیقه

مدیر

مدیریت

منابع آموزشی فراچارت کاملا رایگان و با رعایت حقوق صاحبین اثر مدرسان ایرانی برای شما تهیه شده است. لذا استفاده از آن در رسانه های دیگر یا کسب درآمد به هر نحوی از این محتوای آموزشی نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد و سو استفاده از حاصل زحمات دیگران در نهایت باعث ترویج بی اعتمادی و ایجاد محیط ناسالم برای رقابت خواهد شد.Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.